Dodaj do ulubionych

Tyle zarabiają nauczyciele - lista

19.02.20, 18:46
24wspolnota.pl/pl/parczew/wydarzenia/57703/Wynagrodzenia-nauczycieli-z-podstaw%F3wek-w-gminie-Parczew-i-D?bowa-K%3Foda.htm
Sama jestem zaskoczona, stawiałam, że 4000 zł netto to absolutne maksimum, biorąc pod uwagę wieczne protesty i niezadowolenie nauczycieli. A to taki standardzik.

Tyle NIE ZARABIAJĄ:
- mgr farmacji
- lekarz rezydent
- młody adwokat
- główna księgowa (może poza największymi firmami)
- specjalista w urzędzie
- młody adiunkt (z doktoratem) na uczelni

I wiele, wielu innych ludzi z wyższym wykształceniem, po trudniejszych studiach, bez ferii, wakacji i 18 godzin lekcyjnych pracy w tygodniu.

Obserwuj wątek
    • malia Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 19.02.20, 18:51
      Młody nauczyciel też tyle nie zarabia, jak już chcesz być dokładna, to podaj płace tego adwokata po 25 latach pracy i lekarza też. I koniecznie dopytaj ile z nich pracuje na półtora etatu. Główna księgowa nie zarabia tyle ???? big_grin
      A na koniec, gdybyś nie wiedziała jak zakonczyć, dopisz koniecznie jak płakała kuzynka po dostaniu jedynki
    • triss_merigold6 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 20.02.20, 21:48
      A dlaczego porównujesz wynagrodzenia nauczycieli dyplomowanych i mianowanych, czyli z kilkunastoletnim stażem wliczanym do pensji, z wynagrodzeniami młodych lekarzy, początkujących adwokatów czy młodych naukowców <adiunkt też nie tyra 8 godzin przy wykładach, pensum jest śmiesznie niskie>.

I nie szczuj, bo wiadomo, że nowy nick i stara propaganda.
    • mama.nygusa Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 20.02.20, 21:51
      Leze i kwicze big_grin

Jak pisalam o tym, ze nauczyciel zarabia 5 tys netto, to prawie mnie zjedzono na tym forum big_grin

Aha, jak wskazuje tabelka, wasz mityczny stazysta zarabia ponad 3 tys a nie 15oo

Dalej ujadajcie big_grin

--
      bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
      78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel."Wiemy, wiemy. Hejtowani są zawsze lewacy, geje i uchodźcy, a katolicy są zawsze jedynie krytykowani. Hejtowani może ewentualnie w porywach."
      • mama.nygusa Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 20.02.20, 21:54
        Aha, i ten wasz mityczny brak nauczycieli, boszsze. U mnie 2 rodzinne we wrzesniu dostaly prace po znajomosci.

--
        bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
        78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel."Wiemy, wiemy. Hejtowani są zawsze lewacy, geje i uchodźcy, a katolicy są zawsze jedynie krytykowani. Hejtowani może ewentualnie w porywach."
        • kub-ma Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 12:04
          mama.nygusa napisał(a):

> Aha, i ten wasz mityczny brak nauczycieli, boszsze. U mnie 2 rodzinne we wrzesn
          > iu dostaly prace po znajomosci.
          >

U znajomej nauczyciel matematyki znalazł się dopiero od października.
          To może jednak to co Ty piszesz jest mityczne?

Wytłumaczenie jest proste. Zależy od regionu.

--
          "Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno – piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby." Bertrand Russell
      • hanusinamama Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 20.02.20, 21:55
        Sasiadka 6 lat temu dochodząc z pracy (polonistka, podstwówka) zarabiała na rękę 1900 z groszami. NO fakt dyplomowanym nie była..ale gdzie te 3000 dla stażysty. MOja osobista mam dyplomowany 2700 na reke, po prawie 40 latach pracy (dyplomowany).

--
        "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • julita165 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 10:45
        Moja osobista przyjaciolka, nauczycielka polskkego, od roku w podstawowce, cale zycie w gimnazjum, dypl, 20 lat stazu, wiosna ( rozmowa toczyla sie w okresie strajkow ) mowila, ze z dodatkiem za wychowawstwo oraz z dodatkiem wiejskim ( pracuje w szkole 20 km od duzego miasta ) zarabia 3200 netto ale...faktycznie 4100 bo z nadgodzinami ale....niby nigdy nie wie czy w nasteonym roku te nadgodziny beda ale.....wlasciwie to nie pamieta zeby ich nie miala. Plus "13" i jakis tam dodatek na wakacje ( zapomnialam ile tego )
        • fibi00 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 11:16
          julita165 napisała:

> Moja osobista przyjaciolka, nauczycielka polskkego, od roku w podstawowce, cale
          > zycie w gimnazjum, dypl, 20 lat stazu, wiosna ( rozmowa toczyla sie w okresie
          > strajkow ) mowila, ze z dodatkiem za wychowawstwo oraz z dodatkiem wiejskim ( p
          > racuje w szkole 20 km od duzego miasta ) zarabia 3200 netto ale...faktycznie 41
          > 00 bo z nadgodzinami ale....niby nigdy nie wie czy w nasteonym roku te nadgodzi
          > ny beda ale.....wlasciwie to nie pamieta zeby ich nie miala. Plus "13" i jakis
          > tam dodatek na wakacje ( zapomnialam ile tego )

Potwierdzam. To samo mówiła mi moja znajoma która jest nauczycielką.
      • kub-ma Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 12:00
        mama.nygusa napisał(a):

>
        > Dalej ujadajcie big_grin
        >

Proszę Cię, żebyś zwracała się do nas na odpowiednim poziomie.
        Czy nauczyciel może się tak odezwać do Twojego dziecka? Nie? To Ciebie też proszę o zachowanie odpowiedniego poziomu.

--
        "Jeśli ludzie nie wierzą, że matematyka jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie." John von Neumann.
      • triss_merigold6 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 20.02.20, 22:11
        Dyrektorzy szkół popełnili błąd, bo w odpowiedzi na precyzyjnie sformułowany wniosek o informację publiczną, podali informacje częściowe tj. z anonimizacją, zamiast spuścić wniosek w kiblu i wydać decyzję odmowną, a potem drugą decyzję odmowną i w spokoju czekać, aż wnioskodawca się pofatyguje ze skargą i będzie musiał dobrze uzasadnić, dlaczego chce uchylenia decyzji.
        Chcieli zrobić wnioskodawcy dobrze, a zrobili sobie skargę na bezczynność organu <zła i nie na temat odpowiedź jest traktowana jako brak odpowiedzi>
        • paskudek1 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 20.02.20, 22:27
          No proszę, tu gdzieś jest wątek o braku Matematyka i innych nauczycieli ale generalnie idź poszukaj na stronach kuratorium oświaty. Tylko uważaj, rozczarowanie może być bolesne

--
          nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
          • bigzaganiacz Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 20.02.20, 23:54
            Wakatow 870
            Polowa ogloszen to godzina czy dwie
            Z calo etatowych z polowa to przedszkole , pedagogika specjalna i pani swietlicowa , prawdziwych ogloszen na caly etat to bylo moze z 200, jak na cale wojewodztwo to nie widze tego masowego porzucania pracy przez nauczycieli
            • inka754 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 06:44
              Fajnie big, że sprawdziłeś, mnie się nie chciało. No i się wyjaśniło. Co nie zmienia faktu, że w każdym zawodzie brakuje specjalistów np. spawaczy, obchodowych kotła, że już nie wspomnę o lekarzach. Ale to do nauczycieli już nie dociera.
              • little_fish Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 07:08
                No dociera, dociera. Do ciebie też dotrze, że jak na usługę spawacza poczekasz dwa tygodnie, bo będzie zawalony robotą, to jakoś to ogarniesz. Jak zabraknie matematyka czy fizyka dla Twojego konkretnego dziecka to tak łatwo ogarnąć nie będzie. Te brakujące 200 etatów to w zależności od przedmiotu jakieś 800 -1000 klas bez nauczyciela przedmiotu (lub zajęcia poklejone zastępstwami). Pomnóż to razy średnio 30 uczniów w klasie...
                A braki w służbie zdrowia jak najbardziej zauważamy. W wątku obok pisałam m.in. o pielęgniarkach.
              • asia_i_p Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 08:37
                A wiesz dlaczego brakuje tych specjalistów? Bo w szkołach zawodowych spawaczowi za naukę zawodu chcą płacić na miesiąc tyle, ile pracując w zawodzie on zarabia w tydzień. Szkolnictwo zawodowe leży. Lekarzy też brakuje, pielęgniarek tym bardziej; no, jak ktoś nie umie zarządzać systemem edukacji na tyle sprawnie, żeby zapewnić obsadę, to systemem zdrowia też nie będzie umiał zarządzać, żadna niespodzianka.
                Ale nie, skąd, rząd nic nie winien, to taka plaga, wszystkich specjalistów cichaczem porywają Reptalianie.

--
                The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
              • kub-ma Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 12:12
                inka754 napisał(a):

> Fajnie big, że sprawdziłeś, mnie się nie chciało. No i się wyjaśniło. Co nie zm
                > ienia faktu, że w każdym zawodzie brakuje specjalistów np. spawaczy, obchodowyc
                > h kotła, że już nie wspomnę o lekarzach. Ale to do nauczycieli już nie dociera.

A któryś nauczyciel napisał, ze w innych zawodach nie brakuje pracowników? Nie zauważyłam.

--
                "Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę." Hugo Steinhaus
            • kub-ma Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 12:15
              Nie znasz realiów zatrudniania w szkole. Ruch służbowy zaczyna się za kilka tygodni i trwa do września. Wtedy sprawdzaj ogłoszenia. Teraz połatane są etaty emerytami i maksymalną liczbą godzin tych co pracują.

--
              "Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka." Hugo Steinhaus
        • asia_i_p Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 00:16
          Trzebnica, Liceum Ogólnokształcące, od września potrzebujemy anglisty, bo obecni są zatkani pod korek (po półtora etatu na głowę), a liczba godzin od przyszłego roku się zwiększa. Zapraszamy serdecznie.

--
          The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
          • bigzaganiacz Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 11:01
            jak sie okazuje tak potrzebuje kursu onlin i lecimy

Każda osoba, która ukończyła co najmniej studia I stopnia może się na nie zapisać. A co z dojazdami i miejscem nauki? Dzięki temu, że są to studia online nie musimy się martwić takimi rzeczami, wystarczy zapisać się na zajęcia, opłacić je i już można na własnym komputerze zacząć nauk

spokojnie bym oblecial 3 wasze etaty to moze nawet i dyszke dalo by sie wyciagnac
            • kub-ma Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 12:22
              Trzech etatów nie dasz rady. Mając etat, lekcje masz rozpisane na 5 dni. W drugiej możesz się zatrudnić jeżeli jest popołudniowa zmiana. Problem Ci się zacznie już we wrześniu: w pierwszym tygodniu dwa popołudnia na zebrania, dokumentacja razy dwa a jak będziesz pracować w klasach integracyjnych (np. w czterech), to jeszcze kilka popołudni na spotkania w sprawie dostosowań. Gdzie wciśniesz trzeci etat? Aha, niektórzy już w wrześniu wyjeżdżają na wycieczki integracyjne (5 dni).

--
              "Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę." Hugo Steinhaus
            • hanusinamama Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 14:59
              O czym ty piszesz?? Skonczyłes jakiekolwiek studia, masz licencjat załozmy z dietetyki i co po kursie online beziesz fizyki dzieci uczył?? Ja polibude kończyłam a uczyć dzieci w szkole nie moge...puknij sie w glowe, moze sie cos tam poprzestawia.

--
              "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
                • hanusinamama Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 18:13
                  NO to dawaj jestes po matematyce?? Napisz jakie masz skonczone studia?? I jakim cudem taka krynica mądrości z dobrymi studiami...marzy o pracy nauczyciela, bo bedzie wtedy dobrze zarabiać??

--
                • kub-ma Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 18:32
                  Jeżeli jesteś po matematyce to zapraszam. Tylko miej świadomość, że oczekiwania dyrekcji i rodziców wobec jakości nauczania tego przedmiotu są ogromne.

--
                  "Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno – piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby." Bertrand Russell
    • paskudek1 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 20.02.20, 22:39
      Nie będę robiła zdjęć ale proszę bardzo
      48193,63 taką kwotę mam wpisana w rubryce PRZYCHÓD w PIT 11 otrzymanym za ubiegły rok. Za jeden etat. O NIE MAM więcej dochodów. O takich jak ja jest bardzo wielu. Ale wy nadal będziecie łgać i obrzucać nauczycieli błotem.

--
      • mamdomek Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 07:02
        Moja żona na rękę (wszystkie składniki włącznie z dodatkiem zamiejscowym):
        2014 - 3186
        2015 - 3391
        2016 - 3768
        2017 - 4050
        Skończyła jako nauczyciel dyplomowany języka obcego, z wychowawstwem.
        W 2018 odeszła z pracy mimo tego że za kilka miesięcy przysługiwałby jej roczny urlop. Ale miała coraz więcej godzin i już nie dawała rady. Teraz ma wreszcie czas dla własnych dzieci i zarabia o 50% więcej.
        • mamdomek Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 18:41
          Aktualizacja.
          Te dane wziąłem z PIT i wyliczyłem średnią miesięczną. Tu jest także wliczona trzynastka, nagroda dyrektorska za szczególne osiągnięcia, oraz liczne nadgodziny.
          Sprawdziłem "paski" żony z ostatniego roku i rekordowa wypłata na konto to było niecałe 3800zł z nadgodzinami.
          Miesiąc bez nadgodzin to było prawie 3400zł. Po 18 latach pracy w zawodzie, z najwyższym tytułem nauczycielskim i z dodatkiem wiejskim.
    • larix_decidua77 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 20.02.20, 22:43
      Ta lista przecież nie pokazuje z jaką ilość godzin to wynagrodzenie. Ja teraz wyrabiam 1.5 etatu w szkole specjalnej, z dziećmi i młodzieżą od 0-25 r.ż. Prawdę mówiąc nie wyrabiam, pracuję tyle bo muszę ale to jest praca ponad siły. Papierów jest po kokardę, dzisiaj zatwierdzono 3 nowe dokumenty. Naprawdę, zapraszam do pracy tych zachwyconych. Mam za sobą w sumie 10 lat studiów. Aby odnaleźć się w mojej pracy potrzeba minimum 7.
    • asia_i_p Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 00:07
      A skąd wiesz, że to jest za 18 godzin? Wybitni dziennikarze Wspólnoty Parczewskiej jakoś nie wstawili kolumny z wymiarem czasu pracy.

--
      • asia_i_p Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 00:12
        Teraz jeszcze doczytałam w komentarzach, że wybrali miesiąc, w którym było wyrównanie podwyżek dodatków za wychowawstwo za poprzednie 2 miesiące. Wiem, że powinnam się wkurzyć, ale siedzę i się śmieje.

--
        • livia.kalina Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 12:24
          Straszne i okropne. W ogóle nie jest mi do śmiechu. Po prostu współczuję i czekam kiedy będę następna. Bo czas na następnych zawsze przychodzi. Pociesza mnie jedynie, że pycha kroczy przed upadkiem.

--
          super_hetero_dyna:
          "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
        • fibi00 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 08:02
          hanusinamama napisała:

> Jaką to masz prace?? A poza tym jak taka szpecjalistka to dziwne ze nie wiesz z
          > e to był akurat miesiac z wyrównianiem??
          >

W sumie nie chciałam się w tym wątku wypowiadać ale nie mogłam się powstrzymać. Moja znajoma przez kilka lat pracowała w szkole i zajmowała się jakimiś przeliczeniami (nigdy nie wnikałam co dokładnie robiła) i mówiła mi to samo co w powyższej wypowiedzi, że nauczyciele mają całkiem ładne pensje. Poza tym w bliskim otoczeniu mam 2 nauczycielki-jedna płacze jak to mało zarabia, natomiast jak rozmawialam na ten temat z drugą to mi powiedziała że niech tamta przestanie pier..ić bo ona dobrze wie ile nauczyciele zarabiają (przecież jest jedną z nich) i ona nawet strajkować nie chciała bo nie widziała powodu ale chyba została by żywcem pożarta gdyby się wyłamała. Nie chcę naskakiwać na nauczycieli bo ja od zawsze powtarzam że ja im nie zazdroszczę i nawet za 10tys na miesiąc nie poszłabym uczyć w szkole bo chyba bym te dzieci pozabijała albo wylądowała w psychiatryku. Więc jak dla mnie to niech sobie strajkują i walczą o lepsze zarobki ale nie podobał mi się ten zeszłoroczny strajk w czasie egzaminów-to był cios poniżej pasa.
          • turzyca Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 10:52
            >walczą o lepsze zarobki ale nie podobał mi się ten zeszłoroczny strajk w czasie egzaminów-to był cios poniżej pasa.

Jakby rząd usiadł z nimi do rozmów, tak jak to w tym samym czasie zrobili Włosi, to po trzech dniach byłoby po strajku.
            Ale rząd natychmiast rozmawia z górnikami i im płaci, tyle ile chcą i z wyrównaniem, nauczyciele czy lekarze są mniej warci.
            To że rząd przeciągał strajk na czas egzaminów to było świństwo.

--
            "Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach, dlatego myją te naczynia w krowim moczu."
          • turzyca Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 10:52
            >walczą o lepsze zarobki ale nie podobał mi się ten zeszłoroczny strajk w czasie egzaminów-to był cios poniżej pasa.

Jakby rząd usiadł z nimi do rozmów, tak jak to w tym samym czasie zrobili Włosi, to po trzech dniach byłoby po strajku.
            Ale rząd natychmiast rozmawia z górnikami i im płaci, tyle ile chcą i z wyrównaniem, nauczyciele czy lekarze są mniej warci.
            To że rząd przeciągał strajk na czas egzaminów to było świństwo.

--
            Entropia i chaos dnia codziennego
            • fibi00 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 11:06
              turzyca napisała:

> Jakby rząd usiadł z nimi do rozmów, tak jak to w tym samym czasie zrobili Włosi
              > , to po trzech dniach byłoby po strajku.

Nie twierdzę że rząd jest niewinny bo faktycznie pod wpływem szantażu (że nie odbędą się egzaminy) mógł usiąść do rozmów. Ale zaplanowanie strajku w czasie egzaminów i twierdzenie że robi się to dla dobra dzieci było wręcz śmieszne. A już kompletną kompromitacją było utrudnianie napisania egzaminów przez dzieci (nauczyciele przebrani za krowy chodzili pod oknami sal gdzie odbywały się egzaminy i muczeli), rzucanie wyzwiskami w stronę swoich kolegów-nauczycieli którzy zdecydowali się wziąć udział w egzaminach, napisanie piosenki o tępych uczniach itp. To była kompromitacja.
                • fibi00 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 13:00
                  paskudek1 napisała:

> A KIEDY mieliśmy strajkować? W ferie? I tak jak widać guano to kogokolwiek obes
                  > zlo.
                  >

Nie,nie w ferie. Mógł to być wrzesień,październik lub każdy inny miesiąc ROKU SZKOLNEGO. Strajk w czasie egzaminów był świństwem wobec uczniów. I twierdzenie że uczniowie was wspierali jest nieprawdą bo rozmawiałam z dziećmi które miały mieć egzaminy i wiem jakie miały zdanie w tym temacie.
                  • paskudek1 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 13:22
                    We wrześniu, w październiku i później nauczyciele MÓWILI głośno i wyraźnie że jeśli nikt nie będzie z nimi rozmawiał to będzie STRAJK. Władza miała pi razy oko tak TRZY MIESIĄCE na rozmowy przed strajkiem i nie zrobili nic poza szczuciem na nauczycieli. Jak widać nadal to działa.

--
                    • fibi00 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 13:30
                      paskudek1 napisała:

> We wrześniu, w październiku i później nauczyciele MÓWILI głośno i wyraźnie że j
                      > eśli nikt nie będzie z nimi rozmawiał to będzie STRAJK. Władza miała pi razy ok
                      > o tak TRZY MIESIĄCE na rozmowy przed strajkiem i nie zrobili nic poza szczuciem
                      > na nauczycieli. Jak widać nadal to działa.
                      >

Niech ci będzie. Winny jest tylko rząd że egzaminy odbyły się w takim chaosie. Winy nauczycieli nie ma bo przecież zapowiedzieli że będzie strajk na 3 dni przed egzaminami. Spoko.
                      • fibi00 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 15:25
                        fibi00 napisała:

> hanusinamama napisała:
                        >
                        > > Nie mysle ze ferie i wakacje jednak lepsze....Jak górnicy starjkują i po
                        > jednym
                        > > dniu dostają co chcieli ( a maja naprawde dobrze) to nie szczekasz....
                        > >
                        >
                        >
                        > Bo mój mąż jest górnikiem 😆

A tak na marginesie strajkowali tylko górnicy z konkretnej spółki/kopalni bo zarabiali mniej niż górnicy z innych kopalń. A piszesz jakby to strajkowali wszyscy górnicy i wszystkim podnieśli pensje a to nieprawda.
                          • fibi00 Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 16:13
                            starczy_tego napisał(a):

> Górnicy są ostatnia grupa zawodowa, która pow
                            > inna mieć podwyżki. Nie podoba się? To niech zmienia prace smile

Zgadzam się. Mój mąż nigdy nie strajkował. A tak na marginesie. Śmiać mi się chce jak słyszę jak to przeciętny górnik zarabia 6,5 tys. Owszem,mój mąż zarabia ok 6 tys ale z prawie wszystkimi weekendami przepracowanymi. Bez weekendów ma ok 4-4,5tys.
                            • redwineiswhatilike Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 17:08
                              fibi00 napisała:

> starczy_tego napisał(a):
                              >
                              > > Górnicy są ostatnia grupa zawodowa, która pow
                              > > inna mieć podwyżki. Nie podoba się? To niech zmienia prace smile
                              >
                              > Zgadzam się. Mój mąż nigdy nie strajkował. A tak na marginesie. Śmiać mi się ch
                              > ce jak słyszę jak to przeciętny górnik zarabia 6,5 tys. Owszem,mój mąż zarabia
                              > ok 6 tys ale z prawie wszystkimi weekendami przepracowanymi. Bez weekendów ma
                              > ok 4-4,5tys.

Z nauczycielami to samo, z pielęgniarkami czy lekarzami. Za 1 etat zarabia się mało ale można pracować w weekendy, można wieczorem, późnym popołudniem, można po prostu dorabiać w swoim zawodzie. Wtedy pensja jest całkiem przyzwoita. Trzeba tylko pamiętać, że to nie jest praca na jeden etat tylko bardzo dużo nadgodzin.
                            • hanusinamama Re: Tyle zarabiają nauczyciele - lista 21.02.20, 18:18
                              A dodałaś do tego 13, 14, dodatek na Barbórkę? Deputat dostajecie czy ekwiwalent (ile to jest 540 zł za tone deputatowego węgla?), pytam bo moj wujek ma ogrzewanie miejskie i z samego ekwiwalentu dostaje 4,5 tysiaca.POdlicz to wszystko, podziel przez 12 miesiecy i podaj pensje. 13, 14 i deputat , plus premia barbórkowa (75% pensji) i mamy prawie 4 dodatkowe pensje...

--