Dodaj do ulubionych

Do tych co były tu i tu- co lepsze?

08.02.20, 20:01

Wakacje samolotem, wynajem auta i zwiedzanie plus plażing na 12-16 dni. Co do zwiedzania, to żadne muzea- tylko różne plaże, punkty widokowe, najpopularniejsze atrakcje. 2+2 nastolatków w okresie czerwiec/lipiec lub sierpień/wrzesień (przełom).

Malta i Gozo czy Kreta? Gdzie ładniej i taniej? Budżet zakładany to 5000zl. Loty, apartament, auto to około 3200zl łącznie w tym czasie, sprawdziłam dziś. 1800zl na paliwo i jedzenie powinno wystarczyć chyba (niestety tym razem nic nie weźmiemy, bo bagaż tylko podręczny). Wystarczy? Chcę gotować z zakupionych produktów w aneksie, nie pytam czy to dobra forma odpoczynku smile Żadne z nas nie przepada za knajpianym jedzeniem.

Na All jedziemy do Turcji, więc drugi wyjazd musi być tańszy.

Hejty i odcinki mnie bawią, możecie sobie ulżyć - przynajmniej zobaczę, kto ma kiepskiego kochanka w domu.

--
W weekendy ematka staje się matką.
Obserwuj wątek
    • sonia-3 Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 08.02.20, 20:19
      Malta piękna, córka była latem, ale tam jest ruch lewostronny, ja bym nie odnalazła się jako kierowca. Kurcze, zaskoczyła mnie za to suma budżetu , którą chcesz przeznaczyć. Wydaje mi się, że możesz się w niej nie zamknąć. My planujemy w 3 osoby wybrać się na Teneryfę. Prywatnie, sami wszystko organizując podobnie jak Wy. Apartament, lot i auto na obecną chwilę już kosztowało mnie to wszystko ok 7000zł. A jeszcze paliwo, ubezpieczenie, jedzenie, i zwiedzanie. Ja to bym się cieszyła, gdybym w 11000 zł się zamnkęła. Ale może Wasze kierunki tańsze w organizacji. No ciekawa jestem sama.

--
      • stavros2002 Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 08.02.20, 20:40
        Malta to 5000 na dwójkę na poczatku maja, bez ekscesów.

sonia-3 napisała:

> Malta piękna, córka była latem, ale tam jest ruch lewostronny, ja bym nie odnal
        > azła się jako kierowca. Kurcze, zaskoczyła mnie za to suma budżetu , którą chce
        > sz przeznaczyć. Wydaje mi się, że możesz się w niej nie zamknąć. My planujemy w
        > 3 osoby wybrać się na Teneryfę. Prywatnie, sami wszystko organizując podobnie
        > jak Wy. Apartament, lot i auto na obecną chwilę już kosztowało mnie to wszystko
        > ok 7000zł. A jeszcze paliwo, ubezpieczenie, jedzenie, i zwiedzanie. Ja to bym
        > się cieszyła, gdybym w 11000 zł się zamnkęła. Ale może Wasze kierunki tańsze w
        > organizacji. No ciekawa jestem sama.
        >
      • raczek47 Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 08.02.20, 21:16
        Właśnie wróciłam z Malty i no cóż, w sezonie to bym chyba tylko wrogowi poleciła tam jechać .
        Teraz było znośnie, ale:
        -mieliśmy chęci wynająć samochód, ale ze względu na ruch lewostronny i straszliwą ciasnotę oraz brak miejsc do parkowania zrezygnowaliśmy, jeździć tam autem to hardcore, nawet teraz,gdy jest najmniej turystów;
        - co do zwiedzania-wcale nie jest tego tak dużo A ceny wejść,cóż słynne i zachwalane aquarium 13,5 euro osoba,dzieciaki obeszły w godzinę, mówiąc, że nasze w Gdyni i Wrocławiu 10 razy lepsze, objazdówka autobusem piętrowym po Gozo(kilka godzin) 20 euro od osoby,wejścia do wielu kościołów,które wcale nie są bardzo zabytkowe 8-10 euro.Ja byłam w św. Janie w Valetcie że względu na Caravaggia, którego pragnęłam zobaczyć w oryginale, 10 euro.
        -na Malcie prawie nie ma roślinności, w sensie drzew, palm mało,głównie zakurzone krzaczory .Latem jest tam patelnia.
        -plaże malutkie,ręcznikiem można nakryć,klify i kamienie, piękne i malownicze, ale w sezonie sobie nie wyobrażam,tam nie ma gdzie plażować po prostu .
        Byliśmy tydzień i to było akurat, na szwendanie się po Malcie i Gozo,bo na Comino wystarczy godzina,klify i chwasty a słynna Blue Lagune ma wielkość chustki do nosa i ciągle podpływają tam motorówki z wycieczkowiczami.
        Malta jest droga i nieadekwatna do tego, jak się reklamuje,choć bardzo malownicze i oczywiście, jak to poludnie ciekawa dla Europejczyka z góry. Spędziliśmy miły i ciekawy tydzień, ale tam jest tak mało miejsca na wszystko plus mało zieleni, że w sezonie to dramat.

• daniela34 Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 09.02.20, 00:20
              No to nawet przy takim założeniu masz 1200 zł za bilety lotnicze i zostaje 2000 za apartament na 2 tyg.i samochód. Moim skromnym zdaniem to niewykonalne. Ale tol8 planuje jazdę w sezonie wakacyjnym- no to zerknęłam na bilety na przełom czerwca/lipca bądź siepnia/września. Najtańsze około 500 zl/os. To masz już 2000 za same bilety. I zostaje 1200 na apartament i samochód.
              • memphis90 Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 09.02.20, 08:02
                Chorwacja wychodziła nam jakieś 3000zl za apartament dla 4 osób w warunkach "robinson" i to w najbardziej oddalonym zakątku. A Grecja drozsza, zdaje się...?

--
                "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
          • chicarica Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 09.02.20, 13:08
            Można np. skłamać w oświadczeniu o zarobkach, nie podawać pewnych dochodów, zameldować się nie mieszkając w mieszkaniu babci która długo nie pociągnie, albo np. jak moja znajoma w mieszkaniu w którym mieszkała babcia i 2 ciotki tak że na osobę przypadała jakaś tragicznie mała liczba metrów kwadratowych.

--
            ---
            Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
    • kamin Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 08.02.20, 21:17
      Te ceny jakieś kosmiczne podajesz. Lot dla 4 osób, apartament i samochód za 3200? Za samo wynajęcie wakacyjnego apartamentu zapłaciliśmy tyle w ubiegłym roku. W Polsce, w górach, mała miejscowość, żaden kurort, standard dobry, ale bez luksusów.
    • mikams75 Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 08.02.20, 21:25
      Kreta w porownaniu z innymi greckimi wyspami jest tania, ale jesli chodzi o zwiedzanie - odleglosci sa spore, drogi krete, lepiej sie zdecydowac na polowe wyspy. Na jedzeniu gotujac samodzielnie oszczedzisz, w domu tez byscie jedli, ale bardzo optymistycznie liczysz przelot, apartament (2 pokoje?) i auto.
    • julita165 Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 08.02.20, 22:03
      Nie znam terminu planowanego wyjazdu ale wlasnke wczoraj tak blakalam sie "palcem po internecie" wlasciwie po calej poludniowej Europie ale jak zakladacie 5000 na 4 osoby ba 2 tygodnie to ja chyba gupia jestem. Mnie raka kwota wychodzi na tydzien na dwie osoby, a zapewniam ze nie szukalam hoteli ze zloconymi kandelabrami. No chyba ze jakis maj lub pazdziernik
    • princesse Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 08.02.20, 22:11
      Z tego zestawu ja wybieram Maltę. Ale nie jestem obiektywna, bo ja Krety i Turcji nie lubię. Wiem, za co nie lubię Turcji, nie wiem za bardzo, co mam do Krety, ale coś widocznie mamsmile

--
      "Każda kobieta powinna w pewnym wieku ustalić ile ma lat i już się tego trzymać” (Maria Czubaszek)
    • kafana Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 09.02.20, 07:46
      Na Malcie nie byłam ale jest mała.
      Kreta jest boska. Zjechaliśmy górę wyspy od Balos do Vai beach i mam niedosyt ogromny. A ile jeszcze nie widzieliśmy. Na dwa tygodnie idealniesmile piszesz że muzeum nie chcesz ale idźcie koniecznie do archeologicznego w Heraklionie. Cuda!
    • mia_mia Re: Do tych co były tu i tu- co lepsze? 09.02.20, 15:06
      Umów się z Wolnym, będziecie mieć wakacje życia, będziecie wspólnie wertować gazetki Lidla od 5.30 w poszukiwaniu promocji, wynajmijcie stary, wieloosobowy busik, koszty paliwa się obniżą, może raz nawet uda wam się zaszaleć i zjeść lody na mieście. Na Malcie byłam poza sezonem, na Krecie zawsze w szczycie, więc na porównania się nie silę, jeśli chcesz tydzień na Malcie w znośnych, nie luksusowych, warunkach na 4 osoby to te 5.000 spokojnie wystarczy, ale poza sezonem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka