Dodaj do ulubionych

Dziewczynka wypadła z okna!

17.03.20, 11:51
www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-poltoraroczna-dziewczynka-wypadla-z-okna-w-szpitalu-potwierd,nId,4386579?fbclid=IwAR1Ho79XLFNAdrMqB9wS7mHpHZU48gkuvJ7XkaA4UMFzOxBP2RHVTJ3DMFA
Widzę, że obłęd koronawirusa trwa. Dziecko wypadło z okna i najistotniejsze jest to, że ma koronawirusa. Teraz każdemu, trafiającemu do szpitala standardowo robi sie test na ,,korona". Niedjboże dziecko umrze na skutek upadku, oczywiście zasili wtedy statystyki szpitalne jako kolejna ofiara korona.
Najprawdopidobniej wiekszość populacji jest dodatnia na koronawirusa. Bo juz od kilkudziesieciu lat odmiany koronawirusa bytowały... jestem ciekawa ile osób pośród tych, ktore teraz szaleją z obwy przed koronawirusem zrobiło sobie testy np. Na HIV? I ile osob pośrod nich zaszczepi sie na korona jeśli bedzie już dostepna szczepionka?
Obserwuj wątek
    • szalona-matematyczka Re: Dziewczynka wypadła z okna! 17.03.20, 12:06
      Madka ( "d" nieprzypadkowe) dziewczynki byla nietrzezwa, zas ojciec spal (trzezwy?) To by wskazywalo, iz nie da.sie odkazic wewnetrznie... Z drugiej strony widac, ze sa ludzie, ktorzy nawet w obliczu koronawirusa nie zmienia swojego stylu zycia. Co sie tyczy koronawirusa, slyszalam juz glosy lekarzy (w tym jeden prof.), Iz najprawdopodobniej czesc z nas przeszla infekcje koronawirusem bezobjawowo lub z objawami lekkiego przeziebienia. Dopiero jak pojawila sie pewna liczba zmarlych, zwrocono na niego uwage. Dziewczynka raczej zwalczy chorobe, ale zycze jej tez by szybko uwolnila wie od rodzinki.
    • nangaparbat3 Re: Dziewczynka wypadła z okna! 17.03.20, 12:41
      To tak: test na HIV robiłam, przeciw grypię szczepię się regularnie od lat, więc jak mnie korona nie wykosi (mam astmę i trochę się boję), a będą szczepionki - zaszczepię się.
      Czemu zbadano dziewczynkę, nie mam pojęcia. Wcześniej ją operowano, jest w ciężkim stanie, może miała jakieś objawy.
      W ogóle nie rozumiem Twojego oburzenia.

--
      "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
    • 71tosia Re: Dziewczynka wypadła z okna! 17.03.20, 13:08
      "Najprawdopidobniej wiekszość populacji jest dodatnia na koronawirusa. Bo juz od kilkudziesieciu lat odmiany koronawirusa bytowały... ."
      rozne koronowirusy bytowaly od setek lat, ale SARS2 pojawil sie jednak dopiero w listopadzie 2020 roku
    • leni6 Re: Dziewczynka wypadła z okna! 17.03.20, 14:21
      Ma bardzo duże znaczenie, i nie każdego tylko w wywiadzie z rodzicami wyszło że mieli kontakt z osobą powracającą z Włoch. W efekcie 23 ratowników/lekarzy/policjantów zostało poddanych kwarantannie i nie będzie zarażało kolejnych osób.
    • b.bujak Re: Dziewczynka wypadła z okna! 17.03.20, 20:27
      mama.pracujaca napisał(a):

Niedjboże dziecko umrze na skutek upadku, oczywiście
      > zasili wtedy statystyki szpitalne jako kolejna ofiara korona.

też o tym pomyślałam....

I ile osob pośrod nich zaszczepi sie na korona jeśli bedzie już dos
      > tepna szczepionka?

mam nadzieję, że kiedy już będzie szczepionka to będą też szeroko dostępne testy i będzie można przebadać sobie obecność przeciwciał;
      ale obawiam się, że jak już wpompują kupę kasy w opracowanie szczepionki to będą wymuszać szczepienia; bo jeśli mówi się to tym, że ma zachorować ponad połowa populacji (rozrzut w prognozach jest duży) to po co ten wyścig szczepień...
      w ogóle czuję niepokój w temacie tej szczepionki - nieskuteczne prace nad koronawirusami trwają od lat a tu zrobią coś na chybcika i nie daj boże przeforsują uproszczenie testów skuteczności czy bezpieczeństwa...

--
      5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka