Dodaj do ulubionych

Koronawirus a ceny nieruchomości

13.03.20, 10:36
Jeden z ludzi zajmujących się inwestycjami w nieruchomości i szkoleniami napisał na fejsie "Albrecht o nieruchomościach":
"Mądrzejsi inwestorzy czują, że coś się święci i chcą natychmiast pozbyć się małej części gotówki. Mieszkania na cesjach, które mamy w ofercie rozchodzą się jak ciepłe bułki, co sprawia, że ciężko przewidzieć na ten moment jak zachowają się ceny. Zwiększony popyt na tego typu ułamkowe inwestycje sugeruje, że oferty w wąskim zakresie ( kilku inwestycjach ) pomimo wszystko mogą pójść do góry. Czy długi okres kwarantanny może spowodować spadki? - Jest to możliwe, ale ciężko uszyć scenariusz jak sytuacja zmienia się codziennie.
Nam zostało ostatnie kilkadziesiąt sztuk 2 i 3 paków ( mikrokawalerek w nowych deweloperskich budynkach ) we Wrocławiu z odbiorami na 10.2020. Po tym chwilowo nic ciekawszego nie będzie, bo wszystko stoi.
Ceny są od 420 000 zł do 600 000 zł, a teraz trzeba wpłacić tylko 10-20% do rezerwacji aktualnej ceny. Wobec tego nie trzeba pozbywać się całości kwoty. Te nieruchomości można kredytować i ewentualnie zrobić na nich cesję pod koniec roku.Ze względu na wzmożony ruch w pierwszej kolejności obsługujemy inwestorów gotówkowych."

Po czym został zrąbany przez ludzi na fejsie, że będzie wręcz przeciwnie - duża przecena na rynku nieruchomości i że w kryzysie każdy pozbywa się aktywów: nieruchomości, akcje i trzyma gotówkę, np. Buffet.
I że nakupił nieruchomości i próbuje je teraz sprzedać głosząc "będzie drożej".
A co sądzi emama?


Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka