Dodaj do ulubionych

Jawne pensje nauczyciela + jego nazwisko

19.02.20, 16:02
tvn24.pl/polska/pensje-nauczycieli-sad-nakazal-ujawnienie-kwot-z-nazwiskami-4173170
"Wspólnota Parczewska" opublikowała listę kilkudziesięciu nauczycieli z ich dokładnymi zarobkami.
W ostatnich tygodniach na łamach pisma opublikowano imienną listę nauczycieli z terenu powiatru parczewskiego z kwotami wynagrodzenia. Stało się to dopiero po orzeczeniu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Redakcja zwróciła się do WSA ze skargą na dyrektorów części lokalnych szkół w związku z tym, że nie chcieli ujawnić pełnej listy płac."

Oczywiście jedni uważają, że to dobra decyzja (nauczyciel wykonuje funkcję publiczną i pensja powinna być znana), inni, że nie koniecznie (dlaczego tylko nauczyciele).

Jako nauczycielka rozumiem, że sprawuję funkcję publiczną, ale podanie wysokości mojej pensji np. za kwiecień bez wyjaśnienia, że mam 1,5 etatu i jestem nauczycielem dyplomowanym albo że ktoś jest nauczycielem stażystą i dwa tygodnie w kwietniu chorował, daje błędne wyobrażenia.

--
"Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno – piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby." Bertrand Russell
Obserwuj wątek