Dodaj do ulubionych

To ja od domu za 400tys.

19.02.20, 18:18
Mowicie, ze nie znajde? big_grin
Jest tego od cholery i jeszcze troche.
Sprawdzam codziennie na OLX, otodom i gratka.
W marcu jade obejrzec jeden - na dzialce dwa domy, jeden do remontu i jeden do zamieszkania natychmiast. Dzialka o powierzchni 20,000 metrow kwadratowych.
Drugi - powierzchnia ponad 200 metrow kw. i dzialka powyzej 3,000. Budynki gospodarcze, itp.
Obydwie dzialki otoczone polami i lasami. Domy zabytkowe i cudne stylistycznie.
Na co mam patrzec i na co uwazac? Czy wynajac rzeczoznawce budowlanca?

Aha - mamy juz pomysl na dzialalnosc gospodarcza - tak dla zabicia nudow wlasciwie i bedzie nam potrzebna bardzo duza dzialka.

--
"dopiero jak wzielam kota to sie okazalo co to za towarzyska bestia jest; wytrzymac z nim nie moglam, tak mendzil" (thelma.333)
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: To ja od domu za 400tys. 19.02.20, 18:21
      Oczywiście że z rzeczoznawcą.
      Co znaczy "domy zabytkowe" - po prostu stare i podobają Ci się stylowo, czy faktycznie pod jakąś opieką konserwatorską?

--
      "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
        • memphis90 Re: To ja od domu za 400tys. 19.02.20, 20:36
          O matko, chciałabym taki! To jedno z moich marzeń, z gatunku "nigdy się nie zdarzy" - kupić taki dwór/pałacyk, odremontować, jeździć konno lub kariolką po posiadlosci, wśród kłaniających się pesantow 😅

--
          "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
          • dyzurny_troll_forum Re: To ja od domu za 400tys. 19.02.20, 20:38
            memphis90 napisała:

> O matko, chciałabym taki! To jedno z moich marzeń, z gatunku "nigdy się nie zda
            > rzy" - kupić taki dwór/pałacyk, odremontować, jeździć konno lub kariolką po pos
            > iadlosci, wśród kłaniających się pesantow 😅

Ty nie masz marzeń o domu, tylko o byciu szlachcianką gdzieś tam w XIX wieku....

--
            Nic nie zostało wybaczone!
          • default Re: To ja od domu za 400tys. 19.02.20, 21:34
            Tez lubie takie marzenia snuć smile
            Ale jakbym faktycznie miała kupować to raczej "na gotowo", jak ten:
            www.dolana.pl/pokaz3.php?oferta_id=1191
            Niecałe 3 bańki, a piękny i gotowy do zamieszkania. I ten park !
    • aqua48 Re: To ja od domu za 400tys. 19.02.20, 18:31
      Tak, rzeczoznawcę koniecznie niech oceni stan murów, części drewnianych, dachu i hydrauliki, oszacuje wstępnie koszty remontu które mogą być sporo wyższe niż cena za nieruchomość. Pamiętaj, też że w domu zabytkowym nie zrobisz remontu ani żadnej przeróbki bez zgody konserwatora zabytków, a to architekt z uprawnieniami, papiery i czas, a zatem znowu pieniądze. Nie zrobisz go również materiałami tanimi, tylko takimi jakie zaakceptuje konserwator. Tzn jeśli podłogi były dębowe a dach z łupku, to konserwator może się nie zgodzić na panele i blachę. Utrzymanie i ogrzanie zabytku kosztuje więcej niż utrzymanie i ogrzanie nowego budynku. Pamiętaj też o kosztach podatku (płaci się go od powierzchni nieruchomości). Dwa domy o powierzchni ponad 200 m każdy to sporo kosztuje.
    • edelstein Re: To ja od domu za 400tys. 19.02.20, 19:14
      Na serio trzeba tlumaczyc zabytek-opieka konserwatora-okreslone warunki remontu. Mnostwo osob sie na tym wylozylo.Kupili i stoi bo ich nie stac na remont wg wytycznych.

--
      "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
    • prezent_urodzinowy Re: To ja od domu za 400tys. 19.02.20, 19:43
      Ja od razu mówiłam, ze są takie domy smile
      Jeśli chodzi o zabytkowosc, to jednak uważaj, tzn jeśli są na liście zabytków czy jak to tam sie nazywa, to jest to zdecydowanie argument na nie. Mam koleżankę, której rodzice kupili taki zamek - ona już sie usamodzielniła, a oni dalej mieszkali w ruinie...
    • rozwiane_marzenie Re: To ja od domu za 400tys. 19.02.20, 20:11
      Znajdziesz. Znajdziesz nawet za 100 tys, tyle tylko, że 5 razy tyle włożysz w remont. "Nie ma mocnych", nikt przy dzisiejszych cenach materiałów i kosztach związanych z budową/remontem nieruchomości nie da Ci domu "za darmo". Albo płacisz cenę i masz w miarę nowy dom, albo grosze i masz ruinę.
    • srubokretka Re: To ja od domu za 400tys. 19.02.20, 21:05
      Jezeli masz wystarczajaco sily i kasy, to kupuj.
      Tez mam/mialam takie marzenie. Moja mama jednak mi skutecznie odradzala latami zabietanie sie za takie projekty w Polsce. Po remoncie zjawia sie prawowity spadkobierca i....
      Moze prawo chroni nowych wlasvicieli teraz skuteczniej?
      • 71tosia Re: To ja od domu za 400tys. 19.02.20, 22:11
        "Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych" daje bardzo silna ochona prawna, wiec jezeli sprzedajacy jest wpisany jako wlasciel w KW to kupujacy nie ma sie czego obawiac nawet gdyby jacys potencjalny spdkobiercy kiedys sie pojawili.
        Dom w ktorym mieszkam byl wpisany do ewidencji zabytkow, wiec musialam niektore rzeczy ustalac z konserwatorem zabytkow, troche uciazliwe ale w sumie sie dogadywalismy.
    • anahera Re: To ja od domu za 400tys. 20.02.20, 08:32
      Nie wiem dlaczego masz nie kupic. Moj szwagier niedawno kupil za 60tys, wprawdzie na wschodzie Polski i malutki, ale piekne miejsce i juz sporo tam zrobil, w planach ma dobudowe aby bylo 2 x tyle powierzchni. Zastanawiamy sie czy nie kupic obok, jest za 80tys. Z tym ze z moja frekwencja odwiedzania Polski to jednak chyba fanaberia, w ostatnich 7miu latach bylam raz przez 3tyg.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka