Dodaj do ulubionych

Koronawirus - odwołali półmaraton w Poznaniu :)

07.03.20, 00:57
Z powodu wirusa odwołali kwietniowy półmaraton w Poznaniu smile Tj ma być jakoś razem z maratonem w październiku. Imprezy biegowe mnie ani ziębią ani grzeją (choć przejechanie przez centrum miasta samochodem to jakieś masakra a organizatorzy maja to w dupie, obiecują śluzy dla samochodów - kiedyś czekałem na otwarcie takiej śluzy bardzo długo i zrezygnowałem z przejazdu), traktowałem je jako cos co czasami musi się odbyć. Teraz widzę, ze biegacze bardzo niezadowoleni, wylewają żale i „ale dlaczego” jak małe dziecko któremu ktos zabrał zabawkę. Trochę niedojrzała postawa - przecież taki półmaraton to wymarzona okazja dla wirusa na przywiezienie z zagranicy i rozprzestrzenienie się na tysiące osób.
A co Wy sadzicie o tym?
Obserwuj wątek
  • morekac Re: Koronawirus - odwołali półmaraton w Poznaniu 07.03.20, 06:52
   Wirus czeka na Wielki Tydzień. Te wszysykie drogi krzyżowe, całowanie stópek Jezuska i chrychanie w święconkę.

   --
   -------------------------------------------------------------
   "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • smillla Re: Koronawirus - odwołali półmaraton w Poznaniu 07.03.20, 08:35
   Że w Polsce i innych krajach wysoko religijnych dobrze ma się "myślenie magiczne" na czele z wiarą w "złe rzeczy zdarzają się innym". Nie mamy zbyt głębokiej tradycji logiki i dyscypliny. Opierając się bardziej na spontaniczności, życzeniowości i wierze w wybraństwo i szczególną ochronę ze strony sił wyższych, prezentujemy ułańską fantazję tam, gdzie powinna być rozwaga i ostrożność.
   Ludzie przyzwyczajeni do "fast" nie mogą pogodzić się z faktem, że teraz musi być "slow". Cóż, przyjdzie się ponudzić tym, którzy nie potrafią żyć w sposób bardziej kameralny.
   • cauliflowerpl Re: Koronawirus - odwołali półmaraton w Poznaniu 07.03.20, 08:56
    Iii, to nie to.
    Hiszpanie są mega slow.
    Nic nie odwołują.
    W Sevilli obecnie dziadkowie całują radośnie figury Chrystusa, jeden za drugim, cmok-cmok w stopę.

    Oni chyba właśnie w swoim podejściu slow założyli, że nie takie rzeczy już widzieli i nikt im na mecz chodzić nie zabroni. Oraz do baru. Bar jest święty.

    Bardzo fajnie mi się obserwuje jednego znajomego Polaka, który wpadł w jakąś dziką histerię i spędza dnie na komentowaniu publikacji na FB. Zaproponował już zawieszenie strefy Schengen, spalenie samochodu Włochów, u których podczas pobytu w Hiszpanii ujawniły się (potwierdzone później) objawy koronawirusa, więcej pomysłów nie pamiętam.... acha, sam w ramach powstrzymywania wirusa zapewne poleciał teraz na Ukrainę, LOL.

    Zarażonych na dzień dzisiejszy: coś ponad 400 osób. 60 osób zaraziło się.... na pogrzebie. Tyle w kwestii odwoływania imprez masowych. Można se maraton w Polsce odwoływać, tymczasem całkiem sporo Polaków wybiera się na imprezy międzynarodowe, uczęszczane również przez ludzi z krajów z dużą liczbą zarażonych.
    Albo na pogrzeby do Hiszpanii big_grin

    (Taka Cape Epic na przykład zaczyna się za tydzień. I co z tego, że w RPA, skoro Włochów i Hiszpanów będzie tam na pęczki, wspólne śniadanie, wspólne łazienki. Paru Polaków też się wybiera)
    • smillla Re: Koronawirus - odwołali półmaraton w Poznaniu 07.03.20, 09:16
     Też mam wrażenie, że ludzie w Europie nie usiedzą, nie porzucą też odwiecznych obyczajów i rozrywek w imię wyższej konieczności.
     Może więc istotą sprawy jest podział indywidualizm/kolektywizm. W Chinach podobno opanowują rozprzestrzenianie się wirusa, gdyż ludzie gremialnie poddają się procedurom, kwarantannom, itp., a indywidualistyczny wyskok z kwarantanny kończy się jak od niedawna wiadomo. W świecie Zachodu indywidualistyczne wyskoki będą częste, bo jesteśmy przyzwyczajeni do konsumpcji pełnej wrażeń, a niektóre narody wręcz chlubią się maksymami w rodzaju "jak nie drzwiami, to oknem" i "zasady są po to, żeby je łamać". Ciekawie będzie, choć tam w Azji dawno już stwierdzono, że lepiej, gdy jest nudno, bo przekleństwem jest "żyć w ciekawych czasach".
     • cauliflowerpl Re: Koronawirus - odwołali półmaraton w Poznaniu 07.03.20, 09:53
      Wysmażyłam właśnie długi post o tym, że histerii generalnie brak, a Ty mnie pytasz, czy wpadłam w histerię i zamknęłam się w domu...
      Nie, nie przeszłam, w moim zawodzie nie ma home office. Idę na basen a potem na zakupy. Bez maseczki. Gdyby nie lało, byłabym teraz na masowej pielgrzymce rowerowej. Pojadę za tydzień.

      Kolegę, który wrócił z Mediolanu wysłano na dwa tygodnie do domu. Jego dziewczynie zrobiono testy, nie ma wirusa, jemu nawet zrobić nie chcieli bo skoro ona nie ma to on też nie ma. Ale firma sobie tak zażyczyła, bo to międzynarodowa i się nie rozdrabnia, ma te same procedury dla wszystkich. Kolega pewnie wieczór wyjdzie do baru, gdzie może spotka kogoś z pracy - tyle ma to sensu w tutejszych warunkach. No ale grunt, że w razie czego nikt firmy nie pozwie, że nie dopilnowała, lol.
    • morekac Re: Koronawirus - odwołali półmaraton w Poznaniu 07.03.20, 12:52
     >Zarażonych na dzień dzisiejszy: coś ponad 400 osób. 60 osób zaraziło się.... na pogrzebie.

     Już widzę potencjał epidemiczny Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

     --
     -------------------------------------------------------------
     "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
     • morekac Re: Koronawirus - odwołali półmaraton w Poznaniu 07.03.20, 12:56
      Jeszcze jakiś ślub w rodzinie, jest potencjał.

      --
      -------------------------------------------------------------
      "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka