Dodaj do ulubionych

Czy poświęcą polskie dzieci?

27.03.20, 19:34
Obecny układ rządzący zrobi wszystko by duda został "prezydentem" w maju 2020.
Jeśli trzeba będzie pomimo panującej pandemii wyślą je do szkoły.
Takim terminem kiedy będą chcieli to zrobić by pokazać(okłamać) że wszystko jest ok może być umowne "po majówce".
Ja im nie wierze w ani jedno słowo i wiem że są gotowi poświęcić zdrowie i życie naszych dzieci by osiągnąć swój cel.
Obserwuj wątek
        • leni6 Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 20:36
          Nie, siedzimy w domu do lepszej pogody czyli gdzieś tak do połowy albo końca maja w międzyczasie zwiększamy liczbę łóżek szpitalnych, respiratorów, sprzętu ochronnego, analizujemy skuteczne metody leczenia i gromadzimy leki. Potem wychodzimy z domu, pracujemy, dalej unikamy dużych zgromadzeń.
            • iwoniaw Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 22:08
              leann32 napisał(a):

> Jakiej k... pogody? Nie wiem czy zauwazylas ale sa kraje w ktorych aktualnie je
              > st goraco jak w piecu i koronowirus ma sie wysmienicie.

Np. które to te kraje, "w których aktualnie jest gorąco jak w piecu i wirus ma się wyśmienicie"?

--
              "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
                • iwoniaw Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 22:28
                  double-facepalm napisała:

> Część USA na pewno, może nie gorąco ale nawet dwukrotnie cieplej niż w pl

Gdzieś mi mignęło, że tam właśnie (Teksas?) jest mniej przypadków niż w chłodniejszych stanach, stąd moje pytanie, czy faktycznie są kraje, gdzie teraz jest lato (albo choć znacznie cieplej niż u nas) i wirus szaleje w najlepsze (bo że są tam izolowane zawleczone przypadki, to nie wątpię). Jak to jest? Wszędzie trąbili na początku pandemii w Europie, że wirus gorąca nie lubi...

--
                  "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
            • leni6 Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 00:07
              Czy jakie ? Tajlandia, Malezja, Indonezja, Wietnam, Australia, w których początkowo było dużo więcej zachorowań niż w Europie a teraz jest duzo mniej ? Pogoda nie eliminuje całkowicie zarazen, ale je istotnie zmniejsza, poza tym koniec sezonu grypowego odciąży szpitale, a koniec okresu przeziebieniowego pozwoli łatwiej identyfikować chorych na covid.
          • alicia033 Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 09:38
            leni6 napisała:

> w międzyczasie zwiększamy liczbę łóżek szpitalnych, respiratorów, sprzętu ochronnego,

ROTFL
            Ale dobrze, władzuchna dokupi ci respiratorów.
            A kto te łóżka i respiratory obsłuży? Ci, których JUŻ DZIŚ dramatycznie brakuje?

--
            z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
            volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
    • snajper55 Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 19:38
      lajtova napisał(a):

> Obecny układ rządzący zrobi wszystko by duda został "prezydentem" w maju 2020.
      > Jeśli trzeba będzie pomimo panującej pandemii wyślą je do szkoły.

Ale dzieci zazwyczaj ciężko nie chorują, więc trudno taką politykę nazywać poświęcaniem dzieci.

S.
      --
      Sukces PiS! Spada liczba chorych na raka. Gdyż szybko umierają.
      • iwoniaw Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 20:29
        triss_merigold6 napisała:

> Bombelki zaktualizują bazę wirusów i przekażą dalej.
        > Btw, ograniczenia sanitarne mają obowiązywać nadal, czyli będzie można posadzić
        > ósmoklasistów do egzaminów w 60 osób w jednej sali, ale szkołę mogą opuścić na
        > jwyżej dwójkami.tongue_out

Spoko, przy dzisiejszych odsetkach orzeczeń i dostosowań nie ma opcji, żeby zebrali w jednej szkole 60 "normalnych", więc tylu w jednej sali nie posadzą na bank. W dodatku muszą zachować odstępy między stolikami z przyczyn pozaepidemicznych big_grin

--
        "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
          • iwoniaw Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 09:59
            skumbrie napisała:

> Ale mogą zebrać 60 z dostosowaniami. Sytuacja w szkole koleżanki, 4 klasy ósme.
            > 80 uczniów z różnymi dostosowaniami i 20 normalsow.
            > Jak myślicie, kto ma bardziej komfortowe warunki do pisania? 😁

Myślę, że wszyscy porównywalne - z różnymi dostosowaniami nie siedzą przecież wszyscy razem. Zwłaszcza że część z nich ma dostosowanie polegające na byciu w osobnej sali z nauczycielem czytającym indywidualnie polecenia.

--
            "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
    • stephanie.plum Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 20:43
      nie poddawajmy się histerii.

póki co, mamy ograniczenia, wprowadzone tak, jak w innych krajach Europy, albo nawet i wcześniej.

jeśli wokół będzie szaleć pandemia, a u nas ogłoszą, że "wszyscy zdrowi", to będzie podejrzane.
      zachowajmy siły, żeby drzeć szaty wtedy, teraz nie ma co po próżnicy w klawiatury walić.

takie jest moje zdanie, którego oczywiście można nie podzielać.

--
      idę tam, gdzie idę
        • azja001 Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 21:39
          Wrócą albo nie wrócą. Dzisiaj we Włoszech zmarło prawie 1000 osób a Polska nie jest wyspą odizolowaną od Europy. Jesteśmy jak naczynie połączone i dopóki sytuacja nie będzie opanowana w Europie u nas też nie będzie spokojnie. Posyłanie w takich warunkach dzieci na jakieś kretyńskie egzaminy które nic nie wnoszą to głupota i lekceważenie słabszych czyli dzieci i seniorów. Rodzice 8 klasistów powinni ostro protestować
        • stephanie.plum Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 21:44
          jeśli faktycznie pandemia się skończy, to niech wracają.

jeśli ludzie nadal będą chorować, to nie będą mogli mówić o końcu pandemii.

nie wiem, czy jakikolwiek rząd zdołałby okłamać społeczeństwo w takiej sprawie, nawet, gdyby bardzo chciał.
          w Chinach na początku zakazali lekarzom ostrzegać o wirusie pod karą (na Gazecie czytałam), no i co? krótkie nogi to miało.

na razie w Europie terminy ograniczeń przedłużono do max 20 kwietnia, chyba. nikt nie wie, co będzie dalej.

może ten nasz rząd to wyjątkowi optymiści?

jeśli natomiast każą dzieciom iść do szkół podczas pandemii, trzeba będzie okazać obywatelskie nieposłuszeństwo, i tyle w temacie.

--
          idę tam, gdzie idę
    • rb_111222333 Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 22:20
      Bałam się tego, ale teraz nie wierzę w taki scenariusz. Kaczyński może i by poszedł na to, ale nie wierzę, że nikomu nie zadrży ręką podpisując takie rozporządzenie, przecież oni będą odpowiadać karnie. Poza tym, władze lokalne się buntują, nie zbiorą komisji, naprawdę nie wierzę, że to przejdzie.
      • stephanie.plum Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 22:24
        jeśli chcą rządzić, a nie wyjechać na taczkach, muszą chociaż trochę liczyć się z rzeczywistością, która dotknie tak zwanego "suwerena", więc ja też nie wierzę.

słyszałam (może to ploty, bo tylko od kogoś), że w Hiszpanii władza nie ma teraz lekko...

--
        idę tam, gdzie idę
      • lauren6 Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 22:49
        Myślę, że już nawet w PISie zaczynają dostrzegać jak bardzo stary cap jest oderwany od otaczającej rzeczywistości. Prędzej czy później dojdą do wniosku, że ten dziadyga jest kulą u nogi i prędzej zatopi ich rządy, zamiast je umacniać.
      • jasnoklarowna Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 00:14
        Ale na tym polega myk, że aby wybory się odbyły już nic nie muszą podpisywać.
        Żeby stan nadzwyczajny ogłosić już tak.
        Czekam, po świętach będą egzaminy 8 klas, ciekawe czy się odbędą.
        Mam podejrzenie, że ten próbny test on line który ma być w poniedziałek to jest po to by sprawdzić możliwość zdalnych testów
      • anorektycznazdzira Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 08:14
        Ale ty naiwna jesteś, co ma komu zadrżeć, przecież egzaminy i wybory są już rozpisane odpowiednimi przepisami, wystarczy nie robić nic i ich nie odwoływać.

Myślisz, że po co specustawa- żeby tylko nie wprowadzać stanu wyjątkowego, który w oczywisty sposób powinien być wprowadzony, a który jest jedyną sytuacją AUTOMATYCZNIE przesuwającą wybory. Po to ten taniec wariata z nowymi ustawami, nowymi paragrafami, które wcale nie były potrzebne do walki z epidemią, bo ustawa na ten temat była. Tylko opierała się na wprowadzeniu stanu wyjątkowego (i wtedy wszystko dostępne, kwarantanny, zamknięcia instytucji, ograniczenie przemieszczania itd). No a stan wyjątkowy jest jednoznaczny z tym, że wybory się nie odbywają. Jakieś wątpliwości co tu się wydarzyło?

--
        'A teraz wzbudzę w was poczucie niższości. Zresztą uzasadnione.' by król Julian
    • mia_mia Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 27.03.20, 23:09
      Myślę, że jak przyjdzie co do czego to z obawy o własne życie dziadki z pisu pójdą po rozum do głowy, a młodzi żądni krwi pomyślą o swoich rodzicach, może kochają ich bardziej niż kaczora. Ginąć za Jarosława pewnie nie wszyscy będą chcieli, a przez rząd i środowisko pisu wirus idzie jak burza i może nie wszyscy dotrwają do wyborów.
      Trzeba będzie wracać do życia, ale powinno się to odbywać bez zbytecznych spędów typu Wielkanoc, egzaminy, matury i wybory. Szkoły, uniwersytety niech pozostaną zamknięte jak najdłużej.
      Dla rodziców najmłodszych dzieci rozwiązania z opieką w małych grupach, żeby mogli wrócić do pracy.
    • manon.lescaut4 Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 00:26
      Jedyne, co można zrobić, to nie idźcie na te wybory! Na serio, bez wątpliwości, olejcie to. Niech pójdą tylko sami kandydaci, ich wierni współpracownicy (głównie pisowcy), elka, tisz, pseudo ksiądz i gogosrogo. Poważnie pytam - jaki minimalny próg frekwencji musi zostać osiągnięty, by wybory były ważne?
    • ultimate.strike Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 01:09
      Jeżeli ojciec Twoich dzieci w spodniach chodził , a Ty nie miałaś nic przeciwko temu to poświęciliście ich życie na ołtarzu feminizmu, a wątek jest wyjątkowo niesmaczny. Coś jalby seryjny morderca biadolił, że kary za drobne kradzieże są za małe i rzez to jest przzestępczość.

--
      Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • belferka131313 Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 01:48
      Kaczka ma 70 lat. Ile jeszcze pożyje ? Koronawirus go wykończy i to szybko. Im szybciej tym lepiej , bo te PISowskie bałwany boją się kichnąć bez zgody KACZORA. Ciekawe, czy odważą się bez kaczej zgody koronawirusa złapać. A jeśli któryś zachoruje i umrze to pewnie kaczor ogłosi , że POLEGŁ DLA OJCZYZNY
    • mamdomek Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 03:02
      Nie ma obawy. PiS za najwyżej 2 tygodnie się podda i odwoła wybory. Bo będzie wysyp zachorowań z którymi państwowe służby sobie nie poradzą. Poza tym do maja ludzi będą na nich tak wkurzeni (utratą dochodów, pracy, kłopotami z zaopatrzeniem, ciągłym lękiem), że Adrian wyborów nie wygra za grzyba.
        • azja001 Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 07:58
          Załatwić dziecku zwolnienie, na pewno są w takim wypadku dodatkowe terminy egzaminu. Lekarze nie będą w tej sytuacji robić problemu. Sami zdalnie obradują a dzieci mają się narażać razem z nauczycielami. Stalinowskie metody....
    • nessy Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 07:58
      Żadnych wyborów będzie . Każdy, kto posiada choć odrobinę inteligencji, wie o tym.
      Nie wiadomo, co to będzie do maja. Mamy dopiero koniec marca.
      Zresztą do tej pory połowa Polaków miała w dupie wybory a teraz wielki lament i płacz, bo w maju na wybory będzie trzeba iść big_grin
      Przecież nawet gdyby, nikt nikogo nie zmusi. Ja pierdziele...
    • anorektycznazdzira Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 08:05
      Uważam, że egzaminy da się zorganizować tak, żeby nie były wymienialnią wirusów. Pozostaje pytanie, czy rzeczywiście zostaną tak zorganizowane tongue_out
      Ósmoklasistów nie jest tak znowu wielu, trzeba systemowo opanować kolejność docierania i wchodzenia do szkoły, rozsadzenie po salach. Maturzyści stanowią większą część uczniów danej szkoły, ale sprawa wygląda podobnie, a nawet łatwiej, bo są dorośli i łatwiej zastosują się do wytycznych sanitarnych.

Do tego miejsca ok. Tylko, że potem mają nastąpić powszechne wybory w których udział bierze 3/4 wszystkich ludzi przebywających na danym obszarze... suspicious suspicious

--
      'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
    • jusytka Re: Czy poświęcą polskie dzieci? 28.03.20, 08:40
      Sorry ale piszesz jak obłąkana... Nie masz wiedzy ani wyzszego ilorazu inteligencji to się nie wypowiadaj bo się tylko kompromitujesz

--
      ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka