Dodaj do ulubionych

Kto byl dzis w sklepie?

13.03.20, 21:10
Zrobilam większe zakupy i id 2 dni siedzimy w domu.
Jak wyglądała sytuacja dzisiaj? Bylo np pieczywo, mięso etc
Obserwuj wątek
      • pasquda77 Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 21:22
        Byłam wczoraj, pani sprzedająca na dziale mięsnym powiedziała, że jest problem z dostępnością mięsa, wędlin bo nie ma w rzeźni, nie wyrabiają... Zamawiają, ale nie dostają.
        Koleżanka, która pracuje w aptece dziś mówi, że nie ma ani sztuki termometrów, paracetamolu, ibubrofenu, Pyralginy, Wit c, Rutinoscorbinu, próbowali zamówić-hurtownie też nie mają.
        • iberka Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 21:41
          Czytam i myślę, że to moje zadupie w Krakowie ma swoje plusy smile)))). Jutro rano, jak w każdą sobotę, warzywniak i piekarnia. Do piekarni wchodzimy po 1 sztuce człeka - wszystko kulturalnie i bez zakupów hurtowych.
          • feniks_z_popiolu Re: Kto byl dzis w sklepie? 14.03.20, 06:41
            Czytam i myślę, że to moje mieszkanie w centrum warszawy ma swoje plusy: ). Dużo sklepów spożywczych w najbliższej okolicy. Nieopodal świetnie zaopatrzony bazar, taki i dla moherów i dla hipsterów. W odległości 5 minut spacerem 6 sklepów piekarniczych. Rossmany, Hebe, Biedronki,Żabki. Klika aptek. Mogę więc powiedzieć, że w sklepach jest wszystko.
            Na dokładkę teraz centrum jest puste. Turystów brak, korpoludki pracują zdalnie, w weekendy są na swoich osiedlach. Samochodów mało. Spokojnie można i zakupy zrobić i pospacerować nie narażając się na bliski kontakt z drugim człowiekiem
            • kosmos_pierzasty Re: Kto byl dzis w sklepie? 14.03.20, 08:57
              Mam podobne odczucia co do mieszkania na zapupiu big_grin Mam zakupy, ale pojechałam po paczkę i w żabce nikogo (towaru mnóstwo), przy straganie z warzywami nikogo, przed mięsnym z pięć osób (pewnie ograniczyli liczbę klientów w środku), przed marketem parking w połowie pusty, za to stoi tir. 7 godzina.
    • mrs.solis Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 21:19
      Po spozywke pojade jutro rano to zobacze. Dzis bylam w paru sklepach i nigdzie nie bylo srodkow czystosci, odkazajacych, lekarstw i papieru toaletowego. Licze, ze beda warzywa i owoce, bo Amerykanie tego nie lubia, za to nie licze na mrozonki i gotowce. Mam nadzieje, ze chociaz makaron bedzie.

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
    • liliawodna222 Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 21:21
      U mnie wszystko było poza mydłem i papierem w Rossmanie, ale w Carfurze był. Mięsa praktycznie nigdzie nie ma, ale uważam, ze to lepiej, bo mojej rodzinie przyda się lekki odwyk od dań mięsnych (mam w zamrażalniku 2 piersi i wystarczy).
      Dla mnie najważniejsze są jajka i jabłka oraz kawa z mlekiem wink - wszystko mam.

--
      "Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa."
      Juan Luis Vives
    • kasiaabing Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 21:23
      Chleb kupiłam rano przed pracą. Po pracy pojechałam do Netto bo stwierdziłam, że tam zawsze jest mało ludzi. Niestety, puste półki. Mięsa nie było żadnego, z warzyw tylko pomidory i ogórki. Cukier był i mąka.
    • julita165 Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 21:27
      Bylam dzus o 7.10 ( o 7 otwieraja ) liczac na towar i brak ludzi. Lydzi byl tlum, towar byl oprocz warzyw i owocow ( tylko resztki z dnia poprzedniego ) bo dowoza pozniej. O 18 bylam w aptece i przez szybe widzialam tamten sklep. Tylko 2 facetow, z tego co zauwazylam 0 miesa
      • azja001 Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 21:46
        W większych marketach brakowało papieru toaletowego, mąki. Ale robię od 2 dni w średniej wielkości markecie na przedmieściu w drodze z pracy. Tam na razie wszystko jest, no dzisiaj ok 12 trochę brakowało pieczywa
    • ms.piggy Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 22:00
      zapasy zrobiłam wczoraj i dziś (tylko drożdży nie było), teraz to juz tylko dobrowolny areszt domowy: mnóstwo seriali i książek, w planach zrobienie porządku w garderobie, bo tłuściutki czarny mól siedział dziś na drzwiach (pewnie obżerał się którymś z moich wełnianych płaszczów)
      do pracy ide dopiero 23-03 tak trafia mój dyżur smile
      • takamania Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 22:20
        Rossman miał sprzedaż max 3 produktów jednego rodzaju. W aptece ,poza jedną histeryczką, ludzie grzecznie stali poza apteką

--
        Kobiety są jak anomalie pogodowe, cały dzień słońca a jak pierd*lnie to znienacka.
            • kamin Re: Kto byl dzis w sklepie? 14.03.20, 07:01
              Akurat większość sklepów ogranicza możliwość płatności gotówką. Za parę dni ci sami ludzie będą stać w kolejkach do wpłatomatów, bo nie będą mieli jak zapłacić za chleb.
          • sylwik7 Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 22:41
            Wyciągłam dziś po pracy bez problemu tysiaka; żeby mieć trochę gotówki w domu. Byłam sama przy bankomacie.
            Mięsa dużo w sklepie fakt, że do południa. Kupiłam 1,5 kg wołowiny świeżutkiej pieczeniowej dla kota i nogi z kurczaka dla nas😀.
            Mąż zwolniony razem z prawie tysiącem innych urzędników dziś już o 12.00 z urzędu; którego szef ma właśnie kwarantannę😀 zrobił zakupy w Intermarche. Z listy nie było tylko papieru toaletowego. Ale mam na stanie 15 rolek.
            Zapas suchego dla kotów idzie.
            Rossman - fakt ogołocony.

• anorektycznazdzira Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 22:47
      Wszystko jest wszędzie (info od kilku znajomych z różnych sklepów), tylko ledwie nadążają wykładać, więc efektowną fotę "kończącej się mąki" można łatwo strzelić. Duże miasto wojewódzkie.

--
      '[Zwierzęta: I to zadziała???] Nie!!! A nawet tak!!! Maurce, powiedz im. [Maurice: Tak z 50%...] by król Julian
    • ajr27 Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 22:55
      Zrezygnowałam z hipermarketów. Wczoraj w osiedlowym spożywczym, co to na codzień tylko po piwko i szlugi wpada się przy okazji, robili przyjęcie towaru pt. mięso. Dostali paczkę piersi indyczek, paczkę żeberek i paczkę ćwiartek z kurczaka, ja i moja kolejka rozdrapaliśmy to wszystko w 5 osób. Było to dość kuriozalne, ale świat stanął na głowie.
      Pieczywo za to kupiłam dzisiaj ok 14, wszystko było.
      • m.y.q.2 Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 23:12
        Byłam ok. 14:00 w osiedlowym piekarniczym i ujrzałam krajobraz po bitwie! Jeden gatunek chleba, może ze 30 bochenków było, a może mniej. Gorący ten chleb, ledwie przywieziony. Zastanawiałam się, gdzie ludzie kończący pracę o 15:00 kupią pieczywo?

--
        Niektórzy są przekonani, że ich kaganiec to przyłbica.
        St.Jerzy Lec
        • 35wcieniu Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 23:20
          W piekarni, rano.

--
          "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
    • aurinko Re: Kto byl dzis w sklepie? 13.03.20, 23:35
      Ja jestem codziennie. Pracuję w biurze - wprowadzam faktury do systemu, naliczam ceny, robię zamówienia. Przechodzimy trzeci dzień oblężenia. Hurtownie mięsa (mamy codziennie dostawy z dwóch największych hurtowni) obcinają zamówienia. Mięso podrożało. Największy problem jest z wieprzowiną, drób jako tako jest dostarczany (np z 30kg fileta z kurczaka przyszło dziś 12kg), ceny wzrosły średnio o 20%. Jako jedyny sklep w dniu dzisiejszym mieliśmy papier toaletowy (4 rodzaje do wyboru) i ręczniki papierowe (3 rodzaje) a także mydło w kostce i w płynie oraz spirytus. Za to o godz 10 nie było już żadnego pieczywa. Ostatnie 3 dni spędziłam wisząc na telefonie i wyszarpując z różnych hurtowni co się dało. Personel nie nadąża wykładać, często po prostu wyciągamy na sklep kartony i zostawiamy tak bo nie opłaca się wykładać. Mamy listy na mięso, drożdże suszone i świeże, pieczywo. Niektóre piekarnie mają problem z.pracownikami, bo część z nich zdecydowała się zostać w domach. Przedstawiciele handlowi mają zakaz jeżdżenia po sklepach, są pod telefonami.(niestety mój mąż jako opiekun sieci nie dostał zgody na pozostanie w domu, jeździ po Makro, Selgros, Auchan, Kaufland itp uncertain)
      Każdego dnia łącznie 3 godziny pracy zajmuje nam dezynfekcja drzwi wejściowych, uchwytów lodówek z napojami, piwem, zamrażarek, terminali, ład i innych newralgicznych miejsc oraz koszyków. Pracujemy po godzinach bo nie da się wszystkiego zrobić w normalnym trybie. Chwilę, kiedy w sklepie jest mniej niż 10 osób należą do rzadkości, są kolejki do kas, awantury o brak pieczywa, pretensje do ekspedientek gdy czegoś zabraknie, kłótnie o ostatni kawałek karkówki (serio, to dzisiaj rano). Na szczęście są też wyrozumiali klienci i tacy co wesprą dobrym słowem. Niestety ludzie sami się nakręcają i straszą siebie nawzajem.
    • damakama Re: Kto byl dzis w sklepie? 14.03.20, 08:52
      Dziś rano, o 7 wyszłam po chleb. W żadnej z 3 osiedlowych piekarni nie było już zwykłego chleba! Zostały razowe, jakieś bułki i ciasta. W jednej może coś dowiozą koło 10. Jedyne, co dobre, wszędzie wpuszczają po 2 osoby, reszta stoi pod sklepem, grzecznie zachowując odstęp.

--
      Rudy to nie kolor, rudy to charakter!
    • riskylea Re: Kto byl dzis w sklepie? 14.03.20, 09:05
      Łódź - piekarnia sieciówka, chleb był (dużo, różne rodzaje). Do środka wchodzą pi 3-4 osoby, reszta kolejki na zewnątrz, ludzie stoją w odstępach. To samo było wczoraj wieczorem na poczcie.
    • heca7 Re: Kto byl dzis w sklepie? 14.03.20, 09:25
      Byłam dziś z samego rana w Stokrotce. W sklepie brak warzyw, owoce są choć nie wszystkie. Brak papieru toaletowego, ręczników papierowych i mało chusteczek do nosa. Pieczywo jest ale dopiero wykładane. Wędliny są, sery żółte są ale mały wybór. Ludzi też mało, większość płaci kartą.

--
      Nie podchodź do byka od przodu; do konia od tyłu, a do idioty...w ogóle.
      • em_em71 Re: Kto byl dzis w sklepie? 14.03.20, 15:18
        Bylam rano, trochę po 7. W lidlu, stokrotce tlumy i zero miesa. Na ryneczku kolejki do miesnych, czynnych od 9. W netto na stoisku miesnym kurczaki i golonka, o 7.30 wolowina na zupe wyszla. W sklepie kilka kurczakow, kilka paczek mielonego, poza tym wszystko przetrzebione. Ale na ryneczku warzywa, owoce, nabial do koloru, do wyboru. Tuz po 7 smile
        Tak... zrobilam rundę po okolicy. Teraz nerwowo odczekam kilka dni, bo w sklepach wolna amerykanka, zadnych zasad bezpieczenstwa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka