Dodaj do ulubionych

Specustawa opiekuńcza - kur...stwo.

20.03.20, 21:18
Jest sobie specustawa z zasiłkiem opiekuńczym na 80%. I to jest fajne. I teraz przedłużone. Też fajnie.
Tylko k... jest sobie matka pracująca na 112. I ona sobie tą opiekę do 25 marca wzięła. Po czym została poinformowana, że ta specustawowa opieka działa tylko jak ma dniówkę w tygodniu (na 112 pracuje się na 12-sto godzinne zmiany od 7-19 i od 19-7). A jak ma nockę w tygodniu to ma normalnie na nią przyjść, a od piątkowej nocki do nocki w niedzielę ma normalny grafik . Czyli debili decydentów gówno obchodzi, że samotna matka pójdzie na nockę np. we wtorek, a inni decydenci każą jej ogarnąć naukę zdalną w środę w dzień, kiedy dla przykładu ma dodatek na środową nockę i k..wa musi iść, chyba że weźmie opiekę, albo telefoniczne l4. Nie będę dorabiał legendy, że to ja się jej dziubdziusiem w tym czasie zajmuję - ale k.. Co to za specustawa. No chyba że ktoś z Urzędu Wojewódzkiego, któremu podlega 112 sobie kreatywnie tą specustawę interpretuje, żeby zapchać dziury bo po zamknięciu szkół na 112 jeśli chodzi o obsadę to jest rzeźnia - szpitale dzwonią żeby im wysłać karetkę bo przez 112 to szybciej idzie niż przez dyspozytorów. A jak się operator nie dodzwoni przez 20 minut i nie wyśle karetki to szpital w formatce oficjalnie grozi złożeniem skargi na danego operatora. Z tego co mi wiadomo to reakcja operatorów jest jedna - a proszę k.. bardzo. Niech mnie zawieszą na czas rozpatrywania skargi, będę miał spokój. Tylko jak ich zbyt wielu zawieszą, to po prostu nikt nie będzie odbierał. Bo tu się nie da posadzić policjanta czy żołnierza. Nie ogarną procedur, nie ogarną formatek i na czas nie znajdą odpowiedniego numeru telefonu do wezwania karetki czy straży pożarnej. Czy do właściwego miejscowo posterunku policji jak naje... sąsiad zacznie komuś młotkiem tłuc w drzwi a dzwoniący stwierdzi, że on ma małe dziecko i daje służbom 15 minut na przyjazd po czym otworzy sąsiadowi mając pokrywkę od gara w jednej ręce a tłuczek do mięsa w drugiej wink
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka