Dodaj do ulubionych

Nauka zdalna od środy

24.03.20, 15:05
Szkoła mojego syna już się określiła - wszystko będzie przesyłane przez librusa, żadnych dziwnych lekcji online i videokonferencji. Lekcje mozna realizować w swoim tempie, zadania domowe odsyłać jak do tej pory.

Naprawdę bardzo się cieszę smile
Obserwuj wątek
    • anika772 Re: Nauka zdalna od środy 24.03.20, 15:08
      Wczoraj i dziś miałam radę, podobne ustalenia.
      Mamy wystawić przynajmniej jedną ocenę każdemu uczniowi, realizować podstawę programową, ale z poszanowaniem higieny pracy (=nie za dużo).
      A, i ewidentna pomyłka ministra (a może jednak nie?) z datami (9 i 10 to Wielki Czwartek i Piątek, od zawsze wolne dla uczniów) ma nas nie interesować, tylko mamy w tych dniach zrealizować swój plan zajęć.
    • little_fish Re: Nauka zdalna od środy 24.03.20, 15:22
      U nas tak to mniej więcej wygląda. Młody dostał nowy plan lekcji. W poniedziałek 4 w pozostałe dni po 3 lekcje. I w danym dniu ci konkretni nauczyciele przesyłają zadania. Zawsze przez librusa. Czasem jest prezentacja czy filmik z nowym materiałem, czasem tekst do przeczytania, czasem po prostu odesłanie do książki i ćwiczeń. Nie wygląda to źle.
      • memphis90 Re: Nauka zdalna od środy 24.03.20, 18:10
        U mnie nadal szaleństwo - np przeczytac zasady gry w pilke nożna i na piśmie odpowiedzieć na pytania odnośnie zasad piłki nożnej. Odpowiedzi wysłać nauczycielowi. Zrobić quizlet z angielskiego. Na muzyce nauczyć się o Chopinie i wymyślić 5pyt do quizu. Pytania wysłać. Na historii odpowiedzieć na pytania jakieśtam o kościele - odpowiedzi wysłać. Ilestam zadan na matlandii. Na polskim - przeczytać tekst, opisać piramidę żywienia, opisac swoją dietę, wymyślić i napisać przepis kulinarny, wymyślić i napisac zaproszenie do restauracji. To jest zadanie na następny dzień. Ogólnie to był zestaw z dnia dzisiejszego...

--
        "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
      • liliawodna222 Re: Nauka zdalna od środy 24.03.20, 16:14
        laaisa napisała:

> A jak to ocenić skoro wszystko zrobione z pomocą googla? Nawet słaby do tej por
        > y z języka zrobi wszystko celująco. Bez sensu moim zdaniem.

No oczywiście, że oceny będą niemiarodajne, chyba wszyscy mamy tego świadomość. Natomiast znaleźliśmy się w szczególnej sytuacji i jakieś działania trzeba podjąć. Nie jesteśmy państwem tak zaawanasowanym, technologicznie, żeby wszelkie aspekty życia, w tym nauki, przenieść do świata wirtualnego, więc robimy tyle, ile można.. smile

--
        "Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa."
        Juan Luis Vives
      • asia_i_p Re: Nauka zdalna od środy 24.03.20, 16:18
        1. Testy w Google Classroom - przy sensownie ułożonych za mały czas reakcji, zeby wyszukać w Google.
        2. Dłuższe prace pisemne + googlanie fragmentów, jeśli praca niepokojąco odstaje od zwykłego poziomu ucznia.
        3. Rozmowy online 1 na 1 i ocena za odpowiedź ustną.

--
        The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
      • bo_ob Re: Nauka zdalna od środy 24.03.20, 16:21
        laaisa napisała:

> A jak to ocenić skoro wszystko zrobione z pomocą googla? Nawet słaby do tej por
        > y z języka zrobi wszystko celująco. Bez sensu moim zdaniem.

A z sensem to jak miałoby być ?
      • hanusinamama Re: Nauka zdalna od środy 24.03.20, 16:30
        To moze warto aby dziecko sie nauczyło ze uczy sie dla siebie, dla własnej wiedzy a nie dla 5. Teraz dobry czas na to

--
        "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
        • droch Re: Nauka zdalna od środy 24.03.20, 18:49
          > To moze warto aby dziecko sie nauczyło ze uczy sie dla siebie, dla własnej wiedzy a nie dla 5.

Przecież w kontekście zasad rekrutacji powyższe zdanie jest z założenia fałszywe.
    • fogito Re: Nauka zdalna od środy 24.03.20, 17:46
      U nas w szkole dowolność. Ja utworzyłam google classes dla moich 8 klas. Poki co z 70 uczniow klas 7 dołączyło 20 osob. No coz zobaczymy jak bedzie dalej. Plusem jest ze możemy pisac do siebie po angielsku na tzw strumieniu i ja od razu koryguje błędy i wszyscy to widza jednocześnie. Od jutro zadaje zadania i bede egzekwować. Klasy 2 i 3 raz w tygodniu bede wysylac material i moze uda sie raz w tygodniu Skype. Wszystkie zaecia indywidualne via Skype
    • iberka Re: Nauka zdalna od środy 24.03.20, 22:55
      Szkoła podstawowa: materiały na cały tydzień są na stronie szkoły, zadanie domowe (jeśli będzie), to do odesłania @ jak do tej pory. Są linki do filmików,cdo e-podręczników, materiały do druku oraz do wypełniania.
      Liceum: matematyka codziennie 1h telekonferencji, reszta przedmiotów via Librus - klasa maturalna.
    • z_lasu Re: Nauka zdalna od środy 25.03.20, 08:37
      U nas ogłosili wczoraj wieczorem. Wszystko przez wiadomości na Librusie (nie przez zadania domowe). Wiadomości z zadaniami mają być wysyłane przez nauczycieli do godz. 10.00. Muszą być odebrane w tym samym dniu do godziny 17.00 - na tej podstawie będzie odnotowywana obecność. Nieobecności muszą być usprawiedliwiane. Nauczyciele będą dyżurować zdalnie zgodnie z dotychczasowym planem lekcji czyli np. nauczyciel biologii jest dostępny dla klasy 6a w piątek od 9.55 - 10.40. Niespecjalnie mi się to podoba, zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce.
    • iwoniaw Re: Nauka zdalna od środy 25.03.20, 16:12
      U nas jak najbardziej mają i zdalne lekcje i dostępnych nauczycieli na komunikatorach i mailu i zadania domowe do samodzielnego zrobienia i odesłania to tylko część tego, co robią. Na całe szczęście, bo polecenie czytania podręcznika i wykonania ćwiczeń z niego na ocenę to nie jest żadne nauczanie, ani zdalne ani bezpośrednie.
      Muszę przyznać natomiast, że widać różnicę zaangażowania i umiejętności między nauczycielami i podział wcale nie jest tu wg wieku czy zaawansowania technicznego (niektórzy sami piszą, że dopiero ogarniają narzędzia, ale lekcje mają naprawdę dobre mimo tego), tylko kto był dobrym nauczycielem, to jest nadal, a kto był wujowym analogowo, to i teraz jest nie lepszym, za to bardziej się to rzuca w oczy, gdy rodzice wszystko widzą czarno na białym, np. "rozdział x przeczytać i do środy zadania 1-56 wysłać na maila" gdy inni i na pytania odpowiadają i zadania wrzucają poprawione i prowadzą krótkie lekcje na żywo i choćby głupie linki do tematu potrafią w necie znaleźć i podsunąć uczniom.

--
      "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
      • ponurra_kurra Re: Nauka zdalna od środy 25.03.20, 18:37
        To chyba lepiej, że czytają też z podrecznika, który i tak mają w domu i który realizuje podstawę programowa, a nie tylko siedzą godzinami przy ekranie komputera robiąc ćwiczenia online lub oglądając enty filmik?
        • iwoniaw Re: Nauka zdalna od środy 25.03.20, 19:13
          ponurra_kurra napisał(a):

> To chyba lepiej, że czytają też z podrecznika, który i tak mają w domu i który
          > realizuje podstawę programowa, a nie tylko siedzą godzinami przy ekranie komput
          > era robiąc ćwiczenia online lub oglądając enty filmik?

Tak, to lepiej, że czytają TEŻ podręcznik. Gdyby to miała być jedyna forma zapoznawania z tematem to natomiast raczej słabo.

--
          "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
    • princy-mincy Re: Nauka zdalna od środy 25.03.20, 16:31
      U nas wszystko przez Teamsy i uwazam to za bardzo dobry wybor.
      Lekcje beda wysylane w poniedzialki na caly tydzien z rozpiska, by robic je wg planu i kiedy odeslac (rowniez przez teams) lub do kiedy wypelnic online.
    • scarlett74 Re: Nauka zdalna od środy 25.03.20, 19:18
      Moi niektóre lekcje mają online, po wpadce "obiad, ile razy mam wołać...",😊 uprzejmie poprosiłam o info, kiedy to ma miejsce. Ale mam się nie martwić, bo u wielu było słychać wołania na śniadanie/obiad, ryki młodszego rodzeństwa, lub nie zawsze kulturalne rozmowy ojców przez telefon...😋

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka