Dodaj do ulubionych

Jak zrobic mrozone frytki?

26.02.20, 20:50
Jak w temacie. Chcialabym miec zawsze gotowe pyszne frytki z zamrazarce. Ale nie takie kupione w supermarkecie, wstepnie podsmazone na nie-wiadomo-czym.
Robila ktoras cos takiego? Pokroje ladnie ziemniaki i co dalej? Surowych mrozic nie wolno...
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: Jak zrobic mrozone frytki? 26.02.20, 20:55
      Nie mam pojęcia, więc się udzielę wink a może tak jak inne warzywa, trzeba zblanszować? Sparzyć na chwilę we wrzątku? Tylko przydałoby się chyba jakoś osuszyć, żeby nie zamrażać dodatkowej wody.
    • gulcia77 Re: Jak zrobic mrozone frytki? 26.02.20, 21:01
      Frytki, takie prawdziwe, smaży się w dwóch temperaturach oleju. Najpierw ok. 120 stopni, później 180. Żeby przygotować do mrożenia, musisz przesmażyć je w niższej. Tylko w warunkach domowych nie bardzo do zrobienia. Nie uzyskasz temp. -36, potrzebnej do szokowego zamrożenia.

--
      "Emancipate yourselves from mental slavery
      None but ourselves can free our minds"
      • balbina99 Re: Jak zrobic mrozone frytki? 26.02.20, 21:11
        gulcia77 napisała:

> Frytki, takie prawdziwe, smaży się w dwóch temperaturach oleju. Najpierw ok. 12
        > 0 stopni, później 180. Żeby przygotować do mrożenia, musisz przesmażyć je w niż
        > szej. Tylko w warunkach domowych nie bardzo do zrobienia. Nie uzyskasz temp. -
        > 36, potrzebnej do szokowego zamrożenia.
        >

O nie! Bolesna odpowiedz. Fabryki w domu nie mam z jakimis dziwnymi urzadzeniami...
        Licze na to, ze ktoras emama cos wymyslila, jak to obejsc...
        • alicia033 Re: Jak zrobic mrozone frytki? 26.02.20, 21:19
          balbina99 napisała:

> Licze na to, ze ktoras emama cos wymyslila, jak to obejsc...

normalnie.
          Obsmażasz wstępnie frytki do momentu, gdy zmieniają kolor na szklisty/bialawy, studzisz i wrzucasz do zamrażalnika. Gdy moment konsumcji się skrystalizuje wyjmujesz je z zamrażalnika i smażysz do zezłocenia się.
          A te hipotetycznie wymagane -36 zlewasz ciepłym sikiem.

--
          z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
          volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
    • snakelilith Re: Jak zrobic mrozone frytki? 26.02.20, 21:16
      Bez sensu. Nie dasz rady, bo do tego jak napisano wyżej, musisz frytki przesmażyć wstępnie, a potem natychmiatowo szokowo zamrozić. Więc lepiej zamiast frytek zrobić ziemniaki farmerskie z piekarnika. Do tego świeże ziemniaki obrać, albo wyszorować ze skórką, pokroić w wąskie cząstki, zmieszać z łyżką oliwy i przyprawami, i na blachę ( na papier do pieczenia) do gorącego piekarnika na 30-40 minut. Ja dodaję do tego czasem cząstki papryki, cukinii, ząbek czosnku albo kawałki cebuli i mieszam z przyprawą prowansalską. Możesz w ten sposób do zarumienionych ziemniaków przemycić porcję warzyw. Albo kupić frytki zamrożone, tych nie smaży się na nie-wiadomo-czym, a na oleju i na opakowaniu podane jest zwykle na jakim.

--
      http://s19.rimg.info/465add77b59cebdc25f7ad6c03cc2f4a.gif
        • alicia033 Re: Jak zrobic mrozone frytki? 26.02.20, 21:46
          oczywiściw, ża da radę.
          Konieczność "szokowego zamrożenia" to mit, nie mający najmniejszego potwierdzenia w realu.

--
          z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
          volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
    • mysiulek08 Re: Jak zrobic mrozone frytki? 26.02.20, 21:43
      jak juz wczesniej napisano, wstepnie podsmazasz, nie za dlugo!, dobrze odsaczasz z oleju, studzisz i mrozisz ale nie od razu hurtem w worku, tylko rozsypane na tacy i zamrozone tak jak owoce (na najnizszej mozliwej temp zamrazarki), potem zsypujesz do opakowan

robilam, smazylam, jadlam, ciapa sie robi (to pewnie od ziemniakow zalezy), ale nie to to samo co na swiezo

ale skoro u mnie kupuje marketowe, w skladzie tylko olej slonecznikowy, wiec co dopiero w pierwszym swiecie wink

--
      Dlaczego TO zrobiłeś???człowieku

Ludzkość musi wyginąć! MUSI!
      • balbina99 Re: Jak zrobic mrozone frytki? 26.02.20, 21:58
        mysiulek08 napisała:

> ale skoro u mnie kupuje marketowe, w skladzie tylko olej slonecznikowy, wiec co
        > dopiero w pierwszym swiecie wink

Ja sie nie boje skladu tego i nie mam nic przeciwko olejowi jako takiemu. Ja sie boje tego, czy na tym samym oleju nie smazy sie tony frytek. Czy to nie jest tak, jak z ryba smazona w budkach nad Baltykiem w lecie...
    • hanusinamama Re: Jak zrobic mrozone frytki? 26.02.20, 23:55
      Poszukaj frytek bez "niewiadomo czego". ta takie. Zgodnie z prawem EU na produktach spożywczych musi być umieszczona informacja o pełnym składzie.

--
      "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka