Dodaj do ulubionych

kontakt z osobą ktora ma kwarantanne

11.03.20, 12:33
chodzi o kolezanke z pracy, ktora przyjechala zza granicy i przyszła do pracy. Normalnie spacerowala sobie po pokojach, rozmawiala z ludźmi (wiekszosc w tym ja, nawet nie wiedzialam, że była za granicą). Dzis się dowiaduje, że ma kwarantanne (ktos ponoć z pracy ją zgłosił do sanepid i przyjechali po nią). Dzwonię, piszę-nie wiem czy miala testy robione, co sie dzieje-nie odzywa sie. Czy mam powody do niepokoju?
Obserwuj wątek
    • jak_matrioszka Re: kontakt z osobą ktora ma kwarantanne 11.03.20, 13:16
      Bodajże Memphis podała informacje, że kontakt z drugiej reki nie grozi zarażeniem. Koleżanka jest zagrożona, bo mogła mieć kontakt pierwszego stopnia, ale sama soba nie stanowi zagrożenia aż do momentu, kiedy to ona zachoruje. Zarażanie nie działa wstecz, wiec jeśli ona bedzie chora za tydzień lub dwa, to wasz obecny kontakt z nia wciaż nie stanowi podstawy do obaw.
      • 35wcieniu Re: kontakt z osobą ktora ma kwarantanne 11.03.20, 13:19
        Nie tak.
        Że "nie grozi zarażeniem" to nie ma żadnej pewności bo oczywiście że może być zarażona i już siać, nie mając objawów, po prostu jest to taki rodzaj kontaktu, przy którym nie ma żadnego sensu panikowac, ani nie podejmuje się żadnych działań.
        Co do "zarażanie nie działa wstecz" - nie wiem co masz na myśli, oczywiście że można zarażać nie mając objawów, w ogóle można nigdy ich nie dostać, a być źródłem zarazy.

--
        "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
        • jak_matrioszka Re: kontakt z osobą ktora ma kwarantanne 11.03.20, 13:38
          Piszac, że zarażanie nie działa wstecz mam na myśli dosłowne znaczenie. Jeżeli dziś mam kontakt z A, i A zachoruje za dwa tygodnie, to nie znaczy, że nasze dzisiejsze spotkanie jest dla mnie groźne. Osoba A nie zarażała na dwa tygodnie przed zachorowaniem, a kwarantanna po jej powrocie ma wykluczyć kontakt na wypadek jej późniejszego zachorowania, a nie dlatego że od razu zaraża. Jeżeli A wykaże obawy 1-3 dni po naszym spotkaniu, to wtedy na kwarantanne trafiam ja, ale też nie dlatego że już zarażam, tylko po to, by najpierw sprawdzić czy wogóle sama złapałam i czy bede zarażać.
          Izolacja przed wykryciem ma na celu ograniczenie potencjalnego zagrożenia zakażeniem, izolacja chorym ma eliminować (nieomal) gwarantowane przeniesienie zakażenia.
      • troompka Re: kontakt z osobą ktora ma kwarantanne 11.03.20, 13:36
        spanikowałam bo nie odzywa się, a mój z nią kontakt był dość bliski.
        Dyrektor mowi ze ma domową 2-tygodniowa kwarantannę (niestety hotel w ktory byla na wczasach jest objety kwarantanna z racji wykrycia wirusa u jednej wczasowiczki), od przyjazdu mija 5 dzien i nie ma zadnych objawów, i ponoć ona mysli pozytywnie, że raczej mało prawdopodobne że z zarażoną miała kontakt, a mi sie jakis niepokój włączył. Im bardziej o tym myślę tym więcej mam objawów sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka