Dodaj do ulubionych

Zmywarka BOSCH w kuchni z Ikei.

07.03.20, 15:55
Mam remont kuchni. Chcę taką zmywarkę (pierwszą w życiuwink ).
www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy/zmywarka-bosch-spv66tx01e#reviews
Meble będą z Ikei. Szafki mają wysokość 80cm + 8cm nóżki. Zmywarka ma wysokość 81,5cm. Pod blat wejdzie, ale jak wysoko można odkręcić nóżki w zmywarce żeby nie było szczeliny. Czy front mebli Bodbyn 80cm wysokości nie utrudnia otwierania zmywarki? Na dole mebli ma być cokół 8cm, czytałam gdzieś, że są jakieś problemy jeżeli nie ma tzw. zawiasów ślizgowych w zmywarce. W sklepie agd nikt nie potrafił mi odpowiedzieć czy ta zmywarka nadaje się do zabudowy w kuchni z Ikei.
Chciałabym to zmontować bez dodatkowego cięcia frontu lub cokołu na dole. Zmywarka musi być 45cm.
Proszę o radę.
Obserwuj wątek
      • hanusinamama Re: Zmywarka BOSCH w kuchni z Ikei. 07.03.20, 16:29
        Ja tylko dodam ze facet montujacy mi meble z ikei to jeden z lepszych fachowców jakich miałam w domu.
        Montowali mi szafki wiszące...a jeszcze nie miałam lampy w jednym miejscu. Pan paptrzył kątem oka i zapytał czy chcę ostwierać szafkę czy miec lampę...okazało sie ze wyjscie na lampe mam tak ze szafki nie otworze (a elektryk miał wszystko wymierzyc, wymiary szafek miał). Panowie od remontu mi szybko przesuneli wyjscie na lampę i nie było problemu. Pan zauwazył te 2 inne sytuacje ktore po fakcie zamontowania by mi nie pasowały a to w sumie nie bylo jego obowiązkiem (miał przyjechac i zamontować).
        U znajomek ekipa od kuchni w zabudowie zaprojketowała i zamontowała tak piekarnik...ze nie dało sie go otwierać bo parapet okna przeszkadzał...

--
        "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • araceli Re: Zmywarka BOSCH w kuchni z Ikei. 07.03.20, 17:12
        iberka napisała:
        > Nie mam zawiasów ślizgowych, meble że zmywarką mam od 10 lat

Tylko, że Ikea jakieś 8lat temu zmieniła system mebli kuchennych - teraz albo zmywarka ze ślizgowymi albo trzeba dokupić.

--
        Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
    • hanusinamama Re: Zmywarka BOSCH w kuchni z Ikei. 07.03.20, 16:25
      Zapytałabym w Ikei. Kolezanka montowała lodówke jakąs dziwną jako lodówke w zabudowie i w Ikei dali rade. Co tam docieli, jakies inne zawiasy chyba wsadzili.
      Mnie sie nie chciało w to bawić wiesz całe duze agd (oprócz lodówki) mam z ikei. Ale wiem ze oni tam cuda na kiju robia i pasuje.

--
      "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • jasnoklarowna Re: Zmywarka BOSCH w kuchni z Ikei. 07.03.20, 16:36
        Ja mam siemensa, to ta sama fabryka co bosch. Po prostu znajdź w necie dokładne wymiary zmywarki a potem przejrzyj ikeoskie szafki zmywarkowe i dopasuj rozmiar. Ja tak zrobiłam nie tylko że zmywarka ale też piekarnikiem i ekspresem do zabudowy. Chciałam sprzęt siemensa a meble Ikea. Dało się i 10 rok to egzystuje.
          • feiticeira Re: Zmywarka BOSCH w kuchni z Ikei. 07.03.20, 17:03
            Mam zmywarkę bosh (co prawda 60, ale to nie powinno mieć znaczenia) w kuchni z ikei i mam na niej front 80, ale nie bodbyn.
            front jest na zawiasie slizgowym. Zawias kupowany w Ikei. Z tego, co pamietam, to byl taki problem, ze te ikeowe meble mają troche inne wymiary niż pozostałe, w związku z tym, jeśli by montować front tradycyjnie, bez tego zawiasu, to albo nie otworzyła by się zmywarka, albo front trzeba by przyciąć i ciąg szafek nie wyglądałby równo.

Nóżki mamy odkręcone prawie na maxa, blat mamy na ok, 90 cm wysokości od podłogi.
    • mayaalex Re: Zmywarka BOSCH w kuchni z Ikei. 07.03.20, 17:03
      Znalazlam info, ze pasuje do ikea faktum a nie do metod (na stronie belgijskiego sklepu, po niderlandzku ale jest, na dole w porownaniach roznych zmywarek).
      www.coolblue.be/nl/vergelijken/813059/813140/821055
      Fronty/drzwi to tylko wyglad zewnetrzny (czyli technicznie wszystkie sa identyczne) wiec chyba wazniejszy jest typ szafki.
      Dzis mialam montowana zmywarke i problemem nie byly drzwiczki tylko cokol. Kiedys drzwi otwieraly sie troche inaczej (inny typ zawiasow), teraz inaczej wiec cokol musi byc nizszy. Mnie czeka ciecie marmuru albo wymiana cokolow w calej kuchni ale po trzech tygodniach mycia recznie bylo mi wszystko jedno.
    • araceli Re: Zmywarka BOSCH w kuchni z Ikei. 07.03.20, 17:10
      Musisz dokupić zawiasy ślizgowe:
      www.ikea.com/pl/pl/p/behjaelplig-zawias-przesuwny-do-zmywarki-90393437/

--
      Emigrancka troska o ojczyznę:
      araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
      black_halo: Na zlosc tobie spale.
    • kanna Re: Zmywarka BOSCH w kuchni z Ikei. 07.03.20, 17:17
      Niech Ci w IKEA dobiorą zmywarkę... my kupiliśmy sama zmywarkę Electrolux (do istniejących szafek) bo w podobnej cenie IKEA dawała 3 lata gwarancji.

--
      Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
      Pół wieku poezji
      • dr.amy.farrah.fowler Re: Zmywarka BOSCH w kuchni z Ikei. 07.03.20, 18:44
        AGD w IKEI jest dość g*&niane, a niektórzy lubią mieć konkretny model (np. ja Bosch Silence).

--
        – Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...)
        – To teraz pomnóżcie to przez tysiąc. Tym właśnie jest blogosfera.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka