Dodaj do ulubionych

Zabiegi rehabilitacyjne typu

06.02.20, 20:47
Laser, ultradźwięki, magnes nie mają według znajomego rehabilitanta absolutnie żadnego sensu. I tak na nie chodziłam myśląc, kurczę, pewnie się nie zna. Teraz dwóch bardzo dobrych ortopedow powiedziało to samo. Podobno nie ma żadnych wiarygodnych badań potwierdzających jakąkolwiek skuteczność tych zabiegów. Jest to podobno zwykle wyciąganie kasy. Jak witaminę c na raka. Korzystalyscie kiedykolwiek z tych zabiegow? Pomogly?

--
"Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
Obserwuj wątek
      • gaskama Re: Zabiegi rehabilitacyjne typu 06.02.20, 21:05
        No właśnie. Po jakiego grzyba wysyła się ludzi na to??? W miejscu, do którego chodziłam tłumy starszych ludzi. Cześć z nich za to płaci. Ja też wielokrotnie byłam wysyłane ba takie zabiegi.

--
        "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
        • stephanie.plum Re: Zabiegi rehabilitacyjne typu 06.02.20, 21:58
          mi doktor (prywatnie poszłam) kazał ko-nie-cznie zgłosić się do siebie na kontrolę po tej całej przydużej porcji laserów i hokusów pokusów.
          tyle razy to powtarzał, że w głowie zaświtała mi myśl, czy on aby eksperymentów nie robi - wysyła na to, potem patrzy, jaki był efekt.

--
          idę tam, gdzie idę
    • stephanie.plum Re: Zabiegi rehabilitacyjne typu 06.02.20, 21:46
      jejku, jak dobrze to czytać.

mam złamanie "marszowe" jednej kości w stopie.
      ortopeda traumatolog, który to zdiagnozował, miał dla mnie dwie wiadomości, dobrą i złą.
      dobra - że nie trzeba żadnych gipsów, i nawet konno mogę jeździć, bylebym nie chodziła na bosaka i powstrzymała się od biegania.
      zła - że będzie bolało jeszcze trzy miesiące.

do tego skierował mnie na sążnistą dawkę laserów, ultradźwiękówi jakiegoś jeszcze cholerstwa, a ja od razu pomyślałam sobie, że nie pójdę.

no i nie poszłam, ale do dziś dnia dręczyły mnie wyrzuty sumienia, że tak zaniedbałam zdrowie, a tu proszę, wygląda na to, że mogę się uspokoić.

...a po dwóch miesiącach boli już o wiele mniej, widać, że bez zabiegów też się zrasta.

--
      idę tam, gdzie idę
    • zwyczajnamatka Re: Zabiegi rehabilitacyjne typu 06.02.20, 22:33
      Pomaga, ale to nie są cudowne zabiegi i trzeba wziąć serię. Poza tym zabieg trzeba dobrać do schorzenia. Laser i ultradźwięki na złamanie nie pomogą, ale już magnetronik jak najbardziej bo przyspiesza regenerację tkanki kostnej czyli szybciej się zrośnie. Ja sobie wyleczyłam nadgarstek ultradźwiękami i laserem, tylko i wyłącznie. Poza tym taki zabieg trzeba brać szybko po urazie, na przykład krioterapię miejscowa na stłuczenie od razu, a nie za kilka tygodni czy miesięcy. Stawy lubią zimno, nerwy nie, więc nie wszystko jest na wszystko. Jak mnie złapały korzonki i od razu w ciągu paru godzin miałam zrobionego tensa to od razu poczułam ulgę i już na drugi dzień było lepiej. Także czas się liczy i szybka reakcja, to po pierwsze, a po drugie dobranie zabiegu do schorzenia. No i po trzecie nagłe urazy szybciej się leczą niż przewlekle. To jest zawsze działanie bodźcowe, więc i od wieku zależy i wielu innych czynników jak organizm po takim bodźcu zareaguje. Szybko, nieznacznie czy wcale. Im więcej w życiu weźmiemy takich zabiegów tym słabiej działają, organizm się przyzwyczaja. I ostatnia rzecz, te zabiegi są tylko wsparciem dla kinezyterapii, choć czasami same zabiegi wystarczą.
    • bei Re: Zabiegi rehabilitacyjne typu 06.02.20, 23:13
      Przepisano mi tego mrowie a mrowie, mimo, ze za darmo- to powiedziałam, ze w oparciu o doświadczenia znajomych- nie będę tracić czasu tylko proszę od razu o zastrzyki- po trzech infekcjach pomogło i mimo, ze upłynęło już kilka lat to ( odpukać) problem nie wrócił. Podobnie u znajomych.
    • eliszka25 Re: Zabiegi rehabilitacyjne typu 06.02.20, 23:38
      Korzystałam tylko z ultradźwięków, ale były one tylko niewielką częścią kilkumiesięcznej fizjoterapii po urazie kolana. Na początku miałam tylko masaże i taśmy. W ramach masażu pani kilka razy przez kilkanaście minut masowała mi kolano głowicą usg. Nie mam pojęcia, czy cokolwiek to dało. Na same takie czary mary bym się nie zdecydowała. Wierzę w fizjoterapię, chiropraktora i kinezjotaping. To mi zawsze pomaga.
    • 12gram Re: Zabiegi rehabilitacyjne typu 07.02.20, 00:17
      Mnie pomogły. Chondromalacja chrząstki stawowej. Już po pierwszej serii zabiegów było lepiej. Zrobiłam w sumie trzy serie zabiegów w ciągu roku i staw jak nowy. Z wsparciem glukozaminy. A było kiepsko.
    • nangaparbat3 Re: Zabiegi rehabilitacyjne typu 07.02.20, 22:17
      Tak. Miałam problem z barkiem, nie byłam w stanie zapiąć samodzielnie stanika. Chodziłam na jakieś takie coś, niezbyt długo, ból przeszedł jak ręką odjął i nie wrócił, minęło już z 10 lat.

--
      "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka