Dodaj do ulubionych

A co czytacie?

16.03.20, 10:35
Odświeżylam konto na Storytel (btw. po zalogowaniu ukazała się promocja 0,99 PLN za pierwszy miesiąc dla powracających użytkowników). No i jak zwykle nic tam nie mogę znaleźć. Interesujących mnie tytułów nie ma, a wyszukiwarka podsuwa jakieś gnioty: najpopularniejsze, najczęściej wyszukiwane itp. Emama coś podpowie?
Obserwuj wątek
    • nangaparbat3 Re: A co czytacie? 16.03.20, 10:45
      Z przyczyn zawodowych musiałam (raczej chciałam) po raz fefnasty przeczytać "Zdążyć przed Panem Bogiem".
      Umiem już prawie na pamięć i pomyślałam, że tego ta mała książeczka się domaga, jak dobry wiersz.
      To jest przeciwieństwo gniota, dokładnie na drugim końcu skali.

--
      "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
    • tt-tka Re: A co czytacie? 16.03.20, 10:49
      Lama sobie czytam (nie mylic z Lemem !), na wikizrodlach ile chciec staroci, ale w znacznej czesci wartosciowych. Albo malowartosciowych, ale dobrze napisanych smile

--
      Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
    • jak_matrioszka Re: A co czytacie? 16.03.20, 10:51
      Czytam Yrsa cośtam (nigdy nie pamietam nazwiska, ale znajdziesz po imieniu). Kryminały i thrillery kryminalne.
      Wypadł mi też na półke kolejny tom o Avdeling Q (Wydział Q) Jussi Adler Olsen, też kryminał, da sie od biedy czytać od dowolnego jeśli nie dostaniesz pierwszego.
      • grey_delphinum Re: A co czytacie? 16.03.20, 10:58
        Ostatnio czytałam sporo Yrsy Cośtam wink i Olsen - ja uwielbiam takie klimaty, więc polecam, choć oczywiście nie jest to literatura najwyższych lotów.

Właśnie skończyłam "W ogrodzie pamięci" Olczak-Ronikierowej, wspaniała rzecz! Jeśli ktoś mógłby mi podrzucić inne książki w tym klimacie, to będę wdzięczna.
        • jak_matrioszka Re: A co czytacie? 16.03.20, 11:17
          U nas w bibliotece islandcy pisarze sa ustawiani alfabetycznie imionami, nie nazwiskami, a na okładkach jej imie jest zawsze ogromnymi literami, a nazwisko małym drukiem, wiec ja ja tylko jako Yrse kojarze tongue_out
          • mdro Re: A co czytacie? 16.03.20, 11:28
            I słusznie, że ustawione imionami - i Ty słusznie nazywasz ją Yrsa wink. Islandczycy generalnie nazwisk nie mają, to "cośtam" to patronimik (czasem matronimik). Nie chciałybyście chyba być określane tylko jako "córka Andrzeja" zamiast Anna, z ew. dodatkiem "córka Andrzeja" wink

--
            "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 (vel andrzej585858) na forum emama
            • aqua48 Re: A co czytacie? 16.03.20, 11:47
              mdro napisała:

> . Nie chciałybyście chyba być określane tylko jako "córka Andrzeja" zamiast Ann
              > a, z ew. dodatkiem "córka Andrzeja" wink

No jak to, a słynny Gniewko syn rybaka? A nasze nazwiska odimienne typu Jaśków, Stefanów, Mietków? albo od nazw zawodu ojca lub patrona - Młynarczyk, Szewczyk, Krawczyk?

• jak_matrioszka Re: A co czytacie? 16.03.20, 14:54
              Nie bój, ja dobrze wiem jak to działa big_grin Ale jak w ksiegarni raz zamawiałam jej książki i poprosiłam żeby pani po imieniu szukała co maja, to wzbudziłam najpierw zdziwienie pani i przypadkowych świadków, a potem zdumienie, bo sie tak dało 😂
      • mama_i_zona Re: A co czytacie? 16.03.20, 13:36
        Małe pytanie. Wydział Q warto? Oglądałam filmy i jestem zachwycona. Książki z serii mam na czytniku i zastanawiam się czy wziąć się za nie.

--
        Kurza ich parszywa, nie dojona, w galaktykę kopana, z wiaderkiem węgla kolczastym drutem przez most Poniatowskiego w te i nazad ganiana, zardzewiała morda!
    • daniela34 Re: A co czytacie? 16.03.20, 10:55
      Kończę Władców czasu (kryminał).
      Potem wezmę się za "Ziemię przeklętą "- nie mam pojęcia czy gniot czy dobra, zobaczy się.
      A potem wrócę do Ksiag Jakubowych, których czytanie przerwałam, bo za dużo miałam stresu, żeby się nad nimi skupiać.
      • 1matka-polka Re: A co czytacie? 16.03.20, 11:03
        Tokarczuk dopiero 20 min. od założenia wątka?

--
        "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
        Kurt Vonnegut
        • daniela34 Re: A co czytacie? 16.03.20, 11:14
          Spokojnie- ja się nie lansuję na Tokarczuk. Pisałam o tym tutaj kilka razy. Przeczytałam za czasów LO jedną jej książkę (E.E.) i nie podobała mi się, w związku z czym nie czytałam już żadnych innych. Jak wyszły Księgi miałam ochotę zrobić drugie podejście do Tokarczuk i zobaczyć, czy po latach nie będę miała innego zdania, bo powieści historyczne lubię. Jak dostała Nobla to kupiłam w końcu, żeby sprawdzić czy mi się spodoba, ale jednak dochodzę do wniosku, że to nadal nie moje klimaty (niemniej książkę skończę, bo taki mam zwyczaj).
      • aqua48 Re: A co czytacie? 16.03.20, 11:09
        Zabieram się do ciągu dalszego Millenium (trzy tomy), mam w zanadrzu Cherezińską, cztery książki Mroza i trzy kryminały Bernarda Minier po francusku. W kolejce czekają "Pani od obiadów", oraz Najdroższa i ostatni nieprzeczytany tom Leszka Hermana - Biblia Diabła. Mam też parę książek z biblioteki które sobie cedzę przez zęby, bo nie wiem kiedy przyjdzie mi odwiedzić ponownie ten przybytek, ale teraz na tapecie Olejnik "Cała w fiołkach" i Guzowskiej "Reguła nr 1".
        Na czas wirusowej koronadepresji mam niezawodną Chmielewską - "Całe zdanie nieboszczyka", "Wszystko czerwone" i "Wszyscy jesteśmy podejrzani". Mogę je czytać w kółko co z resztą czynię od lat dzieciństwa smile
        • maniaczytania Re: A co czytacie? 16.03.20, 22:40
          aqua48 napisała:

> W kolejce czekają "Pani od obiadów"

Polecam bardzo "Córkę kucharki" Weroniki Wierzchowskiej smile

> i ostatni nieprzeczytany tom Leszka Hermana - Biblia Diabła.

A "Sieci widma"?

--
          "Pomyślę o tym jutro"
    • princy-mincy Re: A co czytacie? 16.03.20, 11:12
      Podobny watek chcialam zakladac.
      Obecnie czytam Marzyciel, fantasy, ale jakos mnie nie wciaga bardzo.
      Chetnie bym poczytala cos z fantasy byleby bylo bardzo wciagajace- zwlaszcza swiaty alternatywne jak np w cyklu Inni Anne Bishop (btw niedawno czytalam spin off tej serii, nawet przyzwoity, choc tylka nie urywa).
    • mdro Re: A co czytacie? 16.03.20, 11:50
      Mam trochę rzeczy w zapasie: cykl szetlandzki Ann Cleeves (ta od Very), trzy pierwsze tomy "Czarnej kompanii" Cooka (fantasy), "Księgi Jakubowe" też czekają wink. Ale ja nie przewiduję mocno zwiększonego czasu na czytanie (chyba że firma się zamknie, co na obecną chwilę nie jest przewidywane), i tak pracuję zdalnie przy czymś, co specjalnie kontaktu człowiek/człowiek nie wymaga.

--
      "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 (vel andrzej585858) na forum emama
    • madame_edith Re: A co czytacie? 16.03.20, 13:00
      Papierowo skończyłam "Drazgę. Kłamstwa silniejsze niż śmierć". Ksiązka i temat porażający. Natomiast na Storytel słuchałam lżejszych pozycji: "Sapiens" Harari (super), "A ja żem jej powiedziała" Nosowskiej (też fajne) i dwie górskie: o pierwszej polskiej wyprawie w himalaje na Nanda Devi East i "Czapkins" o Tomku Mackiewiczu. Wszystkie polecam
    • morgen_stern Re: A co czytacie? 16.03.20, 13:17
      Czytam "Zarazę" Ambroziewicza (ale to zupełnym przypadkiem, zaczęłam jeszcze przed wybuchem epidemii) na przemian z "Podróżą na okręcie Beagle" Darwina. Ale wolno mi to wszystko idzie, mało czasu...

--
      Moi drodzy, po co kłótnie,
      Po co wasze swary głupie,
      Wnet i tak zginiemy w zupie!
    • bobbiedraper Re: A co czytacie? 16.03.20, 14:55
      Nowości i wszystko czego dusza pragnie na portalach na e albo na v.

O torrentach nawet nie wspominam, bo ematka po otrzymaniu takiego linka sama donosi na siebie na policję i do Zaiksu big_grin

ewiedzma napisała:

> Odświeżylam konto na Storytel (btw. po zalogowaniu ukazała się promocja 0,99 PL
      > N za pierwszy miesiąc dla powracających użytkowników). No i jak zwykle nic tam
      > nie mogę znaleźć. Interesujących mnie tytułów nie ma, a wyszukiwarka podsuwa ja
      > kieś gnioty: najpopularniejsze, najczęściej wyszukiwane itp. Emama coś podpowie
      > ?
    • emmi-nika Re: A co czytacie? 16.03.20, 16:59
      Ja wrocilam do klasyki - czytam teraz "Emmę" Jane Austin, po raz kolejny i trochę z musu, bo nie mam nic nowego.
      MIalam zamiar wybrac się na film, kiedy będzie można, wiec siegnelam do zrodla.
      Jak skoncze, to już w sumie na razie nie mam pomysłu; na polce stoi co prawda noblistka (znaczy ksiązka noblistki), ale jakos wena do jej czytania na razie mi przeszla..
    • asia_i_p Re: A co czytacie? 16.03.20, 18:40
      Talizman Kinga. Postanowiłam uzupełnić Kinga chronologicznie, czytam wszystko, czego nie czytałam.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
    • lily_evans11 Re: A co czytacie? 16.03.20, 19:31
      Rzeki Londynu.
      Ale dziwaczna książka ...
      Jak skończę w środę moje mega prace plus prace w wolontariacie, to biorę się od nowa za Pratchetta, który jest dla mnie lekiem na całe zło.

--
      Zginę, jeśli się obejrzę
      • mika_p Re: A co czytacie? 16.03.20, 20:18
        Rzeki Londynu dziwaczne?
        Normalny kryminał urban fantasy smile I mam wrażenie, że cykl o Peterze Grancie dobrze mi robi na rozumienie Pratchetta.

Od kilkudziesieciu mieesięcy jestem sfrustrowana faktem, ze wydawnictwo Mag ciągle przekłada wydanie IV tomu, Zaklętych domów, bo mojego angielskiego nie starczy na powieść, jeszcze z tak niepodręcznikowym slownictwem.

--
        Po człowieku, który lubi salceson, można się wszystkiego spodziewać. Alutka Kossoń
    • koko8 Re: A co czytacie? 16.03.20, 23:01
      Męczę (to właściwe słowo) 3 tom cyklu "cisza białego miasta). Akcja całej trylogii dzieje się w Baskonii, i tak jak pierwsza część mnie zachwyciła , tak im dalej las tym nudniej i bardziej przewidywalnie. Niemniej polecam jako nietypową pozycję sensacyjną.
    • magia Re: A co czytacie? 17.03.20, 07:19
      Na Storytel 2 ostatnie Mrozy (Głos zza grobu i Listy z zaświatów)- jeden czytany przez Dorocinskiego, drugi Chyrę. Wg mnie bardzo dobre.

A teraz słucham - To jest napad! Historia napadów na banki w USA
      - dużo ciekawostek, momentami bardzo zabawne.

Nieźle jest też Stulecie chirurgów, chociaż dreszcze momentami przechodzą gdy np. opisują jak się dłutem przez prącie kamienie wyciągało smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka