Dodaj do ulubionych

Czy to już? Dojrzewanie u chłopca

27.03.20, 10:09
Syn lat 10, w tym roku 11. Od około roku od czasu do czasu pojawiały sie pryszcze. 1-3, szybko znikały. Od ok 2 tygodni pryszcze są cały czas. Głównie nos, okolice pod nosem, broda. Są też zaskórniki na nosie. Cera poza tym wygląda normalnie, nie widzę żeby mu się przetłuszczała. Dziecko mi chyba zaczyna dojrzewać...
Poradzcie jakie kosmetyki mu kupić? Coś do oczyszczania twarzy na pewno i jakiś peeling? Czy plastry na nos na te zaskórniki? Krem do twarzy? Nie chcę przesadzić z ilością bo to chlopak a nie dziewczyna więc nie musi mieć aż tylu kosmetyków ale te podstawowe chociaż.
Z góry dzięki smile
Obserwuj wątek
    • gaskama Re: Czy to już? Dojrzewanie u chłopca 27.03.20, 10:15
      A będzie chciał tego używać???? Mój nie ma dużych problemów, ma 18 lat. Ale w życiu nie uzylby nic poza mydłem. Też kupowałam mu jakieś toniki, ale nie chciał stosować. Jedyne co używa 2, 3 razy w roku to plastry na nos, by usunąć zaskorniki.

--
      "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
    • lot_w_kosmos Re: Czy to już? Dojrzewanie u chłopca 27.03.20, 10:51
      Pewnie już, ale to nic nie znaczy
      Każdy dojrzewa inaczej, w swoim tempie, na swój sposób , ze swoim zestawem objawów.

Mój 14 latek o wzroście 180 cm już, jest szczuplutki, poci się jak świnia, a nawet włosów pod pachami nie ma, a buzię ma jak śliczna instagramerka, żadnego pryszcza, a mutację na ten przykład już przeszedł ....
      smile
    • bywszy Mydło. I dezodorant 27.03.20, 11:05
      Jak w tytule - mydło. I dezodorant, kiedy zacznie się pocić.
      Niech o tym nie zapomina, w tej sprawie możesz pomóc.

Wszystko powyżej - jeśli sam będzie chciał.
    • aguha Re: Czy to już? Dojrzewanie u chłopca 27.03.20, 11:40
      Mojego syna w podobnym wieku dopadł trądzik, i to od razu dosyć mocno. Żadne apteczne kremy/plastry, maści na receptę za bardzo nie pomagały. Niestety skończyło się na półrocznej kuracji antybiotykowej. Pięknie podziałało i przez prawie 7 miesięcy był spokój. Ostatnio znowu syna mocno wysypało, mimo smarowania Skinorenem. Jak już sytuacja się uspokoi, to muszę umówić na wizytę d dermatologa i zobaczymy co dalej.

Może spytaj w aptece, co polecają farmaceuci z kosmetyków do cery trądzikowej. Ewentualnie kup Skinoren (żel) - jest bez recepty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka