Dodaj do ulubionych

Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowcami!!

21.03.20, 10:49
Po przeczytaniu artykułu "Jesteś zerem" - słyszała każda z nas…" z onet.pl jestem wstrząsnieta jak przemocowiec za pomoca obowiązujących przepisow prawa, sądow dalej znęca się nad kobieta. Podaje link:
kobieta.onet.pl/jestes-zerem-slyszala-kazda-z-nas/ew1fv5l
A to fragmenty: "- Ojciec mojego dziecka był przekonany, że wrócę na kolanach. Stało się inaczej - poszłam do pracy i ułożyłam sobie życie, a on znalazł nowy, legalny sposób nękania… - kary za niezrealizowanie kontaktów z dzieckiem. O bezprawiu w „państwie prawa” rozmawiamy z Anną M. ze Stowarzyszenia "Eurydyka".
Eurydykę założyłam razem ze znajomymi, którzy widzieli, z jakim murem niesprawiedliwości się zderzam. Jak traktuje mnie polskie sądownictwo i jak poniewiera mną ojciec mojego dziecka. (…)Okazało się, że łamanie konstytucyjnych praw matki i dziecka nikogo nie interesuje. Mam wrażenie, że problem, o którym mówię jest traktowany jako niszowy, ale matek, których dzieci są przymuszane do kontaktów jest bardzo dużo. Dzwonią każdego dnia, wysyłają maile.
Tak - fizycznej, psychicznej, ekonomicznej. Bardzo często to kobiety, mieszkające w białych domach, gdzie katem jest szanowany lekarz, policjant czy prawnik. Każda z nas słyszała, to o czym mówi Weronika Rosati w ostatnim wywiadzie dla "Wysokich Obcasów": jesteś zerem, do niczego się nie nadajesz. Niestety, okazuje się, że odejście od przemocowca niewiele daje, a obowiązujące przepisy prawa tylko otwierają furtkę do dalszego znęcania się. W moim przypadku to trwa już kilka lat. Ojciec mojego dziecka był przekonany, że sobie nie poradzę i wrócę do niego na kolanach. Stało się inaczej - poszłam do pracy i ułożyłam sobie życie na nowo, a on znalazł legalny sposób terroryzowania mnie…(…) Jak mam zmusić dziecko do kontaktów, jeśli ono ich nie chce? " - to wycinek artykulu "Jesteś zerem" - słyszała każda z nas…" z onet.pl - podaje link:
Obserwuj wątek
    • szalona-matematyczka Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 10:51
      " (…) jak zalegalizowany stalking. Myślałam, że nasze sądownictwo jest oparte na przepisach prawa i to co może mnie spotkać jest zapisane w kodeksach, ale okazuje się, że polskie prawo opiera się też na "doświadczeniu życiowym" sędziego. Nierzadko to stereotypy i prywatne poglądy decydują o wyroku czy postanowieniu."
      • szalona-matematyczka Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 10:53
        "W 2017 roku Rzecznik Praw Obywatelskich miał sprawdzić, jak wygląda praktyka sądów w zakresie orzekania o obowiązku zapłaty kwot pieniężnych. Podobno otrzymywał skargi, że nakładanie kar jest wykorzystywane przez niektórych rodziców do „odzyskiwania" zapłaconych alimentów… (…)
        Myślę, że to duża wada tego przepisu. Do 2011 roku kary były zasądzane na Skarb Państwa, a po nowelizacji pieniądze zaczęły trafiać do kieszeni ojców. Jak można się domyśleć spraw o nierealizowanie kontaktów wszczynano znacznie więcej. Dla niektórych ojców to idealny układ - dostają pieniądze z nieba. Bez podatku, bez pracy. Wystarczy wykazać, że matka utrudniała kontakty. Mam wrażenie, że ojcowie czasami sami niestosownie się zachowują, żeby sprowokować matki i nałożyć na nie kary."
    • maly_fiolek Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 14:19
      To są zeznania jednej strony. Znam i drugą stronę, matka tak nienawidzi swojego ex że nastawia dziecko przeciwko niemu.
      Skoro ja spotkałam taką sytuację to nie może być rzadkie.
      A pani Werze kompletnie nie wierzę, patrząc na jej wredne działania przed sądami USA - wynikająca ze złośliwości zmiana nazwiska dziecka to nie zdziwiłabym się gdyby to wszystko co ona mówi było kłamstwem.
    • demodee Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 15:28
      Ja z tego artykułu zrozumiałam, że ten przemocowiec stosował przemoc wobec żony, nie wobec dziecka. Więc dlaczego ma być pozbawiony prawa do widywania dziecka?

Czy jeśliby był mordercą staruszek albo napadał na banki, to też prawo do widzeń z dzieckiem miałby odebrane?
        • demodee Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 18:23
          > A Ty, na miejscu takiego dziecka, chciałabyś się spotykać z ojcem, który katowal Twoja matkę?
          Jako ojciec być może chciałabym utrzymywać kontakty z dzieckiem, dziecko ma prawo do spotkań z ojcem, nawet jeśli postąpił podle wobec jego matki.

> A poza tym stosowanie przemocy wobec żony - matki dziecka , jest przemocą wobec tego dziecka
          No nie wiem, dziecko nie jest integralną częścią matki tylko odrębnym bytem.

W każdym razie odcięcie dziecka od kontaktów z ojcem nie daje ojcu szansy na pokazanie się od lepszej strony.
          • sofia_87 Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 18:33
            Wiesz, taki ojciec pewnie chciałby też mieć worek treningowy w postaci matki tego dziecka, ale liczy się też to czego chce druga strona, dziecko nie chce znać ojca, jego zdanie także się liczy.

Fakt, że dziecko jest świadkiem przemocy czyni z niego ofiarę tej przemocy.

A może dziecko nie chce dać ojcu tej szansy?
            Były niedawno dwa przypadki gdy ojciec - niestabilny przemocowiec zabil dziecko.
            Jeśli pan stosował przemoc wobec kogokolwiek to nie jest dobrym materiałem na rodzica
            • demodee Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 19:11
              > Wiesz, taki ojciec pewnie chciałby też mieć worek treningowy w postaci matki tego dziecka

Ale ten konkretny ojciec nie chce się spotykać z matką dziecka, tylko z dzieckiem.

> Jeśli pan stosował przemoc wobec kogokolwiek to nie jest dobrym materiałem na rodzica

Może nie jest rodzicem idealnym, ale chce utrzymywać kontakt z dzieckiem i rozpaczliwie o to walczy. Czy każda matka może to samo powiedzieć o swoim eksie?
              • sofia_87 Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 19:22
                Ale dziecko nie odwzajemnia tej chęci.
                Można przyjąć, że pan chce się spotkać dlatego, że chce dowalic także finansowo matce dziecka.
                Faktycznie, ojcowie roku, zwłaszcza ci, którzy nie płacą alimentów.
                Panowie przemocowcy, którzy tak "rozpaczliwie walczyli" o kontakt z dziećmi wysłali te dzieci na tamten świat...
                • demodee Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 19:39
                  > Ale dziecko nie odwzajemnia tej chęci.
                  Ale sąd zadecydował, że ojciec ma spędzać pewien czas z dzieckiem. Powtarzam, jeśli dziecko nie chce chodzić do szkoły, to też nie można go zmuszać?

> Można przyjąć, że pan chce się spotkać dlatego, że chce dowalic także finansowo matce dziecka.
                  Z artykułu wynika, że matka dziecka płaci kary, gdyż nie dostarcza dziecka na spotkania z ojcem. Gdyby wywiązywała się z tego obowiązku, to nie ponosiłaby kosztów finansowych. (Tu przypominam, że gdyby nie realizowała obowiązku szkolnego, to też by musiała płacić kary).

> Faktycznie, ojcowie roku, zwłaszcza ci, którzy nie płacą alimentów.
                  Czy w artykule jest napisane, że ten ojciec nie płaci alimentów?

> Panowie przemocowcy, którzy tak "rozpaczliwie walczyli" o kontakt z dziećmi wysłali te dzieci na tamten świat...
                  Zacytuj fragment z artykułu na poparcie swoich słów.
      • larix_decidua77 Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 19:25
        demodee napisała:

> Ja z tego artykułu zrozumiałam, że ten przemocowiec stosował przemoc wobec żony
        > , nie wobec dziecka. Więc dlaczego ma być pozbawiony prawa do widywania dziecka
        > ?
        >
        Czy jako dziecko byłaś świadkiem przemocy? Czy zdarzyło ci się sikać po nogach ze strachu, że ojciec zabije mamę? Widziałaś jak wybija jej zęby i wlecze za włosy po podłodze? Mylisz, że po czymś takim wzięłabyś tatusia za rękę i poszła z nim na plac zabaw? Poszłabyś, ze strachu, że ciebie potraktuje tak jak mamę. Ale czy to na pewno jest dobro dziecka?
    • smillla Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 19:00
      Mój eks też jest przemocowcem i nienawistnikiem i doskonale wiem, o czym mowa. Cały czas mam wrażenie, że nasz system chroni zwichrowanych emocjonalnie mężczyzn. Jakby chodziło tu o przekonanie, że są solą tej ziemi i w sposób policzalny wytwarzają PKB, więc należą im się od życia bonusy w postaci możliwości wyładowania się na żonie, ukierunkowanie na nią gresji pobieranej po całym świecie. Po prostu dobrze, aby humorzasty Pan miał swoją niewolnicę. I żeby jeszcze była mądrzejsza od niego, i się nie obrażała, pana wyserwisowała, powstrzymała od głupot, pomatkowała. Taką mądrą kobietą, co to nic dla siebie, wszystko dla rodziny...
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Dzieci przymuszane do kontaktów z przemocowc 21.03.20, 21:45
      To pokłosie zaparcia się w sobie, pokazania drugiej osobie stanowczości, postawieniu na swoim, burzliwego rozwodu, robienia sobie na złość, chęci zemsty, poczucia krzywdy, nieustępliwości.
      Ja bym tak nie dala rady ... czasami należy się pogodzić z tym że dziecko "należy się" też drugiej połowie.
      Widzę to po koledze, który szykował się na zniszczenie ex, dowaleniem jej, szantażowaniem, a tymczasem była żona powiedziała oki, bierz, pamiętam jaki "kolega" był zadowolony ale i sfrustrowany, że nie było wojny, coś tam jeszcze próbował podskakiwać i zawsze było oki, możemy się dogadać ... nie wiem kto doradzał dziewczynie ale ma wszystko na piśmie, przyklepane i śpi spokojnie.
      A ze dziecko jest u ojca często, to chyba dobrze ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka