Dodaj do ulubionych

Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife?

04.02.20, 12:39
Dziewczyny poradźcie,
jestem osobą otyłą, nie żadne tam rozmiary 42, 44, tylko 50-52. Postanowiłam wreszcie coś z tym zrobić. Zapisałam się na kurs zdrowego odżywiania i odchudzania w Centrum Odchudzania i Odżywiania. Kurs jest niezły, dużo przydatnych informacji, bacik nad głową, wsparcie grupy- same superlatywy. Ale część osób po konsultacji z prowadzącym zamówiła za jego pośrednictwem koktajle białkowe, suplementy i inne bajery. Koktajl piją na śniadanie i kolację. Mnie czeka konsultacja na której mam podjąć decyzję, czy korzystać z koktajli i innych dodatków. Jestem kompletnie zielona w temacie. Nigdy żadnymi koktajlami się nie wspomagałam. Chcę zdrowo, nie za szybko schudnąć, bez efektu jo-jo. Doradźcie co robić?
Obserwuj wątek
    • snakelilith Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 12:56
      Nie brać, zwiewać. Herbalife to biznes na wyciąganie forsy z kieszeni. Od tego gwarantowanie długoterminowo nie schudniesz, chyba, że masz na myśli swój portfel. Istnieją też wskazówki, że Herbalife jest nawet szkodliwa dla zdrowia. W „Journal of Hepatology“ szwajcarscy i izraelscy lekarze, jednym z autorów był lekarz naczelny uniwersyteckiej kliniki w Bern, opublikowali kilka lat temu nawet artykuł, w którym ostrzegają przed programem Herbalife jako wysokoszkodliwym dla wątroby. Z twoją wagą potrzebujesz lekarza dietetyka, może nawet psychologa, bo bez trwałej i dożywotniej zmiany stylu odżywiania i życia nie będziesz miała sukcesu. W to zaiwestuj forsę, nie w odżywki i koktajle. Krótkotrwałe głodówki nic ci nie dadzą.

--
      http://s19.rimg.info/465add77b59cebdc25f7ad6c03cc2f4a.gif
      • ziazia17 Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 13:10
        Na Twoją odpowiedź czekałam! Dzięki!
        Pierwszy raz w życiu jestem tak bardzo zmotywowana, picie 3 litrów wody zmniejszyło apetyt, jakoś staram się ogarniać codziennie. Korzystam z informacji (np 2,2g białka na 1kg masy mięśni), które podają na kursie, z ich przepisów. Wreszcie wiem jakie muszę jeść porcje. Pochodzę na kurs, z ich suplementacji+koktajli nie skorzystam.
        Jestem po terapii u psychologa (na koniec usłyszałam: ma pani za silną osobowość na te psychologiczne gierki), dietetyków co najmniej kilku przerobiłam. Natomiast nigdy nie miałam tak ustawionej głowy. I grupy, która ze mną ciągnie ten wózek...
        • snajper55 Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 13:58
          ziazia17 napisała:

>Natomiast nigdy nie miałam tak ustawionej głowy. I
          > grupy, która ze mną ciągnie ten wózek...

Skoro tak ladnie ustawiaja Ci głowę, to i koktajle będziesz pić.

S.
          --
          Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
        • snakelilith Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 14:17
          ziazia17 napisała:

>
          > Jestem po terapii u psychologa (na koniec usłyszałam: ma pani za silną osobowoś
          > ć na te psychologiczne gierki), dietetyków co najmniej kilku przerobiłam. Natom
          > iast nigdy nie miałam tak ustawionej głowy. I grupy, która ze mną ciągnie ten w
          > ózek...

Koncepcje bahawiorystyczno-poznawcze do zmiany niekorzystnego zachowania, to nie "gierki", więc może wybrałaś złego psychologa. A skoro masz taką silność osobowość, to dziwne, że do tej pory nie potrafiłaś kontrolować swojego nadmiernego jedzenia, prawda? Moim zdaniem mało więc o sobie wiesz, albo się oszukujesz. I co masz na myśli pisząc "ustawiona głowa"? Że tym razem uwierzyłaś w prezentację wyszkolonego sprzedawcy, którego zadaniem jest wzbudzenie u klienta entuzjastycznej potrzeby zakupu jego produktu? Dałaś się właśnie nabrać na te "gierki". Nie piszę tego, by ci dowalić, a jedynie pokazać, że jak sama nie będziesz gotowa do zmiany zachowania i może nawet całego życia, to nikt cię nie pociągnie. A jak po grupie i schudnięciu na kokatajlach wrócisz do codzienności, to znowu przytyjesz, bo nie nauczyłaś się obchodzić z normalną żywnością. A to jest nawet ważniejsze dla ciebie niż samo schudnięcie.

--
          http://s19.rimg.info/465add77b59cebdc25f7ad6c03cc2f4a.gif
          • ziazia17 Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 14:55
            Snake, to nie tak. Kurs jest dodatkiem do mojej przemiany. Zaczęłam go w styczniu, a ustawiam się ze sobą od listopada, gdy ciśnienie, pomimo brania leków skoczyło mi do 195/105. Wtedy podjęłam decyzję o rzuceniu fajek i odchudzaniu.
            Psycholog był faktycznie nie do końca ok, nic mi to nie dało, straciłam pół roku.
            Jedzenia nie potrafiłam kontrolować, bo jestem nałogowcem- fajki, jedzenie, pewnie alko, gdybym piła, pewnie gry hazardowe itp rzeczy. Teraz wychodzę z nałogu, jest mi trudno, ale dzięki dużym ilościom wody w miarę ogarniam to, nie mam napadów głodu. Mam nadzieję na sukces, po raz pierwszy od wieeeelu lat. Potrzebuję teraz dobrego rozpisania co mam jeść i w jakich ilościach, bo myślę, że jem za mało. Waga za szybko spada (-1,5kg tygodniowo).
            • tairo Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 16:54
              > Teraz wychodzę z nałogu, jest mi trudno, ale dzięki dużym ilościom wody w miarę ogarniam to,
              > nie mam napadów głodu.

Raczej dzięki wysokiej zawartości białka, a nie wody.

> Mam nadzieję na sukces, po raz pierwszy od wieeeelu lat. Potrzebuję teraz dobrego rozpisania
              > co mam jeść i w jakich ilościach, bo myślę, że jem za mało.

Zacznij od dzienniczka, do którego przez chociaż kilka dni wpiszesz WSZYSTKO co zjadłaś i podliczysz uczciwie. Niewykluczone, że jesz za mało, ale pewności póki co nie masz.

> Waga za szybko spada (-1,5kg tygodniowo).

Po pierwsze: 1.5 kg tygodniowo oznaczałoby owszem za szybki spadek, gdybyś ważyła 70 kg, ale ty przy rozmiarze 50-52 raczej ważysz znacznie więcej.
              Po drugie: z czasem te spadki się zmniejszą. Ba, będą takie tygodnie, gdzie nic nie stracisz albo i nawet zyskasz. Zrób sobie wykres z linią trendu, więcej ci powie niż pojedyncze pomiary.
    • bei Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 14:37
      Kiedys byłam dobrego zdania o Herbalife, wszak moja bratowa zrzuciła 40 kg wspomagając się tymi preparatami- zamiast śniadania i kolacji koktajle, błonnik, i obiad-mięso i surówka. Lata minęły (prawie trzydzieści), waga została jak po skończeniu kuracji. Przeczytałam niedawno artykuły o szkodliwości takiego odchudzania- i przypadek bratowej może je potwierdzać . Od lat ma chorą wątrobę.
      Snakelilith bardzo dobrze Ci radzi.
    • jak_matrioszka Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 14:46
      Kurs zdrowego odżywiania i odchudzania oparty na koktajlach białkowych, suplementach i innych bajerach to definicja robienia klienta w bambuko. Albo jesz zdrowo, czyli twoje pożywienie dostarcza potrzebne składniki we właściwych ilościach, i nie potrzebujesz suplementów i bajerów, albo nie ucza prawidłowego (zdrowego) odżywiania i wtedy koktajle, suplementy i bajery ratuja chwilowo diete. Tylko co zrobić z reszta życia, jak kurs sie skończy? Kursanci sa hodowani na dożywotnych odbiorców, byle sie biznes krecił.
    • misterni Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 14:55
      Moja znajoma zeszła ze znacznej otyłości przy pomocy Herbalife. Posiłki je 5 razy dziennie, w tym dwa proteinowe, w postaci koktajli.
      Trudno mi się odnieść do powyższych zarzutów, bo nie znam tej firmy, a widzę jedynie przykład kobiety, która przez dwa lata schudła przy wsparciu Herbalife ponad 50 kg i wagę trzyma od trzech lat. Jej wyników nie znam, ale widzę, że jest szczęśliwa, uprawia sporty i jest znacznie aktywniejsza niż pięć lat temu.

--
      Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
      Misterni
      • ziazia17 Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 15:00
        no właśnie, są ludzie, którzy schudli znacznie, ale nie chciałabym do końca życia pić dwóch koktajli dziennie. Próbuję sama, ale potrzebuję pomocy, bo jednak nie skończyłam dietetyki. Póki co cieszę się nowościami, staram się jak mogę sama układać jadłospisy. Zobaczymy.
    • ewa_2009 Re: Kurs odżywiania i odchudzania= Herbalife? 04.02.20, 15:15
      Kilkanaście lat temu spotkałam osobę, która mocno na tym schudła i wkręciła się w sprzedaż tych produktów. Była skuteczna, także dlatego, że była żywym dowodem. Awansowała tam mocno i zarobiła sporo. W tamtych czasach największy problem miałam nie z wagą, ale z brakiem energii, ba co kuracja miała też pomóc. Gdy po miesiącu stosowania schudłam niecałe pół kilo, a zasypiałam niemal na stojąco, dałam sobie spokój.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka