Dodaj do ulubionych

Nadal myślicie, że kobiety nie mają

08.03.20, 08:50
już o co walczyć?

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,25752535,klementyna-suchanow-ordo-iuris-sprobuje-wprowadzic-zakaz.html
Obecność Ordo Iuris w strukturach rządowych już od dawna niepokoiła, ale rzut oka na globalną działalność radykałów naprawdę przeraża. Nie dam sobie wmówić paniki, na początku rządów PiS-u też powtarzano o przesadej panice i "do tego się na pewno nie posuną" i wszyscy widzimy, że sky is the limit.

--
Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!
Obserwuj wątek
        • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 09:20
          anika772 napisała:

> Młodzież skręca w prawo, mają tak konserwatywne poglądy (zarówno chłopcy, jak i
          > dziewczyny), że nie do wiary.

To wynika raczej z naturalnej chęci buntu niż z kwestii ideologicznych, nie chcą płynąć z lewicowym mainstreamem. Za "moich czasów" buntem było chodzenie w glanach i wyciągniętych swetrach, dziś buntem jest założenie spódniczki za kolano i bluzeczki z kołnierzykiem.
          • chicarica Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 09:24
            Średnio mnie obchodzi, czy coś wynika z naturalnej chęci buntu, czy z dolegliwości trawiennych, czy z fazy księżyca. Obchodzi mnie skutek, a tym jest wpływ na moje prawa.

--
            ---
            Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
              • morgen_stern Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 09:40
                Ale nazywasz feministkami, cóż to mitologiczny prawacki twór? Jestem feministką i jak najbardziej obchodzą mnie prawa kobiet. Podobnie jak inne piszace tu kobiety. Rzucasz te swoje lotne hasełka, ale sensu w tym wielkiego nie ma.

--
                Moi drodzy, po co kłótnie,
                Po co wasze swary głupie,
                Wnet i tak zginiemy w zupie!
                  • lellapolella Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 11:24
                    No nie ma większego sensu, nie da się ukryć. W kraju, gdzie prawicowe treści zarażają szybciej niż koronawirus pisać o mainstreamowej lewicy... Cóż, trochę nieadekwatne. A że feministki wspierają inne grupy społeczne pozbawione należnych im praw to nic dziwnego- w kupie siła, choć rozumiem, że to się przeciwnikom może nie podobać; wiadomo, że rozproszonych łatwiej pokonać.
                    Co do meritum, uważam, że powinno się dać odpór ordojurkom systemowo, tzn. stworzyć organizację podobną do OI, lecz o wręcz przeciwnych założeniach. Podobnie jak OI miałaby ona swoich prawników i przedstawicieli, wydawnictwa i rzeczników. Pojedyncze punkty oporu nie mają większych szans przy machinie, o której pisze Suchanow.

--
                    Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty. Frank Zappa
                    • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 11:57
                      lellapolella napisała:

> Co do meritum, uważam, że powinno się dać odpór ordojurkom systemowo, tzn. stwo
                      > rzyć organizację podobną do OI, lecz o wręcz przeciwnych założeniach. Podobnie
                      > jak OI miałaby ona swoich prawników

Buahahaha, tęczowa lewica i prawo tongue_out Po co wam prawnicy, macie sądy.
                      • tapatik Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 09.03.20, 17:02
                        dramatika napisał(a):

> Buahahaha, tęczowa lewica i prawo tongue_out Po co wam prawnicy, macie sądy.

Sądy są lewicowe?
                        Sądy sądzą tak, jak nakazuje prawo. Jeśli Ordo Luris wymusi zmianę prawa, to sądy będą musiały według tego prawa sądzić.

--
                        Pieniądze nie zmieniają człowieka.
                        Pieniądze pozwalają mu być sobą.
                          • tapatik Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 10.03.20, 19:33
                            dramatika napisał(a):

> tapatik napisał:
                            >
                            >
                            > > Sądy sądzą tak, jak nakazuje prawo.
                            >
                            > Buahahaha. Ostatni wyczyn:
                            > www.tvp.info/46968694/hans-g-ublizal-polakom-sad-nakazal-go-przeprosic

To co podałaś pokazuje, że NIEKTÓRE sądy postępują wbrew prawu.

Dam ci następujący przykład. Kiedyś w Polsce nie było przepisów zmuszających do zapinania pasów bezpieczeństwa. W związku z tym można było jeździć bez pasów i wszyscy, włącznie z Milicją, mieli na to wywalone.
                            Po jakimś czasie wprowadzono przepisy, że kierowca i pasażer z przodu mają pasy zapinać obowiązkowo i zaczęto za to wystawiać mandaty. Oczywiście mogły być takie sytuacje, że zamiast mandatu był opierdziel, nie mniej była podstawa do ukarania kierowcy.

Ordo Luris próbuje wpływać na polskie prawo. Oznacza to, że rzeczy, które obecnie są legalne, za jakiś czas będą nielegalne. Dzisiaj sądy nie mają podstaw, aby za to sądzić, ale za jakiś czas będą musiały.

Przykład? Od jutra zabraniamy prezerwatyw. Prezerwatywy znikają z aptek, ze sklepowych półek i z kiosków. Każda osoba złapana z gumą w kieszeni dostaje karę nie mniej niż 500 zł, plus konfiskata przedmiotu przestępstwa i wpisanie do rejestru (można pożegnać się z pozwoleniem na broń).

--
                            Pieniądze nie zmieniają człowieka.
                            Pieniądze pozwalają mu być sobą.
                    • sumire Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 12:08
                      Po cichu liczę na to, że w końcu - może nie za 5 lat, może nawet nie za 10 - ktoś wreszcie ich zdelegalizuje, tak jak to zrobiono w innych krajach. OI jest potwornie zamożne i ma dość mafijną strukturę, i ciężko z nim walczyć oddolnymi metodami.
                      • lellapolella Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 12:19
                        Tylko wiesz, może być za późnosciana Oni sukcesywnie przenikają do struktur sprawujących władze a sami siebie raczej nie zdelegalizują... Osobiście jestem ciekawa, co będzie dalej z Bosakiem, który wydał się za ordojurkę- jak wysoko są w stanie popchnąć osobę, która tak niewiele sobą reprezentuje.

--
                        "Istnieje cel, ale nie ma drogi: to co nazywamy drogą, jest wahaniem." Franz Kafka
                        • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 12:24
                          lellapolella napisała:

> Osobiście jestem c
                          > iekawa, co będzie dalej z Bosakiem, który wydał się za ordojurkę- jak wysoko są
                          > w stanie popchnąć osobę, która tak niewiele sobą reprezentuje.

Ordo Iuris są wszechpotężni, ale widać nie na tyle, aby załatwić Bosakowi kredyt na kampanię tongue_out
                          • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 12:29
                            sumire napisała:

> Inna sprawa, że zawsze zadziwiało mnie to, że w szeregach Ordo Iuris w ogóle są
                            > kobiety, przecież ta organizacja generalnie postrzega je jako podludzi.

Szokujące, że potrafisz w ogóle zadać sobie to pytanie. Z odpowiedzią gorzej, co nie? Trzeba by było przecież dojść do wniosku, że "ta organizacja" nie postrzega kobiet jako podludzi tongue_out
                            • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 12:42
                              lellapolella napisała:

> Może to tak jak u Margaret
                              > Atwood

Oj odpływacie koleżanki z archeo. Jak nie spiskowe teorie, to odwoływanie się do postapokaliptycznych wizji. A tymczasem w Ordo Iuris "parytety" zachowane, ponad 50% zatrudnionych to kobiety. Ten dysonans poznawczy trzeba jakoś zredukować, co nie? tongue_out
                              Piszę to od dawna - zatrzymałyście się mentalnie w XIX w nie dostrzegając, że prawica przejmuje feminizm. Wam pozostała tylko "obrona" praw LGBT, pobłażanie dla religii okaleczających kobiety i straszenie, że jak konserwa będzie mieć władze, to będzie homoseksualistów wieszać na latarniach. Powodzenia życzę tongue_out
                              • sumire Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 12:47
                                dramatika napisał(a):

> prawica przejmuje feminizm.

Widzę, że chcesz wziąć udział w konkursie na post roku.
                                To, jak prawica przejmuje feminizm, świetnie widać na Podhalu, gdzie PRAWICOWI radni protestują przeciwko ustawie antyprzemocowej i odmawiają jej przyjęcia. Znakomity przykład przejmowania feminizmu przez prawicę big_grin zwłaszcza dla tamtejszych kobiet.
                              • aandzia43 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 16:47

> Piszę to od dawna - zatrzymałyście się mentalnie w XIX w nie dostrzegając, że p
                                > rawica przejmuje feminizm. Wam pozostała tylko "obrona" praw LGBT, pobłażanie d
                                > la religii okaleczających kobiety i straszenie, że jak konserwa będzie mieć wła
                                > dze, to będzie homoseksualistów wieszać na latarniach. Powodzenia życzę tongue_out

Prawica przejmuje feminizm? Karkołomne, pokręcone i kłamliwe. Okaleczające i deprecjonujące kobiety działania polskiej konserwatywnej prawicy i Mordo Iuris nazywasz działaniami feministycznymi? Co trzeba mieć we łbie żeby tak pierdaczyć?

--
                                "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
                                • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 17:02
                                  aandzia43 napisała:

> Okaleczające i de
                                  > precjonujące kobiety działania polskiej konserwatywnej prawicy i Mordo Iuris na
                                  > zywasz działaniami feministycznymi?

A w jaki to sposób prawica "okalecza i deprecjonuje" kobiety? I nie wyjeżdżaj mi tutaj z jakimiś jednostkowymi przypadkami typu Piasecki. Gdzie masz systemowe okaleczanie i deprecjonowanie?
                                  • aandzia43 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 17:41

> A w jaki to sposób prawica "okalecza i deprecjonuje" kobiety? I nie wyjeżdżaj m
                                    > i tutaj z jakimiś jednostkowymi przypadkami typu Piasecki. Gdzie masz systemowe
                                    > okaleczanie i deprecjonowanie?

Ograniczanie praw reprodukcyjnych samo w sobie jest okaleczjące, a jak dołączy się do nich uderzające w kobietę dewiacje w służbie zdrowia i organach ścigania pod takim prawodawstwem to mamy piekło kobiet w wydaniu wenezuelskim. Czyli naszą przyszłość.

--
                                    • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 17:51
                                      aandzia43 napisała:

> Ograniczanie praw reprodukcyjnych

A, czyli aborcja.
                                      Szczerze - nie wiem co mnie bardziej dobija. Czy postulowany przez skrajną prawicę całkowity zakaz aborcji czy traktowanie przez feministki aborcji jako "prawo reprodukcyjne" czy "obronę konieczną". Obie opcje nie do przyjęcia, ale prawica przynajmniej nie ma na ustach "obrony praw kobiet". Jeśli miałabym wybierać, to chyba wolę jednak przyjęcie, że kobieta jest silna i zdolna do poniesienia nawet najwyższych wyrzeczeń, niż traktowanie jej jak debilki.
                                      A coś jeszcze oprócz aborcji, czy to wszystko w kwestii okaleczania i deprecjonowania?
                                      • aandzia43 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:55
                                        Aborcja sama w sobie juz wystarczy, ale jak chcesz to dorzucę jeszcze antykoncepcję. Poza tym okaleczjące w praktyce jest przyjmowanie a priori ze każda kobieta musi podejmować decyzje heroiczne i być gotowa na poświęcenia. Pisząc to co napisałaś powyżej obrażasz braki w empatii i w więzi z doświadczeniem kobiecym.

--
                                        • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 19:08
                                          aandzia43 napisała:

> obrażasz braki w empatii i w więzi z doświadczeniem kobiecym.

Co obrażam? big_grin
                                          Jeszcze raz - nie jestem za całkowitym zakazem aborcji, ale jeszcze bardziej jestem przeciwko traktowaniu kobiet jak niedorozwinięte debilki, którym trzeba pozwolić zabijać płody, inaczej wpadną w depresję. Kobiety takie nie są - zdecydowana większość jest silniejsza psychicznie od mężczyzn i jakaś tam wpadka nie jest w stanie spowodować, że się załamią, nie poradzą sobie i tylko sznur. To jest jakiś kosmos, aby nieplanowaną ciążę traktować jako jakąś życiową tragedię - jako ludzkość dotarliśmy chyba do ściany.
                                          • aandzia43 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 20:39
                                            Obnażasz braki w empatii miało być.
                                            Ja dobrze wiem, że kobiety są na wielu odcinkach silniejsze od mężczyzn i Mordo Iuris tez to wie i co? I jest to wystarczający powód do wykorzystywania tej siły do zaspokajania swojego ego i chorych ideologicznych popierdalanek? Owszem, nieplanowana ciąża bywa życiową tragedią i to, że jednej kobiece uda się jakoś tę tragedię przeżyć a kilku innym dyskretnie usunąć ( bo kobiety zabijaly w pewnych okolicznościach płody zawsze i zawsze będą to robić ) nie oznacza ze jakieś popaprańce mogą decydować za bliźnich co dla której jest normą a co heroizmem.
                                            Nie czając tego, że ciąża bywa tragedia obnażasz swoją emocjonalną ułomność.

--
                                          • semihora Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 21:27
                                            >>>Kobiety takie nie są - zdecydowana większość jest silniejsza psychicznie od mężczyzn i jakaś tam wpadka nie jest w stanie spowodować, że się załamią, nie poradzą sobie i tylko sznur.

Aha, aha, aha. Cóż za popis głupoty!

--
                                            Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
                            • aandzia43 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 20:51

> Pełna zgoda, też nie pojmuję, co kobiety tam robią. Może to tak jak u Margaret
                              > Atwood- w końcu Komendantowa też sądziła, że w nowym świecie czekają ją funkcje
                              > i splendory...

Kobiety w Mordo Iuris i przydupaski innych tego typu morderczych ideologii mają po pierwsze chore lub zerwane więzi z kobiecością i kobiecym doświadczeniem (np. kobiecośc utożsamiają wyłącznie z martytologicznym i najlepiej pełnym udręczenia rozmnażaniem się), a po drugie dały sobie wmówić "wyjątkowość" roli kobiety (ta wyjątkowość rzecz jasna zawiera przede wszystkim ostateczne podporządkowanie wszystkiego innego roli strazniczki "świętego życia"). Jak se dały wmówić tak stają na rzęsach i starają się stanąć na wysokości zadania.

--
                              • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 20:57
                                aandzia43 napisała:

> Jak se dały wmówić
                                > tak stają na rzęsach i starają się stanąć na wysokości zadania.

Ta. I w tym umęczonym macierzyńskim poświęceniu pracują sobie w kancelarii prawniczej tongue_out Ale pewnie za michę ryżu i muszą dawać się obłapiać prawackim biurowym samcom, a w domu obiad, ogarnianie siódemki drobiazgu i podawanie piwa i kapci panu mężowi. Mam nadzieję, że pomogłam z dysonansem tongue_out
                            • aandzia43 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 22:05
                              lellapolella napisała:

> Pełna zgoda, też nie pojmuję, co kobiety tam robią. Może to tak jak u Margaret
                              > Atwood- w końcu Komendantowa też sądziła, że w nowym świecie czekają ją funkcje
                              > i splendory...

Komendantowa to już archetyp. I piękny przykład dziecka pożartego przez rewolucję. Och jakżesz jej w ogóle nie współczuję wink

--
                              • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 22:12
                                aandzia43 napisała:

> Komendantowa to już archetyp. I piękny przykład dziecka pożartego przez rewoluc
                                > ję. Och jakżesz jej w ogóle nie współczuję wink

Ale ogarniasz jeszcze, że to postać całkowicie fikcyjna, urojona przez autorkę dystopii? Brandzlujecie się urojonym światem zniewolenia kobiet, z powodu braku realnego zniewolenia. Ten masochizm jest z jednej strony fascynujący, z drugiej żenujący.
                                • aandzia43 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 22:51
                                  > Ale ogarniasz jeszcze, że to postać całkowicie fikcyjna, urojona przez autorkę
                                  > dystopii? Brandzlujecie się urojonym światem zniewolenia kobiet, z powodu braku
                                  > realnego zniewolenia. Ten masochizm jest z jednej strony fascynujący, z drugie
                                  > j żenujący.

O borze liściasty, naprawdę fikcyjna?! Świat mi się zawalił wink
                                  Z powodu chwilowego braku zniewolenia kobiet mam się bardzo dobrze i cieszę się tym co mam.

--
                          • tiszantul Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 13:11
                            "Inna sprawa, że zawsze zadziwiało mnie to, że w szeregach Ordo Iuris w ogóle są kobiety, przecież ta organizacja generalnie postrzega je jako podludzi"

To już postęp, ze się dziwisz, zamiast udzielić standardowej odpowiedzi ematkowej opozycji - "bo to są głupie kobiety, trzeba je edukować"
                            • aandzia43 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 16:52
                              tiszantul napisała:

> "Inna sprawa, że zawsze zadziwiało mnie to, że w szeregach Ordo Iuris w ogóle s
                              > ą kobiety, przecież ta organizacja generalnie postrzega je jako podludzi"
                              >
                              > To już postęp, ze się dziwisz, zamiast udzielić standardowej odpowiedzi ematkow
                              > ej opozycji - "bo to są głupie kobiety, trzeba je edukować"

A kto by się przejmował losem i jakąś tam reedukacją strażniczek patrarchatu oraz pań bezideowych które wietrzą interes w podczepieniu się pod aktualnie rządzące trendy? Komu to potrzebne? Psu w dudę taki wysiłek.

--
                      • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 14:16
                        gyubal_wahazar napisał:

> Przecież lewusy mają tonę takich organizacji i to z o niebo lepszym finansowani
                        > em, niż prawica. Weź choćby Sorosa finansującego dziesiątki organizacji i bojów
                        > ek od Antify, przez Open Society do Fundacji im. Batorego

Ale jej chodziło o organizację walczącą prawem, a nie terrorem - takich lewica jeszcze nie ma tongue_out
              • chicarica Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 12:03
                Jestem feministką. Ba, przez przyjaciółki jestem określana jako ta, która pierwsza z tego grona definiowała się jasno jako feministka. Prawa LGBT są mi bliskie podobnie jak prawa człowieka, prawa uchodźców również. W grono uchodźców nie wliczam nielegalnych imigrantów, którym natomiast nie odmawiam praw człowieka - tak piszę żeby uprzedzić pytania.

--
                ---
                Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
            • aandzia43 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 13:07
              chicarica napisała:

> Średnio mnie obchodzi, czy coś wynika z naturalnej chęci buntu, czy z dolegliwo
              > ści trawiennych, czy z fazy księżyca. Obchodzi mnie skutek, a tym jest wpływ na
              > moje prawa.
              >

Otóż to. Jak się beton w zapisie prawa i zestrachanym klimacie zaklepie to będzie i będzie na długo. A przyczyny znikną w pomroce dziejów.

--
          • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 10:10
            dramatika: To wynika raczej z naturalnej chęci buntu niż z kwestii ideologicznych, nie chcą płynąć z lewicowym mainstreamem.

Tak, tak, katechetko, a ten lewicowy mainstream to w naszym Katolandzie widać zwłaszcza w treściach emitowanych przez TV PiS, wszechobecności hierarchów kościelnych w życiu publicznym, pompowaniu kasy państwowej w Kościół, flircie przedstawicieli dewocyjnej władzy z ugrupowaniami narodowo-faszystowskimi, restrykcyjnym prawie aborcyjnym, kościelnym hejcie na osoby o odmiennej orientacji seksualnej, milczącym przyzwoleniu na przemoc domową, nauczaniu głupot religijnych w szkole i tak dalej, i tak dalej.

Myślę, katechetko, że powinnaś się udać po poradę do psychiatry, bo urojenia to przykra przypadłość, a z czasem twój i tak opłakany stan umysłowy będzie się tylko pogarszał.
            • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 10:27
              ur-nammu napisał:

> Tak, tak, katechetko, a ten lewicowy mainstream to w naszym Katolandzie
              > widać zwłaszcza

Antyklerykalna obsesja.
              KK nakazuje komuś bycie katolikiem? Branie ślubów kościelnych, posyłanie na religię itd?
              Od lat nasz kraj się laicyzuje i póki nie było TVPis, to nie było absolutnie NIC oprócz lewicowo-liberalnego przekazu (pomijając radio maryja). Przespałaś jakieś 25 lat rządów lewicy światopoglądowej, a i dziś PiS jedno mówi, a co innego robi.
              • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 12:02
                dramatika: Antyklerykalna obsesja.

Oczywiście, bo przecież żaden ze wskazanych przeze mnie elementów nie istnieje – Kościół nie doi państwowej kasy, nie włazi z butami w różne sfery życia społecznego i politycznego, nie propaguje ciemnogrodu i tak dalej. Nie ma to jak być „bystrą” obserwatorką, prawda?

dramatika: KK nakazuje komuś bycie katolikiem?

Zapytaj, katechetko, tych, co się z Kościoła chcieli wypisać. Oni się stykają ze starożytną paremią: semel catholicus, semper catholicus, będącą do dziś podstawą bzdurnego zapisu: niezniszczalny charakter, jaki wyciska sakrament chrztu świętego, pozostaje niezatarty. Gówniana musi być instytucja, która wyprawia takie wygibasy, żeby nie wypuścić tych, co się na nią wypięli.
                O presji społecznej wywieranej na tych, którzy biorą śluby, którym rodzą się dzieci czy którzy umierają, też pewnie nie słyszałaś. A tę presję wywierają głównie dewoci i dewotki twojego pokroju, a w naszym społeczeństwie rozumu może nie być, ale dewocja ma zagwarantowane miejsce na piedestale.
                  • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 12:36
                    dramatika: Serio masz obsesję.

Oczywiście, katolico, wszyscy, którzy się nie zgadzają z tobą i twoją zakłamaną instytucją, mają „obsesję”. Chyba najwyższy czas, żebyście wy, katole, przejęli od wyznawców konkurencyjnej ideologii sprawdzony już pomysł psychuszek. Wystarczy to i owo nieco odnowić, zawiesić krzyżyki, wprowadzić jakieś „miłosierne” siostrzyczki jarające się cudzym cierpieniem, a lewacki mainstream zniknie.

Mówił ci ktoś, że masz nas..ne we łbie? Pewnie wielokrotnie, a ja się pod tym podpisuję.
                    • araceli Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 12:40
                      ur-nammu napisał:
                      > dramatika: Serio masz obsesję.
                      >
                      > Oczywiście, katolico,

Ekhm - Piepusia nie jest katoliczką. Ona uważa, że inni powinni być - powinni dawać gwałcić swoje dzieci przez funkcjonariuszy KK w imię trwania tej instytucji bo inaczej czeka nas rewolucja wolnego seksu, a jak ludzie będą mieli super seks to przestaną się rozwijać i cywilizacja upadnie tongue_out

Tak - ona jest ostro popi..rzona.

--
                      Emigrancka troska o ojczyznę:
                      araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
                      black_halo: Na zlosc tobie spale.
                        • araceli Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 14:40
                          ur-nammu napisał:
                          > araceli: Ekhm - Piepusia nie jest katoliczką.
                          >
                          > Skąd ta wiedza?

Sama tak twierdzi. Panienka z bękartem walcząca o prawacki świat big_grin

--
                          Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
                              • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 15:17
                                triss_merigold6 napisała:

> Ależ ma - masz pracę, ubezpieczenie, edukację publiczną, nie musiałas bachora n
                                > a wychowanie na wieś oddawać do fabrykantki aniołków, alimenty egzekwujesz zami
                                > ast żebrać pod kościołem.

No mówiłam, mentalnie XIX w. i utożsamianie prawicy z pracą dziatek w kopalniach 20 godzin na dobę.
                                Przyjmij gwiazdo, że pracy nie dała mi lewica, a tego co w niej wykonuję nauczyłam się w 100% sama. Drugiej pracy też, bo mam dwa zawody. Zaś alimenty mogę egzekwować dopiero od momentu, gdy prawica zmieniła prawo. Wcześniej lewicowe rządy uznawały, że muszę odpowiednio mało zarabiać, aby należał mi się zaszczyt pomocy organów państwa w egzekucji prawomocnego wyroku. Zaś to żałosne ubezpieczenie - weź mnie nawet nie denerwuj.
                          • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 17:16
                            araceli: Ekhm - Piepusia nie jest katoliczką.
                            ur-nammu: Skąd ta wiedza?
                            araceli: Sama tak twierdzi.

Zdumiewające, że można wierzyć w deklaracje osoby, która tak często kompromitowała się tu łgarstwami i manipulacjami. Nie jest dla mnie istotne, co Dramatica deklaruje o sobie, istotne jest to, na co wskazują jej wypowiedzi, a one wskazują na katolicką fanatyczkę bez podstawowej wiedzy, bez empatii czy choćby zwykłej przyzwoitości.
                            • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 17:35
                              ur-nammu napisał:

> Zdumiewające, że można wierzyć w deklaracje osoby, która tak często kompromitow
                              > ała się tu łgarstwami i manipulacjami.

Oczywiście nie napiszesz jakie to "łgarstwa i manipulacje".
                              Przyjmij, że jest wielu ludzi, którzy nie są katolikami, ale nie zieją nienawiścią do KK. To, co wy tutaj odwalacie z tym szaleńczym antyklerykalizmem to jest skrajne oszołomstwo, rodzaj psychozy.
                              • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:02
                                dramatika: Oczywiście nie napiszesz jakie to "łgarstwa i manipulacje".

Tego twojego szamba jest tu od cholery. Na początek zacznij od tego linku, on cię doprowadzi do twoich dalszych wypowiedzi przepełnionych głupotą i kłamstwem.

dramatika: To, co wy tutaj odwalacie z tym szaleńczym antyklerykalizmem to jest skrajne oszołomstwo, rodzaj psychozy.

Jasne, tylko że to nie „my” hasamy po forach dla katolickich fanatyków, lecz ty, katolicka fanatyczka, hasasz po tutejszym. Widocznie ci ta „psychoza” odpowiada.

Wiesz, co ci jeszcze powiem? Trzeba być zerem bez godności, żeby wciąż udzielać się w miejscu, w którym niemała część piszących w taki czy inny sposób okazuje ci niechęć lub wręcz pogardę. Ktoś ci płaci za każdy twój szmatławy wpis?
                                • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:15
                                  ur-nammu napisał:

> Na początek zacznij od tego

O Jezu, następny psychofan surprised Link do wypowiedzi, w której podaje linki do innych wątków z moim udziałem.

> Widocznie ci ta „psychoza” odpowia
                                  > da.

Tak, to jest jak wizyta w cyrku, gdzie pokazują babę z brodą tongue_out
                                  • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:32
                                    dramatika: Oczywiście nie napiszesz jakie to "łgarstwa i manipulacje".
                                    ur-nammu: Na początek zacznij od tego linku
                                    dramatika: Link do wypowiedzi, w której podaje linki do innych wątków z moim udziałem.

Ho, ho, widzę, że nawet nie ogarniasz tego, czego się chwilę wcześniej domagałaś. Cóż, nie od dziś wiadomo, że gąbka nasączona święconą wodą nie jest dobrym substytutem mózgu.

dramatika: Tak, to jest jak wizyta w cyrku, gdzie pokazują babę z brodą

Maszynki do golenia ci nie zaproponuję, bo po zgoleniu brody mogłabyś stracić najważniejszą rolę swojego świątobliwego życia.
                                    • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:39
                                      ur-nammu napisał:

> Ho, ho, widzę, że nawet nie ogarniasz tego, czego się chwilę wcześniej domagała
                                      > ś.

Moze na początek ogarnij, co sam cytujesz - a cytujesz moją wypowiedź o istnieniu badań mówiących o częściowej skuteczności terapii reparatywnej oraz wypowiedź o tym, że KK potępia czyny homoseksualne, a nie homoseksualistów. To mają być te moje łgarstwa?
                                      • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:52
                                        dramatika: Moze na początek ogarnij, co sam cytujesz - a cytujesz moją wypowiedź o istnieniu badań mówiących o częściowej skuteczności terapii reparatywnej

Terapia reparatywna to pseudonauka, niedouczona katechetko, więc jak najbardziej tu również nałgałaś. Widzę, że nie zaznasz spokoju, aż udowodnisz wszystkim, że jesteś głupsza, niż się to komukolwiek wydawało.
                                        • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:57
                                          ur-nammu napisał:

> Terapia reparatywna to pseudonauka, niedouczona katechetko, więc jak najbardzie
                                          > j tu również nałgałaś.

A ja twierdzę, że to ty łżesz. Badania na skuteczność terapii reparatywnej istnieją i nie zmieni tego fakt, że obecni sprostytuowani "naukowcy" ich nie uznają.
                                          • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 19:21
                                            dramatika: A ja twierdzę, że to ty łżesz. Badania na skuteczność terapii reparatywnej istnieją i nie zmieni tego fakt, że obecni sprostytuowani "naukowcy" ich nie uznają.

Wow, festiwal głupoty w pełnej krasie. W roli głównej: siostra Dramatica.

Gdyby kogoś zainteresowały bliższe informacje o propagowanej przez nią pseudonaukowej terapii reparatywnej, to znajdzie je w tych publikacjach: The pseudoscience of sexual orientation change therapy czy The Lies and Dangers of Efforts to Change Sexual Orientation or Gender Identity.

Pociesznie się czyta twój bełkot o sprostytuowanych naukowcach, głównie dlatego, że trudno o dobitniejszy przejaw sprostytuowania niż to, co ty sobą reprezentujesz. Jako kościelna trollica w pełni zasługujesz na miano sakralnej prostytutki XXI wieku.
                                            • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 19:50
                                              ur-nammu napisał:

> Gdyby kogoś zainteresowały bliższe informacje o propagowanej przez nią pseudona
                                              > ukowej terapii reparatywnej, to znajdzie je w tych publikacjach:

Masz tylko tyle - "naukowców", którzy nie zgadzają się z innymi naukowcami. Plus stek wyzwisk. Ziew.
                                              • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 20:26
                                                dramatika: Masz tylko tyle - "naukowców", którzy nie zgadzają się z innymi naukowcami.

Znów łżesz, ale to u ciebie chyba odruch.
                                                Nie ma prac naukowych w recenzowanych publikacjach, w których poważnie traktowano by takie bzdety jak terapię reparatywną, opowiastki antyszczepionkowców, płaskoziemców, kreacjonistów czy innych hochsztaplerów. To są pierdoły dla nieuków twojego pokroju.
                                                • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 20:45
                                                  ur-nammu napisał:

> Nie ma prac naukowych w recenzowanych publikacjach, w których poważnie traktowa
                                                  > no by takie bzdety

Oj zdziwiłbyś się jakie bzdety drukują recenzowane pisma tongue_out Poczytaj o sprawie Sokala, to moze nabierzesz trochę zdrowego dystansu do rewelacji "amerykanskich naukowców". A jak skończysz Sokala, to jeszcze popraw tym:
                                                  www.youtube.com/watch?v=EgVF5ToSM9k
                                                  • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 21:24
                                                    ur-nammu: Nie ma prac naukowych w recenzowanych publikacjach, w których poważnie traktowano by takie bzdety jak terapię reparatywną
                                                    dramatika: Oj zdziwiłbyś się jakie bzdety drukują recenzowane pisma

Tak, tak, publikują bzdety, tylko że ty nie potrafisz przywołać ani jednego tekstu z recenzowanego wydawnictwa, w którym by poważnie traktowano durnowatą teorię reparatywną. Oj, co za pech!

dramatika: Poczytaj o sprawie Sokala, to moze nabierzesz trochę zdrowego dystansu do rewelacji "amerykanskich naukowców".

Jasne, Sokal to norma, dziennie publikuje się dziesiątki takich tekstów jak ten jego.
                                                    A może jeszcze, kłamczucho, wskażesz, gdzie ja pisałem o „amerykańskich naukowcach”. Szukaj, szukaj, a z pewnością coś „znajdziesz”.
                                                  • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 21:43
                                                    ur-nammu napisał:

> A może jeszcze, kłamczucho, wskażesz, gdzie ja pisałem o „amerykańskich naukowc
                                                    > ach”. Szukaj, szukaj, a z pewnością coś „znajdziesz”.

Amerykańskich czy meksykańskich, wahtever. Oczywiście do prowokacji panów z linku, który podałam się nie odniesiesz, a udowodnili, że nie ma żadnej, absolutnie żadnej pewności, że te artykuły w "recenzowanych czasopismach", przynajmniej z dziedziny socjologii to nie są kompletne bzdury. Tymczasem ty traktujesz je jako prawdy objawione, a mnie, która przejawia uzasadniony sceptycyzm, nazywasz łgarzem. Lewica w pigułce tongue_out
                                                  • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 09.03.20, 16:21
                                                    ur-nammu: nie potrafisz przywołać ani jednego tekstu z recenzowanego wydawnictwa, w którym by poważnie traktowano durnowatą teorię reparatywną.

W tej kwestii nadal panuje milczenie owiec, a mówiąc ściśle: milczenie baranicy. Łgałaś, łżesz, będziesz łgać!

ur-nammu: A może jeszcze, kłamczucho, wskażesz, gdzie ja pisałem o „amerykańskich naukowcach”.
                                                    dramatika: Amerykańskich czy meksykańskich, wahtever.

Nie ma to jak mieć inteligencję ameby. To już jest wręcz przekomiczne, bo ja o meksykańskich naukowcach też nic nie pisałem. Ciekawe, o jakich będziesz bredzić w następnym wpisie: argentyńskich, koreańskich, nowozelandzkich?

dramatika: Oczywiście do prowokacji panów z linku, który podałam się nie odniesiesz

Oczywiście, że nie zamierzam się odnosić do gównianego filmiku z Youtube w kwestii tego, czym jest wymóg recenzowania prac naukowych. To po prostu nie ten adres. Tę produkcję można określić mianem Cwaniaki durniom, a ty jesteś idealną odbiorczynią.
                                                  • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 09.03.20, 17:55
                                                    ur-nammu napisał:

> W tej kwestii nadal panuje milczenie owiec

Ty serio jesteś analfabetą funkcjonalnym, a ja uprzejmie założyłam, że potrafisz wpisać sobie hasło w google...

www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14567650
                                                    i wiele badań pomniejszych.
                                                    A to, że Spitzer póżniej posypywał głowę popiołem nie jest żadnym argumentem - kto chce być naukowcem w dzisiejszych czasach, musi śpiewać jak mu każą, inaczej jest skończony.

> A może jeszcze, kłamczucho, wskażesz, gdzie ja pisałem o „amerykań
                                                    > skich naukowcach”.

Przestań się błaźnić, podałeś 2 linki, jeden z nich do badania amerykańskiego naukowca (Marshall Forstein, The Cambridge Health Alliance Assistant Professor of Psychiatry Harvard Medical School Cambridge, MA), a drugi wprost mówi, że istnieją badania na temat terapii reparatywnej, więc - amebo umysłowa - cytujesz coś, czego nawet nie przeczytałeś. Podliczmy - po pierwsze cytujesz amerykanskiego naukowca, a potem się pieklisz, że piszę, iż cytujesz amerykańskich naukowców, po drugie zarzucasz mi kłamstwo, bo nie ma rzekomo badań na temat skuteczności terapii reparatywnej, po czym sam dajesz mi linka, który twierdzi, że takie badania były, tylko teraz mądre głowy dokonały ich "rewizji" i oczywiście znalazły mnóstwo błędów. Czyli powracamy do punktu wyjścia - nie masz NIC ponad to, że jacyś jajogłowi nie zgadzają się z innymi jajogłowymi, przy czym "twoi" jajogłowi pracują w czasach, gdzie tzw. recenzowane czasopisma sa w stanie wydrukować dowolną bzdurę, o ile będzie się zgadzała z określonym ideolo.

A w kwestii prowokacji urządzonej "renomowanym czasopismom naukowym" podałam ci filmik jako formę właściwą dla pewnego typu odbiorcy, tutaj masz tekst:
                                                    pl.wikipedia.org/wiki/Sprawa_Grievance_Studies
                                                    Będzie to dla ciebie szokiem, ale spośród 48 zgłoszeń do różnych tytułów, publikacji doczekało się aż 7 kompletnie absurdalnych "artykułów", w tym takie dzieło jak "Human Reactions to Rape Culture and Queer Performativity at the Dog Park", dotyczące "wpływu homofobii na percepcję zwierząt domowych".
                                                    Opierasz się na kompletnym śmietniku intelektualnym, jakim są obecne nauki humanistyczne. Ci idioci są w stanie przyklepać dowolnie bzdurny "konsensus", o ile przyniesie im to określone profity.
                                                  • ur-nammu Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 09.03.20, 19:59
                                                    dramatika: Opierasz się na kompletnym śmietniku intelektualnym, jakim są obecne nauki humanistyczne. Ci idioci są w stanie przyklepać dowolnie bzdurny "konsensus", o ile przyniesie im to określone profity.

Ponieważ na głupotę nie ma lekarstwa, więc uleczona nigdy nie zostaniesz. Myślę, że tyle wystarczy – kto miał dostrzec, jak „głębokie” treści masz do przekazania, niewątpliwie dostrzegł, kto nie miał, jego strata. Tak czy inaczej – nieźle się tu ubawiłem twoim kosztem, ale muszę przyznać, że nigdy by mi nie przyszło do głowy, iż ktoś może znajdować aż takie upodobanie w wystawianiu czterech liter do skopywania. Jak widać, różne są zboczenia. Może terapia reparatywna pomoże ci zwalczyć swoje? Powodzenia!
                                                  • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 09.03.20, 20:16
                                                    ur-nammu napisał:

> kto miał dostrzec, jak „głębokie” treści masz do przekaza
                                                    > nia, niewątpliwie dostrzegł, kto nie miał, jego strata.

Nie przekazuję ci tutaj żadnych głębokich treści, pariasie umysłowy, tylko skutecznie dowodzę, że twoje zarzuty jakobym "łgała" są wyssane z brudnego palucha.
                                        • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 19:44
                                          iwles napisała:

> Potepia czyny homoseksualne a jednoczesnie WYKLUCZA z zycia kosciola osoby homo
                                          > seksualne.

Tak samo jak "wyklucza" rozwodników. Czyli nie mogą przystępować do sakramentów jako grzesznicy - zakładając oczywiscie, że są czynnymi homoseksualistami. Natomiast nikt ich ze wspólnoty nie wyrzuca. W samym KK jest dużo homoseksualistów.

> Terapia reparatywna: pomijajac, ze to zadna terapia, wytlumacz, co rozumiesz po
                                          > d pojeciem "czesciowo skuteczna"?

Oznacza to, ze jest skuteczna w podobny stopniu jak inne terapie - na jednych działa, na innych nie działa, na innych działa cześciowo.
                                          Ten cały dym wokół terapii leczącej z homoseksualizmu (dobrowolnej) jest kompletnie niezrozumiały. Ktos uważa, że homoseksualizmu się nabawił i może się z niego wyleczyć, to co to komu przeszkadza?
                                          • iwles Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 20:03
                                            Kurde, co to znaczy DZIALA CZESCIOWO !

Czesciowo ktos przestaje byc homoseksualiata, czy jak?

Jesli chodzi o rozwodnikow, to kosciol nie potepia, nie wyklucza za samo bycie rozwodnikiem, ale za bycie w nowym zwiazku, a wlasciwie za seks w nowym zwiazku.
                                            Wiec nie porownuj czynu rozwodu i czynu homoseksualnego, bo trafilas jak kula w plot.

--
                                            Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
                                            • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 20:35
                                              iwles napisała:

> Kurde, co to znaczy DZIALA CZESCIOWO !

Nie unoś się tak, szkoda nerwów tongue_out
                                              Po prostu - zaczynają mieć pociąg do płci przeciwnej, ale np. nadal mają fantazje homoseksualne.

> Czesciowo ktos przestaje byc homoseksualiata, czy jak?

Tak - ktoś cię okłamał wmawiając, że homoseksualizm jest w 100% sprawą genów.

> Jesli chodzi o rozwodnikow, to kosciol nie potepia, nie wyklucza za samo bycie
                                              > rozwodnikiem

Tak, oczywiście - nie chodzi o kwestię rozwodu, tylko współżycie z inną kobietą. Jest to podobne do traktowania homoseksualistów - nie chodzi o bycie homoseksualistą, posiadanie okreslonych skłonności itd, tylko o wprowadzanie ich w czyn. Whatever, jak krew w piach - do końca będziecie udawać, że nie ogarniacie różnicy tongue_out
                              • sumire Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:14
                                Szaleńczy antyklerykalizm? Srsly? Bo nie chcemy tłumaczyć księży "uwiedzionych przez cwane małolaty", nie podoba nam się akceptacja polityków dla fundamentalistów religijnych i nie rozumiemy, dlaczego KK tak żarliwie pcha się w życie Polaków i non stop wyciąga łapę po kasę od nich, choć w zamian obecnie nie daje nic?
                                • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:26
                                  sumire napisała:

> Szaleńczy antyklerykalizm? Srsly? Bo nie chcemy tłumaczyć księży "uwiedzionych
                                  > przez cwane małolaty", nie podoba nam się akceptacja polityków dla fundamentali
                                  > stów religijnych i nie rozumiemy, dlaczego KK tak żarliwie pcha się w życie Pol
                                  > aków i non stop wyciąga łapę po kasę od nich, choć w zamian obecnie nie daje ni
                                  > c?

Nie widzę nigdzie akceptacji polityków dla "fundamentalistów religijnych" - antyaborcjoniści nic od lat nie mogą wywalczyć i nie wywalczą. Nie wiem gdzie ci się KK pcha do życia, chyba że okienko na religię traktujesz jako zamach na prawa obywatelskie. A kasa na KK będzie, póki będą katolicy, a jeszcze jacyś są i tyle. Co do pedofili w Kk to powinniście ich nosić na rękach - przecież przez to KK obecnie przeżywa kryzys, który tak na 90% go całkowicie utopi. Nie wiem czego jeszcze chcecie, bo mam wrażenie, że tylko ofiary w ludziach zaspokoiłyby waszą nienawiść.
                                  • sumire Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:41
                                    Ofiary w ludziach to prędzej zaspokoją Ordojurków, którzy oczekują, by kobiety rodziły dzieci niezależnie od wszystkiego.
                                    KK pcha mi się do życia wszędzie, z różańcami do granic, z transmisjami mszy syna premier w telewizji publicznej (co na wiele się nie zdało), z dzwonieniem mi do drzwi, jakby się paliło, bo kolęda, choć komunikowałam wielokrotnie, że nie przyjmuję. O forsie na imperium Rydzyka nie wspomnę. I żadnych pedofilów na rękach nosić nie będę, bo powinni pójść do pierdla, a ofiarom bulić odszkodowania i tyle.
                                    Jak na niekatoliczkę, bronisz tej instytucji z intrygującym zapałem.
                                    • dramatika Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:54
                                      sumire napisała:

> Jak na niekatoliczkę, bronisz tej instytucji z intrygującym zapałem.

Jedyne co robię, to wskazuję na totalne oszołomstwo lewicy z przyległościami.
                                      KK cię biedaczko przesladuje, bo w TV mszę puszczają (kto do cholery ogląda dziś tv?!) i ktoś ci dzwoni do drzwi - wychodzisz w ogóle z domu, skoro dzwonek do drzwi wywołuje u ciebie dyskomfort?
                                      • sumire Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 18:56
                                        Dzwonek do drzwi nie wywołuje u mnie dyskomfortu. Dzwonienie, jakby wybuchł pożar - owszem. Mieszkam w tym miejscu od 15 lat, dobrze wiedzą, że ich wizyty nie chcę.

A telewizję ktoś widocznie ogląda, skoro właśnie zainwestowano w nią 10 mld big_grin
                                  • manon.lescaut4 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 19:31
                                    dramatika napisał(a)

> Co do pedofili w Kk to powinniście ich nosić na rękach - przecież przez to
                                    > KK obecnie przeżywa kryzys, który tak na 90% go całkowicie utopi

Widzę, ze w temacie pedofilii i KK postanowiłaś za wszelka cenę przekroczyć nawet swoje własne granice? A myślałam, ze to niewykonalne.
          • ira_08 Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 10:04
            Tyle, że to nieprawda. Już nawet moda na "odzież patriotyczną" minęła jak sen złoty. No chyba, że ten ogromny konserwatyzm młodzieży przejawia się wypisywaniem się z religii - przypomnę, że wg badań młodzi Polacy laicyzują się najszybciej w Europie (fakt, że mają z czego się laicyzować, ale i tak cieszy). Przypomnę, że powojenna Europa wcale nie była tak świecka jak teraz, a jednak się udało oderwać od KK (i innych kościołów), nawet w Hiszpanii i Irlandii. A przecież też kiedyś tamtejsze dzieci i młodzież ciągano do kościołów i na religię. W Polsce ten proces postępuje szybko i to widać gołym okiem, no chyba, że masz znajomych w wieku 40+. Ale wśród młodych widać, naprawdę. To tylko Arwena twierdziła, że w dzień czarnego protestu cała klasa jej synka wpadła ubrana na biało wink

Naprawdę nie przeceniałabym lekcji religii, przecież nikt nie traktuje ich serio, raczej jako dodatkową godzinę na zjedzenie kanapki albo spisania zadania z matmy. Gdyby traktowano je serio nie występowałoby w Polsce zjawisko konkubinatu, a przyrost naturalny mielibyśmy na poziomie Ugandy.
        • araceli Re: Nadal myślicie, że kobiety nie mają 08.03.20, 10:17
          anika772 napisała:
          > Młodzież skręca w prawo, mają tak konserwatywne poglądy (zarówno chłopcy, jak i
          > dziewczyny), że nie do wi

To akurat nieprawda. Akurat mamy taki klimat, że tę cały czas niewielką grupkę krzykaczy się promuje.

--
          Emigrancka troska o ojczyznę:
          araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
          black_halo: Na zlosc tobie spale.