Dodaj do ulubionych

Zazdroszczę ludziom,

31.03.20, 16:45
Zazdroszczę ludziom którzy nie wierzą w koronawirusa..
Mam znajomą na fb, ziębistka, antyszczep itp uparcie twierdzi, że covid nie istnieje. że to wszystko spisek i że w ogóle nie ma się czego bać. Wrzuca zdjęcia że spacerów z kilkumiesięcznym dzieckiem.
Udostępnia jakieś " naukowe" doniesienia, wywiady z " naukowcami".
Serio, zazdroszczę takiego luzu...
Obserwuj wątek
  • memphis90 Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 17:00
   Swoją drogą ciekawe czy możliwe byłoby strollowanie zarazawirusem całego globu przez rządy 3 czy 5 największych krajów...? Bo kontrolować jeden kraj jakaś mniej czy bardziej prawdziwą wizją można bez problemu - Amerykanie całe lata trzymali swoich za mordę zimną wojną, a potem próbowali efektu cieplarnianego...

   --
   "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • sumire Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 17:26
   He, kurcze, ja właśnie dzięki koronie odkryłam, że mój były szef jest antyszczepem. Dotychczas był bardzo cichy na fejsbuku, a od paru tygodni non stop bombarduje mądrościami, wywiadami z dziwnymi osobami, łamiącymi wiadomościami buk wie skąd. Wszystko spisek i jesteśmy manipulowani przez potężne siły.
   Masakra. Miałam go za w miarę normalnego gościa.
    • makurokurosek Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 17:46
     Nie jestem Ziembistka ani nikim takim ale o zbawienny wpływie witaminy C wiadomo od setek lat. Do robionego przez dużą część ematek syropu z czosnku oprócz miodu dodaje się cytryny, bo dzięki zawartej w soku z cytryny witaminę C lepiej przyswajane są lecznicze substancje z czosnku. Z dzieciństwa również pamiętam ,że przy każdym przeziębieniu lekarze zalecali witaminę C.
     • kyrelime Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 18:02
      Ale tu nie chodzi o cytrynę tylko "lewoskrętną wit. C", najlepiej podawaną dożylnie. Ma ona uleczyć z nowotworu, covida i ogólem wszystkiego. Niedawno na fb była historia dziewczynki z typowymi objawami PANDAS. Całe stada ziębistów przyciągnęły na profil matki na fb przekonując ją, że ma zabrać dziecko ze szpitala na żądanie, poszukac specjalisty pd odtruwania organizmu, podawać lewoskretna wit.c itd.
       • dr.amy.farrah.fowler Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 22:54
        W czosnku nie ma niczego, co owa witamina C mogłaby wspomagać. Jedyną jakkolwiek wyraźnie działającą substancją w czosnku jest allicyna, która ma bardzo słabe działanie przeciwbakteryjne, za to jest dość toksyczna.

        Long story short: żeby cokolwiek wyleczyć allicyną, musiałabyś ją podać w takiej dawce, że najpierw uszkodzisz klientowi wątrobę.

        --
        – Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...)
        – To teraz pomnóżcie to przez tysiąc. Tym właśnie jest blogosfera.
       • dr.amy.farrah.fowler Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 22:56
        Tak, znany od dawna fakt, przeziębienie bez witaminy C trwa 7 dni, a z witaminą C tylko tydzień.

        Wmawiano Cię przez lata kompletną bzdurę i dopatrujesz się na siłę skutków tam, gdzie ich nie ma. Gratulacje, BigPharma od lat świetnie się dorabia na takich ignorantkach.

        --
        – Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...)
        – To teraz pomnóżcie to przez tysiąc. Tym właśnie jest blogosfera.
     • dr.amy.farrah.fowler Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 22:51
      Z zażywaniem witaminy C to piramidalna bzdura, w którą wkręcił ludzkość na dziesięciolecia Linus Pauling (dobry dowód na tezę, że bycie noblistą nie chroni przed byciem kompletnym pojebem) pospołu z producentami suplementów.

      Witamina C owszem, coś robi w organizmie parę istotnych rzeczy, ale nikt normalnie się odżywiający w cywilizacji zachodniej w XXI wieku nie ma jej niedoborów, bo nie jest XIX-wiecznym wielorybnikiem, oraz ona nie ma żadnego wpływu na przebieg przeziębienia czy grypy. Przyjmowanie jej nie ma żadnego sensu, można się najwyżej dorobić kamicy nerek.

      Opisywany przez Ciebie syrop to wyłącznie placebo i nie działa nijak. Jakieś działanie ma z tego miód, ale słabe i objawowe.

      --
      – Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...)
      – To teraz pomnóżcie to przez tysiąc. Tym właśnie jest blogosfera.
      • makurokurosek Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 23:02
       Rozumiem, że zaprzeczasz istnieniu leczniczego działania czosnku.

       www.e-biotechnologia.pl/Artykuly/Czosnek-jako-roslina-lecznicza/

       Alliina to siarkoorganiczny związek chemiczny (sulfotlenek S-alkilocysteiny). Stanowi ona 83% ogólnej ilości aminokwasów znajdujących się w czosnku. Na metyloalliinę (S-tlenek-S-metylocysteiny) przypada 13%, a na propyloalliinę (S-tlenek-S-propylocysteiny) 2%. Alliina uznawana jest za prekursora zapachu i smaku czosnku. Podczas jego rozdrabniania następuje uaktywnienie obecnego w świeżym czosnku enzymu allinazy, pod którego wpływem alliina ulega hydrolizie, wskutek czego powstaje allicyna (Tabela 1), kwas pirogronowy i amoniak.

       Allicyna wykazuje właściwości antybiotyczne czosnku. Działa przeciwbakteryjnie, m.in. hamuje rozwój Helicobacter pylori. Na jej strukturze oparte są preparaty stosowane jako środki przeciwgrzybicze. Może być stosowana jako środek odkażający drogi oddechowe. Ponadto hamuje skupianie płytek krwi, obniża ciśnienie krwi i poziom tłuszczów w surowicy krwi.

       Ajoen i winyloditiina stanowią kolejne produkty rozpadu alliiny (Tabela 1). Winyloditiina wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, a ajoen działanie antymykotyczne, dzięki któremu może stanowić substancję do leczenia grzybic. Nadto posiadają one działanie antyagregacyjne płytek krwi.

       Czosnek zawiera także olejki czosnkowe, w skład których wchodzą m.in.: di-, tri-, tetrasiarczek diallilu, disiarczek dipropylu, disiarczek propyloallilowy, disiarczek dimetylu oraz enzymy i wiele substancji o działaniu antybiotycznym: adenozynę, alliksynę, kwercetynę, skordyninę, garlicynę i allistatynę. Adenozyna przeciwdziała zlepianiu się trombocytów, przez co zdolność naczyń wieńcowych ulega poprawie. Garlicyna ma zastosowanie w leczeniu biegunki bakteryjnej oraz schorzeń infekcyjnych dróg moczowych u dzieci. Z kolei allistatyna powoduje zwalczanie bakterii okrężnicy i gronkowca.

       • bywszy Re: Zazdroszczę ludziom, 01.04.20, 00:04
        makurokurosek napisała:

        > Rozumiem, że zaprzeczasz istnieniu leczniczego działania czosnku.
        > ...

        Szczerze mówiąc, trudno je potwierdzić.

        W peanach powszechne są określenia typu czosnek uważa się ..., ... jest uważany za ..., ... jest stosowany jako ....
        Jednak trudno jest znaleźć źródła, które by jednoznacznie potwierdzały jego skuteczność.
        W omówieniach badań powtarzają się stwierdzenia o słabym/nieznacznym pożądanym działaniu, albo wręcz o sprzecznych wynikach.

        I wcale mnie to nie cieszy - jestem maniakalnym pożeraczem czosnku.
        Nie wiem, jak silne dowody szkodliwości musiałbym znaleźć, żebym był w stanie go sobie odmówić. tongue_out
        • makurokurosek Re: Zazdroszczę ludziom, 01.04.20, 11:38
         Wiele roślin powszechnie uważanych jest za lecznicze czy to że nie są produkowane przez firmy farmaceutyczne i nie pisze się o nich poematów naukowych, nie opowiada o nich na konferencjach czy nie tworzy się ulotek reklamowych oznacza, że nie są skuteczne.
         Nie zamierzam nikogo przekonywać do stosowania ziół czy czosnku, ale biorąc pod uwagę jak dużo wpisów dotyczących syropu czosnkowego, czy z cebuli można znaleźć na małym dziecku to wnioskuje, że są to metody nadal często stosowane przez matki.
         Dodam tylko, że jak moja córka w wieku trzech miesięcy została zarażona salmonellą i przez dziewięć miesięcy bujaliśmy się z tą bakterią, wiesz co w końcu podziało, ogórki kiszone ( rada lekarki).
   • yennefer.00 Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 18:40
    Wiadomo, że rwho typu teorie brane dosłownie to głupoty, ale nie oszukujmy się, że nie ma na wysokich szczeblach różnych okropnych brudnych przekrętów. Nie mówie tutaj konkretnie, czy nie tylko o wirusie. Sama treść teorii spiskowych jest przesadzona, ale sam fakt, że nie wszystko jest takie, jak nam przedstawiają, to chyba nic nieprawdopodobnego.
   • buldog2 Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 20:04
    No tak, ale co? Przecież luz też ma, a jedno z drugim się nie kłóci.

    --
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
  • peonies Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 17:34
   A ja zazdroszczę tym ludziom beztroski i głupoty. Jak setki tysiące ludzi w tym kraju narażam się pracując. Uprzedzam zajadłe komentarze w stylu: nie musisz, nikt ci nie każe, idź na urlop czy zwolnienie. Gdyby wszyscy zastosowali się do tego typu rad jak wyglądałoby życie ludzi którzy maja ten przywilej i ten trudny czas spędzają w domu?
   • pasquda77 Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 17:39
    Ma takie artystki w bliskiej rodzinie, normalnie wstydzę się takie bzdury wrzuca teraz jedna z nich na FB 🤦 Spisek rządów i firm farmaceutycznych w celu obniżenia nam odporności , A spróbuj coś skomentować, ujadają jak Jork do buldoga 😂
    • aguha Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 17:59
     Gorzej jak takie poglądy głoszą pracownicy służby zdrowia. W poprzednim roku dzielił się ze mną swoją wiedzą rehabilitant w trakcie zabiegów. Usłyszałam miedzy innymi, że szczepionki to samo zło, jodem wyleczę Hashimoto, lekarze i firmy farmaceutyczne są w spisku, itp, itd. Źle trafił 🤣
     • makurokurosek Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 18:24
      Juz pomijam metody leczenia ale chyba nikt nie wątpi o tym ,że firmy farmaceutyczne są w zmowie z lekarzami ,a raczej ze lekarze przepisuja leki za które dostają prowizje. Najlepszym przykładem tego działania jest np problem USA z uzależnieniami od leków przeciwbolowych i psychotropow,które były masowo przepisywanie przez lekarzy
      • memphis90 Re: Zazdroszczę ludziom, 01.04.20, 12:55
       Ale piszesz to jako fakt czy fake powtarzany przez idiotow?

       --
       "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
    • yennefer.00 Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 18:43
     Widzenie wszędzie spisku i treść większości takich teorii to bzdury, ale nie oszukujmy się, że wszystko jest takie czyste i proste. W każdej sytuacji jest wiele czynników i np. naturalne pochodzenie wirusa nie wyklucza wykorzystywania sytuacji przez np. koncerny. Więc to nie jest tak, że albo się wierzy w szalone teorie albo przyjmuje oficjalne wersję wiadomości.
  • makurokurosek Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 17:41
   Biorąc pod uwagę ilość zachorowań i śmiertelność to daleko korona wirusowi nawet do grypy. Nie wiem czy jest to spisek czy sztucznie stworzony wirus czy też od wieków zapowiadana III wojna światowa. Na pewno histeria,kwarantanny i obostrzenia doprowadza do ogólnoświatowego kryzysu. Większym problemem niż koronowirus jest kryzys gospodarczy,bo póki co śmiertelność jest niewielka za to skutki gospodarcze juz są odczuwane
   • peonies Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 17:47
    Wiec niech wszyscy wrócą do pracy, dzieci do szkoły i żłobka. Po co ta cała farsa? Toć gospodarka ważniejsza niż ludzkie życie a priorytetem jest konstytucja i wybory. Gdybys zdawała sobie sprawę jak łatwo się przenosi tego wirusa, gdybys widziała jak ciężko ludzie przechodzą to zakażenie, jak cierpią oni i ich rodziny gospodarka byś się nie przejmowała. I życzę ci żeby ciebie to nie dotknęło.
   • dr.amy.farrah.fowler Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 22:57
    Faktycznie jesteś aż tak durna, czy tak się zgrywasz dla podsycenia dyskusji?

    Pytam dla koleżanki.

    --
    – Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...)
    – To teraz pomnóżcie to przez tysiąc. Tym właśnie jest blogosfera.
   • pitupitt Re: Zazdroszczę ludziom, 01.04.20, 09:11
    Kolejna mądra. Korona to nie grypa, przestań powielać fałszywe informacje.

    --
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • alpepe Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 17:43
   Bo to jest spisek w pewnym sensie. Poszukaj liczb ofiar śmiertelnych grypy w tym sezonie.

   --
   "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
   • peonies Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 18:21
    To nie jest grypa! Nie porównuj! Zauważyłam ze na forum ostatnio mnoży się od pseudo doradców i znawcow którzy gdzieś tam coś widzieli lub usłyszeli a już są ekspertami w każdym temacie. Otrzepcie się ze swojej pseudo zajebistosci i zejdźcie na ziemie.
    • swiezynka77 Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 18:40
     www.rp.pl/Medycyna-i-zdrowie/303309879-Czy-Covid-19-na-pewno-jest-grozniejszy-od-grypy.html?fbclid=IwAR0SU-ps9cZ5QIBbh-XaR8VzdtGuQLCyX66zCv0XFgUxKlF5iv1__HPaHPk
     --
     Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
    • buldog2 Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 20:21
     Masz na uwadze propozycje zrobienia prostego respiratora domowym sposobem z atestowanych podzespołów medycznych i ratowania ludzi w sytuacji, gdy zwykłych respiratorów zabraknie?
     Na temat sprzętu medycznego, konstrukcji itd. wiem wiele więcej od lekarzy, prowadziłem dla nich szkolenia, bywałem na szkoleniach, na których wykazywali się ignorancją z fizyki w zakresie gimnazjum (amper, wat, dżul to chyba obecnie gimnazjum). Odnośnie sprzętu szefowie anestezjologii czy dużych pracowni diagnostyki obrazowej uważali mnie za wiarygodne źródło.

     Czy mogłabyś przedstawić konkretne zarzuty i udowodnić mi błędy?

     --
     Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
     Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
     Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
  • kropkacom Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 17:47
   Tacy ludzie nie mają luzu. Bo niby czemu by mieli mieć? Żyją w napięciu, że ich dzieci z każdą dawką szczepionki są narażone na wielkie niebezpieczeństwo. Swoją drogą, zaczepicie się jak już będzie dostępna na rynku nowa szczepionka na wirusa?

   --
   Usiądź, podaj mi swoją dłoń Przepowiem ci przyszłość
   Widzę Cię żyjącego z kimś, Kto naprawdę do Ciebie pasuje
   Kimś takim jak ja ...
  • etata Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 18:27
   "Zazdroszczę ludziom którzy nie wierzą w koronawirusa.."

   Możesz zazdrościć moim sąsiadomsad
   Postawienie ogrodzenia to była jedna z moich najlepszych inwestycji w życiusmile
   • alpepe Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 18:40
    Prawdopodobnie geny, skoro jedna wioska w Lombardii jest wolna w całości od ofiar.

    --
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • lily_evans11 Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 18:42
   Mam taką znajomą, bezdzietna, coś jak nawiedzona daisy tu na forum. Raczy wszystkich mundrosciami nt obecnej sytuacji czy chcesz czy nie chcesz. Pani doktor, architekt, kształcona osoba. Dla niej to taka grypa.

   --
   Zginę, jeśli się obejrzę
    • lily_evans11 Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 19:24
     To, że autorka napisała o spacerach z bombelkiem u swojej znajomej. I ja te spacer, o ile są z zachowaniem dystansu i w nieuczeszczanych miejscach, rozumiem. Bombelki mimo wszystko potrzebują powietrza i witaminy D3.
     Natomiast moja koleżanka bombelkow nie ma, a jak nigdy nie ruszala się z kanapy, to teraz dostała wzmozenia spacerowo-sklepowego wink. No wedle jej slow, nikt jej nie będzie dyktować jak ma żyć.

     --
     Zginę, jeśli się obejrzę
     • lily_evans11 Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 19:27
      Z kolei druga mądra, jak dzieci zostały zwolnione ze szkół, to pozwalała córce wloczyc się z koleżankami, zamiast siedzieć na du... i lekcje robić. A koleżanki z podobnego kręgu umyslowego, wiec....
      Ale ta przynajmniej nie naucza innych, że covid to ściema i nie strzela fochow, że znajomi nie chcą się z nią teraz widywać.

      --
      Zginę, jeśli się obejrzę
  • b.bujak Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 20:13
   oprócz "naukowców" są też opinie naukowców, choćby z polskiego podwórka dr Milewski czy prof Gut

   www.youtube.com/watch?v=jOB_I1HDMyQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1xFl6iu-Z60TeoyrUTEatXj2k7Zp5SkDh25sUdj8Cq81lPAsyAb1qgi0A

   www.youtube.com/watch?v=IH3LqtivbAg&fbclid=IwAR2tdi543zSmdopA24i0w-EMCpAKeRpMAIxr6Ji8Ywr_8qje9xPhPLhHw4Y
   --
   5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • olena.s Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 23:44
   Nie zazdroszczę płaskoziemcom. Jeżeli mają 4 komórki mózgowe na krzyż (od trzech w górę zaczynają się próby logicznego myślenia) to wcześniej czy później czeka ich grube rozczarowanie.
   A poniżej 4 szarych komórek nie chciałabym mieć.
   Nie jest możliwy długotrwały ogólnoludzki spisek. Zwłaszcza wobec czegoś takiego jak wirus, którego naukowcy na całym świecie sobie wydłubują i dręczą zwierzaczka na różne sposoby. Jakiś szwindel polityków - jak najbardziej. Szwindel, do którego byłyby zaprzęgnięte wszystkie medyczne i mikrobiologiczne laboratoria, lekarze, naukowcy - możliwy nie jest.
   • olena.s Re: Zazdroszczę ludziom, 31.03.20, 23:52
    A, i wątpię w spokój ducha świrów od teorii spiskowych. Oni mają generalnie paranoiczne umysły, i podejrzewają jakieś potężne byty o niecne i skuteczne intencje.
    Dla osłody anegdotka, troszkę a rebours, ale mi się skojarzyło :
    Rok 1937 Austria. W kawiarni przy stoliku siedzi pan Goldblum i czyta Jidische Zeitung i pan Rapaport czytający Sturmera.
    W końcu pan Goldblum nie wytrzymuje:
    - Jakubie, dlaczego czytasz tę antysemicką, faszystowską szmatę?!
    - Dla dobrego nastroju. No sam zobacz, co jest w twojej gazecie: pogrom tu, konfiskaty tam, odbieranie obywatelstwa ówdzie, zakaz imigracji gdzieś. A u mnie? Żydzi rządzą bankami, Żydzi trzęsą Rosją i pociągają wszystkimi sznurkami w Ameryce, zmonopolizowali handel diamentami i ropą. No to który z nas będzie miał lepszy humor?
   • waleria_s Re: Zazdroszczę ludziom, 01.04.20, 01:52
    Im to po prostu pasuje do wizji świata- zła bigpharma, wirus po to, aby zaraz wszystkich szczepić (szczepionki z czipami, które już od dawna są opracowane). Najgorsze jest to, że te bzdury lęgną się i w młodych umysłach, u ludzi niby miastowych, wykształconych.
  • ritual2019 Re: Zazdroszczę ludziom, 01.04.20, 09:05
   Alez ten wirus istnieje, jak najbardziej, pewnie w jakims stopniu przyczynil sie do smierci niektorych ludzi (ktorzy i tak by zmarli) ale nie jest niebezpieczny dla wiekszosci ludzi. Natomiast reakcja rzadow jest przerazajaca i to jest cos czego powinnismy sie naprawde bac. Niestety masy sa spanikowane na ogromna skale wlasnie poprzez reakcje rzadow. Co zastanawia najbardziej to powody takiej reakcji? Sa dwie opcje, albo rzadzacy na swiecie maja w tym cel, albo sa jak masy.
   Nie jestem antyszczepem, wrecz przeciwnie, daleka jestem od teorii spiskowych ale plyniecie a histerycznym pradem mas - nie tym razem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka