Dodaj do ulubionych

Szkoła prześladuje młodzież ....?

09.02.20, 17:38
A emamy, które mają córki, szkoła Waszych córek i wy- niektóre matki też prześladujecie swoje dzieci i każecie im nosić stanik do szkoły? I jeszcze nie nosić - do szkoły, nie na dyskotekę!- zbyt krótkiej sukienki/spódniczki?
Tekst linku
Obserwuj wątek
    • milka_milka Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 18:25
      Ja zawsze byłam fanoą mundurków. Wtrącanie się do bielizny to przesada, ale już inne wymagania zarówno w stosunku do dziewcząt jak i chłopców już nie. Szkoła to nie miejsce na rewię mody i agresywne „wyrażanie osobowości” strojem i wyglądem.

--
      Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
        • milka_milka Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 19:25
          Widzisz, jakoś zmieniał. U mnie były dozwolone kolory i kroje bez szaleństw i trzeba było się stosować. I tyle. Dlatego jestem fanką mundurków.

--
          Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
          • ultimate.strike Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 20:14
            Jak jesteś fanką mundurków to wstąp do wojska. Mundurki szkodzą w prawidłowym rozwoju, wymuszaja karność, zabijają inicjatywę. No i zabijają uczniów, tak dosłownie, powodują choroby, bywa że śmiertelne, bo są dostosowane do widzimisię mundurującego, a nie do anatomii człowieka.

--
            Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
            • milka_milka Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 22:41
              Nie jestem fanką wstąpienia do wojska, a mundurki w szkole nic nie zabijają.

--
            • mallard Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 22:51
              ultimate.strike napisał:

> Mundurki szkodzą w prawidłowym r
              > ozwoju, wymuszaja karność, zabijają inicjatywę.

A jak tak wszyscy poginają w kieckach, jak jeden mąż, to to nie zabiją inicjatywy? 🤔😁

--
              Naucz się śmiać z samego siebie.
              Będziesz miał ubaw na całe życie...
              • ultimate.strike Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 00:37
                A jak tak wszyscy poginają w kieckach, jak jeden mąż, ,

Jak tak będzie to będziemy się zastanawiać. Na razie większość instytucji kiecek facetom zabrania, czego efekty widać w statystykach zachorowań na raka, cukrzycę i parę innych podobnych przypadłości.

to to nie zabiją inicjatywy?

Jak się zmusi wszystkich do noszenia jednakowych kiecek to się inicjatywę zabije. Ale krojów kiecek jest o wiele więcej niż krojów spodni, do tego mężczyźni przez jakiś czas nie mogą w kieckach chodzić z przyczyn religijnych, więc jest tu wiele miejsca na twórczą inwencję. tongue_out

--
                Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • julita165 Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 18:39
      I bardzo dobrze. Dzieci i mlodziez trzeba uczyc, ze nie we wszystkim zawsze i wszedzie wypada. Jak sie nie naucza to potem sa kwiatki jak w pewnym sadzie, w ktorym kilka lat temu prezes musial wydac zarzadzenie w sprawie stroju protokolantow bo w upalne dni pojawialy sie zwiewne i przewiewne sukieneczki na ramiaczkach, jak i zestaw spodenki bermudy +klapki.
      Przypominam sobie jak w zeszlym roku w szkole syna, w ktorej funkcjonowaly tez resztki po gimnazjum, szlam po schodach za pannica, ktora calemu swiatu prezentowala majty i szycie od rajstop. A nie dakej jak wczoraj kuzynka opowiadala, ze na szkolnym zebraniu tematem nr 1 byla kwestia dopuszczalnosci makijazu. 7 kl SP. ...
      • araceli Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 18:55
        julita165 napisała:
        > bo w upalne dni pojawialy sie zwiewne i przewiewne sukieneczki na ramiaczk
        > ach, jak i zestaw spodenki bermudy +klapki.

A mogła zadbać o klimę... oh wait!

--
        Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
      • waleria_s Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 19:38
        Co takiego wydarzy się, jak 14 latka będzie miała tusz na rzęsach, na twarzy puder, korektor w celu zamaskowanie częstych niedoskonałości w tym wieku? Procesy umysłowe nie będą zachodziły w makijażu?
        Trzeba edukować dzieci, że ubiór ma być schludny, dopasowany do okazji, ale też trzeba brać pod uwagę, że w późnych klasach podstawówki chce się już wyrażać indywidualność, ja nie rozumiem podejścia makijaż nie, "bo nie", podobnie z kolorowymi ubraniami, bardziej odjechanymi fryzurami.
            • milka_milka Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 22:40
              To niech uczennica szkoły pielęgniarskiej spróbuję przyjść z długimi kolorowymi paznokciami. Niby też pełnoletnia i mogłaby.

--
              • morekac Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 06:22
                Milka, nie ma już szkół pielęgniarskich.

--
                -------------------------------------------------------------
                "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
                • milka_milka Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 10:50
                  no to gdziekolwiek tam, gdzie kształci się pielęgniarki

--
                  • 35wcieniu Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 12:09
                    Na uczelniach medycznych.

--
                    "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
              • cruella_demon Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 21:29
                Nie nie mogłaby. To nie wymysły dyrekcji, sekretarki, czy księdza, tylko odgórnie narzucone przepisy sanitarno epidemiologiczne. Pielęgniarka w wieku przedemerytalnym również nie może mieć pomalowanych paznokci jeżeli pracuje w szpitalu (lekarka zresztą też) bo w razie kontroli sanepidu może zarobić mandat. Kwestii koloru odzienia, makijażu, czy noszenia stanika nikt się nie czepia, byle spełniała normy BHP.

--
                Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
                (35wcieniu)
            • morekac Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 06:13
              14 latka to dawne gimnazjum - i tam przez lata były dyskusje n/t makijażu, więc się nie gorszcie, że teraz przeszło to do podstawówek. Bo to taki wiek, że dziewczę chciałoby powiekę cieniem pociągnąć itp.

--
              -------------------------------------------------------------
              "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
          • kornelia_sowa Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 11.02.20, 23:22
            Nic
            Jest w wieku, w którym żyje z błędnym przekonaniem, że korektor i puder zamaskują trądzik.

Jak cera jest ładna, to ich nie trzeba
            Jak.pryszcz pryszcza pryszczem pogania, to nawet po.malowaniu korektorem widoczne będą.
            Ot, pomalowane pryszcze-cera chropawa.

Dziewczyny z kiepską cera, nawet umalowane A może zwłaszcza wtedy wyglądają raczej mało wyjściowo.

Ale paćkając się kosmetykami, mają wrażenie że jest inaczej i czują się chyba lepiej.

Uprzedzam pytania-widzę sporo nastolatek w szkole syna.
            Mam.wrazenie, że zakaz robienia "make-up" byłby z korzyścią dla ich wyglądu.
            Większość wygląda groteskowo.

• hanusinamama Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 16:05
        U nas matka 4klasistki zrobiła dzihad, ze czemu zwrócono jej córce uwage o pomalowane paznokcie. I nie, ona ich nie zmyje bo to hybryda...a nie, to było rok temu wiec klasa 3.

--
        "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
    • 35wcieniu Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 19:33
      Najlepsze z tym że wszystkie ubrania mają być w stonowanych kolorach. big_grin
      I naturalne kolory włosów. Dziewczyny, które już mają zafarbowane mają się ogolić? big_grin

--
      "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
      • ophelia78 Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 22:33
        >Dziewczyny, które już mają zafarbowane mają się ogolić?

W mojej szkole uczennica, która po wakacjach wróciła z farbą an włosach, dostała polecenie dekoloryzacji. Wyrażona ustami dyrekcji w taki sposób, ze nawet nie zapytała, co będzie jeśli tego nie zrobi.

Skoro nie ogarnia że farba położona w czerwcu cudownie nie zniknie do września, oraz stać ją na koloryzację to również stać ja na dekoloryzację. Chodzenie do tego konkretnego LO z takim a nie innym regulaminem obowiązkowe wszakże nie jest.
        • iwoniaw Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 22:49
          ophelia78 napisała:

> >Dziewczyny, które już mają zafarbowane mają się ogolić?
          >
          > W mojej szkole uczennica, która po wakacjach wróciła z farbą an włosach, dostał
          > a polecenie dekoloryzacji. Wyrażona ustami dyrekcji w taki sposób, ze nawet nie
          > zapytała, co będzie jeśli tego nie zrobi.
          >
          > Skoro nie ogarnia że farba położona w czerwcu cudownie nie zniknie do września,
          > oraz stać ją na koloryzację to również stać ja na dekoloryzację. Chodzenie do
          > tego konkretnego LO z takim a nie innym regulaminem obowiązkowe wszakże nie jes
          > t.

Drobny szczegół: ta szkoła nie miała takiego regulaminu aż do teraz, jak wynika z artykułu big_grin

--
          "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
        • 35wcieniu Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 20:28
          Mhm. Zwłaszcza jak sobie rozjaśniła na blond to dużo jej dekoloryzacja pomoże big_grin

--
    • iberka Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 19:40
      Zasady jak w naszym liceum, nic nowego. W ciepłe dni, syn sam pilnuje długości spodni i nawet mnie zwracał uwagę, że te czy tamte bermudy w szkole nie przejdą - nie widzę w tym nic złego.
      Dziewczęta w liceum dorastają, noszenie biustonosza, to kara? Lepiej żeby miały sutki przebijające przez koszulki? Znowu nie widzę problemu
      • waleria_s Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 19:46
        Biustonosz lepiej by miały, ale dla własnego komfortu, żeby uniknąć na sobie wzroku stada nabuzowanych hormonami licealistów. Jednak nie przekonuje mnie taki odgórny nakaz, co dalej- bawełniane galoty będą kazali nosić zamiast stringów? Trochę dziwne jest dla mnie ingerowanie w tak intymną strefę licealistek.
      • lauren6 Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 19:47
        A jak nie mają jeszcze piersi to muszą nosić stanik... bo tak? Czasami otyli chłopcy w tym wieku mają większe piersi od słabo rozwiniętych koleżanek. Dlaczego one MUSZĄ, a chłopcy nie? Biustonosz ma konkretną rolę podtrzymania biustu, a nie cenzury sutków. Sutki będą również się odznaczać w miękkich, bawełnianych stanikach. To może nakażemy dziewczynkom noszenie gąbek w biustonoszach, żeby żaden zbok przypadkiem kawałka sutka się nie dopatrzył?
            • iwoniaw Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 10:31
              berdebul napisała:

> Szkoła dopuszcza spodnie długie, lub 3/4. Latem noszę takie przed kolano, mimo
              > że mam klimę w pracy.
              > Jest tez zakaz hawajskich koszul we wzory.

No więc właśnie - można dyskutować o gustach i ktoś może powiedzieć, że nieładne, ale cóż takiego strasznego się stanie, gdy w 30-stopniowe majowe/czerwcowe upały (a taką pogodę miewamy ostatnio o tej porze roku) jakiś licealista pojawi się w szkole tak wyglądając? (oprócz koszuli hawajskiej krótkie spodnie!):

https://repablo.com/4562-large_default/koszula-meska-basil-hawajska-jasna.jpg
              • milka_milka Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 10:39
                To jest akurat całkiem normalny strój. Ale taka koszula już budzi mój sprzeciw: Tekst linku

To też: www.butyk.pl/towar.2575783.ellesse--szorty-shs01764.html

--
                • iwoniaw Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 11:12
                  milka_milka napisała:

> To jest akurat całkiem normalny strój.

A jednak ten regulamin, o którym rozmawiamy, go zakazuje.

Ale taka koszula już budzi mój sprzeciw:
                  > Tekst linku

W jakim sensie budzi twój sprzeciw? Moim subiektywnym zdaniem jest po prostu paskudna, ale jeśli jakiś nastolatek ma chęć ją założyć na lekcję fizyki czy łaciny, to jego sprawa w sumie. Nie widzę, żeby taki strój miał w czymś przeszkadzać komukolwiek.

>
                  > To też: www.butyk.pl/towar.2575783.ellesse--szorty-shs01764.html
                  >

Na wf-ie w takich ćwiczą w sumie, więc o co robić aferę?

W sumie to dzisiejsi licealiści i tak się ubierają dość zachowawczo - spodnie dżinsowe nad kostkę, bluzy, tenisówki różnego typu, marek i kolorów - i chłopaki i dziewczęta. Dziewczęta noszą przeważnie długie, proste włosy bez żadnych udziwnień - w sumie jak patrzę na moje zdjęcia klasowe sprzed lat, to wyglądaliśmy bardziej żenująco, niż ludzie na zdjęciach klasowych moich dzieci. A jakoś dziś wszyscy po dobrych studiach, ubrać się potrafią przynajmniej na tyle, że z pracy nikt za ubiór nie wyleciał (a niektórzy pracują na naprawdę topowych stanowiskach w prestiżowych miejscach) big_grin
                  Naprawdę, nie rozumiem tej całej afery - dla mnie ona jest żywcem jak z lat 50., gdy Gomułka tępił bikiniarskie skarpetki w kolorach innych niż jedynie słuszne.

--
                  "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
                  • milka_milka Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 11:17
                    Na WF niech ćwiczą, proszę bardzo. A koszula jest nie na miejscu w szkole, abstrahując od jej wątpliwych walorów estetycznych.

--
                    • droch Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 11:31
                      Ale, co w tej koszuli wiedza jest gorzej przyswajana czy jak?
                      W szkole średniej mojej mamy dyrektor osobiście mierzył linijką odstęp między kolanem a brzegiem spódniczki. Radośnie wracamy do komuny, a niektórzy temu przyklaskują.
                  • majaa Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 11:49
                    iwoniaw napisała:

> i dziewczęta. Dziewczęta noszą przeważnie długie, proste włosy bez żadnych udz
                    > iwnień - w sumie jak patrzę na moje zdjęcia klasowe sprzed lat, to wyglądaliśmy
                    > bardziej żenująco, niż ludzie na zdjęciach klasowych moich dzieci.

"Żenująco", czyli jak konkretnie?

• iwoniaw Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 10.02.20, 15:23
                      majaa napisała:

> iwoniaw napisała:
                      >
                      >
                      > > i dziewczęta. Dziewczęta noszą przeważnie długie, proste włosy bez żadny
                      > ch udz
                      > > iwnień - w sumie jak patrzę na moje zdjęcia klasowe sprzed lat, to wygląd
                      > aliśmy
                      > > bardziej żenująco, niż ludzie na zdjęciach klasowych moich dzieci.
                      >
                      > "Żenująco", czyli jak konkretnie?
                      >

Błyszczące rajstopy "kryształki". Natapirowane fryzury. Falbaniaste tureckie spódnice i bluzki. Tureckie sweterki ze złotą nitką. No, cała ta moda przełomu lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Do tego makijaże, że pożal się Panie (dostępne dwa kolory podkładów: jasny i ciemny...). Dekatyzowane dżinsy w fasonie marchwi. Z drugiego bieguna - czarne szaty do ziemi, włosy w oczach, tona metalu w charakterze biżuterii. Buciory mające udawać glany. Grunge'owe swetry niczym ze śmietnika i spodnie z kilogramem agrafek. Makijaże w stylu "mam czarną kredkę i umiejętności plastyczne 4-latka". To wszystko widzę na zdjęciach klasowych dobrego liceum w dużym mieście. Jak napisałam - wszyscy mamy się dobrze, nikt nie wygląda tak, jak wtedy, gdy miał 16 lat big_grin

Patrzę w internetach na zdjęcia dzisiejszych uczniów tego samego LO- no jest dużo lepiej. Więcej wyczucia, stylu i delikatności. Pewnie ma też na to wpływ fakt, że panny się malują raczej mając matkę za doradcę, a nie chowając przed nią szminkę.

--
                      "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
                      • majaa Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 12.02.20, 10:25
                        Tyle tylko, że to, co opisujesz z lat 80/90 nie tyle wynikało z "genetycznego" bezguścia, co z tamtejszej mody po prostu, jak sama zresztą zauważyłaś. I wtedy to bynajmniej nie wydawało się żenujące i badziewne.
                        Teraz panuje całkiem inna moda, więc raczej naturalne jest, że młodzież też wygląda inaczej. Ale tu chodzi raczej nie o taką czy inną modę, tylko o ubranie niestosowne do okoliczności. Bo wydekoltowane topy noszone na goły biust, pępki na wierzchu i kuse spódniczki to, o ile wiem, nie był odpowiedni strój do szkoły w żadnych czasach.
    • triss_merigold6 Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 19:46
      Dyrekcję szkoły chyba Bóg opuścił <albo właśnie nawiedził, trudno orzec na 100%>.

Z całego serca nie trawię idei przymusowego mundurka w publicznej ogólnodostępnej placówce edukacyjnej. W szkołach prywatnych albo konkretnie sprofilowanych - proszę bardzo, idą tam wyłącznie chętni.

To liceum, młodzi ludzie chyba nie są aż tak durni, żeby ubierać się kompletnie nieadekwatnie, a kolorowych spodni czy krótkich spodenek typu bermudy nie uważam za nieadekwatne. Jak się dyrekcji coś nie podoba, to niech zakłada klimatyzację zamiast stroić foszki.

Odnośnie do stosowności stroju do miejsca - dzieci mam wychowane, w dresach do szkoły nie chodzą, są nauczone, czym jest strój galowy szkolny i jak elegancko wyglądać.
      • grruu Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 19:48
        Przede wszystkim to szkoły powinny zacząć od wyedukowania personelu, jak należy ubierać się do pracy, bo nauczyciele powinni dawać przykład. A panie z brokatowymi tipsami nie należą do rzadkości wśród nauczycielek. Mocne makijaże, kolorowe stroje, panowie w polarach itp.
        • iwoniaw Re: Szkoła prześladuje młodzież ....? 09.02.20, 22:54
          ophelia78 napisała:

> >proszę bardzo, idą tam wyłącznie chętni.
          >
          > do liceum, imaginuj sobie, też idą wyłącznie chętni
          > Więc skoro jakieś miejsce WYBIERAJĄ, to wypadałoby się dostoswac do panujących
          > tam zasad.

Tak gwoli ścisłości, gdy oni tę szkołę wybierali, to takie zasady tam bynajmniej nie panowały. Jak wynika z artykułu i z FB uczniów tej placówki, regulamin ma zacząć obowiązywać od teraz. W sumie to zastanawiam się na serio, co tam się takiego stało, że nagle dyrekcja wpada na taki pomysł w środku roku szkolnego i wprowadza takie zapisy z przytupem (specjalny apel). Jeśli dyrektorka ogłaszająca te zasady naprawdę była do tego odziana w panterkę i kozaki na szpilach, to już w ogóle kabaret big_grin

I nie, nie jestem zwolenniczką chodzenia do szkoły z dudą na wierzchu. Natomiast poczucia stylu i stosowności to się naucza młodzież jednak inaczej niż regulaminem. A już zwłaszcza gdy piszący regulamin sami są zaprzeczeniem tego, co postulują.

--
          "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"