Dodaj do ulubionych

Tajemnicza wypowiedź PAD

12.03.20, 10:48
Widziałyście ten filmik?

www.youtube.com/watch?v=eeSVJSRKj6o
O czym Duda w zasadzie mówi? Jakie "pierwsze sygnały, pierwsze przypadki" od połowy stycznia? Jaki Koszalin i Police?

W połowie stycznia to rząd jeszcze nawet nie zaczął zapewniać, że wszystko jest pod kontrolą i że jesteśmy przygotowani do epidemii. Pierwszy przypadek u nas ogłosili dopiero 4 marca w Zielonej Górze.

Wychodzi na to, że Kidawa miała rację prosząc rząd, żeby powiedział prawdę.
Obserwuj wątek
    • thank_you Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 10:50
      Podobno we wszystkich krajach juz dużo wcześniej lekarze mieli do czynienia z dziwnymi przypadkami zapaleń płuc, ktore nie poddawało sie leczeniu.

Takie zapalenie płuc miałam z 4 lata temu, myślałam ze sie przekręcę po 1,5 miesiąca.
        • b.bujak Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 18:54
          asfiksja napisał:

> Errata. Po obejrzeniu filmiku muszę stwierdzić, że jakiejś części prawdy się wł
          > aśnie dowiedzieliśmy. To nie była przemyślana wypowiedź, widać że jest w stresi
          > e, sapie bez powodu.

nihil novi... praktyka znana z raportowania NOPów

--
          5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
          • b.bujak Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 18:57
            b.bujak napisała:

> asfiksja napisał:
            >
            > > Errata. Po obejrzeniu filmiku muszę stwierdzić, że jakiejś części prawdy
            > się wł
            > > aśnie dowiedzieliśmy. To nie była przemyślana wypowiedź, widać że jest w
            > stresi
            > > e, sapie bez powodu.
            >
            >
            > nihil novi... praktyka znana z raportowania NOPów
            >

źle wkleiłam... nie tu miało być smile

--
    • kermicia Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 12:07
      Ja z kolei wiem od osoby pracującej w szpitalu (nie lekarz), że mają tam przypadki zarażone, leczone, a niezgłoszone w oficjalnych statystykach podawanych w mediach. I nie jedną czy dwie, znacznie więcej. Nie mam pojęcia, dlaczego to nie przecieka do jakichś super-expresów.
      • lauren6 Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 12:28
        No ja mam podobne informacje: że w szpitalach mają potwierdzone przypadki koronawirusa, które nie wchodzą do wyliczanki podawanej w mediach.

Myślę, że do wiadomości podawane są tylko te przypadki, których nie da się ukryć, bo rodzina lub współpracownicy są poddawani kwarantannie. Prawdziwe dane nie są ujawniane by nie podkręcać paniki.
      • semihora Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 13:45
        Też słyszę takie głosy donośnie do miasta wojewódzkiego. Że przypadków jest więcej, ale ogłosić może tylko minister.

--
        Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
      • b.bujak Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 18:55
        kermicia napisała:

> Ja z kolei wiem od osoby pracującej w szpitalu (nie lekarz), że mają tam przypa
        > dki zarażone, leczone, a niezgłoszone w oficjalnych statystykach podawanych w m
        > ediach. I nie jedną czy dwie, znacznie więcej. Nie mam pojęcia, dlaczego to nie
        > przecieka do jakichś super-expresów.

nihil novi... praktyka znana z raportowania NOPów

--
      • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:09
        kermicia napisała:

> Ja z kolei wiem od osoby pracującej w szpitalu (nie lekarz), że mają tam przypa
        > dki zarażone, leczone, a niezgłoszone w oficjalnych statystykach podawanych w m
        > ediach. I nie jedną czy dwie, znacznie więcej. Nie mam pojęcia, dlaczego to nie
        > przecieka do jakichś super-expresów.

"Znacznie więcej"? W jednym tylko szpitalu? To ja wiem, czemu to nie przecieka. Bo to bzdura.
        • saszanasza Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:18
          45rtg napisał:

> kermicia napisała:
          >
          > > Ja z kolei wiem od osoby pracującej w szpitalu (nie lekarz), że mają tam
          > przypa
          > > dki zarażone, leczone, a niezgłoszone w oficjalnych statystykach podawany
          > ch w m
          > > ediach. I nie jedną czy dwie, znacznie więcej. Nie mam pojęcia, dlaczego
          > to nie
          > > przecieka do jakichś super-expresów.
          >
          > "Znacznie więcej"? W jednym tylko szpitalu? To ja wiem, czemu to nie przecieka.
          > Bo to bzdura.

A ty myślisz, że lakarze ze soba się nie konsultują, nie rozmawiają, nie mają swoich grup w internecie?

--
          Gdy tysiąc ludzi przez miesiąc wierzy w jakąś zmyśloną opowieść, jest to fake news. Gdy miliard ludzi wierzy w nią przez tysiąc lat, jest to religia ...Y.N.Harari
          • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:23
            saszanasza napisała:

> > > ediach. I nie jedną czy dwie, znacznie więcej. Nie mam pojęcia, dla
            > czego
            > > to nie
            > > > przecieka do jakichś super-expresów.
            > >
            > > "Znacznie więcej"? W jednym tylko szpitalu? To ja wiem, czemu to nie prze
            > cieka.
            > > Bo to bzdura.
            >
            > A ty myślisz, że lakarze ze soba się nie konsultują, nie rozmawiają, nie mają s
            > woich grup w internecie?

A co to ma do rzeczy?
            Poza tym, że tym bardziej powinno coś przeciec, a tu nic, tylko Gośka próbowała coś ugrać na plotkach.
    • semihora Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 12:28
      Trzeba było wysmażyć ustawę, a potem dopiero przyznać się, że coś się w Polsce dzieje. W ten sposób zdjęli z państwa odpowiedzialność, a przy okazji wyszli na takich zapobiegliwych.

--
      Nie mam serca do pilności, do piękności, do świętości - to zbyt wyszukany stan!
    • mdro Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 12:32
      Cóż, ja o przypadku gdzieś na Śląsku (nie pamiętam gdzie) słyszałam już w końcu stycznia od znajomego ratownika medycznego z tamtych okolic. Ale to oczywiście mogła być tylko plotka.

--
      "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 (vel andrzej585858) na forum emama
    • lauren6 Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 12:40
      Sens wypowiedzi jest oczywisty i jednoznaczny.

Mnie zastanawia co innego. Czyżby PAD po sytuacji z Kurskim postawił laskę na PIS, rządzie i postanowił grać na siebie?
      Taka szczerość to oczywiście może być wynik przypadkowego "palnięcia". Może wyjdę na podejrzliwą, ale ja w takie przypadki nie wierzę.
      • alicia033 Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 13:34
        wątpię
        adrian bez pisu i kurwizji nie istnieje, bez nich nie ma za co ani z kim prowadzić kampanii.
        Jest zwyczajnie za głupi, żeby ogarniać jak to, co mówi sam z siebie jest/może być odebrane.

--
        black_halo napisała:
        >Piłsudski to największa tragedia w polskiej historii a pomnik ma w każdej dziurze i się >go prawie na ołtarze wynosi jako symbol patriotyzmu.
        • buldog2 Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 15:39
          Ewentualnie po wygranych wyborach. Ale i to niepewne, bo przecież jest przestępcą on, wielokrotnym, i tylko PIS, jeśli zechce, może stanąć w jego obronie (jeśli będzie miał dość głosów, oczywiście).

--
          Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
          Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
          Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
        • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 21:57
          alicia033 napisała:

> wątpię
          > adrian bez pisu i kurwizji nie istnieje, bez nich nie ma za co ani z kim prowad
          > zić kampanii.

Żebyście się nie zdziwiły. On całkiem dobrze wypada w tym kryzysie, podobnie zresztą jak ten minister, jak mu tam, od zdrowia. Może całkiem sobie nabić punktów na własne konto. Tak, tak, wiem, fanatycy to nawet jakby się przespacerował po wodzie to by marudzili, że nie umie pływać, ale fakty są, jakie są - budyń może i nie jest mężem stanu, ale jak dla normalnego obywatela to się zachowuje jak całkiem spoko prezydent, a już zwłaszcza, jak robi za ostoję porządku i spokoju w zawirusowanym państwie.
          • cosmetic.wipes Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:10
            Zgodzę się z tym, że Szumowski wypada dobrze, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że jest jedynym w miarę sensownym przedstawicielem PiS.
            Ale Duda to duda i nic mnie nie przekona, że jest inaczej.

--
            Good girls go to heaven. Bad girls go to the Garrison with Tommy S.
            • princy-mincy Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 09:44
              W miare sensownym? Zapewniajac, ze maja wszystko pod kontrola i ze sa gotowi, gdy tymczasem dyrektorzy szpitali podnosza alarmy ze nie maja jednorazowych masek, kombinezonow, fartuchow i ze Szumowski, podobnie jak i GIS, Premier im nie odpowiadaja na ich wiadomosci?
              • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 10:08
                princy-mincy napisała:

> W miare sensownym? Zapewniajac, ze maja wszystko pod kontrola i ze sa gotowi, g
                > dy tymczasem dyrektorzy szpitali podnosza alarmy ze nie maja jednorazowych mase
                > k, kombinezonow, fartuchow i ze Szumowski, podobnie jak i GIS, Premier im nie o
                > dpowiadaja na ich wiadomosci?

No ale, kurde, co ma niby powiedzieć? Że sytuacja jest tragiczna i nikt nad nią nie panuje? Abstrahując od tego, czy to prawda, czy nie, to co by taka informacja dała, poza wzbudzeniem, jakże korzystnej, paniki? Pytania o "kontrolę nad sytuacją" to taka wata medialna, bo niewiele z nich wynika, w każdym razie nie już w trakcie.

A dyrektorzy ze szpitali, jak im się po tygodniu już wszystko pokończyło, to się grubo nie przygotowali po prostu. A trochę czasu było. Nie mówiąc o tym, że wypadałoby pomyśleć zawczasu o wielorazowych środkach ochrony, do sterylizowania. Bo to się, powiedzmy, nie zużywa i nie kończy. Jednorazówki są tylko wygodniejsze.

• thank_you Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 09:57
              Bo to świetny lekarz - mój ojciec był pod jego opieką. Bardzo, bardzo mądry facet; chyba jedyny merytoryczny. Wczoraj nawet Olejnikowa przeprowadziła z nim normalny wywiad. Jeszcze na męża stanu wyrośnie. wink
      • kosmos_pierzasty Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 15:56
        lauren6 napisała:
        Czyżby PAD po sytuacji z Kurskim postawił laskę na P
        > IS, rządzie i postanowił grać na siebie?

Taaa, i poprzez niedopowiedzenia oraz lapsusy postanowił zbuntować się przeciwko woli szeregowego posła. Prezydent Polski. Jesteś pewna, że tak wygląda "granie na siebie"?
    • smillla Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 13:36
      Jasne, że korona była wcześniej niż ogłoszono. Np.przebieg spraw w Policach nie trzyma się kupy. Uczennicom wykluczono grypę, ale i nie miały wirusa korona. To po co przez tyle czasu trzymano tyle dzieci w kwarantannie? Zabawa taka?
      Koronawirus był- i nagle wszystko się klei.
      • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:01
        smillla napisała:

> Jasne, że korona była wcześniej niż ogłoszono. Np.przebieg spraw w Policach nie
        > trzyma się kupy. Uczennicom wykluczono grypę, ale i nie miały wirusa korona. T
        > o po co przez tyle czasu trzymano tyle dzieci w kwarantannie? Zabawa taka?

Jak to - "po co trzymano w kwarantannie"? Nie wiesz, po co są kwarantanny i jak działają? Po to, żeby sprawdzić, czy nie zachorują.

> Koronawirus był- i nagle wszystko się klei.

Tak, tak. W mankietach był.
        • smillla Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:59
          To kwarantanny są po to, by po stwierdzeniu, że ludzie nie mieli zagrożenia, bo podejrzane osoby z ich otoczenia nie miały wirusa, trzymać jeszcze tychże przez wiele dni, tak sztuka dla sztuki?.... Kwarantanny są od przetrzymywania niezagrożonych ludzi?...
          Ale co Ci tłumaczyć. Ty polemizujesz z oczywistościami "sztuka dla sztuki", więc jak najbardziej uznajesz, że na tej zasadzie prowadzi się kwarantanny.
        • malia Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 23:16
          "Nie wiesz, po co są kwarantanny i jak działają? Po to, żeby sprawdzić, czy nie zachorują."
          Wyjaśnij wobec tego, dlaczego akurat oni. Przecież mogli zamknąć internat w pcimiu dolnym albo urząd gminy.
          Też byśmy sobie popatrzyli, czy nie zachorują.
          • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 09:31
            malia napisała:

> "Nie wiesz, po co są kwarantanny i jak działają? Po to, żeby sprawdzić, czy nie
            > zachorują."
            > Wyjaśnij wobec tego, dlaczego akurat oni. Przecież mogli zamknąć internat w pci

Jak to - dlaczego oni? No bo ktoś tam kasłał i miał gorączkę. Po powrocie z podejrzanego kraju, OIDP. Czego Wy, kurde, nie rozumiecie, jedna i druga?

> miu dolnym albo urząd gminy.
            > Też byśmy sobie popatrzyli, czy nie zachorują.
              • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 11:45
                malia napisała:

> Kasłających i gorączkujących przebadali, to były dwie dziewczyny, wynik był neg
                > atywny, a kwarantanna była dalej.

A czasem to nie były dwie z jakiejś większej wycieczki? Nie pamiętam szczegółów i nie chce mi się aż sprawdzać, ale jak już ktoś zaczął kwarantannę, to pokażcie mi odważnego, który ją przerwie przed czasem i podpisze się pod oświadczeniem, że na pewno wszyscy zdrowi.

Tak się wszyscy nabijali z Antoniego, bomby termometrycznej, helu w rozporku, a teraz takie same poszukiwania spisgów się zaczynają, tylko na inny temat.
    • pitupitt Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 14:09
      Pierwszy sygnał o koronawirusie w Koszalinie miałam 26.02 od osoby pracującej w sanepidzie. Chodziło o nauczyciela z koszalińskiego elektronika, który wrócił z Iranu.

--
      Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
      • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 21:59
        pitupitt napisał(a):

> Pierwszy sygnał o koronawirusie w Koszalinie miałam 26.02 od osoby pracującej w
        > sanepidzie. Chodziło o nauczyciela z koszalińskiego elektronika, który wrócił
        > z Iranu.

No, wiadomo. Jak wrócił z Iranu to na bank zarażony, nawet szkoda było gadać. Od razu można było messengerem do kumoszek napisać.
    • kosmos_pierzasty Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 15:50
      Nie jestem zaskoczona. Wcale. On jest sierotą, jakich mało... Chciałabym dodać, że w innym wystąpieniu mówił, że na ten moment nie przewiduje się zamykania sklepów, na ten moment... Nawet chyba nie umie przekazać porządnie tego, co mu każą i jak mu każą...
    • szalona-matematyczka Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 20:16
      Co on taki zsapany ? Nie moze uspakoic sie po ataku histerii ? Dopadl go paniczny lek i cisnienie wzroslo ? Uzmyslowil sobie, ze miejsc w szpitalu moze nie starczyc nawet dla rodziny i znajomych krolika? A moze jakis lekarz czy pielegniarka na niego nakrzyczeli, ze rozdano miliardy na propagande? Pielegniarki sie krzywo patrzyly? Czy moze dostal telefon od umilowanego przywodcy Korei Polnocnej Kim Jon-una, ze ma natychmiast oddac mu jego mundurek?
    • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 21:53
      spanish_fly napisała:

> Widziałyście ten filmik?
      >
      > www.youtube.com/watch?v=eeSVJSRKj6o
      > O czym Duda w zasadzie mówi? Jakie "pierwsze sygnały, pierwsze przypadki" od po
      > łowy stycznia? Jaki Koszalin i Police?
      >
      > W połowie stycznia to rząd jeszcze nawet nie zaczął zapewniać, że wszystko jest
      > pod kontrolą i że jesteśmy przygotowani do epidemii. Pierwszy przypadek u nas
      > ogłosili dopiero 4 marca w Zielonej Górze.
      >
      > Wychodzi na to, że Kidawa miała rację prosząc rząd, żeby powiedział prawdę.

Ieeeetam. Jak człowiek nie ma przygotowanego tekstu, to wychodzą różne niedokładności, a ludziska się na nie rzucają jak świnia na obierki i myślą, że prawdę o miejscu pobytu Elvisa usłyszały. W Policach była ta kwarantanna w internacie, tak? No to żaden skandal. W Koszalinie pewnie coś podobnego. Przede wszystkim - po jakiego wafla miałby rząd ukrywać zachorowania? Przecież to nijak nie rządu wina, a tłumaczenie, że to przez wrodzoną perfidię pisiorów używających urim i thurim jest takie raczej słabe. Sensacja na miarę tego wypreparowanego zdania "prezydent będzie gdzieś leciał i wszystko się zmieni", co to miało dowodzić zamachu.

• taniarada Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:20
        45rtg napisał:

> spanish_fly
        > >
        > > Wychodzi na to, że Kidawa miała rację prosząc rząd, e,
        > tak? No to żaden skandal. W Koszalinie pewnie coś podobnego. Przede wszystkim
        > - po jakiego wafla miałby rząd ukrywać zachorowania? Przecież to nijak nie rząd
        > u wina, a tłumaczenie, że to przez wrodzoną perfidię pisiorów używających urim
        > i thurim jest takie raczej słabe. Sensacja na miarę tego wypreparowanego zdania
        > "prezydent będzie gdzieś leciał i wszystko się zmieni", co to miało dowodzić z
        > amachu.
        >
        Pamiętam jak w bamboszach Komorowski wyrywał z sejmu do Belwederu po śmierci Kaczyńskiego.Jeden po drodze zgubił.Cały BOR go przez noc szukał.
        • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:25
          taniarada napisał(a):

> Pamiętam jak w bamboszach Komorowski wyrywał z sejmu do Belwederu po śmierci
          > Kaczyńskiego.Jeden po drodze zgubił.Cały BOR go przez noc szukał.

No i bardzo dobrze, bo trzeba było opanować sytuację po zabiciu się tego matoła i gratisowej likwidacji kilku innych istotnych czynowników, żeby państwo dalej funkcjonowało.
      • woman_in_love Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:23
        Przede wszystkim - po jakiego wafla miałby rząd ukrywać zachorowania?

1) bo jest i był kompletnie nieprzygotowany - co widać,
        2) oraz liczył, że to tylko taka panika bez pokrycia i że skończy się mokrym kapiszonem jak przy wcześniejszej epidemii - a liczył, bo fachowców nie ma żadnych, jedynie Bierni Mierni ale Wierni, więc nawet nie było kogo spytać,
        3) a także konieczne chciał te 2 mld zasadzić w TVPiS, zamiast w testy czy maseczki ochronne.
        • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:29
          woman_in_love napisała:

> Przede wszystkim - po jakiego wafla miałby rząd ukrywać zachorowania?
          >
          > 1) bo jest i był kompletnie nieprzygotowany - co widać,

Gdzie widać? Może i nie wszystko się zgrywa jak w zegarku, ale państwo funkcjonuje w tym kryzysie dość sprawnie.

> 2) oraz liczył, że to tylko taka panika bez pokrycia i że skończy się mokrym ka
          > piszonem jak przy wcześniejszej epidemii - a liczył, bo fachowców nie ma żadny
          > ch, jedynie Bierni Mierni ale Wierni, więc nawet nie było kogo spytać,

Sorry, niuńka, ale wypadałoby chociaż dla wzmacniania sobie nienawiści, jak Witia Pawlakowy, posłuchać trochę ministra zdrowia. To byś nie p*erdoliła takich głupot.

> 3) a także konieczne chciał te 2 mld zasadzić w TVPiS, zamiast w testy czy ma
          > seczki ochronne.

To już nie w onkologię?

Wamać, jak Wy z takim elektoratem opozycji chcecie pisiorów od władzy odsunąć, to ja to chyba na emeryturze dopiero zobaczę.
          • mdro Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:45
            Sorry, żabciu, ale ja Szumowskiego słuchałam. I widziałam, jak się wije, gdy się go o jakieś niewygodne konkrety spyta. Autorytet z ciebie żaden, więc ten ton speca od wszystkiego możesz wypróbować na dzieciach, choć pewnie już nie chcą słuchać.

--
            "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 (vel andrzej585858) na forum emama
            • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:49
              mdro napisała:

> Sorry, żabciu, ale ja Szumowskiego słuchałam. I widziałam, jak się wije, gdy si
              > ę go o jakieś niewygodne konkrety spyta. Autorytet z ciebie żaden, więc ten ton

Każdy się wije, jak go pytać o niewygodne rzeczy. Nie widzę w tym nic dziwnego. A facet w sytuacji jest niewątpliwie trudnej, ciężko się dziwić, więc musi uważać na słowa, bo się potem jakaś Kidawa, albo inna ematka czepi nieostrożnego słowa i będzie desperować, że rząd zna termin rozstrzeliwania chorych, ale nie chce go podać. Na przykład.

• 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 10:10
              anorektycznazdzira napisała:

> Tak, tak, mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu, a l
              > udziom żyje się coraz lepiej big_grinbig_grin

A to już Twoja opinia. Ja się wypowiedziałem tylko na temat tego, jak wyglądają działania okołowirusowe.
              • anorektycznazdzira Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 11:35
                Działania okołowirusowe czyli co konkretnie? Zamknięcie szkół które Pan Pinokio w orędziu usiłował przedstawić jako pionierskie rozwiązanie kopiowanym po nas przez inne kraje? Zadziwiliśmy świat normalnie!
                W szpitalach brak środków ochrony, testów na COVIDa, a wreszcie pielęgniarek i lekarzy.
                Ale tego na Jedynce nie usłyszysz.

--
                Dzisiaj samochody same wiedzą, gdzie ich pas ruchu, kiedy ze zbyt dużą prędkością zbliża się przeszkoda, potrafią odczytywać znaki drogowe. Słowem, przeciętne niemieckie auto jest inteligentniejsze od przeciętnego polskiego kierowcy.
                • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 11:48
                  anorektycznazdzira napisała:

> Działania okołowirusowe czyli co konkretnie? Zamknięcie szkół które Pan Pinokio
                  > w orędziu usiłował przedstawić jako pionierskie rozwiązanie kopiowanym po nas
                  > przez inne kraje? Zadziwiliśmy świat normalnie!

Nie wiem, jak on to mówił, ale doprawdy, no straszne, że tak powiedział. Okropne.

> W szpitalach brak środków ochrony, testów na COVIDa, a wreszcie pielęgniarek i
                  > lekarzy.
                  > Ale tego na Jedynce nie usłyszysz.

W szpitalach ciągle wszystkiego brakuje, żadna nowość. A testów to w ogóle trzeba by jeszcze naprodukować na cały świat, dopiero potem da się je kupić. Nie my jedni chcemy.
      • spanish_fly Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 09:46
        Jak się nie chce wzbudzić paniki to się nie paple bez sensu do mikrofonu, za każdym razem jak jest okazja.

A czemu ukrywali przypadki?
        A np. po to, żeby móc swoje rodziny dobrze przygotować, zaopatrzyć w środki ochrony, żywność itd. zanim wszyscy się dowiedzą i rzucą do sklepów.
        Albo po to, żeby ludzie jak najdłużej pracowali normalnie i płacili podatki.
        Żeby ukryć, że mają tylko kilka testów i nie ma laboratoriów, które mogłyby je wykonywać.
        Żeby jak najwięcej przypadków śmierci zostało zakwalifikowane jako powikłania grypy, itd. itd.
        • 45rtg Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 10:18
          spanish_fly napisała:

> Jak się nie chce wzbudzić paniki to się nie paple bez sensu do mikrofonu, za ka
          > żdym razem jak jest okazja.
          >
          > A czemu ukrywali przypadki?
          > A np. po to, żeby móc swoje rodziny dobrze przygotować, zaopatrzyć w środki och
          > rony, żywność itd. zanim wszyscy się dowiedzą i rzucą do sklepów.

Rząd się zawsze jakoś wyżywi. A nawet, jakby się żywił masowymi zakupami w Biedrze, to wystarczy jeden dzień, żeby szwagier ministra zrobił sobie zapasy i jest po sprawie, a nie kiszenie się od Nowego Roku.

> Albo po to, żeby ludzie jak najdłużej pracowali normalnie i płacili podatki.

Większość i tak pracuje i płaci.

> Żeby ukryć, że mają tylko kilka testów i nie ma laboratoriów, które mogłyby je
          > wykonywać.

A teraz wiadomo, ile jest testów? Tylko błagam, nie pisz mi, że jedna pani na fejsie pisała, że słyszała, jak piguła mówiła, że nie ma.

> Żeby jak najwięcej przypadków śmierci zostało zakwalifikowane jako powikłania g
          > rypy, itd. itd.

A to niby po co?
    • taniarada Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 12.03.20, 22:13
      PADa nie da się sluchać.Ale za to to mogę garściami brać wszystkie wystąpienia MKB .Jak ona pięknie gada ,gada ,gada .Wszystkie stacje publicznej telewizji powinny ją pokazywać.I co jeszcze .Dlaczego nie zaprasza emigrantów do naszego pięknego kraju.Jakie tu było święte oburzenie ,że psiory to blokują.Amen.
      • 1elka26 Re: Tajemnicza wypowiedź PAD 13.03.20, 10:02
        Może lepiej zajmij się kłamstwami "totalnej opozycji"?
        To, co wyprawiają parlamentarzyści Platformy z "czecią osobą" w państwie na czele to jest jakiś horror. Oni naprawdę za zainfekowani - korytowirusem.

"Red. Mazurek pokazuje @bbudka, z kim Borysowi przyszło współpracować

- Pomaska atakuje rząd nie wiedząc, że faktycznie uderza w Arłukowicza,
        - Szłapka wrzuca film na który PAD mówi o #koronawirusie w Chinach, a on że tajne
        - A Szczerba mówi o VIP roomach w szpitalu"

twitter.com/pikus_pol/status/1238376074926489601

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka