Dodaj do ulubionych

Placki bananowe.

14.02.20, 18:16
Chciałabym zrobić je z max 3 składników
Banany ( mam dwa)
Mąka ryżowa
Jajka.

Wyjdzie na mące ryżowej?
W jakich proporcjach?

Chciałabym tak z 10 placków max.
Obserwuj wątek
    • eliszka25 Re: Placki bananowe. 14.02.20, 18:20
      powinny wyjść. już dawno nie robiłam, ale ja bym dała jedno, max 2 jajka i dodawała mąki aż będzie odpowiednia konsystencja. powinna być mniej więcej jak gęsta kwaśna śmietana, żeby z łyżki ciasto spadało kawałkami, a nie lało się jak płyn.
    • kotejka Re: Placki bananowe. 14.02.20, 18:20
      2 banany, 2 jajka, z 5 lyzek maki, zeby nie byly za leiste, ale ńie za geste
      sypnij lyzeczke proszku, bo bez tego beda podeszwy
      no i olej do smazenia, musisz zwiekszyc liczbe skladnikow smile
    • alicia033 Re: Placki bananowe. 14.02.20, 18:25
      pewnie wyjdzie i na ryżowej.
      Osobiście jestem fanką brzytwy Ockhamasmile, więc placki bananowe robię z bananów li i jedynie.
      Przepis na 10 placków: 3 dobrze dojrzałe banany rozgnieść na jednolitą masę. Smażyć z obu stron na oleju do zrumienienia.

--
      "Do wierzących, jazda samochodem"
      "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
    • katie3001 Re: Placki bananowe. 14.02.20, 19:59
      Smaż na masle klarowanym. I banany muszą byc mocno dojrzale. Na mące ryzowej bedą mialy dziwny posmak. Lepiej zmieszać z kukurydzianą. I zdecydowanie soda lub proszek do pieczenia. Wyroby z mąk bezglutenowych elastyczne nie są
    • aerra Re: Placki bananowe. 14.02.20, 20:20
      Powinno wyjść, chociaż na ryżowej nie próbowałam.
      Na 1 banana daję 1 jajko i 2 łyżki mąki (pszennej, albo żytniej - na obu wychodzi). Nigdy nie daję żadnego proszku do pieczenia, czy sody, wychodzą mięciutkie.

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
    • mamolka1 Re: Placki bananowe. 14.02.20, 21:10
      Nie musisz mieć sody czy proszku...wymieszaj zgniecione banany z mąka i żółtkami. Nie znam się na ryżowej ale dawała bym do konsystencji gęstej śmietany. Białka ubij i delikatnie domieszaj do reszty.

--
      zrzutka.pl/wjy9h2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka