Dodaj do ulubionych

Samorządy robią to co powinno Państwo..ciekawe na

24.03.20, 15:53
im wystarczy kasy. Tu Radom
decyzją prezydenta miasta Radosława Witkowskiego, Radomski Szpital Specjalistyczny otrzyma dodatkowy milion złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na wypłatę dodatków dla personelu. Ich wypłata rozpoczyna się już dziś i potrwa do końca kwietnia. Miasto pracuje też nad pakietem wsparcia dla przedsiębiorców, który chronić ma miejsca pracy. Firmy zwolnione zostaną m.in. z lokalnych podatków.

A PIS zajęte tylko tym, zeby do wyborów doszło. Morawiecki na konferencji pierdzieli o swojej mamie...cyrk.


--
"Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
Obserwuj wątek
  • szafireczek Re: Samorządy robią to co powinno Państwo..ciekaw 24.03.20, 16:00
   Taka była idea samorządów - bliżej spraw lokalnych, tylko oczywiście za ideą nie poszły w dół odpowiednio pieniądze... Ale i tak rozgarnięte samorządy im szybciej zaczną, bez oglądania się, wprowadzać takie działania, tym region lepiej na tym wyjdzie. Inna sprawa, kto będzie sobie próbował przypisać zasługismile
  • joaz Re: Samorządy robią to co powinno Państwo..ciekaw 24.03.20, 16:07
   Wiele szpitali należy do samorządów - gminnego lub wojewódzkiego.
   Ale faktycznie jak zwykle wiele ciężarów, które polegają na realizacji zadań państwa spoczywa na samorządach. A pieniędzy na ich realizację zawsze za mało. Obniżka podatków lokalnych dla przedsiębiorców to mocne osłabienie budżetów gmin. A jeszcze z powodu nadal nieodwołania wyborów za chwilę samorządy zaczną wydawać środki na ich organizację - bo wiele działań trzeba podjąć znacznie wcześniej niż wyboru np. drukowanie i wywieszenie obwieszczeń wyborczych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka