Dodaj do ulubionych

Rzecznik Praw Dziecka - nie tak powinien działać

19.02.20, 08:50
tvn24.pl/polska/rzecznik-praw-dziecka-chce-skontrolowac-lekcje-edukacji-seksualnej-w-szkolach-4145459
Jako że niektóre samorządy zdecydowały o wprowadzeniu do szkoły nieobowiązkowych zajęć z edukacji seksualnej Rzecznik wymyślił co następuje:
"Zastawiam się, czy w najbliższym czasie nie zrobię wizyty gospodarskiej na takich zajęciach. Zobaczę, co jest przedstawiane dzieciom, jaki będzie popłoch. Tego typu zdarzenia, działalność samorządów jest bezprawna" - mówi na łamach "Naszego Dziennika".
A poza tym na stronie Rzecznika pojawił się wzór oświadczenia dla rodziców:
"Nie wyrażam zgody na uczestnictwo w lekcjach (...) oraz wszelkich innych wydarzeniach (...), których program w całości lub częściowo nawiązuje do wymienionych zagadnień: - edukacja seksualna, antykoncepcja, różnorodność seksualna, LGBT, homofobia, tożsamość płciowa, gender lub inne zachowania sprzeczne z tradycyjnym modelem rodziny" - głosi dokument."

Nie wiem z czego wynika ta zaciekłość, ale może trzeba uświadomić Rzecznika, że brak takich zajęć nie oznacza, że dzieci nie będą się tymi zagadnieniami interesować.

I jeszcze jedna kwestia, najważniejsza: Jak czuje się młody człowiek o odmiennej orientacji seksualnej, który z każdej strony widzi dezaprobatę i wykluczenie, nawet ze strony Rzecznika Praw Dziecka? Jestem od wielu lat nauczycielką i taką postawę uważam za niedopuszczalną. Ba, jestem nią zaszokowana.
--
"Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę." Hugo Steinhaus
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: Rzecznik Praw Dziecka - nie tak powinien dzia 19.02.20, 08:56
      Zupełnie nie tak.
      Kocham dyrektora w szkole syna, który na spotkaniu z rodzicami na początku roku szkolnego poinformował dobitnie jak bardzo ma w d.. takie oświadczenia i żeby nimi nie spamować, ponieważ on ma w szkole ponad pięciuset zdrowych chłopaków i ma obowiązek przekazać im wiedzę na temat fizjologii i antykoncepcji.
    • matacznik Re: Rzecznik Praw Dziecka - nie tak powinien dzia 19.02.20, 09:10
      kub-ma napisała:

> "Zastawiam się, czy w najbliższym czasie nie zrobię wizyty gospodarskiej na takich zajęciach.
      >
      Wizytę gospodarską może prowadzić gospodarz. W przypadku szkoły publicznej i zajęć obowiązkowych: dyrektor szkoły, przedstawiciele samorządu, przedstawiciele ministerstwa edukacji, w przypadku szkoły publicznej i zajęć nieobowiązkowych: dyrektor szkoły, przedstawiciele samorządu, przedstawiciele organizatora (dla lekcji religii: kuria, dla edukacji seksualnej: stowarzyszenie prowadzące). RPD może ładnie poprosić o zaproszenie i grzecznie zastosować się do odpowiedzi.

> Zobaczę, co jest przedstawiane dzieciom, jaki będzie popłoch.
      >
      O, już pofantazjował, to teraz raczej nie przyjdzie, żeby sobie balonika nie przebić.

> A poza tym na stronie Rzecznika pojawił się wzór oświadczenia dla rodziców:
      > "Nie wyrażam zgody na uczestnictwo w lekcjach (...) oraz wszelkich innych wydar
      > zeniach (...), których program w całości lub częściowo nawiązuje do wymienionyc
      > h zagadnień: - edukacja seksualna, antykoncepcja, różnorodność seksualna, LGBT,
      > homofobia, tożsamość płciowa, gender lub inne zachowania sprzeczne z tradycyjn
      > ym modelem rodziny" - głosi dokument."
      >
      Cudownie. Teraz wystarczy podmienić treść na lekcje i wydarzenia religijne i każda szkoła, która będzie honorować te kwity w kwestii edukacji seksualnej, będzie musiała bardzo uważać z organizacją apelu o JP2.

> Jak czuje się młody człowiek o odmiennej orientacji seksualnej, który z każdej strony
      > widzi dezaprobatę i wykluczenie, nawet ze strony Rzecznika Praw Dziecka?
      >
      Mam nadzieję, że ten młody człowiek ma RPD tam, gdzie RPD ma jego, tylko głębiej.
    • kub-ma Re: Rzecznik Praw Dziecka - nie tak powinien dzia 19.02.20, 09:43
      I pada sformułowanie "tradycyjny model rodziny". Czyli jaki?

Moim zdaniem w tradycyjnym modelu rodziny wszyscy się wspierają i kochają. A ponieważ chcę dla moich dzieci tego co najlepsze, więc chcę dla nich najlepszej edukacji, również tej dotyczącej edukacji seksualnej.

--
      "Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka." Hugo Steinhaus
    • beataj1 Re: Rzecznik Praw Dziecka - nie tak powinien dzia 19.02.20, 10:55
      Mam jeszcze małe dzieci i mam nadzieję, że coś się zmieni do czasu, gdy będą w wieku w którym takie zajęcia w szkołach są organizowane. Ale mam zamiar skorzystać z takiego pisemka, jeżeli będę miała choć cień obawy, że tą tematykę będzie poruszać jakaś nawiedzona baba/chłop od tradycyjnej rodziny czy innych religijnych bredni.
      Chce by moje dziecko miało przekazaną wiedzę a nie przekonania religijne.
      Ps mam nadzieje że do tego czasu nauczę dzieciaki krytycznie patrzeć na parareligijne bzdury i będą wiedziały gdzie spuścić takie głupoty.

--
      Moje nowe motto życiowe:
      Mniej dramatu, więcej brokatu!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka