Dodaj do ulubionych

Po zarazie - jak to będzie?

13.03.20, 13:53
Na co będzie popyt? Co się zmieni?
Ludzie wrócą ze zdwojona mocą do jadania na mieście, czy będą omijać knajpy?
Wrócą do latania dla przyjemności tanimi liniami, czy będzie boom turystyki krajowej?
Czy produkcja wróci do Europy? Czy Chiny będą dalej rządzić?
Tak sobie myśle z chwilowego nadmiaru czasu.
--
frequenter.light: "....aha, jesteśmy osobami rzadko zmieniającymi auta, jedno - to które musimy zmienić jeździmy już 16 rok - a drugie, które kupiliśmy nowe już 7."
Obserwuj wątek
    • mikams75 Re: Po zarazie - jak to będzie? 13.03.20, 14:07
      mysle, ze sie niepredko wszystko rozkreci na nowo, choby dlatego, ze wiele osob jest zmuszona do oszczedzania, budzety domowe beda nadwyrezone, wiec atrakcje typu knajpy nie beda tlumnie odwiedzane. Boomu turystyki w tym roku tez sie nie spodziewam, po ogloszeniu spokoju mala grupa sie rzuci na wycieczki (glownie pracownicy, ktorzy teraz pracuja wiecej), reszta albo nie bedzie miec pieniedzy, albo wolnego, bo w wiekszosci firm trzeba bedzie nadrobic to czy tamto i urlopy ni beda tak latwo dawane.
      Mysle, ze sporo produkcji wroci do Europy (chocby lekow), ale i ceny pojda w gore.
    • z_lasu Re: Po zarazie - jak to będzie? 13.03.20, 15:24
      Dużo zależy od tego jak długo to potrwa. Że przeorze mentalność i gospodarkę to pewne. Im dłużej, tym bardziej. Tanie linie lotnicze padną, wiele firm z branż szczególnie zagrożonych padnie. Społeczeństwo zubożeje. I o ile po zarazie wielu ludzi będzie miało potrzebę "wyjścia na miasta" (w szerokim znaczeniu, nie tylko gastronomii), o tyle może ich nie być na to stać. Pomijając już, że nie będzie odtrąbienia "Proszę Państwa! Już na 100% jest po zarazie!". Może jest, może nie - pewności nie będzie jeszcze długo, więc ludzi będą ostrożni.
      • tt-tka Re: Po zarazie - jak to będzie? 13.03.20, 16:06
        Sadze przeciwnie - ludzie sie oswoja, na zasadzie "do tej pory mnie nie zlapalo, to juz nie zlapie" i beda chcieli sobie powetowac przymusowa powsciagliwosc. Jezeli tylko wyjazdami, to pol biedy, ale nie chce sie zastanawiac, jak to wetowanie bedzie wygladac przy duzych checiach, a skromnych lub zadnych mozliwosciach...

--
        Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
        • bywszy Re: Po zarazie - jak to będzie? 13.03.20, 17:25
          tt-tka napisała:

> Sadze przeciwnie - ludzie sie oswoja, na zasadzie "do tej pory mnie nie zlapalo
          > , to juz nie zlapie" i beda chcieli sobie powetowac przymusowa powsciagliwosc.
          > Jezeli tylko wyjazdami, to pol biedy, ale nie chce sie zastanawiac, jak to weto
          > wanie bedzie wygladac przy duzych checiach, a skromnych lub zadnych mozliwoscia
          > ch...

Pierwszy atak sraczki i szturm po papier toaletowy to nie był może dobry moment na rozmyślania o dalszej przyszłości.
          Ale właśnie wtedy przyszło mi do głowy, kiedy będzie wiadomo, że naród uznał, że to już. smile

Tinder w czasach zarazy?...
    • alicia033 Re: Po zarazie - jak to będzie? 13.03.20, 16:15
      a ty wrócisz do jadania na mieście? Wakacje w kraju czy za granicą? etc etc. Sama sobie odpowiedz i będziesz wiedziała mniej więcej, jak to będzie. Albo czy jest jakikowiek sens teraz nad tym się zastanawiać, jak wybierzesz odpowiedź "nie wiem".

--
      45rtg o muzykach:
      "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
    • noemi29 Re: Po zarazie - jak to będzie? 13.03.20, 16:36
      pani-nick napisała:

> Na co będzie popyt? Co się zmieni?
      > Ludzie wrócą ze zdwojona mocą do jadania na mieście, czy będą omijać knajpy?
      > Wrócą do latania dla przyjemności tanimi liniami, czy będzie boom turystyki kra
      > jowej?
      > Czy produkcja wróci do Europy? Czy Chiny będą dalej rządzić?
      > Tak sobie myśle z chwilowego nadmiaru czasu.

Zazdroszczę nadmiaru czasu.
      Ja nie wiem w co ręce włożyć.
      Kiedy inni mają wolne, ja muszę podwójnie tyrać.
    • gaskama Re: Po zarazie - jak to będzie? 13.03.20, 16:39
      To zależy. Jeśli w PL umrze 100 osób i za miesiąc liczba chorych zacznie spadać, to nie będzie wielkich zmian. Ale jak wykosi kilka tysięcy ludzi, kwarantanna przedłuży się do września ... to może ktoś zrozumie, że 2 miliardy, to lepiej dac na zdrowie, niż na dziennik i koronę królów.

--
      "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
    • sumire Re: Po zarazie - jak to będzie? 13.03.20, 18:09
      Zależy. Myślę, że ludzie chętnie wrócą do podróżowania, ale myślę też, że branża turystyczna tak dostanie w doopę, że ci, którzy przetrwają, będą mogli dyktować ceny i skończą się wycieczki za 1200 do Egiptu.
      Do jedzenia na mieście też pewnie ludzie wrócą. Po okresie wymuszonej izolacji rzucą się na wszystkie rozrywki poza domem smile

Ale jeśli to potrwa dłużej, to myślę, że nam się mocno rozwarstwi społeczeństwo, bo wielu ludzi straci pracę.
    • ichi51e Re: Po zarazie - jak to będzie? 13.03.20, 20:09
      Mnie to w sumie najbardziej ciekawi czy uda sie wziac wzor z Tajwanu. Temroche strach ze rzad bedzie mial dostep do tylu danych alw w sumie skoro to ma zapobiec powtorce. W sumie teraz tez maja tylko sie przez nie przebic nie umieja...

--
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka