Dodaj do ulubionych

kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniarek?

23.03.20, 21:47
epidemia szaleje, a powiązana z piss-partią władzuchna zwalnia personel medyczny:
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25814086,tak-wygladaja-moje-rece-po-12-godzinach-pracy-zezarta-skora.html#s=BoxMMtImg1

--
volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
"a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
Obserwuj wątek
    • malia Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 24.03.20, 14:41
      Podnoszę wątek. Przeczytałam teraz wypowiedź jakiegoś pisowskiego debila - nie podoba się, niech zmieni pracę.
      To co, pielęgniarki, ratownicy, lekarze nie mogą się teraz wypowiadać, żalić się, poskarżyć że jest ciężko, bo wypad z roboty.
      A gdyby zrezygnowali z tego obecnego miodu, to aż się chce napisać WSZYCY WYMRZEMY , ciekawe co by powiedzieli, gdyby rzucili papierami , gdzie by to pisowe państwo z papieru się znalazło.
      Kurde, ruszyło to mną bardzo
      • 1elka26 Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 24.03.20, 20:30
        Dzisiejsza konferencja Budki i "prawdziwej prezydent":

"- Każdy lekarz w takiej sytuacji jest potrzebny i każdy powinien pracować i pomagać. Na to składali przysięgę, a czas jest wyjątkowy...
        - Czyli też Marszałek Grodzki, premier Kopacz...
        - Dziękujemy za uwagę".

Kurtyna!!!

Szczyt hipokryzji i obłudy. Kopacz zapewne kopie ziemiankę metr w głąb, a Grodzki uczy się posługiwanie "inspiratorem" zgodnie z terminologią stosowaną przez "prawdziwą prezydent"
        • morekac Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 25.03.20, 07:11
          Kopacz ma jeszcze prawo wykonywania zawodu? Od lat już chyba nie pracuje jako lekarz. I czy na pewno inni politycy-lekarze zaraz jednak nie pójdą do pracy jako lekarze?

--
          -------------------------------------------------------------
          "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
          • morekac Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 25.03.20, 07:14
            No i Karczewski też teraz nie pracuje, tylko siedzi na kwarantannie, bo tak go koledzy z rządu i obu PISów urządzili ustalając durne kryteria do robienia testów na covid.

--
            "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
    • memphis90 Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 25.03.20, 07:22
      Oczywoscie zwolnienie jest karygodne, ale skoro pani pracuje na noworodkach, to tam się od lat dezynfekuje ręce dosłownie co 3 minuty... Co się niby teraz zmieniło--no, może poza tym, że zmiana płynu na inny może wywołać jakąś reakcję alergiczną skóry? Ja już pisałam, że płynu używam jakieś 100x dziennie i ręce "żyją". Brak masek to jest totalny dramat...

--
      "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
      • morekac Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 25.03.20, 07:34
        Zmieniła ci się narracja?

--
      • amsterdama Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 25.03.20, 12:17
        Memphis, a Ty nie masz teraz problemu ze skórą rąk? Zawsze się myło ręce przed i po kontakcie z pacjentem, ale teraz się je szoruje do obłędu. Gdyby był taki zapas rękawiczek, aby do każdego pacjenta za każdym razem podejść w nowych czystych- byłby mniejszy problem ze skórą. Dodatkowo- szorowanie rąk po każdym dotknięciu klamki, przed podniesieniem kubka do ust. Większość medyków, których praca nie jest ograniczona do teleporad- ma w tej chwili podobne problemy.
        • memphis90 Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 25.03.20, 14:39
          No właśnie nie mam. Zawsze często odkażałam i czasem się trochę przesuszają, ale wystarcza krem. Co innego po chemii gospodarczej, tu potrafię się naprawdę podrażnić. Dlatego się dziwię, że pielęgniarka akurat z neonatologii, gdzie preparatów używają kompulsywnie i co chwila, ma nagle skore "zjedzoną po jednym dniu". No chyba, że zmienili płyn i nowy ją uczulił...

--
          "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
    • gliminstory Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 25.03.20, 15:05
      Ja generalnie nie chcę być obsługiwana przez sfrustrowanych pracowników żadnego zawodu. Ani przez sprzedawczynie co łaskę klientowi robią że w sklepie obsłużą, ani przez służbę zdrowia obrażoną że pacjent przychodzi i coś w ogóle chce, ani przez tramwajarza który zamyka drzwi przed nosem pasażerowi bo "za mało mi płacą żeby być miłym". Weź kredyt, zmień pracę. Tak wygląda życie w wielu zawodach. Każdy sam sie decyduje, czy w tym zawodzie pracować chce czy nie. Mieć trójkę dzieci i stałą pracę na państwowej posadzie - niejeden pozazdrości, bo u prywaciarza na jakiejś prowincji by nie utrzymał etatu chcąc korzystajać z zasiłków chorobowych/macierzynskich.
      Ja namawiam do zmiany pracy jeśli ktoś nie czuje się dobrze w danym zawodzie i jest wypalony/sfrustrowany. Niech poszuka miejsca takiego, gdzie będzie sie spełniać.
      A wtedy też stan zapotrzebowania i docenienia danego zawodu zacznie wyglądać realnie i będą musiały być głębsze zmiany systemowe.
      Oczywiście zawsze znajdą się osoby, co będą chciały w danym zawodzie być tylko wtedy gdy jest faza prosperity, a gdy przychodzi kryzys to zwiewają w te pędy i czekają by ktoś inny sprawy wyczyścił... Znam lekarzy okazjonalnie pracujących w szpitalu a zarabiających grubą kasę w prywatnych gabinetach - którzy poszli teraz na zwolnienia chorobowe, wcale nie dlatego, że nagle się okazali ciężko chorzy, oj nie..
      • agrypina6 Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 25.03.20, 15:30
        Lekarze poszli na zwolnienie bo mogli. Może mają choroby o których ty nie masz pojęcia i mieć nie będziesz. Ci lekarze, żeby nie być sfrustrowani i godnie zarabiać wybrali pracę w prywatnym gabinecie. Mają prawo. Jak zazdrościsz to zrób studia lekarskie albo pielęgniarskie i do roboty do szpitala. Płaca marna, odpowiedzialność duża. Narażenie nie tylko obecnie na koronawirus bardzo duże
            • gliminstory Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 25.03.20, 16:00
              W zawodach medycznych jest sporo starszych osób, jest sporo osób z obciążeniami onkologicznymi. Mam takich znajomych. I im się nie dziwię, bo to dla nich ryzyko śmierci. Ale tacy -raczej biznesmeni- co to pracę w publicznej służbie zdrowia traktowali jak miejsce gdzie można zdobyć klienta do przekierowania do prywatnego biznesu, albo jako lekarze olali stan epidemii bo ważniejsze było ostrzykiwanie botoksem w prywatnych gabinetach wcale nie tak mało..

Zawody medyczne ciut różnią sie od "zwykłych". Jest przysięga Hipokratesa, kodeks etyki itd
              • agrypina6 Re: kiedy w Polsce się zrobiło za dużo pielęgniar 25.03.20, 16:20
                Serio? Szkoda ze wcześniej nikt tych zawodów nie docenił. Szczególnie pielęgniarek. Ich średnia wieku to 50+.. Za powołanie i przysięgę Hipokratesa rachunków nikt nie zapłaci. Zawody medyczne to zawody jak każde inne. Trzeba najpierw dobrze tym ludziom zapłacić za narażanie życia a później można gledzic o powołaniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka