Dodaj do ulubionych

Czy to owsiki?

03.03.20, 15:03
W kupie córki na papierze toaletowym zobaczyłam robaka. Mały, glistowaty. Czy to mogą być słynne owsiki? Jakieś rady, co badać?
Obserwuj wątek
      • konstancja16 Re: Czy to owsiki? 03.03.20, 15:15
        bialawy ten robal?

jesli dziecko to wychuchany jedynak to lekarz, laboratorium, badania i recepta.

ale jesli masz wiecej dzieci i nie ganiasz do lekarza z kazdym kaszlem to kup w aptece preparat na owsiki, zaserwuj wszystkim malolatom, posciel i bielizna do prania w wysokiej temperaturze. za tydzien czy dwa druga dawka (bedzie napisane na preparacie, nie pamietam juz). no i wyslalabym wiadomosc do placowki (szkoly, przedszkola), zeby inni rodzice zwrocili uwage. czy tam na jakas grupe whatsappowa jak macie taka z rodzicami (ja mam i zdazyla sie wymiana dotyczaca wszy ostatnio).
    • hanusinamama Re: Czy to owsiki? 03.03.20, 22:53
      Pyrantellum dla wszystkich członków rodziny (powiedzieć w przedszkolu, szkole). I niestety trzeba wyprać wszystko w wysokiej temperaturze, posciel, reczniki. Na noc majciochy na pupe zeby sie nie drapało. I w czasie trwania kuracji codziennie zmieniac posciel, recznik bielizne często. Pazurki krótko obciąć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka