Dodaj do ulubionych

Następna bis..pa szaleje.

15.02.20, 22:08
oko.press/abp-dziega-apeluje-nie-pozwolcie-uczyc-waszych-dzieci-o-dojrzewaniu-przeciwdzialaniu-przemocy/
Ja wszystko rozumiem. Chęć chronienia swojego światopoglądu. Chęć chronienia tych zboczonych pedoifili, którzy są hetero i rżną małe dziewczynki zamiast jak bóg przykazał, ministrantów. Ale w świetle jasełek pod krawatem, czy innego katolickiego syfu w szkołach typu apele janiepawłodrugowe czy inne zmartwychwstawieniowe, koleś mnie zdaje sobie sprawy, że po prostu instruuje przeciwników jak należy naciskać na szkoły żeby żaden ateistyczny czy innowierczy dziubdziuś nie był narażony na katolicką indoktrynację. Czy on sobie sprawy nie zdaje, że jeśli choć jeden taki apel trafi do rodziców katolickich, i choć w jednym przypadku ich interwencja okaże się skuteczna, to rodzice "ateistyczni" czy innowierczy będą w ten sam sposób walczyli o swoje prawo do nieinstruowania dziubdziusiów o katolickiej herezji trynitarskiej (wartości chrześcijańskie, w końcu antytrynitarze to chrześcijanie), czy o zmianę patrona szkoły, jeśli tenże jest uosobieniem herezji bałwochwalczej (w przypadku katolickich świętych). Bo w końcu jak jedna strona naciska to druga też naciska w ramach tego samego prawa. A jeśli prawo będzie faworyzować jedno wyznanie (nie tylko religię) to jest to po prostu prośba ze strony państwa o wojnę religijną. Albo po prostu o odwet jak demokratyczne wahadełko wywinie się w drugą stronę, biorąc pod uwagę co obecnie rządzący robią z prokuraturą i sądami. Dla czego ta druga strona jak już obejmie władzę ma się przejmować jakimikolwiek zasadami, które obecna władza złamała? W końcu to będzie tylko wykorzystanie zastanej sytuacji.
Obserwuj wątek
  • ajaksiowa Re: Następna bis..pa szaleje. 16.02.20, 07:45
   Ale równowagi sił tu raczej nie ma😞

   --
   ....jak się wyłapie tego,który jest wrażliwy,zamknięty,i mu się dogryzie,to się zyskuje w grupie.Czasem też poniżam.Żeby przypomnieć:wiecie,nie jestem pedałem....,,
   • hannibal_lectourer Re: Następna bis..pa szaleje. 16.02.20, 22:15
    Ale jest równowaga jeśli chodzi o wykorzystanie prawa i jego niejasności do własnych celów. Weźmy takie "wartości chrześcijańskie" gdzieś tam zapisane w prawie oświatowym. Czym one są? Czy są one w polskim prawie gdziekolwiek skodyfikowane? One nawet nie są skodyfikowane w prawie kanonicznym kośkatu bo z definicji nie mogą być. Jak są chrześcijańskie to z definicji są wspólne dla ogółu chrześcijan. Protestanci nieuznający katolickich świętych to też chrześcijanie. Antytrynitarze, wierzący, że Chrystus był z boskiej materii ale nie był bogiem, to też chrześcijanie.
    No dobra, nigdzie nie jest napisane o chrześcijańskich wartościach. Ale o tym politycy bełkoczą raz po raz.
    A jak się zagłębimy w ustawę o oświacie, to w jej preambule mamy:
    „Nauczanie i wychowanie – respektując chrześcijański system wartości (...)". System wartości... respektując... - pustosłowie.
    Czy ktoś mi może wskazać linka choćby do wikipedii, czy akt prawny definiujący czym jest "chrześcijański system wartości"?
    • attiya Re: Następna bis..pa szaleje. 18.02.20, 07:14
     szkoda, że w partiach opozycyjnych nie ma kogoś takiego jak ty
     tylko takie pitu pitu, coby wyborców nie urazić i kuźwa już widzę jak przegrywamy kolejny raz wybory

     --
     Mrożona zygota w ciekłym azocie - bez wątpienia człowiek obdarzony "duszą nieśmiertelną". Niechciane dziecko księdza... no, to takie ni to, ni sio...
     redheadfreaq
     • hannibal_lectourer Re: Następna bis..pa szaleje. 18.02.20, 20:05
      No i już nie raz pisałem, że nie mam na kogo głosować. Mogę głosować tylko przeciw. Kidawa czy jak jej tam jest pieprzy teraz o religii w szkole - ale k... gdzie była jak PO 8 lat miało władzę - nie ruszyli tematu. Związków partnerskich też nie ruszyli. Funduszu kościelnego także.
      Ale najlepszą sprawą jest to, że nawet zatwardziali prawicowi katolicy i to w sumie inteligentni - jak Andrzej Pilipiuk (pisarz od Jakuba Wędrowycza) też nie bardzo mają na kogo głosować - tu dam linka do jego bloga i datę wpisu bo pojedynczych wpisów nie ma jak linkować:
      www.pilipiuk.com/index.php/blog
      piątek, 14, luty 2020 00:55
      Andrzej Pilipiuk

      On wprost kaczystów nazywa takimi samymi złodziejami jak "wnuka hitlerowca" Tuska... Choć wcześniej im sprzyjał w swoich wpisach.
      Ot demokracja
   • hannibal_lectourer Re: Następna bis..pa szaleje. 16.02.20, 21:29
    Ale gdzie ta laicyzacja - bo jak wśród wiernych to jest to po prostu odchodzenie od każdej formy zorganizowanej religii czy wyznania. Jeśli chodzi o zarządzanie poszczególnymi parafiami to są rady parafialne, owszem, w większości twory kadłubkowe, ale tutaj większa "laicyzacja" wiązałaby się z przyznaniem, że protestanci mieli rację.
    A pozostaje jeszcze kwestia laicyzacji w kwestiach doktrynalnych. To wymagałoby wprowadzenia demokracji w struktury kościelne.
    Choć jeszcze z zupełnie innej strony patrząc - coś im się sypie - po raz pierwszy w czasie tzw. kolędy nie było na drzwiach bloku ogłoszenia o tzw. wizycie duszpasterskiej. Żaden kościelny kandydat na pedofilską ofiarę, tzw. ministrant, nie zapukał do drzwi z zapytaniem czy przyjmę księdza. Cisza, spokój. A to oznacza dwie możliwe rzeczy - albo zaniechali kolędy, albo urządzili zapisy na owąż.
    Co akurat mnie nie daje do myślenia bo i tak pasożytów nie wpuszczałem, a odpowiadanie na pytania młodych pomocników żebrzących klechów uważałem za niewarte uwagi. Ot, traktowałem ich jak każdą inną swołocz domokrążców czy innych kominiarzy wciskających swoje kalendarze. Czyli ignorowałem. A że żaden nie zapukał dwa razy to i drzwi nie otworzyłem, boć jak nie puka dwa razy to pewnie nie listonosz...
   • hannibal_lectourer Re: Następna bis..pa szaleje. 16.02.20, 21:06
    Co konkretnie jest bełkotem? Uniżenie proszę o wskazanie zdań, które są rzeczonym bełkotem, wraz z komentarzem, który pozwoli mi wyprostować mój światopogląd. I proszę o używanie polskich znaków diakrytycznych. Bez nich każdy post wygląda jak bełkot.
    • anahera Re: Następna bis..pa szaleje. 16.02.20, 23:27
     Nie mam obowiazku poswiecac swojego czasu na uczenie Cie poprawnej stylizacji i skladania zdan tak aby laczyly sie w czytliwa calosc. Dlatego watek ten spisalam jako belkot po 4tym czy 5tym zdaniu i dalej nie czytalam. Tobie tez wolno nie czytac moich wypowiedzi skoro razi Cie brak polskiej trzcionki, ja nie zamierzam z niej korzystac.
      • hannibal_lectourer Re: Następna bis..pa szaleje. 20.02.20, 20:43
       No szczególnie jak anahera sama sobie diagnozuje dysleksję. Można wybaczyć brak polskich znaków, Bo w swoim systemie operacyjnym może ni mieć ich zainstalowanych i może biedactwo nie wiedzieć jak się takie rzeczy instaluje, ale "t" zamiast "cz" w wyrazie "czcionka" chyba dyskwalifikuje to zwierzę w przyszłych dyskusjach.
   • hannibal_lectourer Re: Następna bis..pa szaleje. 18.02.20, 20:20
    Póki nie dojdzie do pierwszych procesów to nie ma. Później - zależy kto będzie miał sądy i TK. Bo w ostateczności może dojść do tego, że TK stwierdzi, że Art. 53 konstytucji (Wolność sumienia i wyznania), ustęp 6 (Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.) odnosi się tylko i wyłącznie do zmuszania do aktywnego modlenia się obywatela RP (czynnego uczestnictwa), nie odnosi się zaś do _biernego_ uczestnictwa w praktykach religijnych. Jak niektórzy potrafią przy okazji reformy szkolnej czy sądów robić k...wę z logiki to równie dobrze mogą zrobić inkwizycję/jezuitów z TK jeśli chodzi o interpretację co poeta miał na myśli. W końcu ten sam schemat stosowały wszystkie szkolne dyrektorskie szmaty rozpoczynające rok szkolny w kościele od mszy, czy też posyłające wszystkich uczniów na katolicką mszę z okazji dnia świętojeb....go patrona. Bo w swoim głębokim odczuciu wiary uważały, że to nikomu nie zaszkodzi...
   • hannibal_lectourer Re: Następna bis..pa szaleje. 18.02.20, 20:47
    Znaczy ja? Bo chyba nie autor artykułu czy rzeczony biskup.
    Przy takim założeniu, autor jest ateistą, dopóki nikt nie wtrąca się w jego, czy jego dzieci ze swoją religią. Jak ktoś się wtrąci, to autor zamienia się w antyteistę, który stara się pokonać takiego śmiecia jego własną bronią. A może to robić póki nie będzie obowiązkowej rubryki z dowodzie osobistym tyczącej się wyznania. Wiec jak ktoś z katolików będzie chciał mi, czy moim dzieciom narzucać swój religijny światopogląd, to w świetle wolności religijnej zapisanej w konstytucji mogę śmiecia zgnoić kwestiami doktrynalnymi. Bo owszem, mogą sobie uważać, że jak domniemane "ateistyczne" dziecko poddadzą w ten czy inny sposób katoindoktrynacji to mu się krzywda nie stanie, to już wpierdalanie się w inne wyznanie tej samej religii zazwyczaj w historii europy kończyło się wojną religijna na tą czy inną skalę.
    Póki co, w Polsce wiarę czy wyznanie można zmieniać jak rękawiczki. Nikt z rządzących czy innych urzędniczych trutni nie ma prawa zapytać o wyznanie czy religię (z wyjątkiem anonimowego spisu powszechnego). Więc jak przedstawiciel kośkatu na obowiązkowych lekcjach etyki (jeśli uda się urzędasom dzięki swojemu TK ominąć obowiązek organizowania lekcji religii, nawet jeśli wybrany przez rodzica kościół nie chce ich realizować) to będę mógł śmiecia (bo normalny, myślący człowiek nie podjąłby się tego zadania) niszczyć kwestiami doktrynalnymi. A w tym momencie cała narracja o chrześcijańskim systemie wartości idzie się jeb.... bo po prostu nie ma żadnego uniwersalnego systemu chrześcijańskich wartości. Każde chrześcijańskie wyznanie jest inne dlatego, że po prostu nie akceptuje jakiejś choćby najmniejszej części systemu wartości pozostałych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka