Dodaj do ulubionych

Mafia lekowa?

23.02.20, 21:49
Jak to jest, że w naszym pięknym kraju non stop jest ostatnio problem z dostępnością wielu leków. Chciałam dzisiaj zrealizować receptę na Euthyrox 88 - farmaceuta powiedział, że nie ma takiej dawki i nie wie, kiedy będzie. Oczywiście mogę postarać się o receptę na inną dawkę i dzielić, ale nie o to chodzi ...
Przedstawiciel producenta tego leku twierdzi, że problemy wynikają ze zbyt małych mocy przerobowych haha
Ciekawe jednak, że za naszą zachodnią granicą można lek bez problemu kupić. W niemieckich aptekach internetowych Euthyrox w takiej dawce jest dostępny ...
Obserwuj wątek
  • milka_milka Re: Mafia lekowa? 23.02.20, 22:02
   Też biorę taką dawkę i klops. sad Na razie kupiłam 175 i dzielę na pół . A jeszcze niedawno nie było novothyralu, dzwoniłam do nadzoru farmaceutycznego (czy jak to się nazywa) i pani rozkładała ręce na zasadzie „nie ma i nic pani nie pomożemy”.

   --
   Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
   • aguha Re: Mafia lekowa? 23.02.20, 22:32
    Całe szczęście dawka 175 jest dostępna. Jutro popędzę po receptę. Rożnica w dawce jest minimalna - mam nadzieje, że nie wpłynie na poziom hormonów.
   • aguha Re: Mafia lekowa? 24.02.20, 10:05
    Dzwoniłam na infolinię producenta - lek w takiej dawce ma się pojawić podobno w ciągu tygodnia w aptekach. Zobaczymy .... Niestety nie została mi ani jednak tabletka. Szlag by trafił. Nie mogę się dostać do lekarza, żeby mi wypisał receptę, ponieważ panuje grypa i nie udało mi się zarejestrować. Całe szczęście w pobliskiej aptece "pożyczą" mi Euthyrox w innej dawce i poczekają na receptę. Żeby nie było tak pięknie - dawki 175 i 75 też nie mają, tylko 25 i 50.
  • snajper55 Re: Mafia lekowa? 23.02.20, 22:10
   "Jak to jest, że w naszym pięknym kraju non stop jest ostatnio problem z dostępnością wielu leków."

   Nie ostatnio, tylko od 2012 roku. Wtedy był początek. Potem cały interes przejęły osoby o bardzo silnej pozycji w państwie. Ten, kto usiłował przeszkadzać interesom handlujących lekami marnie kończył.

   Tu jest opisany przypadek inspektora, który "Kilka lat temu zauważył, że w jednym z wiejskich punktów aptecznych doszło do gigantycznego wzrostu sprzedaży leków refundowanych." Gdy zajął się tym tematem, nim zajęła się prokuratura. W efekcie został skazany i zamknięty w więzieniu na dwa lata.

   tvn24.pl/polska/zbigniew-kowalczewski-wykryl-afere-trafil-do-wiezienia-leki-lapowki-i-urzednik-nfz-reportaz-superwizjera-tvn-3825380

   W obecnych realiach cały czas będzie leków brakować, gdyż handel nimi jest zbyt dobrym interesem.

   S.

   --
   Sukces PiS! Spada liczba chorych na raka. Gdyż szybko umierają.
   • aguha Re: Mafia lekowa? 23.02.20, 22:39
    Masz niestety rację.
    www.trojmiasto.pl/wiadomosci/16-osob-zatrzymanych-w-sprawie-tzw-mafii-lekowej-n142508.html
    Mam wrażenie, że takie "sukcesy" w walce z mafią lekową, to jest tylko na uspokojenie opinii publicznej.
    • snajper55 Re: Mafia lekowa? 24.02.20, 00:55
     Co pewien czas trzeba odnieść sukces, rzucając na żer suwerena jakieś płotki lub, co częstsze, konkurencyjny gang, nie mający oparcia tam gdzie trzeba. Wszystkie dotychczasowe afery, jeśli czytać między wierszami, były powiązane ze służbami. Czemu zresztą trudno się dziwić. Przy dzisiejszej technice można zrobić włam bez wiedzy Ucha, ale wszystkie większe i bardziej zyskowne akcje dzieją się, explicite, na oczach i uszach wiadomo kogo.

     S.

     --
     Sukces PiS! Spada liczba chorych na raka. Gdyż szybko umierają.
     • dziennik-niecodziennik Re: Mafia lekowa? 24.02.20, 17:50
      Eeeetam. Nawet jak puszkuja wlasciwych, to na ile? 5 lat? Nie posiedzisz 5 lat za zarobienie kilkunastu milionow zlotych albo i wiecej?
      Ja bym posiedziala.

      --
      "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
      Pietrek + Solejuk wink
  • cruella_demon Re: Mafia lekowa? 23.02.20, 22:49
   No dokładnie tak. To nie pierwsza taka afera.

   --
   Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
   (35wcieniu)
  • nikki30 Re: Mafia lekowa? 24.02.20, 17:56
   Nie mafia lekowa ale problemy w Chinach od czerwca zeszłego roku! Pozamykano fabryki produkujące substancje czynne do leków. Teraz do tego dochodzi koronawirus. Te problemy przekładają się głównie na leki cukrzycowe, kardiologiczne, tarczycowe. Odczuwasz na własnej skórze skutki globalizacji.

   --
   Kobieca definicja słowa "już" zawsze zawiera zwrot "jeszcze tylko..."
   • nikki30 Re: Mafia lekowa? 24.02.20, 18:04
    Dodam tylko, że 80 % wszystkich substancji czynnych do leków pochodzi z...Chin. Voila ot cały sekret.
    I w innym poście pisałam że najbardziej boję się, że przez kryzys w Chinach sporo obywateli nie będzie mieć dostępu do wielu leków.


    --
    Kobieca definicja słowa "już" zawsze zawiera zwrot "jeszcze tylko..."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka