Dodaj do ulubionych

Koncze z pisaniem na forum emama

12.02.20, 18:59
Dziekuje za wsparcie. Nie ma tu juz miejsca dla mnie i moich problemow.
Obserwuj wątek
  • alicia033 Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 18:59
   adieu

   --
   45rtg o muzykach:
   "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
  • pola84 Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 19:04
   Wydaje mi się, że tu jest miejsce dla wszystkich i dla wszelakich problemów. Pisz jeśli masz ochotę, zwłaszcza gdy jest Ci ciężko. I nie przejmuj się wszystkimi odpowiedziami, bez względu na różne opinie na pewno wszystkie i wszyscy trzymamy kciuki, żeby Twój tata wyzdrowiał.
    • pola84 Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 19:30
     takietozycie napisała:

     > Dzieki...
     > Narazie to nie jest dobre miejsce dla mnie. Moze kiedys wroce, pod moim codzien
     > nym nickiem. Kiedys...

     Rozumiem. I także to że teraz potrzebujesz bardzo dużo pozytywnej energii. I siły. Ściskam mocno, mocno.
    • fitfood1664 Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 19:58
     To dobra decyzja. Tu nie znajdziesz wsparcia. za dużo frustratów, którzy przychodzą wyżyć się i podnieść sobie samoocenę. Przykre, ale prawdziwe. Poziom agresji jest na tym forum powalający. Jesteś obecnie w takiej sytuacji, że dokopywanie ci niepotrzebne, a niestety niektórzy mają do zaoferowania tylko to. Trzymam kciuki za ciebie i twojego tatę.
  • ga-ti Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 19:37
   Zapytałaś, czy słowa pielęgniarki uważamy za przejaw chamstwa. No i każdy, kto chciał się wypowiedział. A odpowiedzi były jak to w życiu i na ematce bywa, część' tak', część 'nie', część 'tak, ale', część 'nie, ale', część nie na temat, część zaczęła wycieczki osobiste itd. Jeśli jesteś tu dłużej to powinnaś wiedzieć, że tak tu jest i tyle.
   Masz teraz bardzo trudny czas i bardzo Ci współczuję, co nie znaczy, że zgadzam sie z Twoim odbiorem sytuacji.
   Trzymam kciuki za Twojego Tatę i za Ciebie.
    • prezent_urodzinowy Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 20:04
     Sorki urwało mi zdanie.
     Jeśli zakladasz wątek o kulturze pielegniarek albo o butach, to licz się z tym, że będzie to normalny wątek z różnymi odpowiedziami.

     Można normalnie napisać "dziewczyny, tata mi umiera, wszyscy mi działają na nerwy i mam żal do całego świata". Naprawdę, wiele z nas (jeśli nie większość) była w takiej sytuacji i potrafi wyrazić współczucie.
      • igge Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 23:28
       Takietożycie, też nie uważam emamę za miejsce, gdzie warto spędzać czas w ciężkich chwilach i jeszcze w dodatku oczekiwać wsparcia choć jest tu także wiele mądrych i empatycznych osób.
       Nie czytałam żadnych Twoich wątków.
       Rozumiem, że strasznie ciężko towarzyszyć bliskiej osobie w umieraniu😞
       Dwa lata temu mój teść chorował/ umierał.

       Wtedy, krótko potem umarł też znienacka mój tata i naprawdę, krótko po teściu, nie byłabym w stanie znieść tego czasu/ opieki/ choroby gdyby była dłuższa u taty. Ale w sumie uczestniczyłam w jego pogrzebie i tyle. Żałuję niespędzonych w szpitalu chwil ( wszystkiego tego co robiłam dla teścia dwa miesiące) ale wiem, że było to tak wykańczające, że zaraz po tym drugi raz, dla taty nie byłabym już w stanie.

       Pozdrawiam Cię serdecznie.
      • daniela34 Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 00:11
       takietozycie napisała:

       > Ja nie potrzebuje wspolczucia.

       A co jest złego we współczuciu? Współczucie to nie jest litość, to nie jest "oj ty biedna, jak mi cię żal". To jest "współodczuwam twój ból, twój strach, twoją bezsilność, twoją złość"
     • madzioreck Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 02:04
      prezent_urodzinowy napisała:

      > Można normalnie napisać "dziewczyny, tata mi umiera, wszyscy mi działają na ner
      > wy i mam żal do całego świata".

      Zaraz, chwila. Tekst pielęgniarki był mocno nie na miejscu i byłby tak samo nie na miejscu, gdyby tata autorki trafił do szpitala z wyrostkiem do wycięcia. Nie wmawiaj jej, że jest przewrażliwiona i wkurzyła ją pielęgniarka anielica, co?
   • dziennik-niecodziennik Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 20:30
    Jak pisalam tu o przejsciach z babcia i o jej śmierci- dostalam bardzo duze wsparcie. Serio serio. Mimo iz nie wszyscy sie ze mna zgadzali oczywiscie.

    --
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
    • kanna Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 23:05
     Żeby dostać wsparcie tutaj, trzeba:
     1. wprost o nie poprosić
     2. umieć je odsiać z innych, niepotrzebnych komentarzy

     To wymaga dużej dojrzałości i odporności. Dlatego większość go nie otrzymuje.

     --
     Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
     Pół wieku poezji
   • anorektycznazdzira Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 21:52
    Wsparcia rozumianego jako przytakiwanie i potwierdzanie cokolwiek ktokolwiek napisze- faktycznie, może się nie udać. Za to realne i sensowne rady, jak najbardziej, dostałam wiele razy.

    --
    'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
  • kadfael Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 19:46
   A ja się domyślam, jaki jest Twój stały nick. Ty jestes typem nadwrażliwca. Siedzisz na forum juz na tyle długo, że powinnaś wiedzieć, że to nie jest dobre miejsce na pocieszanie. Powinnaś pogadać z kimś w realu. Z rodziny, z przyjaciółką, może z psychologiem. Bo Cię ta sytuacja wykończy. Życzę Ci dużo siły!
  • szafireczek Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 20:00
   To jest także Twoje miejsce, nie ma tu wlascicielek forum, caryc, czy baronowych...chociaż niektóre pewnie tak o sobie myślą....Część Cię wspiera, więc nie rezygnuj...te, z którymi Ci nie po drodze - wygaś i spokójsmile Mam nadzieję, że zostaniesz...
  • aguha Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 21:35
   Wiem, że łatwo mi się pisze, ale nie przejmuj się. Podejrzewam, że pod Twoim ostatnim postem wpisały się osoby, które zawodowo są związane ze służbą zdrowia. Odebrały Twoją uwagę bardzo osobiście. Moim zdaniem zachowanie pielęgniarki było niegrzeczne i nieprofesjonalne. Bardzo mnie dziwi, bo jednak na takich oddziałach personel ma zazwyczaj trochę więcej empatii i kultury. Przynajmniej mam taką nadzieję... Może Ci się tak źle trafiło. Teściowa leżała na oddziale chemioterapii w jednym z większych szpitali onkologicznych - nie mogę złego słowa powiedzieć. Wszyscy bardzo uprzejmi, rozumiejący w jak trudnej sytuacji znajdują się pacjenci i ich rodziny. Kolejny raz życzę Ci dużo siły!
  • stephanie.plum Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 21:37
   pisują tu osoby chamskie, i co im zrobisz.

   niedawno zaszczuto kogoś, kogo lubiłam.

   teraz Ty się dowiedziałaś, że skoro twój Tata umiera, to dobrze mu tak.
   (oczy przecierałam, ale osoba, która to napisała, po prostu lubi smak jadu, tak już ma, więc dlaczego w sumie się dziwić).
   jeśli czujesz się bezbronna wobec ludzkiej durnej podłości, to może lepiej tu nie pisz o tych życiowych sprawach, które naprawdę strasznie bolą.


   --
   idę tam, gdzie idę
       • cruella_demon Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 23:29
        Nie czytałam, ale bardzo podobny styl pisania. W taki sam dziwaczny i egzaltowany sposób pisze też ajriszka. Tak mi się skojarzyło.

        --
        Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
        (35wcieniu)
         • cruella_demon Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 00:27
          A ja się w tym przypadku zgadzam ze zdaniem agrypiny. To nie jest jakiś wstydliwy temat zaburzający idealny, nawet i nieprawdziwy obraz forumowej kreacji, więc nie bardzo jest powód zmieniać nicka.
          Albo to jakaś "franca" (mało prawdopodobne) albo troll typu gazeciarz chcący rozpętać guanoburzę (bardzo prawdopodobne), ewentualnie któraś z wariatek.

          --
          Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
          (35wcieniu)
           • cruella_demon Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 00:59
            Nie czytałam tamtych wątków, a od razu wytypowałam. Akurat IMO ten nick równo pod kopułką nie ma.

            --
            Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
            (35wcieniu)
            • 35wcieniu Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 07:05
             Pewnie że ona. Założyła nowego nicka bo cała jej działalność forumowa sprowadza się do wiecznego powtarzania jak katarynka: "ale jak to? nie rozumiem, wytłumaczcie", "ale jak to? nic nie rozumiem", więc nikt nie traktuje tego poważnie. No ok, czasami przeplata to jeszcze ubolewaniem że chciałaby odejść z forum ale nie umie big_grin i tym razem będzie identycznie, machnie nowego nicka i spam pt. "nie rozumiem o czym piszecie he he wytłumaczcie mi, a tak w ogóle to jak rzucić forum" zacznie się na nowo.

             --
             "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
               • inka754 Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 08:36
                Ja też. I dziewczynę rozumiem, bo kiedyś mieliśmy taką kadrową. Jak tylko szło się coś załatwić, to sssssyczała "odsuń się od biurka" wykrzywiając w dziwny sposób twarz (a brzydka była jak noc listopadowa). Człowiek zastanawiał się czy śmierdzi czy może coś innego. Taka gówniara ledwo przed 30-tką. Na szczęście zadarła z największym pieniaczem z naszego biura i wyleciała na zbity r.j. Nawet w sądzie pracy przegrała, bo nikt nie chciał być świadkiem, że firma ją krzywdzi. I wiem jak ja przeżywałam pierwszy taki kontakt z nią. To było 20 lat temu a do dzisiaj pamiętam.
                • chococaffe Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 09:25
                 Ja też. I dziewczynę rozumiem, bo kiedyś mieliśmy taką kadrową. Jak tylko szło się coś załatwić, to sssssyczała "odsuń się od biurka" wykrzywiając w dziwny sposób twarz (a brzydka była jak noc listopadowa). Człowiek zastanawiał się czy śmierdzi czy może coś innego. Taka gówniara ledwo przed 30-tką. Na szczęście zadarła z największym pieniaczem z naszego biura i wyleciała na zbity r.j. Nawet w sądzie pracy przegrała, bo nikt nie chciał być świadkiem, że firma ją krzywdzi. I wiem jak ja przeżywałam pierwszy taki kontakt z nią. To było 20 lat temu a do dzisiaj pamiętam.
             • snakelilith Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 13:01
              cauliflowerpl napisała:

              > Nierówno pod kopułką to trzeba mieć, żeby urządzać sabat czarownic w wątku osob
              > y, której umiera najbliższy członek rodziny.
              > Stare baby, a durne jak klamka od zakrystii.

              Nie udzielałam się w tamtym wątku i nawet go nie czytam. Wątki o chorobach terminalnych mnie przygnębiają, pewnie dlatego że sama straciłam w ostatnich latach kilka bliskich mi osób. Ostatnią rzeczą jednak, którą bym zrobiła, to wrzucanie tych intymności na żer forum. Za durne jak klamka od zakrystii uważam osoby, które właśnie tak robią.

              --
              http://s19.rimg.info/465add77b59cebdc25f7ad6c03cc2f4a.gif
        • agrypina6 Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 09:06
         No to jeśli to jedna z szarej masy, która niczym się nie wyróżnia, to jeszcze raz spytam po co ta zmiana nika? Tu jednak wiele forumek w trudnej sytuacji został i dużo wsparcia. Takie źle te ematki jednak nie są. A tu zmiana nika i jakieś histeryczne wątki bo pielęgniarka kazała się odsunąć. To niczyja wina że ojciec jest chory. A skoro palił to chyba nie powinno być aż takiego zaskoczenia i obwiniania wszystkich dookoła.
  • gosiablo Re: Koncze z pisaniem na forum emama 12.02.20, 23:36
   Tak, masz rację, też w momencie choroby i śmierci mojej mamy pisałam dużo mniej. Największe wsparcie w necie uzyskałam na forum onkologicznym dum spiro spero, ale to było wsparcie merytoryczne, a nie rozkminy czy pielęgniarka albo lekarz powiedział coś co mi się nie spodobało. Nie myślałam w ogóle o żadnych konwenansach, bo okoliczności około szpitalne były takie że spotykaliśmy samych chorych śmiertelnie ludzi i ich rodziny, wszyscy spanikowani, roszczeniowi, oczekujący cudu i wyjątkowego traktowania. Kiedy już trochę ochłonęłam odkryłam że najlepszym kluczem do wszystkich drzwi jest uśmiech i spokój, choć obiektywnie muszę przyznać że nie wszyscy byli mili, ale ignorowałam to. Bądź przy tacie, ze spokojem, uśmiechem, staraj się redukować problemy a nie je mnożyć. Bo cóż tu napisać, łatwiej nie będzie tylko co raz trudniej, niestety, pozdrawiam
  • inka754 Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 06:29
   Bardzo niekulturalne zachowanie ze strony pielęgniarki. Mogła zwyczajnie powiedzieć "czy mogła by się pani odsunąć na chwilkę". Też bym się wkurzyła na twoim miejscu, prostaczka z baby i tyle. Niekulturalny ton w naszej państwowej a czasem i prywatnej służbie zdrowia to norma. "Olej" babsko".
   • kosmos_pierzasty Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 07:22
    A w wątku o pielęgniarkach się nie wypowiadam, bo mają tu (w Polsce? na forum?) jakiś dziwny status i zdaniem wielu osób braki kadrowe oraz przemęczenie w 100% usprawiedliwiają nieodpowiednie zachowanie. Nie chce mi się nawet podejmować dyskusji. Może społeczeństwo (ematka?) pod tym względem to taka ugotowana żaba - tak musi być, bo inaczej nie będzie, a każdy, komu się to nie podoba jest sam sobie winien. Szkoda koksu na rozmowę.
    I poradziłabym Ci nie przejmować się, jeśli tylko potrafisz, dziwnymi opiniami niektórych osób z tamtego wątku. Ogólnie jesteś osobą wrażliwą, a teraz dodatkowo w bardzo trudnej sytuacji. To Tobie należy się obecnie taryfa ulgowa (w życiu prywatnym), a nie nieprofesjonalnej pielęgniarce.
    • lauren6 Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 10:20
     > tak musi być, bo inaczej nie będzie

     To podaj magiczny sposób na uzdrowienie polskiej służby zdrowia przez zwykłego Kowalskiego, skoro suweren woli by miliardy szły na tubę propagandową PIS zwaną TVP zamiast na onkologię?

     Zwracać uwagę to ja mogę pielęgniarce w prywatnej przychodni. W państwowej służbie zdrowia gdy ta przemęczona i przepracowana chamka rzuci papierami to na jej miejsce nie przyjdzie nikt.

     Łatwo pyskować jak się samemu ma wykształcenie pielęgniarskie - jak część piszących w tamtym wątku. "Zmiana welfronu to nie jest skomplikowana sprawa". Dla mnie jest, nie zmienię welfronu osobie bliskiej czy sobie samej, bo po prostu nie umiem. I co mam unieść się honorem czy jednak dać sobie pomóc tej nieprofesjonalnej pielęgniarce?
     • cruella_demon Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 10:39
      Akurat polską służbę zdrowia miały w dudzie wszystkie następujące po sobie opcje polityczne od prawa do lewa. już od długiego czasu było oczywiste, że prędzej czy później to wszystko musi pierdyknąć.

      --
      Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
      (35wcieniu)
      • lauren6 Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 11:13
       To się głosuje na tę opcję polityczną, która planuje największe zwiększenie wydatków na służbę zdrowia, a nie na PIS, który nie robi NIC. Ja tak głosowałam, a nie mam wpływu na to, że inni wyborcy to idioci.
  • pani_tau Re: Koncze z pisaniem na forum emama 13.02.20, 08:38
   Jeśli faktycznie w tak trudnym czasie nie możesz liczyć na żadne wsparcie ze strony twojego najbliższego otoczenia to uważam, że forum jak najbardziej spełni te rolę.
   Powinnaś tylko wygaszać każdy nick po pierwszym agresywnym wpisie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka