Dodaj do ulubionych

Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy?

15.02.20, 11:08
Nie mogę przestać się śmiać big_grin
Tekst linku
Obserwuj wątek
  • saszanasza Re: Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy? 15.02.20, 11:15
   OJP
   Czekam na studia o takim profilu😂
   Najprawdopodobniej ktoś chce upchnąć w takiej klasie dzieci, które nawet do zawodówki sie nie nadają, bo inaczej tego nie można nazwać.....Pomysł genialny w swej głupocie...stworzyć przedsionek studiów dla osób które nigdy na tych studiach się nie znajdą a i pracy po liceum o takim profilu nie zdobędą.


   --
   Gdy tysiąc ludzi przez miesiąc wierzy w jakąś zmyśloną opowieść, jest to fake news. Gdy miliard ludzi wierzy w nią przez tysiąc lat, jest to religia ...Y.N.Harari
   • pani07 Re: Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy? 15.02.20, 11:24
    Nie słucham disco-polo, chociaż na weselach różnych do ich piosenek tańczyłam, rozumiem, że ludzie lubią się przy takiej prostej muzie bawić- ot: taniec, piwo, odpoczynek bez zagłębiania w rozmyślania, ale wpaść na pomysł tak sprofilowanej klasy- to niezrozumiałe zupełnie..
    • szpil1 Re: Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy? 15.02.20, 11:37
     pani07 napisał(a):

     > Nie słucham disco-polo, chociaż na weselach różnych do ich piosenek tańczyłam,
     > rozumiem, że ludzie lubią się przy takiej prostej muzie bawić- ot: taniec, piwo
     > , odpoczynek bez zagłębiania w rozmyślania, ale wpaść na pomysł tak sprofilowan
     > ej klasy- to niezrozumiałe zupełnie..

     To chba jest odpowiedź - "To sposób tutejszych władz na przyciągnięcie młodzieży, która "nie ma sprecyzowanych planów zawodowych". Pewnie władza ma nadzieję, ze ci niezdecydowani po takim profilu zdecyduja się na karierę w branży.
     To naprawdę brzmi jak dowcip.
  • nangaparbat3 Re: Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy? 15.02.20, 11:56
   Najpierw też się pośmiałam, weszłam na klipy zespołów nagrywanych przez Green Star, z którą szkoła ma współpracować - znowu się pośmiałam - ale
   Czemu nie?
   Ludzie tego słuchają, któraś z piosenek miała ponad 100 milionów (sic!) wyświetleń - podoba im się, cieszą się - i na pewno są nastolatki, które taką muzykę lubią, chcą wykonywać, śpiewać, grać , tańczyć. To nie moja estetyka - ale dlaczego tylko moja ma się liczyć?
   A ta klasa - podstawę muszą zrealizować, a może bardziej im się będzie chciało uczyć i w ogóle żyć, jeśli będą mogli pobawić się w gwiazdy?
   Natomiast my jako państwo mamy wielki problem z miejscem sztuki w edukacji - poprzednia reforma usunęła całkowicie ze szkoł ponadgimnazjalnych sztukę jako sferę działania - została jedna - JEDNA - godzina tygodniowo WIEDZY o sztuce. Zero aktywności artystycznej, która zawsze, a na etapie adolescencji już w stopniu najwyższym jest człowiekowi potrzebna.
   Ja mam marzenie - żeby w polskich szkołach, na wszystkich poziomach, były lekcje śpiewu i rysunków. Żeby dzieci i młodzież mogły po prostu śpiewać i po prostu malować, rysować, lepić. Żeby to nie była WIEDZA muzyce i sztuce, a ZABAWA. Wspólne śpiewanie, gdzie rolą nauczyciela byłoby dopilnować, żeby każde dziecko w grupie poczuło się bezpiecznie tak, by śpiewanie było dla niego przyjemnością. Na plastyce - po prostu tworzenie, gdzie nauczyciel pokazywałby dzieciom i młodzieży różne techniki, ale jako propozycje, żeby mogli sobie popróbować, poeksperymentować - a jeśli ktoś się zechce doskonalić, to już indywidualnie (też w szkole, czemu nie, ale poza wszelkim przymusem).


   --
   "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
   • pani07 Re: Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy? 15.02.20, 12:08
    Nanga, nie wiem, może jakaś klasa w szkole muzycznej, ale w liceum? Mimo wszystko jestem za bardziej tradycyjnymi podziałami tam klas: ogólna, humanistyczna, matematyczno-fizyczna, sportowa, nawet gdyby była "muzyczna", ale tylko disco-polo? Jakoś mi to nie pasuje.

    Chociaż nie mogę odżałować, że w liceach nie ma już "muzyki" jako przedmiotu- do teraz z sentymentem wspominam licealne lekcje muzyki- słuchanie epokami, twórcami, rozpoznawanie i takie ogólne muzyczne obycie .
    • asia_i_p Re: Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy? 15.02.20, 13:31
     Jeżeli to jest liceum, to nie możesz mieć "tylko disco-polo", dwa przedmioty musisz mieć rozszerzone, a program nierozszerzonych może trudnością nie poraża, ale na pewno stawia spore wyzwania dla przeciętnie inteligentnego dziecka.

     --
     The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
    • aerra Re: Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy? 15.02.20, 22:47
     O, a ja tak uwielbiałam lekcje muzyki, że byłam przeszczęśliwa, że w liceum można było sobie wybrać muzyka czy plastyka. I szkolną "edukację" muzyczną dzięki temu i na całe szczęście zakończyłam na podstawówce.
     Co nie przeszkadza mi jakoś lubić opery czy chodzić na koncerty (i to dość kontrastowe pod względem typu muzyki) itd.

     --
     super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
     <*>
  • asia_i_p Re: Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy? 15.02.20, 13:20
   Zanim się pośmieję, to musiałabym zobaczyć, jakie przedmioty mają rozszerzone. Bo może być tak, że to jest coś, co już każde liceum ma, tylko górnolotnie nazywa klasą humanistyczną, europejską, etc.
   Tak naprawdę w liceum nie poszalejesz z łagodzeniem wymagań, minimum dwa przedmioty musisz mieć rozszerzone, maksimum trzy, no więc może się okazać, że ta klasa ma rozszerzony język i WOS albo geografię i WOS, jak tzw. europejskie czy turystyczne, i dodatkowo oferuje więcej zajęć muzycznych, w tym naukę śpiewu estradowego. I wtedy już nie za bardzo jest się z czego śmiać, może poza nazwą, ale wiadomo, że takie nazwy sie daje, żeby się wypromować.

   --
   The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
   • asia_i_p Re: Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy? 15.02.20, 13:29
    Aha - koncepcja, żeby uczniów niezbyt utalentowanych o niezbyt sprecyzowanych zainteresowaniach zamiast pakować do randomowej zawodówki, wpakować do "poczekalniowej" klasy licealnej, dać im trochę więcej czasu na poszukiwania i rozwój, a potem możliwość uzupełnienia już bardziej świadomie wybranej edukacji w dwu-, trzyletniej szkole policealnej, jeżeli nie dadzą rady/ nie zdecydują się iść na studia, nie wydaje mi się śmieszna, tylko rozsądna.

    Takich dzieci jest bardzo dużo - średnio zdolnych, bez sprecyzowanych zainteresowań, potrzebujących, zwłaszcza teraz, kiedy nie ma gimnazjum, jeszcze trochę więcej lat na odnalezienie siebie i na rozwój. Stwierdzenie - a ty się nie nadajesz do liceum, idź do JAKIEJŚ zawodówki w odniesieniu do ucznia trójkowo-czwórkowego bez doprecyzowanych fascynacji technicznych czy zawodowych, to jest arogancka bzdura.

    --
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
    • alpepe Re: Która z emam zapisze dziecię do takiej klasy? 15.02.20, 13:40
     Pięknie to napisałaś. Zgadzam się. Niektórzy potrzebują więcej czasu by się zorientować, czego chcą od życia, nie ma co im od razu łamać skrzydeł.
     Mój brat swego czasu uczył się kiepsko, to mu rodzice wynaleźli kiepskie liceum, gdzie było wiadomo, że się dostanie. Dostał się, maturę zdał, ukończył prawo, zrobił aplikację, pracuje w zawodzie, dobrze się ma. To był jeszcze czas ośmioletniej podstawówki, w mieście, gdzie mieszkaliśmy, chyba do żadnego liceum by się nie dostał, a tam, spoko.

     --
     "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka