Dodaj do ulubionych

Nie będzie egzaminu 8-klasisty?

20.03.20, 08:21
Właśnie wysłuchałam postulat Broniarza. Uważa, że ze względu na fakt, że nauka tak długo jest i pewnie będzie dłużej zawieszona o przyjęciu do klas 1 w szkołach średnich powinien decydować konkurs świadectw.
Co na to emama?
1. Nie ma co dyskutować bo wszystko może się zmienić.
2. Super pomysł bo mój Dziubdziuś ma dobre świadectwo a faktycznie ciężko samemu uczyć się w domu.
3. Co za beznadziejny pomysł. Jaki konkurs świadectw? Do klasy w LO XYZ dostanie się Kazik a w jego podstawówce większość ma czerwony pasek bo taki jest tam niski poziom a mój Dziubdziuś ma niezbyt dobre świadectwo bo ciężko dostać 4 z matmy i chemii.
4. Inny argument....
U mnie to numer 4. Słabe świadectwo, szanse na dobry wynik z egzaminu minimalne...😀, ale i tak kocham mojego Dziubdziusia
Obserwuj wątek
    • edycja_kopiuj_wklej Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 08:37
      Konkurs świadectw głupi pomysł, bo oceny w tym semestrze będą mocno nieobiektywne. Mimo wszystko jest dużo nauczycieli, którzy po protu lubią swoje dzieciaki i ponaciągają, i trochę formalistów, gdzie na 6 wie Bóg, na 5 nauczyciel, a ty i tak "na 3 dzieciaku nie zasługujesz".
      Sama mam wspomnienia, kiedy to w 8 klasie, na semestr dostałam 2 z wtedy odpowiednika wiedzy o społecześnstwie, ze względu na konflikt z nauczycielem, a w egzaimnach do liceum 3 na liście.
      A nawet jeśli coś, to nie teraz zapowiadać, bo nauka zdalna 8klasistów zupełnie padnie.

Niektórym dzieciakom współczuję, bo konkursy kuratoryjne się nie odbędą.

(Sprawa mnie niee dotyczy, na razie mam 7 klasistke)
    • mama-ola Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 08:41
      W zeszłym roku też była przerwa (strajk), a egzamin się odbył.
      Uczniowie mogą robić testy, potem sprawdzać odpowiedzi z kluczem, a w razie wątpliwości konsultować się przez internet.
      Moim zdaniem egzaminy mogą i powinny się odbyć, tyle że później - tzn. wtedy, gdy zostanie opracowana rozsądna procedura.
      Życie musi się toczyć dalej.
    • andaba Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 09:20
      4. Szkoły z pretensjami organizują egzaminy, szkoły, gdzie i tak wszyscy się dostają - konkurs świadectw.
      Ewentualnie wyniki z próbnego, one raczej zawsze gorsze, ale i tak bardziej miarodajne, nikt, kto ma ambicje nie oddaje pustej kartki, bo mu się nie chce długopisu wyjąć, nikt kto oddaje pustą kartkę i takj nie jest kandydatem do topowej szkoły.
    • julita165 Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 09:28
      Wg mnie lepiej choc samym 8kl przedluzyc rok szkolny, przelozyc egzaminy niz ten konkurs swiadectw. Przeciez to kompletnie nieobiektywne. Albo niech LO zrobia sobie egzaminy wstepne, tak jak kiedys. To chyba byloby najprostsze i najuczciwsze rozwiazanie
    • kyrelime Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 10:40
      1.
      W mojej opinii powinien zostać przełożony, nawet na czerwiec. Próbny nie powinien być wyznacznikiem, nikt z nas by nie chciał być w takiej sytuacji- to trochę jakby sportowcowi powiedzieć, że ma trening, a później odwołać olimpiadę i medale rozdawać na jego podstawie😜 Konkurs świadectw z kolei ograniczylby ilość szkół, do których mogą startować- nie fair względem innych roczników, które taki wybór miały. Jeśli dobry uczeń nie zdalby egzaminu do wybranego liceum to mogloby mu pozostać coś kompletnie poniżej jego możliwości.
    • ada.maris Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 10:59
      Egzaminy bezwzględnie powinny się odbyć, a men z rządem podjąć decyzje, ze szkoły zamknięte będą do końca maja, a wtedy rok szkolny kończy się dajmy na to w połowie lipca, czy końcem lipca, egzaminy wszelkie przesunięte odpowiednio i żadnego zdalnego nauczania, bo-jak widać z forum, nikomu nie dogodzi.
    • jdylag75 Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 12:58
      5. dziubdziuś ma wolny wstęp do LO bo ładnie rozklepał ważny przedmiot w 5,6 i 7 klasie oraz 8 smile

Byc może przyjęcie na podstawie ocen nie jest złym pomysłem, ale wzięłabym raczej pod uwagę świadectwa pzreszłe, czyli wyniki na koniec półrocza 1 sem klasy 8 i wyniki z poszcz półroczy kl. 7, wolontariat, kto nie pomyślał wcześniej jego strata, konkursy.
    • asia_i_p Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 13:33
      Moim zdaniem zarówno egzaminy maturalne jak i ósmoklasisty powinny być przesunięte na lipiec. Nie przedłużałabym roku szkolnego, bo frekwencja w lipcu (o ile nie byłoby już zagrożenia epidemiologicznego) byłaby i tak zatrważająca. Klasy, dla których nie jest to ostatni rok nauczania, będą się musiały sprężyć w przyszłym roku, jeżeli nauczanie online nie zapewni wystarczającego tempa.

Więc jak dla mnie rok szkolny do końca czerwca, pierwszy tydzień lipca egzaminy ósmoklasisty, drugi tydzień lipca matury, jeżeli nie ma już roku szkolnego, to egzaminatorzy mogą poprawiać w dni powszednie, więc w tydzień jest wsztystko poprawione. Do końca lipca rekrutacja pierwszego naboru ma szansę się zamknąć.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
      • asia_i_p Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 13:35
        Chociaż w sumie, jak się zastanowić, to czemu egzamin ósmoklasisty i matury nie mogłyby się odbyć rówocześnie? W zasadzie jedyny punkt zbieżny między nimi to niektórzy egzaminatorzy mający uprawnienia do obu, ale to da się załatwić rozsądnym planem sprawdzania, a tu jest duże pole popisu, kiedy egzaminatorzy mają juz wakacje.

--
        The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
        • asia_i_p Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 15:16
          W tym roku akurat wyjątkowo się nie kończy w połowie miesiąca, 26 się kończy. Czyli egzaminy mogłyby startować 29.

--
          • asia_i_p Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 15:24
            Czyli tak przymierzając się do kryzysowego schematu - egzamin ósmoklasisty 29 czerwca - 3 lipca, w tym samym czasie w liceach egzamin maturalny z polskiego, matematyki, angielskiego i dwóch innych często zdawanych przedmiotów. W weekend posiedzenia komitetów centralnych dla tych przedmiotów i od drugiego tygodnia rusza sprawdzanie tych najczęstszych przedmiotów, podczas gdy w liceach w mniejszych grupach egzaminowane są jeszcze pozostałe przedmioty. Po tygodniu częstsze przedmioty są sprawdzone, poloniści i językowcy już wolni, mogą przeprowadzac ustne, więc przeprowadzają te ustne, a w tym czasie sprawdzane są rzadsze przedmioty. W tym trybie do 17 są wszystkie wyniki, pozostaje druk zaświadczeń i czas na odwołania. Gdyby z drukiem zaświadczeń ogarnęli się przez weekend, to 20 można rozdać zaświadczenia, dać czas na odwołania do 24 i skracając wszystkie inne terminy, zrekrutować się (mówię o pierwszym terminie) do końca lipca.

--
    • monique_alt Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 14:29
      Dla mnie najgorszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie egzaminu. Młoda jest już do niego przygotowana całkiem dobrze, tłucze powtórki od pół roku. A ja psychicznie się skończę jak będę musiała jeszcze znosić jej przedegzaminacyjną huśtawkę nastrojów dłużej. Chcę mieć to już z głowy, niech dziecię wybierze liceum i zapomnijmy o temacie.
      Wiem nie powinnam się tym przejmować to jej sprawa, ale jakoś nie umiem. Tak samo przejmowałam się pierwszym dniem w przedszkolu/szkole, komunią i innymi ważnymi wydarzeniami w życiu dzieci. Co ciekawe przy każdym następnym dziecku mam dużo większy luz smile
    • anorektycznazdzira Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 20:12
      "Co na to emama?"'
      że Broniarz cokolwiek bierze- powinien to odstawić.
      Z jakiego paragrafu miałby się odbyć konkurs świadectw i żeby skutków takiej klasyfikacji i rekrutacji nie mógł zaskarżyć student prawa Igo roku? Jak choćby na odpierdziel i dla sówerena uzasadnić, że porównywalne są oceny w szkołach "dobrych" (nawet o 4kę trudno) i w szkołach zapomnianych przez Boga i historię (gdzie zasadniczo wystarczy, ze twoja matka zna dyrektorkę).

--
      'Ta opowieść mnie znudziła, albowiem nie była o mnie. Kumasz zależność?' by król Julian
    • bazia8 Re: Nie będzie egzaminu 8-klasisty? 20.03.20, 20:13
      Moja dziubdziusia bedzie miala na pewno lepsze wyniki testow niz swiadectwo (rozumiem, ze pod pojeciem konkurs rozumiemy wszystkie oceny)
      Poza tym jest finalistką konkursu wojewódzkiego, nie wiem czy to byloby brane pod uwage.

--
      www.fundacjaavalon.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka