Dodaj do ulubionych

Jak Wam się podoba?

31.01.20, 21:59
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25654492,uczen-w-glogowie-przystawil-lufe-do-glowy-nauczyciela-miala.html#s=BoxOpImg4
W skrócie: pełnoletni uczeń przystawił w szkole atrapę pistoletu do głowy nauczyciela domagając się piątki.
Czy naprawdę taką sytuację można nazwać nieudanym żartem? Dlaczego sprawca nie odpowie za groźby karalne? Kto dopuszcza do zamiatania pod dywan, bo przeprosił?
Jak napisał ktoś w komentarzu pod artykułem, skoro z góry jest przyzwolenie na poniewieranie nauczycieli, lekarzy, sędziów, to czemu tu się dziwić. Pomimo tego jestem oburzona.
Obserwuj wątek
    • nickbezznaczenia Re: Jak Wam się podoba? 31.01.20, 22:04
      Wcale mi się nie podoba. Dyrekcja nienormalna, a nauczyciel też dziwny, bo przecież może wykorzystać swoje prawa i domagać się ścigania ucznia.
      Natomiast zauważ,że tam policja się jednak zainteresowała.
    • grruu Re: Jak Wam się podoba? 31.01.20, 22:07
      Sprawca prawdopodobnie ostatecznie odpowie. A nauczyciel mógł przecież od razu zgłosić sprawę na policję. Uczeń pełnoletni, tego samego dnia powinien być wydalony ze szkoły i już.
      • 35wcieniu Re: Jak Wam się podoba? 31.01.20, 22:28
        I nie jest.

--
        "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
    • anika772 Re: Jak Wam się podoba? 31.01.20, 22:39
      Leń i obibok, nie nauczył chłopczyka na 5, to i się słusznie doigrał.
      A na serio, to pobłażliwe potraktowanie "żartu" jest skandaliczne i pociągnie za sobą kolejne podobne.

Przypuszczam, że nauczyciela dyrekcja pocisnęła nauczyciela, aby nie robił problemów. To dość powszechne, również w przypadku uczniów sprawiających problemy i nauczycieli chcacych skorzystać z dostępnych narzędzi. "Chce pani powiadamiać sąd rodzinny?! Hmmm koleżanko, po tylu latach pracy koleżanka nie radzi sobie z takim drobiazgiem, hmmm, hmmmm..."
    • mia_mia Re: Jak Wam się podoba? 31.01.20, 22:39
      Nie jestem oburzona, jestem przerażona, że coś takiego nie jest ścigane z urzędu. Każdy jutro może napaść na bank z bronią w ręki i potem powiedzieć, że to niewinny żarcik, a broń to tylko atrapa z mokrymi kapiszonami?
    • lily_evans11 Re: Jak Wam się podoba? 31.01.20, 23:06
      Powinien bandzior wylecieć z tej szkoły kopasem, z papierami wepchniętymi w du...
      Za miesiąc, dwa, następny Seba posunie się tam do prawdziwej przemocy wobec nauczycieli albo kolegów - bo MOŻNA.

--
      Zginę, jeśli się obejrzę
    • ga-ti Re: Jak Wam się podoba? 31.01.20, 23:17
      Ja jestem przerażona chyba najbardziej głupotą tego ucznia. Dorosły człowiek, a tak bardzo nieświadomy tego, co zrobił, nie wie, że takie zachowanie jest karalne, że tego nie można rozpatrywać w kategorii żartu, taki pewny siebie, czy taki głupi?
      Z drugiej strony to inni dorośli (dyrekcja) utwierdzili go, że to taki rodzaj zabawy, ot żarcik, ha ha, nie ma o co się denerwować.
      Pewnie dyrekcja nie chciała rozgłosu. Wezwani rodzice, oficjalna nagana dyrektora (ma to jakieś konsekwencje w ogóle?), przeprosiny. Uczeń pewnie niedługo kończy szkołę, przemęczymy się jeszcze trochę i pozbędziemy się problemu. A tak to nam się będzie policja kręciła, kuratorium, jakiś sąd może jeszcze. Trzeba będzie 'papiery' zweryfikować (wszak każda kontrola od 'papierów' się zaczyna), zeznania składać, wdrożyć procedury naprawcze, programy pisać, ewaluacje robić, może jeszcze jaki psycholog dla klasy... na co nam to?
      Trudno winić nauczyciela, skoro nie miał poparcia w szkole (a prawdopodobnie nie miał). Czy któraś z Was miała przystawioną lufę do głowy? Nie wiesz, że to atrapa, zakładasz, że prawdziwa. Tak, zapewne z opanowaniem sięgam po telefon i wzywam policję, tak...
      • taki-sobie-nick Re: Jak Wam się podoba? 01.02.20, 22:39
        Ja jestem przerażona chyba najbardziej głupotą tego ucznia.

Jeśli policja zajmie się nim na serio, będzie znakomita okazja, żeby się douczył.

Dorosły człowiek, a tak bardzo nieświadomy tego, co zrobił, nie wie, że takie zachowanie jest karalne, że tego nie można rozpatrywać w kategorii żartu, taki pewny siebie, czy taki głupi?

Dobre pytanie. Przy czym jeśli był tak pewny siebie, to raczej nie był nieświadomy skutków.
    • waleria_s Re: Jak Wam się podoba? 01.02.20, 02:15
      Dla mnie kosmos, powinien wylecieć na zbity pysk, to nie był niewinny żart. Bardzo mnie dziwi, że szkoła chce mieć w swoich murach psychola (to dorosła już osoba i dla mnie jak najbardziej o zadatkach na psychola), narażać komfort tego nauczyciela i wszystkich innych uczących 'żartownisia', wreszcie- ma gdzieś komfort i poczucie bezpieczeństwa uczniów, co bardziej rozsądni mają prawo, by nie chcieć uczestniczyć w lekcjach w jednej klasie z niezrównoważonym oszołomem.
    • eliszka25 Re: Jak Wam się podoba? 01.02.20, 05:44
      ojojoj, taką straszną karę dostał, aż naganę dyrektora. wtf! powinien wylecieć z hukiem ze szkoły i to jeszcze tego samego dnia. dyrekcja tej szkoły musi mieć bardzo specyficzne poczucie humoru, skoro wystarczyło tłumaczenie, że to taki żart. najbardziej z tego wszystkiego oburza mnie właściwie brak jakichkolwiek poważniejszych konsekwencji dla żartownisia. nagana? serio?
    • cruella_demon Re: Jak Wam się podoba? 01.02.20, 06:10
      Gdyby zrobił taki żarcik w banku albo choćby i w sklepie, to by prędko z pierdla nie wyszedł.
      Na miejscu nauczyciela złożyłabym donoesienie na policję.

--
      Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
      (35wcieniu)
    • cruella_demon Re: Jak Wam się podoba? 01.02.20, 06:12
      A co do reakcji szkoły. To pewnie jakieś zawodówki dla patusów więc takie patolskie zachowania są tam na porządku dziennym.

--
      Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
      (35wcieniu)
    • ritual2019 Re: Jak Wam się podoba? 01.02.20, 16:21
      W jakim celu wezwano do szkoly rodzicow skoro uczen jest pelnoletni?
      Nagana to oczywiscie smiech. Policja zajmuje sie sprawa, czy w takim przypadku jak ten nie powinno byc oskarzenia z urzedu?
    • wapaha Re: Jak Wam się podoba? 01.02.20, 16:21
      Wiesz co jest najgorsze ? Że takich młodych ludzi wyprodukowanych jest więcej uncertain Bezmyślnych, bez empatii, bez uczuć, bez cienia refleksji.. Właśnie w tvn mówili o dwóch mężczyznach (23lata) którzy chcieli okraść kobietę na przystanku i ją BILI, kopali. Nie wyrywali, szarpali ale bili jak ...worek treningowy uncertain Kolega z pracy od 3 lat żyje w udręce bo został pobity przez 3 mężczyzn ( najmłodszy miał wtedy 19 lat, najstarszy 22)
      • ga-ti Re: Jak Wam się podoba? 02.02.20, 00:30
        I myślę, że będzie ich coraz więcej uncertain
        Na etapie podstawówki moje dzieci doświadczyły i doświadczają różnych takich 'kwiatków', że głowa boli. I nic się nie da zrobić, bo taki młodociany patol (sorry, ale inaczej nazwać nie można) ma 'papiery' i jest nie do ruszenia, bo rodzic sobie życzy, by chodził do swojej szkoły rejonowej, by szkoła zapewniła mu wszelkie możliwe wsparcie, bo jemu się należy, a on będzie sobie radośnie bimbał i demoralizował klasę. A mamuśka jeszcze przybiega do szkoły z płaczem, bo synusiowi się krzywda dzieje, bo pani się na niego uwzięła, bo krzywo spojrzała, bo się klasa zmówiła i synusia oskarża, a synuś się przyznał, bo został zmuszony, a on taki niewinny, a że świadkowie są, no cóż, może się mylą, na pewno się mylą, mamusia i synuś się do niczego nie przyznają i co nam zrobicie? Nic? No to my się wam w twarz śmiać będziemy, ha.
        I żeby taki patus był jeden, ale nie, w każdej klasie taki się znajdzie i pociąga za sobą kilku bardziej podatnych, a pedagog jeden na tysiąc dzieciaków, psychologa brak, jest wakat, na który nie ma chętnego.
        Nie będzie lepiej.
        Ja wiem, że kiedyś różowo nie było, dzieciaki z dysfunkcjami leżały i kwiczały a pomocy znikąd, ale takie patologiczne jednostki to się jednak ze szkół usuwano, demoralizację się ukrócało, dzieciak i rodzic wiedział, że jak się patus nie poprawi to szkoła go pożegna.
        • taki-sobie-nick Re: Jak Wam się podoba? 02.02.20, 00:36
          psychologa brak

Wcale się nie dziwię. To znaczy, nie dziwię się, że nie ma chętnego.

A zresztą, ktoś kiedyś widział, żeby psycholog ustawił takiego osobnika z jego mamusią?

Policja, prokuratura, to bardziej pomaga. tongue_out
    • janja11 Re: Jak Wam się podoba? 01.02.20, 16:57
      Pytanie retoryczne. Nie podoba nam się.
      W całej bulwersującej historii pozytywne jest, że sprawy nie zamieciono pod dywan, tylko zrobiła się medialna afera.
      Mam nadzieję, że debil zostanie przykładnie surowo ukarany, aby każdy kolejny potencjalny żartowniś wiedział, że za takie numerki będzie w tzw. czarnej doopie.
      • kira02 Re: Jak Wam się podoba? 01.02.20, 19:28
        Afera zrobiła się tylko dla tego, że filmik zaczął krążyc po sieci. Myślę, że wcześniej dyrekcja jak najbardziej chciała sprawę zamieść pod dywan.

--
        Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób. /Oscar Wilde/
      • eliszka25 Re: Jak Wam się podoba? 01.02.20, 19:55
        problem w tym, że nie został przykładnie ukarany, bo póki co, to dostał tylko naganę dyrektora. nawet ze szkoły go nie wywalili. policja teoretycznie zainteresowała się sprawą, ale nie wiadomo, co z tego faktycznie wyniknie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka