Dodaj do ulubionych

Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym

11.02.20, 23:07
CBA upubliczniło dziś materiały z operacji przeciwko Państwu Kwaśniewskim. Przeczytałem 77-stronicowy ogólny raport umieszczony na stronach CBA (oprócz niego jest tam jeszcze masa pomniejszych materiałów plus pliki dźwiękowe z podsłuchów).

Raport pokrywa się z tym, co wyłuszczył 10 lat temu w swej książce "agent Tomek" (książka została wydana krótko po samej akcji, gdy mianowany przez PO Wojtunik zwolnił go z CBA i były agent został emerytem przed czterdziestką). Już czytając tę książkę w 2010 roku , nikt nie mógł mieć żadnych wątpliwości, że Kwaśniewscy byli faktycznymi właścicielami willi, za którą zapłacili pieniędzmi z nielegalnych źródeł (najprawdopodobniej częścią środków przekazanych przez CIA za tajne więzienie dla islamistów w Kiejkutach).

Także z ujawnionego dziś raportu CBA wiele nowego się nie dowiedziałem, bo główne smaczki całej sprawy zostały już ujawnione wiele lat temu w książce byłego agenta CBA.

Zachodzę natomiast w głowę , jak to jest możliwe, że sprawie od początku do końca EWIDENTNEJ (bo IMO dowody na Kwaśniewskich są niepodważalne), do dzisiaj udaje się wciąż ukręcać łeb i prawdopodobnie z powodu przedawnienia Aleksander i Jolanta K. nigdy nie poniosą zań odpowiedzialności.

PS. Wszystkim adwokatom Państwa Kwaśniewskich, którzy zapewne zaraz się ujawnią, chciałbym zadać proste pytanie. Jeśli materiał dowodowy to stek bzdur wyssanych z palca, czemuż to ach czemuż, nie wszczęli żadnej sprawy sądowej przeciwko Kamińskiemu i Wąsikowi? W latach 2010-2015 mieli ich przecież na widelcu, a PiS nie był wówczas w stanie zapewnić obu panom żadnej efektywnej ochrony.
Obserwuj wątek
      • riki_i Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 11.02.20, 23:53
        chersona napisała:

> agent Tomek zdaje się wycofał ze swoich wynurzeń, a CBA  śledzi samo siebie

Agent Tomek wpierw pokochał życie ultra majętnego człowieka którego udawał jako przykrywkowiec, a później postanowił je sobie sam stworzyć. Niestety łamiąc przy tym prawo.

Obecnie broni się jak może, ale jest w tym mało wiarygodny.
    • olena.s Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 11.02.20, 23:31
      Ponieważ w wielu sytuacjach bardziej opłaca się sytuacja, kiedy "dowody" okazują się kapiszonami, wytworzonymi przez agentów, którzy wycofują się ze swoich oskarżeń, niż uganianie się za kolejnymi oskarżającymi. I popatrz - PiS przy władzy od pięciu lat i nadal jakoś nie dali rady sklecić procesu....
      • riki_i Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 00:16
        olena.s napisała:

> I popatrz - PiS przy władzy od pięciu lat i nadal jakoś nie dali rady sklecić procesu....

Tego nie rozumiem.

BTW Były prezes Budimeksu , który w całej operacji był słupem Kwaśniewskich (musiał się zgodzić na tę rolę, bo to Kwach załatwił mu stołek) został cztery lata temu prawomocnie uniewinniony. Tego też nie rozumiem, bo dowody na pozoranctwo i udawanie przez niego właściciela willi, która de facto należała do Kwaśniewskich, są wyjątkowo jednoznaczne.
        • snajper55 Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 02:51
          riki_i napisał:

> olena.s napisała:
          >
          > > I popatrz - PiS przy władzy od pięciu lat i nadal jakoś nie dali rady skl
          > ecić procesu....
          >
          > Tego nie rozumiem.

A ja świetnie rozumiem. Nie wytacza się procesu gdy nie ma dowodów, a nie może być dowodów, gdy cała sprawa wyssana jest z palca w pijanym widzie z pewnym udziałem suki bokserki i psa wilczura.

S.
          --
          Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
          • snajper55 Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 02:53
            snajper55 napisał:

> A ja świetnie rozumiem. Nie wytacza się procesu gdy nie ma dowodów, a nie może
            > być dowodów, gdy cała sprawa wyssana jest z palca w pijanym widzie z pewnym udz
            > iałem suki bokserki i psa wilczura.

No, chyba, że ma się już opanowane sądy. Bo wtedy można każdego o każdą bzdurę oskarżyć i skazać.

S.
            --
            Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
          • araceli Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 08:55
            snajper55 napisał:
            > A ja świetnie rozumiem. Nie wytacza się procesu gdy nie ma dowodów, a nie może
            > być dowodów, gdy cała sprawa wyssana jest z palca w pijanym widzie z pewnym udz

100/100.

--
            Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
          • dramatika Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 09:19
            snajper55 napisał:

Wszystko się spina idealnie - Kwachu jako przykładny obywatel, charakteryzujący się obrzydzeniem do zdobywania łatwej kasy w brzydki sposób, brzydzi się też oczywiscie wytoczeniem procesu za szkalowanie go. Wszelka tego typu kasa mu śmierdzi tongue_out
    • araceli Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 08:53
      riki_i napisał:
      > Zachodzę natomiast w głowę , jak to jest możliwe, że sprawie od początku do koń
      > ca EWIDENTNEJ (bo IMO dowody na Kwaśniewskich są niepodważalne), do dzisiaj uda
      > je się wciąż ukręcać łeb i prawdopodobnie z powodu przedawnienia Aleksander i J
      > olanta K. nigdy nie poniosą zań odpowiedzialności.

Gdybyś miał choć jedną komórkę mózgową niezajętą jaraniem się sensacją to być ogarną, że sprawa nie różni się 'niepodważalnością dowodów' od tej ukręconej przeciw Weronice Pazurze czy burmistrzowiHelu

--
      Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
    • woman_in_love Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 08:59
      Kilka dni temu pojawił się sondaż, w którym Kwaśniewski został oceniony jako najlepszy prezydent Polski po 1989. I miał ze dwa razy większe poparcie niż ch_j Adrian Doopa.
      I mieliśmy niezłą bekę, prognozując że zaraz TVPiS zacznie szczucie na niego.

To jest stały schemat: wszędzie gdzie PiS przegrywa nie stara się być lepszy. O nie. On stara się zohydzić drugą stronę, by móc powiedzieć, że inni byli gorsi. No ale nie, nie byli.
      • dramatika Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 09:21
        woman_in_love napisała:

> Kilka dni temu pojawił się sondaż, w którym Kwaśniewski został oceniony jako na
        > jlepszy prezydent Polski po 1989.

Ale jak to, to teraz pańszczyźniane chamstwo z czworaków już cacy, a nie be, bo zagłosowało w słuszny sposób?
      • taniarada Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 09:46
        woman_in_love napisała:

> Kilka dni temu pojawił się sondaż, w którym Kwaśniewski został oceniony jako na
        > jlepszy prezydent Polski po 1989. I miał ze dwa razy większe poparcie niż ch_j
        > Adrian Doopa.
        > I mieliśmy niezłą bekę, prognozując że zaraz TVPiS zacznie szczucie na niego.
        >
        > To jest stały schemat: wszędzie gdzie PiS przegrywa nie stara się być lepszy. O
        > nie. On stara się zohydzić drugą stronę, by móc powiedzieć, że inni byli gorsi
        > . No ale nie, nie byli.
        Ludzie ślepe były by tego komucha dwa razy wybierać.Warto poczytać Oleksego co pisał o Kwachu i wszystkich czerwonych .A nie pierdzielić smuty .Alleluja i do przodu.
      • dramatika Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 09:23
        super_hetero_dyna napisał(a):

> Nie wszczęli, ponieważ byłoby to sprzeczne z Konstytucją. A konkretnie, z niepu
        > blikowanym, poufnym artykułem 0, stanowiącym, że "my nie ruszamy waszych, wy ni
        > e ruszacie naszych".

Amen.
        Piekło zamarznie, gdy ktokolwiek - z jednej lub drugiej strony - pójdzie za kratki.
    • asfiksja Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 09:10
      Nie czytałam książki, sprawę tajnych więzień, w których deptano prawa człowieka, co firmowali Miller i Kwaśniewski uważam za wielką hańbę (i mam wrażenie, że PIS w każdej chwili zrobiłby to samo na skinienie Trumpa). Ale mimo wszystko na podstawie książki wydanej przez agenta nie używałabym słów "ewidentny" i "niepodważalny", szczególnie w odniesieniu do źródeł finansowania czegokolwiek.
    • spanish_fly Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 09:21
      Jakie są te niezbite dowody na winę Kwaśniewskich?

>>>czemuż to ach czemuż, nie wszczęli żadnej sprawy sądowej przeciwko Kamińskiemu i Wąsikowi

Bo się przeciwko nim i tak już toczyło jedno postępowanie? Bo nie mieli dowodów na to, że w/w przekroczyli swoje uprawnienia? Bo chcieli mieć święty spokój?
          • riki_i Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 11:16
            Boshe mój... masz czas smarować posty o d... Maryni na forum, a wejść w plik pdf to już za ciężko...

W ramach sprawy operacyjnej krypt. "KRYSTYNA" stosowano kontrolę operacyjną, w trakcie której zarejestrowano szereg rozmów pomiędzy Marią Jaworską, jej synem Janem Jaworskim, Markiem Michałowskim oraz Jolantą Kwaśniewską, których treść świadczy o tym, że rzeczywista sytuacja nieruchomości przy ul. Góry 4A w Kazimierzy Dolnym przedstawia się odmiennie niż wynika to z dokumentów przedkładanych organom skarbowym. Pomiędzy stronami istnieje nieformalna umowa, zgodnie z którą Maria Jaworska administruje nieruchomością, odwołując się w tym względzie do wskazówek Jolanty Kwaśniewskiej, nazywanej przez nią "koleżanką", natomiast Marek Michałowski nie ingeruje w te działania, a jako formalny właściciel występuje co najwyżej przed urzędami.

Z rozmowy telefonicznej pomiędzy Markiem Michałowskim a Krzysztofem S. (wspólny znajomy Michałowskich i Kwaśniewskich) wynika, że to Marek Michałowski jest "kolesiem" podstawionym do kupna domu w Kazimierzu Dolnym. W rozmowie między wskazanymi osobami jest wprost nawiązanie do przywoływanej na wstępie rozmowy Oleksy-Gudzowaty.

Rozmowa z dnia 2008-09-23
            O godz. 10:44:36 do godz. 10:49:25
            Numer dzwoniący: /.../ numer zarejestrowany na Krzysztof S. i Wspólnicy - Krzysztof S. - A
            Numer wywoływany: /.../ numer zarejestrowany na Budimex S.A. - Marek Michałowski - B

(...)
            B: Prawda jest taka, że nie jestem już do Józia tak wylewny...
            A: Ja rozumiem
            B: ... jak byłem kiedyś
            A: No tak
            B: No wiesz, no jednak narozrabiał, no
            A: No
            B: Ja mu nawet tego nie powiedziałem
            A: Tak
            B: Ale wiesz, tam, tam jest, jest urywek, on nie wiedział, że to o mnie, ale jest urywek o mnie
            A: Też, tak?
            B: No wiesz.. bo wiesz co on mówi w czasie tej rozmowy?
            A: Nie, nie, ja w ogóle nie słyszałem
            B: Że, że ten, że Kwaśniewski sobie kupił, sobie kupił dom w Kazimierzu Dolnym, ale podstawił swojego kolesia, bo nie umiał
            A: Aż tak
            B: Tego, no, wali taką, takie coś, tym kolesiem
            A: Yhy
            B: No to przecież ja, nie
            A: aaaa, ale z nazwiska Cię mam nadzieję nie wymienił
            /..../
            B: On nie wiedział kogo na szczęście, bo gdyby wiedział to by wymienił, ale nie wiedział

Zacytowany fragment wskazuje, że Marek Michałowski nie czuje się rzeczywistym właścicielem, a jedynie formalnym wystawionym w dokumentach. Według słów Michałowskiego, wskazanie, iż został on "podstawiony" w transakcji kupna willi przy ul. Góry 4A w Kazimierzu Dolnym właściwie opisywałoby jego rolę w tej sprawie ("no to przecież, ja, nie").

• araceli Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 11:26
              riki_i napisał:
              > Zacytowany fragment wskazuje, że Marek Michałowski nie czuje się

Niezbitym 'dowodem' jest to, że jakiś koleś jakiemuś kolesiowi wydukał, że się 'nie czuje' big_grin

A ty dalej nie rozumiesz, dlaczego sprawa nie skończyła się w sądzie...

--
              Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
              • riki_i Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 11:39
                To jest moja ostatnia wypowiedź w tym wątku. Wy, nawet gdyby Prezes Michałowski z Budimexu cztery razy głośno i wyraźnie powiedział w rozmowie , że jest słupem Kwaśniewskiego , zinterpretowałybyście to w ten sposób, że był pewnie nachlany i nie wiedział co mówi.

Żałosne jesteście w tych swoich rozpaczliwych próbach obrony osób stojących "po słusznej stronie" typu Kwaśniewski czy Owsiak. Żadne dowody, żadne argumenty Was nie przekonają i już.

Reprezentujecie to, z czym rzekomo walczycie u pisiorów. Czyli stadną, kretyńską filozofię "bronienia naszych" za wszelką cenę, choćby i kosztem robienia z siebie analfabetki funkcjonalnej. Współczesne owce Orwella, beczące na rozkaz tucznika Krzykały.

Dzisiejsze czasy wymagają ludzi MYŚLĄCYCH. Pisałem już pierdyliard razy na tym forum, że nie jestem pisiorem i do obecnej władzy w dziesiątkach aspektów mam stosunek wysoce krytyczny (do Pana Ziobry wręcz nienawistny). Ale to nie wyłącza mi myślenia. Pan Owsiak transferuje do własnej kieszeni miliony przez spółki i spółeczki podwieszone pod WOŚP i wypełnione członkami rodziny. Pan Kwaśniewski chapnął część łapówki od CIA za Kiejkuty i kupił sobie na słupa najlepszą nieruchomość w Kazimierzu Dolnym. Koniec i kropka. Fakty te nie zmieniają generaliów, tzn. tego , ze WOŚP robi również dobrą robotę w zakresie ochrony zdrowia w Polsce, a Kwaśniewski był dość dobrym prezydentem (zwłaszcza np. na tle Wałęsy).

EOT i miłego dnia
                  • araceli Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 11:57
                    sumire napisała:
                    > Po co ty sobie to robisz, chłopie?... Serio, po co?

Bo ludzie w realu go totalnie zlewają a tu przynajmniej kilka odpowiedzi dostanie?

--
                    Emigrancka troska o ojczyznę:
                    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
                    black_halo: Na zlosc tobie spale.
                • spanish_fly Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 11:51
                  Nawet nie próbujesz mnie zrozumieć. Ja również zakładam, że Kwaśniewscy jakąś część swojego majątku pozyskali nielegalnie - w końcu mieszkamy w Polsce. Ale nie pierdziel, że ta rozmowa to niezbity dowód na cokolwiek.

To, że Kamiński z Wąsikiem kazali Kaczmarkowi fabrykować dowody na Kwaśniewskich nie świadczy przecież o tym, że Kwaśniewscy są niewinni. Świadczy to o tym, że winny jest Kamiński, Wąsik i Kaczmarek; że CBA jest wykorzystywane do celów politycznych, i że w dodatku są tragicznie nieudolni, skoro przy takich nakładach nie udało im się nawet przedstawić dowodów na przestępstwa Kwaśniewskich.

Publikując te efekty swoich wysiłków, znając koszt tej operacji i zważywszy, że nikomu nie postawiono zarzutów CBA dokonuje samoośmieszenia. Szczególnie w świetle machlojek dokonywanych na oczach nas wszystkich przez polityków PIS.
                • araceli Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 11:56
                  riki_i napisał:
                  > Nawet gdyby Prezes Michałowski
                  > z Budimexu cztery razy głośno i wyraźnie powiedział w rozmowie(
                  (...)

> Żadne dowody, żadne argumenty W
                  > as nie przekonają i już.

Jeżeli powiedzenie w rozmowie jest DOWODEM to lecimy:

RIKI JEST ZŁODZIEJEM big_grin

--
                  Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
    • woman_in_love Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 12:02
      To jest mokry kapiszon w stosunku do dziesiątków milionów przekrętu o nazwie "działka Morawieckiego" + sprzedaży jej na słupa.

A także w stosunku do miliardów, które Morawiecki zachęcał do brania w ramach: "zawierania pożyczek i kredytów na słupy, na podstawione osoby".

Tym się powinna zająć w pierwszej kolejności nadzwyczajna kasta pisowskich prokuratorów.
    • alpepe Re: Willa Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym 12.02.20, 12:43
      Zasada jest taka, że do polityki ciągną chorzy psychicznie, oszuści, kretyni i naiwniacy. Porządnych ludzi tam na lekarstwo. Kwaśniewska się dorobiła majątku na Hestii, może ktoś pamięta to towarzystwo ubezpieczeniowe. Może to z jej kasy poszło wink

--
      "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka