Dodaj do ulubionych

Kurs szybkiego czytania

11.02.20, 20:07
Polecicie jakiś skuteczny kurs online w przystępnej cenie?
Pytałam w dwóch miejscach i ceny ok 2500 i 3500, wydaje mi się, że to sporo.
Obserwuj wątek
    • abecadlowa1 Re: Kurs szybkiego czytania 11.02.20, 22:34
      To chyba absurdalnie wysokie ceny. 20 lat temu uczyłam się z książki T.Buzana. Pewnie znajdziesz w bibliotece do wypożyczenia za darmo. Na YT też trochę filmików. Da się nauczyć bez płacenia za kurs.
    • bei Re: Kurs szybkiego czytania 11.02.20, 22:55
      Mój syn ukonczyl kurs za 49 pln, jego brat gdy śledził poczynania młodszego stwierdził, ze kurs nie różnił się od tego, który robił on już kilka lat temu, cena kursu starszego syna to ok 2500 zł.
        • jasnoklarowna Re: Kurs szybkiego czytania 12.02.20, 08:36
          konkretnego kursu nie polecę, bo nie wiem skąd jesteś, moja córka chodziła na zajęcia obejmujące między innymi taką umiejętność, tu najważniejsze jest ćwiczenie regularne.
          Np. czytanie oczami nie na głos i pokazywanie tego tekstu patyczkiem, coraz szybciej. Patyczek to taki od szaszłyków z pobieloną końcówką. należało starać się objąć oczami coraz większą liczbę znaków, np najpierw 2 słowa, potem 3 na raz, potem 4 na raz.
          Także ćwiczenie z kostkami, rzucasz kilkoma (4, 5, 6) kostkami do gry na raz i rzucasz okiem na ułamek sekundy i szacujesz ile jest łącznie oczek. Właśnie nie liczysz tylko szacujesz. Chodzi o przystosowanie wzroku do takiego szybkiego zerkania.
          Należy to robić codziennie, po kilka minut, niestety jakakolwiek przerwa w ćwiczeniach, chodzi o taką kilkudniową znów spowalnia reakcje wiec ważna jest regularność.
      • princy-mincy Re: Kurs szybkiego czytania 12.02.20, 08:31
        To chyba zalezy od tego, czy szybkie czytanie laczy sie ze zrozumieniem tekstu.
        Moja mama czyta bardzo szybko (uczyla sie szybkiego czytania ponad 40 lat temu na studiach) i wiem, ze lektura jest dla niej przyjemna i wartosciowa.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Kurs szybkiego czytania 12.02.20, 08:33
        To chyba nie do tego potrzebne tylko do czytania publikacji.
        Czytanie literatury pięknej w taki sposób to jak oglądanie filmów na *2 szybkości.
        To chyba do czyrania naukowej literatury przydatne.
        Ja lubię czytać wolno z modulacją głosu, medalu w szkołach nie dają za szybkie czytanie ;P
        • jasnoklarowna Re: Kurs szybkiego czytania 12.02.20, 08:41
          Też mi się wydaje, że to do czytania użytkowego się przyda a nie do przyjemności.

Ale jak czytasz sobie sama coś w domowym zaciszu to czytasz na głos z tą modulacją? czy chodziło Ci o grupowe czytanie?
          Bo jednak sama dla siebie to czytam po cichu, wyłącznie wzrokiem, męczyłoby mnie głośne czytanie.
        • reinadelafiesta Re: Kurs szybkiego czytania 12.02.20, 08:42
          Tak, ale ideałem byłoby, żeby to co konieczne przeczytać szybko, a rzeczy dla przyjemności móc czytać powoli, delektować się opisami itd. Pytanie, czy tak się da? Czy powrót do starej formy jest możliwy i czy nie wpływa na "zatracanie" umiejętności szybkiego czytania.

--
          Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąď
            • princy-mincy Re: Kurs szybkiego czytania 12.02.20, 08:52
              wlasnie o to mi chodzi- ja obecnie czytam ok 300 zl na minute (robilam sobie kilka roznych testow, zakres od 250 do nawet 400 przy latwiejszym tekscie). A chcialabym czytac szybciej, zeby maksymalnie wykorzystac czas, ktory przeznaczam na czytanie.
            • reinadelafiesta Re: Kurs szybkiego czytania 12.02.20, 08:53
              A możesz mi jeszcze powiedzieć, czy jest jakaś różnica między przyswajaniem tej przeczytanej rzeczy przy obu metodach? Czytając szybko jesteś w stanie wyłapać i zapamiętać szczegóły tak samo dobrze?

--
              Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąď
              • slonko1335 Re: Kurs szybkiego czytania 12.02.20, 09:27
                w czasie jak mnie badano to sprawdzano szybkość czytania tylko biorąc pod uwagę rozumienie czytanego tekstu, nie wiem czy teraz to inaczej wygląda ale dla mnie szybkie czytanie bez rozumienia sensu i treści mija się z celem i jak jakaś szkoła liczy tylko ilość słów, stron czy znaków to raczej bym ją omijała. Pamiętam jak kiedyś na studiach miałam egzamin jakiś stricte teoretyczny nie zadaniowy i mój przyszły mąz przyszedł patrzy na książkę drapie sie w głowę i mówi: Ty się tego na jutro nauczysz? Ja tą książkę bym z dwa tygodnie czytał a co dopiero się jeszcze tego nauczyć. Egzamin zdałam na 5wink

--
                Sygnaturka się zgubiła....
        • iberka Re: Kurs szybkiego czytania 12.02.20, 09:39
          Mój syn umiejętność szybkiego czytania nabył sam. Wiele razy zwracał uwagę innych np.w poczekalni u lekarza czy w komunikacji publicznej, bo wygląda to tak jakby przemknął przez stronę wzrokiem i kolejna....kolejna....On w ciągu mca czyta więcej niż ja przez rok i wie co czyta, o czym czyta . Niezwykle przydatne w szkole i zazdroszczę mu 😁.
          Uważam więc, że można wyćwiczyć szybkie czytanie bez kursu za kilka tysięcy PLN.
    • kanna Re: Kurs szybkiego czytania 12.02.20, 09:32
      Metoda działa tylko wtedy, jeśli osoba codziennie ćwiczy określona ilość czasu.
      Czy osoba ma motywację do codziennego ćwiczenia?
      Bo jeśli nie, to szkoda pieniędzy (każdych)

--
      Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
      Pół wieku poezji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka