Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie/zgon/koronawirus

28.03.20, 14:49
‚...Trzeba mieć świadomość, że koronawirus nie jest wpisany na listę poważnego zachorowania, a z tytułu zachorowania na COVID-19 zarażony nie otrzyma wypłaty z ubezpieczenia na życie. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie za „nazwane” w warunkach ubezpieczenia choroby, np. zawał serca, udar mózgu, czy nowotwory złośliwe lub zgon naturalny...’’

Teraz rozumiem, ze będzie zaniżona liczba zmarłych na koronawirusa
Obserwuj wątek
    • annajustyna Re: Ubezpieczenie/zgon/koronawirus 28.03.20, 14:53
      Zależy od polisy. Są i takie, co nie wypłaca, bo zmarły "zatail", że miał podwyższony cholesterol, a on po prostu nie wiedział, że coś takiego 20 lat temu wpisał mu w kartę lekarz... Jestem na bieżąco, bo właśnie zmieniłam mi i chłopu polisę.
    • araceli Re: Ubezpieczenie/zgon/koronawirus 28.03.20, 14:56
      Ta jasne - już widzę jak lekarz określający przyczynę zgody pyta rodziny 'a jakie warunki ubezpieczenia miał zmarły?'... Litości - dajcie spokój z ta histerią.

--
      Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
    • chicarica Re: Ubezpieczenie/zgon/koronawirus 28.03.20, 15:01
      No to super, niech mi wpiszą w takim razie niewydolność krążeniowo-oddechową, w trumnie będzie mi wszystko jedno, a przynajmniej chłop jakiś grosz dostanie...

--
      ---
      Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
      • iwoniaw Re: Ubezpieczenie/zgon/koronawirus 28.03.20, 16:00
        annajustyna napisała:

> Przecież to podchodzi pod zgon naturalny, czyli nie w wyniku czynu zabronionego
        > bądź samobójstwa...

Oczywiście, że tak, zupełnie nie rozumiem, po co kolportować takie bzdury. Autorzy niektórych "artykułów" to hieny żerujące na kompletnej bezmyślności ludzi, którzy to potem rozpowszechniają, a za chwilę będą się szczerze dziwić, jak to możliwe, że ktoś się nie dał zbadać, nakłamał lekarzom, uciekł z karetki etc. 😐

--
        'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
        'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
        • bei Re: Ubezpieczenie/zgon/koronawirus 28.03.20, 18:21
          Bywa różnie, trzeba przejrzeć polisy. Mojej znajomej nie wypłacono z polisy męża, bo zmarł doznając masywnego zawału. Poszli na spacer i jakby ktoś czar rzucił, chwila i nie żył, a obok ona i dwoje dzieci. Okazało się, ze gdzieś tam drobnym druczkiem stało, ze nie dotyczy zawału i udaru. To młody człowiek był -ok trzydzieści pięć lat.
          • iwoniaw Re: Ubezpieczenie/zgon/koronawirus 28.03.20, 19:36
            bei napisała:

> Bywa różnie, trzeba przejrzeć polisy. Mojej znajomej nie wypłacono z polisy mę
            > ża, bo zmarł doznając masywnego zawału. Poszli na spacer i jakby ktoś czar rzuc
            > ił, chwila i nie żył, a obok ona i dwoje dzieci. Okazało się, ze gdzieś tam dro
            > bnym druczkiem stało, ze nie dotyczy zawału i udaru. To młody człowiek był -ok
            > trzydzieści pięć lat.

No ale wykluczenia - nawet pisane drobnym drukiem - to co innego. Właściwie sytuacja ze znajomą jest dokładnie odwrotna do tego, co sugeruje zalinkowany artykuł.

--
            "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
    • anna.fal Re: Ubezpieczenie/zgon/koronawirus 28.03.20, 15:48
      Ubezpieczenie na życie obejmuje ochroną przypadki śmiertelne na wypadek zarażenia się koronawirusem, ponieważ wyłączeń na wypadek śmierci nie ma zbyt dużo - dotyczą zwykle samobójstw lub obecności w rejonie działań wojennych.
      Mi się wydaje że za śmierć zapłacą, nie zapłacą za chorobę bez śmierci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka