Dodaj do ulubionych

Efekt jojo-Jak długo po diecie?

04.02.20, 15:17
Czy jest jakiś czas po zakończeniu diety, po którym waga się normuje i efekt jojo przestaje grozić? Nie mam na myśli jakiegoś wielkiego żarcia po zakończeniu diety, ale normalne jedzenie bez wyrzeczeń , i pilnowania kalorii. Czy to jest tak, że jak się ktoś zdecyduje na odchudzanie to już musi się liczyć z tym, że jojo tylko czeka aby go dopaść?
Obserwuj wątek
  • 1matka-polka Re: Efekt jojo-Jak długo po diecie? 04.02.20, 15:32
   Żeby uniknąć jojo należy przez okolo 9 mcy pilnowac, żeby waga stała w miejscu. Tak piszą w internetach.

   --
   „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
    • liliawodna222 Re: Efekt jojo-Jak długo po diecie? 04.02.20, 22:31
     Wiesz, zawsze łatwiej zrzucić nadprogramowe 2kg, niż 20 smile Dlatego niżej napisałam, ze osoba ze skłonnościami do przybierania na wadze cały czas musi uważać, a po diecie szczególnie smile

     --
     "Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa."
     Juan Luis Vives
    • jak_matrioszka Re: Efekt jojo-Jak długo po diecie? 04.02.20, 23:21
     Dla kogo 2kg jest drobne, a dla kogo nie, zależy od wagi tej osoby. Jak ktoś zszedł ze 180 na 120, to dwa kilo raz mniej, raz wiecej tygodniowo to pestka. Jak ktoś waży 50-60kg, to takie 2kg to już może być kwestia rozmiaru ubrania i wtedy przy wachnieciu +2kg od razu bym wdrażała program brania talerzyka pod lupe.
     • 1matka-polka Re: Efekt jojo-Jak długo po diecie? 04.02.20, 23:37
      To zależy jeszcze od wzrostu, na osobie 1,5m te 2 kg rozłoży się zupelnie inaczej, niż na 1,8m...

      --
      "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
  • asfiksja Re: Efekt jojo-Jak długo po diecie? 04.02.20, 15:49
   Otyłość to choroba przewlekła, z którą się żyje już do końca, niezależnie od aktualnej masy ciała i czasu od jej zmniejszenia. Nawrót może zawsze nastąpić. Ale jeśli ktoś ma już wiele lat prawidłową masę to jest większa nadzieja niż u kogoś, kto dopiero ją zredukował. Analogicznie do alkoholika niepijącego od miesiąca i od kilku lat.
  • liliawodna222 Re: Efekt jojo-Jak długo po diecie? 04.02.20, 18:52
   Osoba, która ma skłonności do tycia powinna po diecie już zawsze się pilnować. I tak, jojo dopadnie prędzej czy później, jeśli przestanie się liczyć kalorie.

   --
   "Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa."
   Juan Luis Vives
  • snakelilith Re: Efekt jojo-Jak długo po diecie? 04.02.20, 22:43
   Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od tego ile schudłaś, jak pracuje twój metabolizm i jaką metodę odchudzania wybrałaś. Im dłużej bowiem byłaś na niskokalorycznej diecie, tym wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia jojo. Z jednej strony, bo metabolizm mógł przejść na oszczędniejszy niż przed dietą, a zdrugiej strony, bo po takiej diecie ma się większą potrzebę kompensacji i niebezpieczeństwo spożycia większej ilości kalorii jest wyższe. Generalnie osoby z wyższą wagą wyjściową i większą skłonnością do nadwagi są bardziej zagrożone, dlatego te powinny z góry szukać rozwiązań długoterminowych, krótkie diety mniej się u nich sprawdzają. To niestety potwierdzają statystyki. Tylko bardzo niewielka grupa ludzi potrafi utrzymać niższą wagę przez dłuższy czas po zakończeniu diety. Tylko 20-30% ma jeszcze po 3-5 latach wagę niższą co najmniej o 5-10% od wyjściowej. To nie jest optymistyczny wynik, nawet jak w necie spotkasz ciągle osoby chwalące się radykalnym schudnięciem na zawsze. Rzeczywistość jest inna.

   --
   http://s19.rimg.info/465add77b59cebdc25f7ad6c03cc2f4a.gif
   • dominea Re: Efekt jojo-Jak długo po diecie? 06.02.20, 10:28
    Muszę powiedzieć, że to naprawdę ciekawe zagadnienie. Sama nie wiem, ale wydaje mi się, że kilka miesięcy nawet może waga wrócić. Więc kiedy kupię już sobie właściwą dietę od karniak.pl , to zdecydowanie zrobię przejście, kiedy schudnę i dalej będę się starała pilnować. Powrót wagi byłby dla mnie dużo większą porażką, niż samo zarzucenie diety.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka