Dodaj do ulubionych

Zorganizujcie czas dzieciakom

12.03.20, 11:09
w kontrze do wątku Lilly (bo akurat jestem za tym, żeby pilnować sobie nawzajem 2-3 dzieci w stałych grupach).

Tak patrząc po zeszłorocznych strajkach:

Dzieciaki do 14 roku życia z nudów połykały plastik, patyczki od lizaków, kulki magnetyczne, monety.

Od 12 upijały się i brały ze znajomymi różne substancje.

Buszowały po apteczkach i brały leki.

Wszystki jadły byle co, więc te z silniejszymi skłonnościami trafiały do szpitala z zaparciami.

Nie, nie tylko głupie/z deficytami/ z patologii. Zwykłe dziubdziusie. Miewamy właśnie takie fale przyjęć nudzących się koszmarnie zwykłych dzieci.
Obserwuj wątek
    • te_de_ka Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 11:21
      Dziecko nie furby, nie da się wyłączyć. Ja bym jednak się zastanowiła nad zorganizowaniem animacji dla dzieci na wolnym powietrzu. Kiedyś bardzo prężnie działały orliki, praktycznie do listopada i już od marca/kwietnia piłkokopacze tam się wyżywali. Każdy orlik miał swojego animatora, który go otwierał i zamykał i pilnował porządku. Później pojawiła się akcja otwarte boiska, tyle że na boiskach w odróżnieniu od orlików nie było animatorów. Na boiskach, placach zabaw a nawet w parkach mógłby czekać teraz na dzieci i młodzież wyznaczony przez samorząd trener/animator, który by miał na nich oko, albo jeśli ma uprawnienia poprowadził treningi czy gry i zabawy + szkolił dzieci z zasad bezpieczeństwa i higieny w dobie wirusa.
        • te_de_ka Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 11:31
          Wybacz, ale moim zdaniem trzymanie zdrowej młodzieży w domach 24/7 jest nie do wykonania. Będą wymyślać różne głupoty i trzeba im coś zaproponować. Rodzice nastolatków nie przykują do kaloryfera, lepiej żeby się spotkali na boisku niż w ch. Niektórzy z nich potrafią też usłuchać trenerów, instruktorów, więc jeśli im się będzie powtarzało, zachowaj odległość od kolegi, nie podawajcie sobie rąk na powitanie i tego typu, to część wykona. Nie wszyscy są plującymi gówniarzami.
      • szeptucha.z.malucha Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 11:57
        Dostałam wiadomość ze szkoły, że dzieci nie powinny: przemieszczać się komunikacją zbiorową, spotykać z innymi, korzystać z boisk, placów zabaw. Kontrolą będzie zajmować się policja i straż miejska. Jeszcze postraszono mandatami.
        Z grubej rury.
        Normalnie zwierzyna łowna teraz te dzieci.
        • te_de_ka Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 13:52
          No i dlatego się zastanawiam. Przed ch rzeczywiście ustawiłabym strażników, którzy mogliby nakazać młodzieży w tył zwrot albo poprosić o kontakt do rodzica, żeby zadać uprzejme pytanie: co pani/pana dziecko potrzebuje zrobić akurat teraz w ch? Ale przed bramką na plac zabaw/boisko/do parku ustawiłabym oddelegowanych na tę okoliczność wuefistów, instruktorów harcerstwa, przodowników turystyki, którzy by zagospodarowali młodzież. Mieszkałam kiedyś w małej gminie, która wybudowała wypasiony plac zabaw. Ogrodzono go i oddelegowano pana, który otwierał i zamykał, sprzątał, plandekę na piaskownicę naciągał. I plac zabaw służył wszystkim jak trzeba, rano nie zastawało się butelek po piwie. W W-wie jest pełno takich miejsc od siłowni pod chmurką po skate parki tylko tam, gdize nie ma całodziennego opiekuna obiektu, wieczorem zaczyna się okupacja krzykaczy i piwkowiczów, a rano pełno śmieci. Teraz również w dzień mogą tam przyjść włóczące się młodziaki i dobrze by było, żeby nie wymyślili jakiejś głupoty, bo się wyrwali spod kurateli rodziców. Wyganianie dzieci z placów zabaw przez strażników miejskich i policję wydaje mi się kuriozalne nawet w obecnym wyjątkowym czasie.
          • ichi51e Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 15:20
            ale na jakiej podstawie chcialabys tym ludziom zabronic zrobienia zakupow czy pokopania pilki do pustej siatki?

--
            wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • iwoniaw Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 12:10
      Moje dzieci szczęśliwie są już na tyle stare i samodzielne, że siedzenie w chałupie bez narażania siebie i otoczenia nie jest dla nich wyzwaniem. Ponadto mają część lekcji na bieżąco via net, z części wagon zadań domowych. Ale rodzicom potomstwa w wieku 8 lat i dwa dni itp. nie zazdroszczę wyzwań logistycznych.

--
      "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
      • grey_delphinum Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 13:27
        Cale szczescie od dzis pracuję zdalnie i mam swego dziubdziusia (13 lat) na oku 😉
        Zresztą jestem.przekonana, ze przez dziesięć godzin potrafilby nie podniesc dudy sprzed komputera, więc raczej nie martwilabym się urazami, lecz ewentualnym.odwodnieniem 😉
    • mikams75 Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 15:08
      nie zawsze zastanawia jak mozna sie nudzic... jak moga sie duze dzieci nudzic. Male zreszta tez, choc te faktycznie moga byc zbyt kreatywne i lepiej je czyms zajac.
      Moje dziecko ma wiecej pomyslow niz czasu do realizowania.
      • iwoniaw Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 15:10
        mikams75 napisała:

> nie zawsze zastanawia jak mozna sie nudzic... jak moga sie duze dzieci nudzic.
        > Male zreszta tez, choc te faktycznie moga byc zbyt kreatywne i lepiej je czyms
        > zajac.
        > Moje dziecko ma wiecej pomyslow niz czasu do realizowania.

No te lądujące na sorze, o których pisze Mary lu też miały mnóstwo pomysłów, w zasadzie na tym polegał główny problem 😉

--
        "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
            • mikams75 Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 18:39
              w zaleznosci od wieku, twoje jest chyba kilka lat mlodsze od mojego - wtedy to u mnie odchodzilo glownie rekodzielo ze wszystkiego, co wpadlo w rece i tu dobrze jest dac dziecku przerozne materialy, w tym smieci, materialy z kuchni i niech sobie wymysla, farbki, kredki, plastelina, dzierganie z gumek, wloczki, lego-lego-lego, ksiazki w olbrzymiej ilosci. Na youtubie jest cale mnostwo roznych tutoriali, instrukcji rysowania, malowania tego czy tamtego w przeroznych technikach, niektore sa bardzo kreatywne. Kilka lat temu bylo modne tworzenie z tych malych kolorowych gumeczek - cuda powstawaly przy pomocy np. widelca, wszystkie pomysly corka brala z youtuba. Poza tym gry, ale tu juz towarzystwo jest potrzebne. Szycie tez jest fajne. Gruntowne wysprzatanie pokoju (tak, tak, dzieci ematek zawsze maja blysk wink) Obejrzenie zaleglych filmow, sadzenie roslinek, hodowla triopsow, robienie eksperymentow (no tu trzeba patrzec, co sie dziecku podrzuca), stworzenie ukladu planetarnego, jezdzenie palcem po mapie swiata, po mapie ksiezyca (niektore nazwy sa bardzo zabawne). W bibliotece jest caly regal ksiazek z tzw. kreatywnymi zajeciami na kazdy wiek.
              Wiekszosc tego co napisalam, to raczej dziewczece zajecia, ale moje dziecko zazwyczaj mialo wiecej pomyslow niz czasu na realizacje. Na dodatek moje dziecko jest z tych, co jak cos zacznie, to skonczyc nie umie, wiec jak sie wciagnelo, to na dlugo. Byle wycinanie ciasteczek w ksztalcie fefnastu zwierzatek to robota na dlugo, bo tu trzeba dorobic lapki, tam uszy itp.
    • mrs.solis Re: Zorganizujcie czas dzieciakom 12.03.20, 20:20
      Spoko, moja 12 latka potrafi godzinami grac w Minecrafta badz ogladac youtuba i nie sadze, zeby nagle zapragnela polknac patyczek badz kulke tym bardziej , ze nie raz pokazywalam jej operacje usuwania takich rzeczy z zoladka.

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka