Dodaj do ulubionych

Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach

30.03.20, 20:38
tvn24.pl/polska/znp-z-wnioskiem-do-premiera-odwolajmy-egzaminy-apeluja-tez-badacze-i-maturzysci-4519707
Ubiegłoroczną rekrutację uważałam za upiorną, ale - w perspektywie wersji "egzamin zadżumionych" vs. odwołanie egzaminów i rekrutacja na podstawie świadectw - teraz myślę, że wcale nie była taka straszna. No, miała minusy, ale nie była najgorsza.uncertain

Z całego serca nie życzę nauczycielom, żeby tym razem rząd przychylił się do postulatów tej części, którą wydaje się reprezentować ZNP i ludzie w zakurzonych swetrach z PAN <jeszcze istnieje?!>, bo hejt spadnie na całe środowisko, i tak mocno poobijane, które teraz staje na głowie, żeby edukacja online jakoś działała.

Obserwuj wątek
    • anorektycznazdzira Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 30.03.20, 21:42
      Egzaminy moim zdaniem paradoksalnie da się przeprowadzić w zgodzie z zasadami izolacji- tylko trzeba wyłożyć hajs. Każdy dzieciak musi dostać maseczkę, zdezynfekowac łapki i tak dalej. Trzeba rozpisać sztywne procedury zbierania się i wchodzenia do szkoły, a następnie pod każda szkołą ustawić oddział porządkowych (może być policja nawet), którzy będą sztywno egzekwować te zasady. Można sporo zrobić, np. klasa A przychodzi o 8 i jest rozsyłana do sal, klasa B o 8:10 i do sal, klasa C o 8:00 i tak dalej.
      Z maturzystami nie będzie problemu, to dorośli ludzie.
      Ósmoklasistów jakoś się ogarnie i spacyfikuje.
      Tak, zgadzam się, że pierdolec tej rekrutacji przebije za chwilę sufit, a pomysły z konkursem świadectw podanym do wiadomości praktycznie w dniu egzaminu zamiast egzaminu (przypominam, zostało 20 dni i NIE mamy decyzji, żeby był odwołany) to przestępstwo.

--
      'Ta opowieść mnie znudziła, albowiem nie była o mnie. Kumasz zależność?' by król Julian
    • livia.kalina Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 30.03.20, 21:52
      "Leśne dziadki z PAN" i "ludzie w zakurzonych swetrach w PAN" właśnie opracowali urządzenie Ventil umożliwiające niezależną wentylację dwóch pacjentów jednocześnie przy użyciu jednego respiratora.

www.politykazdrowotna.com/55979,koronawirus-wynalazek-ventil-z-ibib-pan-pomoze-uratowac-wiecej-polakow

Natomiast w Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk powstała "wirusowa grupa wsparcia". To około 40 osób, które postanowiło zaangażować się w pomoc przy wykrywaniu koronawirusa. W ciągu kilku dni zbadali prawie 1000 próbek. Co więcej, naukowcy z Instytutu planują także opracować własny test na koronawirusa, który byłby dużo tańszy i dostępny na miejscu.

gloswielkopolski.pl/koronawirus-w-poznaniu-naukowcy-z-instytutu-chemii-bioorganicznej-pomagaja-wykrywac-koronawirusa-tworza-wlasne-testy/ar/c1-14882399

Naukowcy z PAN przepraszają, że nie są tak użyteczni jak biurwy w ministerstwie.

--
      super_hetero_dyna:
      "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
    • treo.tralve Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 30.03.20, 22:03
      Pominę butę tej pani co pisała i jej pogardę do wszystkich i wszystkiego, bo szkoda klawiatury uncertain
      ale- mam syna maturzystę. w szkole topowej, robiącego sakramencko trudny program ścisło-językowy. Na maturze miał szansę wypaść celująco.
      Oceny? no ma takie jak w takich szkołach- jak ktos ma dzubdziusia to wie....
      Nie może być.
      Ale na maturę w tym momencie bym nie puściła- i tyle.
      co zrobić, drogie brawo?
    • ciri_77 Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 30.03.20, 22:26
      Tris, Ty jak rozumiem nie masz dziubdziusia który miałby pisać egzamin? Ja mam, dwie dziewczyny. Jedna ma ZA, jest laureatką konkursu wojewódzkiego z polskiego, angielski na próbnym 100%. I jest tak zestresowana że nie napisze teraz nic, nadmiar nauki zdalnej ją wykańcza. Do tego mieszkamy z dziadkami, nie puszczę jej teraz w tlum.
      Rekrutacja na podstawie świadectw to najlepsze wyjście w przypadku egzaminów kwietniowych, można dołożyć wstępne w najbardziej obleganych szkołach.
      Matury można po prostu przesunąć.

--
      Ciri
      Jeśli nie wolno, a musisz - to trzeba!
    • hanusinamama Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 01:07
      Aktualnie wielu pracowników PAN uczestniczy w badaniach nad coronawirem. Zarówno tych dotyczących leków czy szczepionek jak i testów na wykrywanie coronawirusa. M.in. w Łodzi. Ale nie tylko więc może cięszmy sie ze PAN nadal istnieje...co do reszty to az szkoda było czytać.

--
      "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
    • fragile_f Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 04:27
      Zazwyczaj jestem grzeczna dla forumek i przeciwna wulgaryzmom, obrażaniu i tak dalej, ale ty (tak, z małej) jesteś chyba najbardziej ograniczoną a jednocześnie przemądrzałą kreaturą na forum.

Jak w ogóle śmiesz obrażać ludzi którzy zamiast pierdzieć w stołek (przecież sama doskonale wiesz, że nie robisz NIC pożytecznego dla świata a dobrze wyszkolona małpa/studentka 2 roku administracji byłaby w stanie cię zastąpić w dowolnym momencie), pracują na 3 zmiany i robiąc testy JAKO WOLONTARIUSZE. Jednocześnie inni współpracują przy tworzeniu szczepionki i leku. Już nie wspomne o naukowcach z innych wydziałów, bo i tak nie zrozumiesz na czym polega ich praca. Perły przed wieprze.

Ty na serio myślisz, że jesteś od nich lepsza? Starzejąca się biurwa z przerostem ego, przekładająca papierki i napierdzielająca na forum za pieniądze podatnika uważa, że jest warta więcej niż człowiek, który pomaga ocalić ludzkie życia big_grin Przecież to nawet nie jest komiczne, to jest tak niskie, że wątek o noblu dla Tokarczuk staje się szczytem Wersalu, kultury i wyższej p*lencji.

Najlepsze jest to, że jeszcze parę lat temu dało się z tobą normalnie pogadać, za od jakiegoś czasu okopałaś się w swojej megalomanii (oraz opisach wyrafinowanej przemocy psychicznej jakiej poddajesz swoje dziecko i resztę rodziny) do tego stopnia, że człowiek ma po prostu ochotę spisać ile godzin spędzasz na forum i wysłać przełożonemu, zeby ci dal kopa w zad na dobry rozbieg po zwolnieniu.

--
      Fragile
      • teraz.banderas Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 09:03
        Złota czcionka Fragile.
        Tylko jedna uwaga - to nie jest megalomania, tylko rozpaczliwa obrona przed coraz bardziej zżerającą ją żółcią i frustracją. Dlatego rozpaczliwie stara sie poczuć niby lepsza od wszystkich - od naukowcow, chociaż sama nie robi nic pożytecznego, a publiczne pieniądze bierze, od singielek, chociaż sama ma tak popie...oną historie osobistą, że aż współczuję, od macoch, chociaż sama ma partnera, ktory jest ojczymem, itp.
        • fragile_f Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 17:36
          A to tez, typowy zalew żółci połaczony z kryzysem wieku średniego. Siedzi ze starym i dzieciakiem na chacie i się jej odkleja, a wyjsc z domu nie może. Przeciez w niej czyta się jak w otwartej książce.

Btw mówili, ze przemocowcy beda mieli używanie i to widać po jej ostatnich, coraz bardziej agresywnych/pogardliwych wypowiedziach. Przeciez ta kobieta powinna mieć już dawno kajecik u dzielnicowego załozony, nawet jesli tylko polowa z tego co pisze, jest prawda. Osobowość starego trepa (taki archetyp filmowy wrecz, ten wojskowy typ ktory wysmiewa naukowca w 5tej minucie a w 70tej rozdeptuje go potwor albo porywa fala tsunami) w ciele klepiacej na forum w godzinach pracy urzedniczki.

--
          Fragile
          • teraz.banderas Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 17:47
            Na tym forum są osoby nie z mojej bajki, ale ona jest jedną z niewielu (może nawet jedyną) o których mogę powiedzieć, że autentycznie uważam je za obrzydliwe. I nawet mi jej nie żal, za to jej syna bardzo. Bo czy córkę też dręczy, nie wiem, ale pewnie tak, ma to w charakterze.
      • redwineiswhatilike Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 22:25
        fragile_f napisała:

> Jak w ogóle śmiesz obrażać ludzi którzy zamiast pierdzieć w stołek (przecież sa
        > ma doskonale wiesz, że nie robisz NIC pożytecznego dla świata a dobrze wyszkolo
        > na małpa/studentka 2 roku administracji byłaby w stanie cię zastąpić w dowolnym
        > momencie), pracują na 3 zmiany i robiąc testy JAKO WOLONTARIUSZE. Jednocześnie
        > inni współpracują przy tworzeniu szczepionki i leku. Już nie wspomne o naukowc
        > ach z innych wydziałów, bo i tak nie zrozumiesz na czym polega ich praca. Perły
        > przed wieprze.
        >
        > Ty na serio myślisz, że jesteś od nich lepsza? Starzejąca się biurwa z przerost
        > em ego, przekładająca papierki i napierdzielająca na forum za pieniądze podatni
        > ka uważa, że jest warta więcej niż człowiek, który pomaga ocalić ludzkie życia
        > big_grin Przecież to nawet nie jest komiczne, to jest tak niskie, że wątek o noblu dl
        > a Tokarczuk staje się szczytem Wersalu, kultury i wyższej p*lencji.

Wow smile
        Piękne
    • asia_i_p Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 07:52
      Triss, w normalnym kalendarzu maturalnym między pierwszym egzaminem pisemnym a ostatnim ustnym są zazwyczaj około trzy tygodnie.
      Jeżeli to ma wypalić, to trzeba by się było umówić, że przez te trzy tygodnie nie testujemy na koronawirusa ani maturzystów, ani członków komisji. Bo inaczej jeden wyłapany wycina na kwarantannę wszystkie swoje kontakty i do końca dociera połowa przy pomyślnych wiatrach.

Matury należy przesunąć na lipiec. Wtedy są wakacje, egzaminatorzy mogą pracować cały tydzień nad sprawdzaniem, a nie tylko w weekendy, bo i oni mają czas i szkoły są dostępne.
      29 czerwca - 3 lipca - piszemy podstawowe przedmioty, najczęściej wybierane, wszyscy nauczyciele w komisjach;
      Weekend 4-5 lipca - posiedzenie głównych komisj przedmiotowych przedmiotów, które sa już napisane, doprecyzowanie kluczy, przeszkolenie przewodniczących komisji;
      6 - 10 lipca - egzaminatorzy sprawdzają to, co zostało napisane w zeszłym tygodniu; pozostali nauczyciele spokojnie wystarczą do przypilnowania rzadziej wybieranych przedmiotów;
      Weekend 11-12 lipca - posiedzenie głównych komisji przedmiotowych przedmiotów pisanych 6-10 lipca;
      13-17 lipca - poloniści i językowcy, którzy już skończyli sprawdzanie pisemnych, wracają do szkoły na ustne;
      Weekend 18-19 - wprowadzenie wyników, sprawdzenie przez uczniów w systemie, na razie bez świadectwo
      20 - 24 lipca - tydzień na odwołania, w tym czasie spokojnie drukują się świadectwa
      Od 27 lipca rekrutacja.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
        • milka_milka Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 08:41
          I rozumiem, że wszyscy maja na te kierunki iść? Nie te, które wybrali, ale jakiekolwiek.

--
          Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
        • turzyca Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 11:09
          >Co by się stało, gdyby matury odbyły się w sierpniu? Uczelnie z zajęciami ruszają od października.

Owszem, ale we wrześniu mają sesję poprawkową. Rekrutacja z odwołaniami i wszystkim trwa ponad miesiąc.

Ja już pomijam taki drobiazg, że wykładowcy są naukowcami i we wrześniu mają konferencje. Jeżdżenie na konferencje i przygotowanie publikacji pokonferencyjnych jest częścią obowiązków.

--
          Entropia i chaos dnia codziennego
          • asia_i_p Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 11:18
            No ale to nie jest typowy rok i trzeba szukać rozwiązań nietypowych. Ja w lipcu zazwyczaj jestem w komisji rekrutacyjnej, a potem mam wolne, w tym roku zakładam, ze mogę być w maturalnej, moja córka zazwyczaj wypoczywa, w tym roku może pilnować młodszego brata, bo matka będzie w komisji maturalnej.
            W tym roku spokojnie zakładam, że mogę nie mieć wakacji i jeżeli to będzie jedyna cena za tę pandemię, to uznam, że mi się i tak upiekło.

--
            The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
          • ichi51e Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 11:23
            No to w tym roku nie pojada na konferencje albo sie przelozy. Czasy sa jakie sa a ze studentow uniwersytet sie utrzymuje wiec w roku takim jak nabor ma priorytet.

--
            wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
        • asia_i_p Re: Leśne dziadki z PAN i ZNP o egzaminach 31.03.20, 10:53
          Może być i w sierpniu. Grunt, żeby w wakacje, bo wtedy można mocno przyspieszyć prace sprawdzając nie tylko w weekendy.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka