Dodaj do ulubionych

Obowiązkowa religia/etyka cd...

07.03.20, 21:48
Tym razem mamy analizę prawną Ordo Iuris,
ordoiuris.pl/edukacja/koniecznosc-nadania-lekcjom-etyki-wlasciwego-miejsca-w-programie-nauczania-oraz z której wynika, że nie zapisując dziubdziusia na lekcję religii/etyki dyskryminujemy zapisanych. Bo niezapisani mają więcej czasu wolnego i biedacy zapisani muszą opanować więcej materiału. Zatem zamiast zaproponować najprostsze rozwiązanie, czyli lekcje religii poza szkołą dla chętnych, śmieci chcą wymusić na wszystkich wybór religia/etyka. Co w polskich realiach sprowadza się do lekcji religii kośkatu lub w przeważającej części, lekcji etyki prowadzonych przez funkcjonariuszy kośkatu, bo Orda nie wystawiała by tej propozycji nie mając zapewnionej kadry. Z kolei tzw. argument ekonomiczny wskazuje, że ordo jurki chcą dać do wyboru tylko religię/etykę a nie dwie na raz. Bo jak dadzą do wyboru obie na raz, to ten argument się sypie - jeśli choć w jednej publicznej szkole religia czy etyka będzie w środku lekcji niezapisanych na nie, to ktoś się dziubdziusiami będzie musiał zajmować. Z drugiej strony obowiązkowa religia/etyka będzie musiała się odbywać symultanicznie, bo jak dziecko będzie musiało czekać na obowiązkową lekcję, na której dostaje oceny ważące na promocji do następnej klasy to wprost możemy oskarżać dyrekcję danej szkoły o dyskryminację. I tu nie obchodzi mnie, czy organ prowadzący daną szkołę sobie z tym wszystkim poradzi. Bo to państwo, Polska, na tym etapie realizuje swoją politykę edukacyjną. Nawet może przejąć samorząd za pomocą komisarza. Ale jeśli ten komisarz nie zapewni mojemu dziubdziusiowi równych warunków kształcenia z dziećmi katolików, odczuje na własnej dupie czym jest popkulturalna "jesień średniowiecza" a jednocześnie społeczność szkolna dowie się czym jest "reakcja pogańska".

zdrówko
Obserwuj wątek
   • hannibal_lectourer Re: Obowiązkowa religia/etyka cd... 07.03.20, 22:50
    Nic takiego nie będzie miało miejsca. Jesteśmy na to zbyt pragmatyczni. Co więcej, zbyt na to są pragmatyczni politycy, którzy w wyborach za trzy lata staną do konkurów. Oni widzą, że ich przyszli wyborcy w LO w dupie mają religię z ich własnej winy - z racji debilnej reformy, która zaowocowała podwójnym rocznikiem. Dla tego też, nie sądzę, że ktokolwiek jest aż takim imbecylem, żeby przystać na propozycję obowiązkowej religii/etyki. Ale jakby się któremuś coś wymsknęło to mam szczerą nadzieję, że organy prowadzące szkoły publiczne będą przygotowane na organizację lekcji wszystkich zarejestrowanych religii.
   • hannibal_lectourer Re: Obowiązkowa religia/etyka cd... 07.03.20, 22:27
    Zgodnie z argumentacją Ordy możesz. No ale jeszcze nie do końca bo to są fanatycy. Bo o nie chodzeniu na basen decydują chyba względy medyczne lub fizyczne niedyspozycje a nie światopogląd. Chyba , że względy religijne dziubdziusiom nie pozwalają na naukę pływania - ale z tego co mi wiadomo nie ma takiej zarejestrowanej religii w Polsce, która by zakazywała pływania. A tylko przedstawiciele zarejestrowanej religii mogą zgłaszać pretensje w kierunku at. 196 kk.
   • hannibal_lectourer Re: Obowiązkowa religia/etyka cd... 07.03.20, 23:14
    Ale w przypadku wątku o rekolekcjach nie ma ofiar - są wyłącznie ochotnicy. Ktoś te dzieci nauczył posłuszeństwa wobec kleru i ktoś tym rodzicom wpoił posłuszeństwo wobec kleru. A jak polska szkoła nie nauczyła tych dzieci krytycznego myślenia to po prostu Polska powinna odpowiedzieć za klerykalne znęcania się psychiczne nad dziećmi. Tak jak kośkat powinien wyskoczyć z kasy za pedofilię. I w tym przypadku Polska powinna nie uznawać żadnych głupich sztuczek z upadłością finansową diecezjii. Watykan dostaje świętopietrze i to Watykan za cały ten burdel powinien odpowiedzieć. A jak nie będzie chciał odpowiedzieć to w końcu ktoś z europejskich przywódców powinien zadać sobie pytanie - ile dywizjii ma Vatican.
    • majenkir Re: Obowiązkowa religia/etyka cd... 07.03.20, 23:30
     hannibal_lectourer napisał:
     > Ale w przypadku wątku o rekolekcjach nie ma ofiar - są wyłącznie ochotnicy.


     Dzieci sa ofiarami. Tak samo jak dzieci molestowane przez ksiezy tez sa ofiarami.
     W sumie nie ich wina, ze maja durnych rodzicow.

     --
     https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
     Abby&Prada
     • hannibal_lectourer Re: Obowiązkowa religia/etyka cd... 08.03.20, 21:06
      Owszem, dzieci są ofiarami, ale też trzeba gdzieś wyznaczyć granicę, po przekroczeniu której dzieci stają się ochotnikami.Tak jak trzeba wyznaczyć granicę, limes, który jest wystarczający do ochrony naszych dzieci, przed dziećmi dorastającymi w obozach w Turcji czy na greckich wyspach. Czy to będzie 8, 10 czy 13 lat - to jest nieistotne. Ważne jest żeby ktoś za to wziął odpowiedzialność, ktoś, kto umieści w szkole publicznej własne dziecko w klasie z dziećmi uchodźców, o ile Europa zdecyduje się ich przyjąć. Bo jeśli nie umieści, to niech w dupę sobie wsadzi jakiekolwiek gadki o integracji. A jak sobie nie będzie sam chciał wsadzić, to mu pomożemy; lub jego dzieciom...
  • 45rtg Re: Obowiązkowa religia/etyka cd... 07.03.20, 22:55
   hannibal_lectourer napisał:

   > Tym razem mamy analizę prawną Ordo Iuris,
   > ordoiuris.pl/edukacja/koniecznosc-nadania-lekcjom-etyki-wlasciwego-miejsca-w-programie-nauczania-oraz z której wynika, że nie zapisując dziubdziusia na lekcję religii/etyki dyskryminujemy zapisanych. Bo niezapisani mają więcej czasu wolnego i biedacy zapisani muszą opanować więcej materiału. Zatem zamiast zaproponować najprostsze rozwiązanie, czyli lekcje religii poza szkołą dla chętnych, śmieci chcą wymusić na wszystkich wybór religia/etyka. Co w polskich realiach sprowadza

   A jakby tak zgłosić zapotrzebowanie na zoroastrianizm??
   • hannibal_lectourer Re: Obowiązkowa religia/etyka cd... 07.03.20, 23:26
    Niesamowicie ciekawy przykład (nie wiem czy jest zarejestrowany w Polsce jako religia czy związek wyznaniowy, dla którego by można zgłosić pretensje o obowiązkową lekcję religii). Ale rzeczywiście w "świetle" wieszanych wszędzie krzyży byłoby ciekawie postawić żądanie by w klasach przystosowanych do nauki zoroastrianizmu płonął wieczny ogień... skoro we wszystkich klasach jest krzyż a w salach do "nauki" religii jest religijnego syfu o wiele więcej niż w "normalnych" salach.
  • mika_p Re: Obowiązkowa religia/etyka cd... 07.03.20, 23:31
   Na ileż zajęć dodatkowych nie zapisałam dzieci!

   Przepraszam wszystkie dzieci i ich rodziców ze szkół muzycznych, "standardowych" (wstyd mi, że nawet nie wiem, jak one się nazywają, te co mają wymieszaną edukację ogólną i muzyczną) i popołudniowych, a także ognisk z nauką gry na instrumencie, chórów wszelakich, etc.

   Przepraszam wszystkie dzieci uprawiające sporty (oprócz piłki ręcznej) i ich rodziców.

   Przepraszam wszystkich z kółek szachowych, biologicznych, matematycznych, robotycznych, polonistycznych, językowych. A także uczęszczajacych na płatne zajęcia z danych dziedzin.

   Strasznie was dyskryminowałam, nie posyłając swoich dzieci na te zajęcia, przez co mogły się cieszyć wolnym czasem i miały mniej pracy.

   Jeśli jakieś zajęcia dodatkowe nie przyszły mi do głowy, to też przepraszam, podwójnie, za nieprzyjście do głowy i za dyskryminację.

   --
   Odrobina strachu przed żoną jeszcze żadnemu mężczyźnie nie zaszkodziła. Alutka Kossoń

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka