Dodaj do ulubionych

Koronawirus - szybki kurs ekonomii dla młodzieży

18.03.20, 09:39
Przy okazji artykułu w "Krytyce Politycznej" o skutkach epidemii dla rynku pracy, zwłaszcza dla pracowników najemnych na umowach cywilnoprawnych i samozatrudnionych + propozycje, w jaki sposób rząd móglby przy okazji ograniczyć nieetatowe formy zatrudnienia.
krytykapolityczna.pl/kraj/koronawirus-plan-antykryzysowy-dla-rzadu/
Z okazji pandemii moje starsze dziecko zalicza szybki kurs wos w obszarze ekonomii i gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem rynku pracy i ma okazję zobaczyć na żywo, jak branże są ze sobą powiązane w skali krajowej i światowej. W końcu dowiedział się czym różnią się formy zatrudnienia i jakie są ich plusy i minusy - w okresach prosperity i kryzysu, i dlaczego skokowy wzrost bezrobocia spowoduje, że pani od manicure czy właścicielowi wypożyczalni quadów ubędzie klientów nawet po zakończeniu kwarantanny.
Obserwacja uczestnicząca może pomóc nastolatkowi podjąć decyzje odnośnie do wyboru obszaru zawodowego, a w przyszłości - pracodawcy i rodzaju umowy, stabilniejszej lub mniej stabilnej (ale za to np. znacznie lepiej płatnej), bo np. służby mundurowe, służba zdrowia, energetyka, transport, produkcja, logistyka etc. są niezbędne dla funkcjonowania państwa, a specjaliści od social mediów, animatorzy, organizatorzy eventów czy blogerzy-podróżnicy już niekoniecznie, nie mówiąc o gwiazdach instagrama.

Home office to shit, beznadziejnie jest, mam klaustrofobię.
Obserwuj wątek