Dodaj do ulubionych

Miesiączka upadla?

08.02.20, 19:45
www.hellozdrowie.pl/kaja-godek-upodlona-menstruacja-hanna-lis-i-pani-miesiaczka-zareagowaly-na-wpis-dzialaczki/ więc gdzie mają się nauczyć?


--
Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
Obserwuj wątek
  • memphis90 Re: Miesiączka upadla? 08.02.20, 19:52
   Przecież to już bylo... I ogólnie zgadzam się, że szczegóły zakładania podpaski czy tamponu powinno się omawiać na lekcji dla samych dziewcząt (nie zgadzam się, ze lekcji nie powinno być w ogóle albo żeby karać więzieniem za nauke wdż) . W szkole moich dzieci tak właśnie jest to realizowane, są lekcje koedukacyjne i są rozdzielne.

   --
   "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
   • panna-wiedzma Re: Miesiączka upadla? 08.02.20, 19:59
    A co jest zlego w tym, ze chlopcy tez sie dowiedza co to miesiaczka, do czego sluzy i jak zalozyc tampon itd?

    Zreszta tu mowa o dzieciach z zespolem downa. No to tym bardziej przekaz byl zapewne mocno uproszczony.
    • memphis90 Re: Miesiączka upadla? 08.02.20, 20:22
     Po to, że wczesnonastoletnie dziewczynki mogą się czuć skrępowane i mniej chętnie zadają pytania, kiedy są przy nich nastoletni chlopcy. Ty też pewnie wolałabyś omawiać problematyke swoich schorzeń intymnych z lekarzem, a nie z lekarzem i przypadkowo obecnym pracownikiem administracji, który instaluje nowe oprogramowanie na komputerze, ale w sumie czemu nie miałby się dowiedzieć czegoś o chorobach szyjki czy objawach rzesistkowicy? Zagadnienia ogólne są omawiane wspólnie i nie ma powodu do obaw, że chłopcy zostaną nieodwołanie pozbawieni wiedzy o tym, czym jest miesiączka. Natomiast najwygodniejsze pozycje do aplikacji tamponu - to już tematyka typowo dla dziewcząt.

     --
     "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
     • mimbla125 Re: Miesiączka upadla? 09.02.20, 07:48
      memphis90 napisała:

      > Ty też pewnie wolałab
      > yś omawiać problematyke swoich schorzeń intymnych z lekarzem, a nie z lekarzem
      > i przypadkowo obecnym pracownikiem administracji, który instaluje nowe oprogra
      > mowanie na komputerze, ale w sumie czemu nie miałby się dowiedzieć czegoś o cho
      > robach szyjki czy objawach rzesistkowicy?

      Ale miesiączka nie jest "schorzeniem intymnym" !, tylko zupełnie zdrowa, normalna częścią fizjologii, jak robienie siku czy pocenie się! Przecież właśnie o to chodzi, żeby zdjąć z niej to odium czegoś nie do końca normalnego, dziwnego, wstydliwego.

      A takie rozdzielanie grupy według płci już samo w sobie implikuje, że będzie rozmowa na tematy, których się trzeba wstydzić przed drugą płcią.


      • super_hetero_dyna Re: Miesiączka upadla? 09.02.20, 08:06
       mimbla125 napisała:

       > Ale miesiączka nie jest "schorzeniem intymnym" !, tylko zupełnie zdrowa, normal
       > na częścią fizjologii, jak robienie siku czy pocenie się!

       Skoro tak, to dlaczego chowasz się, kiedy robisz siku?
      • memphis90 Re: Miesiączka upadla? 09.02.20, 08:14
       Ok, skoro dla Ciebie nie byłoby problemem zapytanie "moje wargi sromowe są nierówne i wystają" albo "czy to normalne, że mam włoski wokół brodawek sutkowych" przy 15 chłopcach w wieku wczesnonastoletnim - no to ok, pytaj śmiało. Dziwi mnie natomiast, że kobiety, które histeryzuja przy propozycji pokazania badania swojego paczusia studentom medycyny (!!!) są tak chętne do zmuszania dziewczynek do rozmów w towarzystwie niedojrzałych chłopców.

       --
       "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
        • ichi51e Re: Miesiączka upadla? 09.02.20, 09:23
         No wlasnie - to raczej nie sa takie pytania ktore nastolatka chce zadawac przy kimkolwiek. Okres normalna sprawa polucje tez rozumiem z jednej strony nie ma co sie trzasc. Z drugiej tez nie ma co utrudniac. Pamietajmy ze szkola to edukacja w grupie a w grupie ludzie glupieja. Juz bardziej skupmy sie jako matki nad nie robieniem z wlasnej menstruacji tajemnicy tragedii i wstydliwego obciachu (watek o braku smietnika w wc i tragedia pt „musze przemycic podpaske z lazienki do kuchni”) a nauczaniem w szkole niech zajma sie zawodowcy.

         --
         wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
   • little_fish Re: Miesiączka upadla? 08.02.20, 20:05
    Szczegóły "techniczne" może faktycznie lepiej realizować na lekcjach dla dziewczynek - będą się mniej krępować zadać ewentualne pytania. Natomiast chłopcy też powinni zostać poinformowani o istnieniu menstruacji (to ogarnia biologia) oraz podpasek, tamponów itp i ich przeznaczenia
   • smillla Re: Miesiączka upadla? 09.02.20, 08:20
    Nie, bo skąd kiedyś samotny ojciec córki będzie wiedział, jak jej wyjaśnić takie szczegóły? Lepiej, żeby miał taką wiedzę na podorędziu, bo pierwsza miesiączka to zawsze zaskoczenie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka