Dodaj do ulubionych

A co sądzicie o takim lekarzu?

31.03.20, 21:27
Chodzi mi to po głowie od paru dni od kiedy rozmawiałam z tata przez telefon. A ze mój tato na stare lata nabiera niektóre cechy typowego wścibskiego tetryka, to wszystko wie.
Otóż od wielu lat naszym bezpośrednim sąsiadem z jednej strony jest pewien pan doktor laryngolog. Konkretnie to nie mieszka tam na codzień, ale ma taki mały domek letniskowy z dużym ogrodem. Ten lekarz jest już w wieku emerytalnym, ale wciąż sprawny i na chodzie, pracuje zawodowo w prywatnym gabinecie. No i teraz w w czasie narodowej kwarantanny ów pan doktor zamknął gabinet i wreszcie ma czas porobić coś przy domu, remontuje ostro, najął tez dwóch chłopaków do pomocy. Lekarz w czasie epidemii, by nie rzec pandemii, nudzi się i zabija czas (opcja druga: wreszcie ma na to czas), podczas gdy jego koledzy wypruwają sobie żyły i narażają własne życie. Czy tylko mi to zgrzyta?
Obserwuj wątek
    • best_bej Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:30
      Wczoraj słuchałam w tv jak jakieś młody lekarz powiedział, ze jeśli dostanie nakaz pracy to odmówi, bo ma małe dziecko. I ze inni tez będą odmawiali, będą woleli płacić wysokie kary niż ryzykować. Bo nie ma środków ochrony osobistej.
    • daniela34 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:33
      Lekarz w wieku emerytalnym jest zapewne w grupie ryzyka. Jakoś nie czuję się powołana do wymagania od innych ryzykowania życiem jeśli już nie pracują w publicznej służbie zdrowia. Wystarczająco straszne jest to, że muszą ryzykować ci, którzy są tam zatrudnieni, zwłaszcza w sytuacji braku środków ochrony.
    • memphis90 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:34
      "Ten lekarz jest już w wieku emerytalnym".
      Czy od 80 letnich strażaków też oczekujesz jeżdżenia do pożaru? 70letni policjant ma gonić za terrorystami i osobiście obezwladniac nożownikow?

--
      "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
    • 123zielona123 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:35
      Mnie nie zgrzyta. laryngolog podobnie jak dentysta jejst szczególnie narażony. Jesli nie może kupić odpowiednich maseczek, i innych środków oraz odkazić gabinetu- może być źródłem rozprstrzeniania koronawirusa. No i wiek też raczej nie ten. Jeśli bedzie naprawdę potrzebny to go powołają.
    • sasanka4321 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:35
      Widze duza roznorodnosc wsrod emam. Watki o tym, ze emeryci nie powinni bron boze isc do Biedronki oddalonej o 200 metrow, zakupy zrobia im harcerze, wyjscie emeryta na klatke schodowa to skrajna nieodpowiedzialnosc i chamstwo wobec innych, na zmiane z watkami o tym, ze emeryci nie powinni siedziec zamknieci w domkach letniskowych, ale isc na pierwsza linie frontu i walczyc z wirusem.
      • manon.lescaut4 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:44
        Kto jak nie lekarz ma walczyć z wirusem? Czasem zdarzają się tez sytuacje, kiedy lekarz mimo zaawansowanych środków ostrożności, ponosi tez osobiste ryzyko. Ale kto ma to zrobić? Dlaczego wymagamy odwagi od sprzedawców, dostawców i magazynierów (nawet tych niespożywczych), ale nie od lekarzy? Dodam jeszcze, ze ten lekarz nie mieszka w tym domu na codzień i zatrudnił ludzi do pracy, która nie jest aktualnie kluczowa dla społeczeństwa. Nie chodzi mi wiec nawet o to, ze trzeba chłopa sila zaciągnąć do jego dawnego szpitala, ale może powinien siedzieć w domu jak reszta społeczeństwa.
        • daniela34 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:50
          manon.lescaut4 napisał(a):

> Kto jak nie lekarz ma walczyć z wirusem? Czasem zdarzają się tez sytuacje, kied
          > y lekarz mimo zaawansowanych środków ostrożności, ponosi tez osobiste ryzyko. A
          > le kto ma to zrobić? Dlaczego wymagamy odwagi od sprzedawców, dostawców i magaz
          > ynierów (nawet tych niespożywczych)

Owszem, od lekarzy zatrudnionych w publicznej służbie zdrowia, tak. I straszne jest to, że muszą ryzykować. Ale Pan doktor jest emerytem, pracuje sobie prywatnie.
        • araceli Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:56

> Kto jak nie lekarz ma walczyć z wirusem?

Lekarze zatrudnieni w publicznej służbie zdrowia w PL.

A nie - tych pożegnaliście słowami 'niech jadą'!

--
          Emigrancka troska o ojczyznę:
          araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
          black_halo: Na zlosc tobie spale.
        • memphis90 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 22:05
          >Dlaczego wymagamy odwagi od >sprzedawców, dostawców i magazynierów >cryingnawet tych niespożywczych), ale nie od >lekarzy?
          Naprawdę? Przegapiłam jakiś wątek, w którym nawoływano do ściągnięcia emerytów do pracy na kasach w Biedrach?

--
          "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
        • samawsnach Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 23:11
          "Dlaczego wymagamy odwagi od sprzedawców, dostawców i magazynierów (nawet tych niespożywczych), ale nie od lekarzy?" Jeśli o "odwadze" mowa, to może najpierw wymagajmy jej od tych lekarzy w wieku produkcyjnym, którzy zamknęli swoje gabinety pacjentom, czekającym na wizytę takie np. drobne 10 mscy? Bo dla mnie to jest prawdziwy skandal.
          • manon.lescaut4 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 23:31
            Dla mnie tez. Ten doktorek tez byl(jest?) wciąż aktywny zawodowo, ktoś polegał na jego opiece, on zamknął gabinet. Dosyć osobiście do tego podchodzę, zwłaszcza dziś, bo akurat dzisiaj mój 5-latek wymagał pomocy laryngologicznej, nagłej. I ja otrzymał.
            • sofia_87 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 23:53
              A może ten LEKARZ, a nie żaden "doktorek" także podchodzi do tego osobiście, czyli chce pozyc jeszcze kilka lat i nie zamierza narażać swojego życia dla kogokolwiek? Jest w grupie ryzyka ze względu na wiek i być może także inne choroby.
              Tym bardziej, że zdobycie środków ochrony dla prywatnych gabinetow graniczy z cudem.
                • daniela34 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 08:58
                  konsta-is-me napisała:

> KAZDY lekarz jest w grupie ryzyka, przypominam...
                  > Ryzyka zarazenia sie znacznie gorszymi, niz koronawirus chorobami.
                  > Z takimm argumentem nikt nie moglby byc lekarzem, to nonsens...

Jakimi znacznie gorszymi niż koronawirus chorobami lekarze mogą się obecnie tak łatwo zarazić? Takimi, na które mogą umrzeć, bo nie ma lekarstwa? W Polsce (nie mówię o krajach trzeciego świata)?
                  HIV? To nie tak łatwo się zarazić.
                  • konsta-is-me Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 02.04.20, 03:56
                    Teoretycznie to moga sie zarazic wszystkim...
                    Poza tym nie ma chorob na ktore " nie mozna umrzec" , mozna umrzec od drobngo skaleczenia w palec, na wirusa tez umieraja tylko jak da komplikacje, kurde, przeciez to nie ebola albo dzuma !!
                    Twierdzenie ze lekarz nie moze stykac sie z chorymi "bo sie zarazi" to jak stwierdzenie ze zolnierz nie moze isc na front "bo to niebezpieczne".
                    Smieszne.
                    Lekarze Z ZASADY stykaja sie z chorymi , nie ze zdrowymi przeciez.
                • sofia_87 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 08:58
                  Jak widać ten konkretny lekarz szczęśliwie dożyl do emerytury niczym się nie zagrażając i najwyraźniej nie ma zamiaru tego zmieniać.
                  Nie wspominając już o tym, że są mniej lub bardziej bezpieczne specjalizacje. Laryngolog raczej średnio ryzykuje
            • memphis90 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 08:32
              A jakiejż to nagłej pomocy wymaga 5 latek, której nie ogarnie lekarz rodzinny lub specjalista na SOR, tylko wymaga emerytowanego laryngologa z prywatnego gabinetu?

--
                • daniela34 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 09:36

> ? Jestem wiele kilometrów od laryngologa będącego tematem dyskusji. Syn na miej
                  > scu potrzebował nagłej pomocy akurat laryngologicznej, dostaliśmy się bez probl
                  > emu, przypomniała mi się sytuacja innego laryngologa, sąsiada w Polsce.

No ale ten lekarz emeryt i tak nagłej pomocy nie świadczył w prywatnym gabinecie zapewne,,a poza tym jego pacjenci nie zostali pozbawieni pomocy w nagłych wypadkach- są przychodnie publiczne, jest nocna i świąteczna pomoc
                • memphis90 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 11:05
                  Dlatego jestem ciekawa konkretów - jaki to problem wymagał pomocy tylko i wyłącznie laryngologa i nie mógł jej udzielić absolutnie żaden inny lekarz? Zapalenie ucha, gardła czy migdałków ogarnie lekarz rodzinny, korek z woskowiny nie jest pilny ; gorzej może z ciałami obcymi w nosie, ale tu z kolei pomogą na SOR.

--
                  • manon.lescaut4 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 12:53
                    Skoro już musisz wiedzieć: ciało obce w nosie. Nie dało się wyjąc domowymi sposobami, mother’s kiss tez nie zadziałał, ojciec pojechał z nim na nagła pomoc (nie pogotowie), pielęgniarki nie miały narzędzi, ale uspokoiły i skierowały dziecko na drugi dzień do laryngologa w szpitalu. Nie obyło się bez problemów, był płacz i krew, jabłko wyjęte, teraz używamy maści z antybiotykiem. Rzecz dzieje się za granica.
                    • morekac Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 12:57
                      W tym przypadku i weterynarz by pomógł.

--
                      -------------------------------------------------------------
                      "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
                        • morekac Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 14:00
                          U weterynarza wyjeliby wam to pewnie od razu (mają narzędzia i doświadczenue z różnymi pacjentami), nie musielibyście latać po lekarzach następnego dnia.😁
                          W każdym razie: dopóki nie zgarnęli weterynarzy do wspomagania służby zdrowia, to i emerytowany laryngolog też nie musi się rzucać na pierwszą linię frontu.

--
                          "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
                          • manon.lescaut4 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 14:07
                            Niestety albo i stety tu gdzie mieszkam nikt raczej nie wybiera sobie sam do lekarza jakiej specjalności się udać. Zrobiłam to, co się robi w takiej sytuacji, czyli znalazłam czynna przychodnie typu walk in, zadzwoniłam, upewniłam się, kazali przyjechać, nie dali rady, skierowali do laryngologa. Miałam się domagać skierowania do inseminatora bydła, czy jak?
                            • morekac Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 14:20
                              No ale sama widzisz, że w tej przychodni nie byli gotowi na to wyzwanie.

--
      • cruella_demon Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:46
        A ja nie widzę. Wszyscy piszą, że jak najbardziej powinien siedzieć w domu, oprócz piśdzielskich szczujów.

--
        Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
        (35wcieniu)
    • mrs.solis Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:39
      Sadze, ze ma prawo troche jeszcze pozyc na tej emeryturze. Ty bys swojego ojca tez chetnie wyslala do takiej pracy gdzie nie mialby zapewnionej elementarnej ochrony przed wirusem, a sama infekcja z racji wieku moglaby sie okazac ostatnia jaka mial?

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
    • grrrrw Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:41
      W roku 2010 na świńską grypę A/H1N1 zmarły 182 osoby. Liczba zachorowań wyniosła 133 970 przy średniej dziennej zapadalności 43,91/100 000 mieszkańców.
      I dentyści przyjmowali normalnie, środków ochrony osobistej nie żądali.
      • araceli Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:54
        grrrrw napisała:
        > W roku 2010 na świńską grypę A/H1N1 zmarły 182 osoby. Liczba zachorowań wyni
        > osła 133 970 przy średniej dziennej zapadalności 43,91/100 000 mieszkańców.

Średniej 'dziennej'??? Dżisas - myślcie i liczcie ludzie!!! Współczynnik 43,90/100 000 dziennie w 38-milionowej Polsce oznaczałby 16,6 tysięcy zachorowań dziennie - 133tys przypadków przeleciałoby w 8dni big_grin

Ja wiem, że takie tekściki w necie robią wrażenie ale litoooooości!

--
        Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
          • araceli Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 07:56
            grrrrw napisała:
            > średnia jest średnia

Dane, które podałaś dotyczą szczytu zachorowalności na grypę w Polsce - na wszystkie rodzaje - w szczycie zachorowań sezonu 2009/2010, którzy przypadł na 23–30 listopada rzeczywiście zachorowało wtedy 133tys osób - 16,6tys dziennie.
            Źródło:
            stansanitarny.gis.gov.pl/stan_sanitarny_kraju_za_rok_2010.pdf
            strona 10.

--
            - What if people try to corroborate all this information?
            - Don't worry. They won't.
      • triismegistos Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 01.04.20, 08:35
        grrrrw napisała:

>
        > I dentyści przyjmowali normalnie, środków ochrony osobistej nie żądali.

Yy, gdybym trafiła do dentysty, który nie używa środków ochrony osobistej nie tylko bym wyszła szybciej niż weszła ale jeszcze zadzwoniła do jakiegoś sanepidu.
        Chodzisz do dentysty, który nie używa masek i rękawiczek? Jezu...

--
        spotted madka to taki krzyk pustych macic.
        by mrozkagrazka
    • cruella_demon Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:42
      Może niech wasz piśdzielski niskorosły wódz da przykład i sam sobie zrobi zakupy.

--
      Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
      (35wcieniu)
    • fornita111 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:49
      Mnie zgrzyta, ze takie idiotki jak ty wytykaja emerytowi (!!!), ze nie idzie sie narazac, zamiast same ruszyc sempiterny i zostac wolontariuszkami. Przydalaby sie kazda para rak do pracy, wierz mi. Idz pomagaj w imie soludarnosci ludzkiej, zamiast wymagac od innych solidarnosci zawodowej. A tak serio- jedyne co ci zgrzyta, to chyba te trociny ktore masz we lbie zamiast mozgu.
    • morekac Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:52
      Pan doktór jest emerytem i mężczyzną - ma całkiem spore szanse na zejscie w razie złapania tego świństwa. A gdyby pracował jako lekarz na oddziale zakaźnym miałby całkiem spore szanse na złapanie choróbska.
      Siedzi na dupie z tego samego powodu, dla którego na dupie siedzi twój ojciec (mam nadzieję) i wiely innych starszych panów i pań.
      Z tego co wiem większość lekarzy pracuje jeszcze w swoich specjalizacjach i jeszcze nie wzywają na pomoc weterynarzy, więc i emeryci nie muszą się jeszcze poczuwać.

--
    • buldog2 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:53
      Laryngolog to nie najbardziej potrzebny specjalista teraz, dlaczego ma nie odpocząć i zająć się sobą?

--
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
      • buldog2 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 21:54
        A jeszcze emeryt... Powinien uważać tym bardziej, ale to on wie lepiej od nas.

--
        Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
        Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
        Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
    • memphis90 Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 22:08
      A któryś z okolicznych szpitali zaproponował emerytowi etat, czy powinien był sam iść na najbliższy SOR błagać, by pozwolono mu pracować przy koronawirusie za free?

--
      • araceli Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 22:10
        memphis90 napisała:

> A któryś z okolicznych szpitali zaproponował emerytowi etat, czy powinien był s
        > am iść na najbliższy SOR błagać, by pozwolono mu pracować przy koronawirusie za
        > free?

No przeca przekaz dnia jest taki, że za free z powołania całując po rączkach:
        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25814980,byly-prezes-pfn-o-pielegniarce-z-oim-u-naprawde-mozna-zmienic.html

--
        Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
    • hrabina_niczyja Re: A co sądzicie o takim lekarzu? 31.03.20, 22:13
      A jak ty to sobie wyobrażasz? Facet na emeryturze, od lat nie pracuje już w szpitalu, pracuje jedynie w prywatnym gabinecie. Gdzie ma iść do pracy teraz? Ty naprawdę myślisz, że jutro może stanąć przed dowolnym szpitalem, powiedzieć, że jest lekarzem, zakasać rękawy i iść pracować? Tak to akurat nie działa moja droga, pracują ci zatrudnieni bezpośrednio przez szpital.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka