Dodaj do ulubionych

Bezos nie płaci podatku federalnego

02.02.20, 09:40
Amazon ani centa rocznie takowego nie uiszcza. Ciekawi mnie która ematka napisze, że bardzo dobrze, bo nie po to doszedł własną ciężką pracą do bogactwa, żeby teraz nieudacznicy z amerykańskiej skarbówki go skubali lecząc swoje kompleksy, a amerykański suweren zaczął dostawać amerykańskie 500+.
Amerykańskie prawo nie przestanie na to pozwalać. Wielkie korporacje na to nie pozwalą, prawo jest pisane pod nie. A jak pojawi się prezydent, który takich Bezosów postanowi skutecznie opodatkować to... zginie od pierwszej kuli.
Gdyby wielkie korporacje na całym świecie zaczęły procentowo płacić takie podatki, jak normalny obywatel czy zwykły przedsiębiorca, to być może wiele problemów natury socjalnej by rozwiązano. A dodatkowo jakby bardziej sprawiedliwie zaczęły się dzielić zyskami ze swoimi pracownikami, to już w ogóle byłby wielki krok do przodu.
Ludzie w USA mają często dramatycznie niski poziom dostępu do usług medycznych, a Bezos zadowolony że jeszcze bardziej pomnaża fortunę której ani nigdy nie wyda ani do grobu nie zabierze.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka