Dodaj do ulubionych

Tak a propos tych nauczycieli w TVP

01.04.20, 13:47
Bo niektóre głosy mnie zastanowiły. Co powinien zrobić nauczyciel, do którego zadzwoni państwowa telewizja i powie, że chcą, żeby poprowadził przez telewizję lekcje, bo szkoły zamknięte? Przyjmijmy, że ten nauczyciel ma czas, kompetencje i nie obawia się zarazić.
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 13:51
      Jeżeli przy okazji informują że na dachu domu po drugiej stronie ulicy umieścili snajpera, który wie jak zareagować w przypadku odmowy, to przyjąć propozycję.

--
      "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
        • 35wcieniu Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 14:00
          To nie metafora.
          Krótko i na temat: odmówić.

--
          "Komunikacja jest bardzo dobra. Od domu przstanek to 2minuty pieszo, 5-10 minut autobusem, potem przesiadka I jakies 40 -50 minut i 15-20 minut pieszo do szkoly. Plus czas oczekiwania, sprawdza online o ktorej ma autobus ale czasem sie spozni albo nie przyjedzie wiec czeka na nastepny."(najma/ritual)
          • 45rtg Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 14:06
            35wcieniu napisał(a):

> To nie metafora.
            > Krótko i na temat: odmówić.

Ponieważ?
            Przypominam, że mówimy o próbie zapewnienia możliwie wszystkim dzieciom dostępu do nauki. Ja w tym nie widzę nic nagannego moralnie, ani politycznie.
        • 35wcieniu Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 13:59
          Tak, zwłaszcza pani od potęgowania brakuje szkolenia medialnego.
          Niczego, no naprawdę niczego więcej jej nie brakuje.

--
          • coronawirus Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 14:09
            Dobra, dobra po tej stronie ekranu każdy jest najmądrzejszy, a w kapciach przed tv siedzą sami milionerzy którzy wszystkie pytania rozpykają bez kół ratunkowych.

Przy czym nie bronię samego programu, jednak realizator powinien to porządnie przygotować (łącznie z przygotowaniem medialnym prezenterów). Jednak nie wierzę w nauczycieli matematyki którzy nie wiedzą co to jest średnica.
            • 45rtg Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 14:11
              coronawirus napisała:

> rzygotować (łącznie z przygotowaniem medialnym prezenterów). Jednak nie wierzę
              > w nauczycieli matematyki którzy nie wiedzą co to jest średnica.

To chyba było jakieś nauczanie początkowe, mowa była o bocianie, a ta średnica to tylko do gniazda.
            • daniela34 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 14:14
              Pani od średnicy akurat nie była nauczycielką matematyki, tylko chyba nauczania początkowego, bo to zdaje się była lekcja dla klasy trzeciej. Co jednak nie zmienia tego, że nie wiedziała. Ja myślałam, że to przejęzyczenie, ale po obejrzeniu filmu- jednak nie sad
              • nangaparbat3 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 15:02
                Wiesz co? Ze wszystkich lekcji fizyki pamiętam tylko jedną: pani weszła do klasy i powiedziała Bardzo was przepraszam, na poprzedniej lekcji mówiłam wam o skalach Kelwina i Farenheita, ale się pomyliłam, przestawiłam nazwy.

To nie była właściwie lekcja fizyki, tylko życia, VI LO.

Każdy się może pomylić, każdy, kto pracuje w szkole, wie, ze tak bywa. Wystarczy, jeśli pani od bocianów przeprosi dzieci i sprostuje pomyłkę.

Nigdy Ci się nic w głowie nie przestawiło?

--
                "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
                • asia.sthm Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 15:10
                  > Nigdy Ci się nic w głowie nie przestawiło?

Kazdemu sie przestawilo - tu chodzi o to zeby gniota nie wypuscic, zeby po trupach, to kazac sobie puscic nagrany material. Czy te panie nie maja instynktu samozachowawczego? To nie jest puszczane za zywo.

--
                  Papieże z ojca na syna żyli w celibacie.
                  • molik28 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 21:05
                    100%. Maturę musisz zdać ustną, jakiś tam certyfikat, dyplom obronić, a one nie umieją opanować stresu ? Jeżeli program się nagrywa to tyle razy żeby było dobrze. Powszechna bylejakość naszego rządu. Dla mnie niedopuszczalne.
                • daniela34 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 15:14
                  nangaparbat3 napisała:
                  >
                  > Każdy się może pomylić, każdy, kto pracuje w szkole, wie, ze tak bywa. Wystarcz
                  > y, jeśli pani od bocianów przeprosi dzieci i sprostuje pomyłkę.
                  >
                  > Nigdy Ci się nic w głowie nie przestawiło

Przestawiło. I miałam nauczycieli, którym zdarzało się mylić, przepraszać, prostować. Super. Ale miałam też nauczcieli, którzy nie mieli wiedzy i nie dam sobie wmówić, że tacy nie istnieją. Pamiętna pani od fizyki od biegunów magnesów- mogło się jej pomylić, mogła też źle podyktować do zeszytu notatkę, gorzej, że potem na sprawdzianie również wymagała odwrotnie.

Nie, pani od bocianów chyba faktycznie nie rozróżnia (przygotowała sobie wcześniej taśmę o długości 2 metrów- czyli już na etapie przygotowania lekcji nie odróżniała średnicy od obwodu). Ale to nieistotne, niech będzie, że się jej chwilowo przestawiło. To nie są programy na żywo. To po prostu nie powinno w takiej formie zostać wyemitowane.
                • asia_i_p Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 16:05
                  Każdemu się kiedyś przestawiło, ale to jest program telewizyjny. To powinno być 10 razy przesłuchiwane przed puszczeniem na antenę, a nie było chyba nawet raz.

--
                  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
                  • iwoniaw Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 16:52
                    asia_i_p napisała:

Każdemu się kiedyś przestawiło, ale to jest program telewizyjny. To powinno być 10 razy przesłuchiwane przed puszczeniem na antenę, a nie było chyba nawet raz

Krótko i na temat - dokładnie o to chodzi w krytyce tego paździerza.

--
                    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
                      • iwoniaw Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 17:57
                        nangaparbat3 napisała:

> Jednak piszący walą w nauczycielkę . A nie w nią powinni.
                        >

Piszący to nie monolit. Ja np. od początku piszę, że to jest aż niewiarygodne, żeby przy takich środkach osoby występujące w tych "lekcjach" nie zostały choćby poinstruowane przez fachowców, jak stanąć, żeby było widać to, co w zamierzeniu pokazują, no w ogóle montaż, oświetlenie, te wszystkie techniczne kwestie to jedno wielkie nieporozumienie. Brak jakiejkolwiek redakcji/recenzji scenariusza to kolejny temat, równie kuriozalny. A nauczyciele, którzy się zgodzili na kolaboracje z reżimówką to zupełnie inna kwestia - jeśli mają choć odrobinę zdrowego rozsądku, to mogli przewidzieć, że staną się raczej symbolem "Polski w ruinie" niż poniosą skutecznie oświaty kaganek - przecież każdy, kto ma oczy, mógł się przez ostatnie lata przekonać, co partia robi ze wszystkim, czego się tknie. I oczywiście można wierzyć, że to nieświadome owieczki, które "chciały dobrze", ja osobiście jednak uważam inaczej. Tak się kończy parcie na szkło bez grama samokrytycyzmu.

--
                        'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
                        'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
              • jolunia01 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 16:19
                "Pani od średnicy", nieważne czy jest nauczycielką nauczania początkowego czy czegokolwiek, przede wszystkim nie powinna była zdać matury z takim poziomem wiedzy (a raczej niewiedzy).

--
                Właśnie się dowiedziałam, jak bardzo jestem do tyłu z trendami makijażowymi... jamsu, primer, cakey look, cera porless i wy-airbrushowana, dewy look, finisher sulwhasoo, sleeping pack, urban decey. Jestem zapuszczoną diznozaurzycą - by morgen_stern
              • 45rtg Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 14:27
                daniela34 napisała:

> coronawirus napisała:
                >
                > Jednak nie wierzę
                > > w nauczycieli matematyki którzy nie wiedzą co to jest średnica.
                >
                > Koniecznie obejrzyj sobie Panią od matematyki podnoszacą -3 do potęgi 5.

Właśnie to obejrzałem, moim zdaniem tam było -(3^5), a nie (-3)^5. Czyli " - 3*3*3*3*3" napisała dobrze, natomiast o tym minusie zapomniała w dalszych przekształceniach, co jest w sumie całkiem częstą pomyłką. Nie zmienia to faktu, że coś takiego powinno być wychwycone przez sprawdzającego.
                  • iwoniaw Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 16:56
                    nangaparbat3 napisała:

> Dokładnie tak było, ona przecież zwraca uwagę, że minus nie jest w nawiasie, wi
                    > ęc się go zostawia bez podnoszenia.
                    >

Jest to jednocześnie żywy dowód na to, że NIKT tego po nagraniu nie obejrzał ani razu - na litość boską, studentów przed puszczeniem na praktyki się uczy, że jak układają sprawdzian/zadanie/lekcję, to zanim to dadzą uczniom, niech najpierw im to ktoś inny testowo rozwiąże/przeczyta chociaż, żeby wyłapać choć co grubsze błędy, które się mogą zdarzyć każdemu. A tu przy produkcji telewizyjnej dla przyszłości narodu nikt nie wpadł na tak elementarną rzecz?

--
                    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
                    • janja11 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 17:00
                      iwoniaw napisała:

> Jest to jednocześnie żywy dowód na to, że NIKT tego po nagraniu nie obejrzał an
                      > i razu -

A kto to miał obejrzeć Iwoniu? Zenek Martyniuk?
                      Nikt tego nie sprawdza, bo nikt się na tym nie zna.
                      A takich" parzytych" gwiazd jest mnóstwo w psisim rządzie i na dobrze płatnych posadkach okupowanych przez pisich kolesiów.
                      • iwoniaw Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 17:11
                        janja11 napisał(a):

> iwoniaw napisała:
                        >
                        >
                        > > Jest to jednocześnie żywy dowód na to, że NIKT tego po nagraniu nie obejr
                        > zał an
                        > > i razu -
                        >
                        > A kto to miał obejrzeć Iwoniu? Zenek Martyniuk?
                        > Nikt tego nie sprawdza, bo nikt się na tym nie zna.
                        > A takich" parzytych" gwiazd jest mnóstwo w psisim rządzie i na dobrze płatnych
                        > posadkach okupowanych przez pisich kolesiów.

Obawiam się, że masz całkowitą rację. Zapewne też chodzi właśnie o te posadki dla kolesiów i zarobek dla kolesiowych firm - wszak z jakiegoś powodu uznano, że taka padaka będzie lepsza niż wyemitowanie choćby archiwalnych programów edukacyjnych sprzed kilku dekad (te o obwodzie i średnicy tudzież liczeniu potęg raczej się nie zdezaktualizowały wszak), a my tu głupio rozważamy kwestie metodyczne i logiczne big_grin

--
                        "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
                        • daniela34 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 17:20
                          iwoniaw napisała:

> > iwoniaw napisała:

(te o obwodzie i średnicy tudzież liczeniu potęg rac
                          > zej się nie zdezaktualizowały wszak

Nie można też powiedzieć, że były nienowoczesne, nie korzystały z nowych technologii, bo w tym dziele TVP też nowych technologii brak. Na lekcji plastyki nauczycielką pokazywała dzieciom obrazy z albumu- wyświetlenie ich po prostu na ekranie jak rozumiem było niewykonalne 😀
                      • alicia033 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 21:50
                        nangaparbat3 napisała:

> Za mało kasy mają na takie fanaberie.

że CO?

--
                        volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
                        "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
                        czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
                • asia_i_p Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 19:41
                  Nie dojechałaś do następnego działania, przy którym ona mówi, że liczba dodatnia pomnożona przez liczbę ujemną oczywiście daje liczbę dodatnią?

To nie jest matematyczka. Pewnie im żaden matematyk się nie zgłosił i wzięli kogoś z łapanki.

--
                  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
          • katriel Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 21:16
            Akurat w przypadku pani od potęgowania uważam, że pomylenie znaków to jest lapsus, który każdy może chlapnąć (a przynajmniej każdy z lekką dysleksją albo skrzyżowaną lateralizacją). Nawet jeśli dokładnie rozumie i dobrze myśli. Tylko że ten lapsus powinien zostać wyłapany przed wpuszczeniem pani na ogólnopolską antenę. Przecież na żywo ona chyba tego nie robiła, nie?
          • 45rtg Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 15:55
            iwles napisała:

>
            > Znasz jakiegokolwiek pracownika, ktory w swoich oczach uwaza sie za osobe nieko
            > mpetentna?

Ty to chyba nie masz dzisiaj najlepszego dnia, bo wyjątkowo z d*py nie na temat pytania zadajesz. Ale odpowiedzieć mogę: Tak, jak najbardziej, przynajmniej część ludzi, z którymi pracuję potrafi powiedzieć, że na czymś się nie znają, i że nie chcą tego robić. Nie każdy tak ma i niektórzy pękną, ale się nie przyznają, ale zasadniczo jest to normalne.
    • mika_p Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 13:53
      Przygotować się!
      Chyba że dzwonią spod drzwi, za którymi stoi uzbrojony oddział SŁużby Ochrony Telewizji, to wtedy złapać podręcznik i notatki, jeśli ma gdzeiś pod ręką

--
      Jeśli estry są pochodnymi węglowodorów, to czy węglowodory są całkami z estrów? (za bash.org)
    • srubokretka Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 14:26
      Wszystko dzieje sie tak szybko, ze ci z tv dzwonili po wszystkich swoich znajomych, swoich bylych nauczycieli i blagali ,zeby ktos sie zgodzil. Mi jest strasznie szkoda tych, ktorzy sie dali namowic. Beda zalowac do konca zycia. Kto wie, moze beda i samobojstwa, jak tak dalej pojdzie.
      • elka1i2 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 15:22
        ....a w pierwszej kolejności-po znajomości. Podejrzewam, że ktoś z super doświadczeniem sam mógł w tej sytuacji mieć warunki, np. dajcie mi tyle i tyle czasu na przygotowanie (o ile jakiś otrzymał propozycję). To nie jest tak, że to samo robione z żywymi dziećmi wypada tak samo jak przed kamerą. A tam pewnie nawet dzieci nie planują (bo zakazy). Pomijam już kwestię tremy. Prawdopodobnie osoby, dla których taki występ to bułka z masłem po prostu nie chciały ryzykować zdrowiem/życiem.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 15:14
      Jeśli czuje się na siłach, że podoła to idzie ulepszać świat.
      Kwestia czy ma wpływ na ramówkę, bo może okazać się, że dostajesz papugę i masz z nią gadać.
      Przy czym rozumiem, że matematyk uczy matematyki, nauczyciel nauczania początkowego uczy klasy 1-3, a polonista polskiego, itp.
      Chyba nauczyciele wiedzą czy są dobrzy czy nie?

• alpepe Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 15:23
        Odnośnie ostatniego pytania, oczywiście, że oni myślą, że są dobrzy, co za problem być w roli oceniającego? Na tym polega perfidia nauczania. "Nie kłóć się, i tak mam rację".

--
        "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
    • daniela34 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 15:34
      Dalszy ciąg sprawy:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25836065,doktor-uj-pisze-list-do-men-w-sprawie-lekcji-tvp-wiekszym-pozytkiem.html#a=15&c=163&t=14&g=a&s=BoxNewsMT

Nauczycielom nadal współczuję: na pewno był stres, trema, brak doświadczenia, poza tym częściowo to pomyłki, które można było wyeliminować przed emisją. Niestety twarzami porażki będą twarze konkretnych nauczycieli.
        • daniela34 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 17:51
          janja11 napisał(a):

> Nie wszystko można zwalić na stres.
          > Błędy merytoryczne, wynikają z tego, że panie nie znają się na tym czego uczą

Tak, niektóre błędy o tym świadczą. Można zgubić minus w zapisie przez pomyłkę, ale pomylenie obwodu i średnicy to jednak brak wiedzy
    • szara_w Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 15:40
      Te filmiki obnażają polska edukację i jej najsłabsze strony, straszą realizację i są doskonałą pożywką dla wszelkiego hejtu i beki. I też sie zaśmiewałam na poczatku. Ale teraz mi zwyczjnie żal tych nieszczęsnych pań. Nie wyszło im, to, walnęły sie pewnie ze stresu, niewiadomo skad sie tam wzięły.. Ale życia to one juz mieć nie będą przez parę lat uncertain

--
      "Ucz się czekać, bo albo zmienią się rzeczy, albo twoje serce"
      • szeera Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 17:34
        "Te filmiki obnażają polska edukację"

Nie, te filmiki obnażają całkowity brak profesjonalizmu TVP i Ministerstwa Edukacji, czyli podmiotów odpowiedzialnych za powstanie tego-czegoś. Żeby wykład czy prezentacja nadawała się do oglądania bez poczucia zażenowania lub natychmiastowego uśpienia widzów, wymaga to masy pracy wykładowcy, nawet gdy zna on świetnie temat. Jak ktoś nie wierzy, niech poogląda prezentacje naukowców na różnych kongresach, którzy prezentują własne badania naukowe - ogromna część wystąpień jest bardzo słaba mimo, że powstała na podstawie dobrego artykułu naukowego.

Oprócz tego nauczyciel szkolny nie powinien pracować na codzień w formie wykładu, jego sposób pracy jest całkiem inny niż to co przedstawiono w programie - nie ma więc żadnego naturalnego doświadczenia. Błędy merytoryczne powinny być wyłapane w produkcji, jak w każdym programie edukacyjnym.

To jest naprawdę zaskakujące, że komuś przyszło do głowy, że da się wziąć przypadkowych nauczycieli, kazać im przeprowadzić wykład, nagrać nie poddając żadnej kontroli merytorycznej i wyemitować. Jakby się sptyali dowolnej gwiazdy yt to by im powiedziała, że z tego nic nie będzie.
      • alicia033 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 18:41
        szara_w napisała:

> Nie wyszło im, to, walnęły sie pewnie ze stresu,

a to była emisja na żywo? Kurski cofnął tv do początków z lat 50tych?

> niewiadomo skad sie tam wzięły..

zapewne stąd, że są znajomymi albo krewnymi Królika.

> Ale życia to one juz mieć nie będą przez parę lat uncertain

na muszce pistoletu ich tam nie trzymali, same chciały więc nie wiem, czemu by ich teraz żałować?
        A, i chętnie dowiedziałabym się, na ile opiewa ich umowa z tvpiss.

--
        volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
        "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
        czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
    • janja11 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 16:53
      Te nauczycielki, a raczej osoby zatrudnione w szkołach, to są ofiary polskiego systemu edukacji.
      Kobiety po studiach (????) nie tylko zupełnie się nie znają na tym, czego mają uczyć, ale też nie potrafią poprawnie sklecić zdania.
      Dodatkowo widać jak na dłoni, że zwyczajnie nie chciało im się przygotować do lekcji.

Miernota intelektualna i byle jakość.

• jolunia01 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 18:07
        janja11 napisał(a):

>...nie tylko zupełnie się nie znają na tym, czego mają
        > uczyć, ... Dodatkowo ... zwyczajnie nie chciało im się przygotować do lekcji.

To, obawiam się, jest standard w większości szkół. I takie właśnie panie oburzeniem reagują na zwrócenie im uwagi przez rodzica czy ucznia, bo przecież one "są nauczycielkami i wiedzą lepiej"

--
        Właśnie się dowiedziałam, jak bardzo jestem do tyłu z trendami makijażowymi... jamsu, primer, cakey look, cera porless i wy-airbrushowana, dewy look, finisher sulwhasoo, sleeping pack, urban decey. Jestem zapuszczoną diznozaurzycą - by morgen_stern
    • janja11 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 17:16
      Dla odmiany proponuję obejrzeć edu-kwarantannę Przemka Staronia.
      Dla niewtajemniczonych Przemek jest nauczycielem roku 2018 i właśnie dostał nominację na najlepszego nauczyciela na świecie.
      www.youtube.com/watch?v=jXX9PXAtv_0

Facet nadaje ze swojego pokoju, nagrywa kamerką z telefonu, a wypada milion razy bardziej profesjonalnie, od "ekspertek" TVP za 2 mld.

A to znaczy, że dużo od nas zależy, komu powierzymy edukację naszych dzieci.
      Przemek jest doradcą ds edukacji jednego z kandydatów na prezydenta. Jest taki kandydat, któremu zależy, aby nasze dzieciaki uczyli pasjonaci lubiący pracę z uczniami, a nie miernoty (próbę mieliśmy w TVP szkoła), którw nie tylko nie znają się na tym czego uczą , ale też zwyczajnie nie chce im się przygotować do lekcji.
    • 71tosia Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 17:33
      Mam mieszane uczucia - te lekcje (nie wszystkie) uświadamiają poziom polskiej szkoly i nieprzygotowanie nauczycieli a takze anachroniczność samych programów. Z drugiej strony sama prowadze teraz wyklady on-line i wiem ze mowienie do kamery gdy nie ma interacji ze strony drugiego czlowieka nie jest latwe. Swadomosc ze ktos to nagrywa - pewnie jeszcze doklada stresu.
      Jest bardzo wiele dobrze przygotowanych lekcji w internecie dlaczego nie skorzystano z pomocy tych ludzi ktorzy maja juz pewna wprawe w takich on-line zajeciach?
      • alicia033 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 18:46
        71tosia napisała:

> Jest bardzo wiele dobrze przygotowanych lekcji w internecie dlaczego nie skorzystano z pomocy tych ludzi ktorzy maja juz pewna wprawe w takich on-line zajeciach?

zapewne dlatego, że nie są znajomymi pissowskich kacyków.
        Nie zauważyłaś, że od prawie 5 lat w tym kraju nie jest ważne co umiesz, a kogo znasz, jeśli chodzi o środki z państwowej kasy?

--
        "Do wierzących, jazda samochodem"
        "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
    • chocolatemonster Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 17:53
      Moja corka w Ire ma godzine dziennie w tv i jest swietne! Patrzcie na tego pana:
      www.google.com/amp/s/lovindublin.com/amp/news/everybody-is-saying-the-same-thing-about-rtes-home-school-hub
      Dzis np gral na gitarze i spiewal po irlandzku 'lion sleeps tonight'. Jestem pod wrazeniem-corce tez sie podoba.
      • janja11 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 18:33
        chocolatemonster napisała:

> Moja corka w Ire ma godzine dziennie w tv i jest swietne! Patrzcie na tego pana
        > :
        > www.google.com/amp/s/lovindublin.com/amp/news/everybody-is-saying-the-same-thing-about-rtes-home-school-hub
        > Dzis np gral na gitarze i spiewal po irlandzku 'lion sleeps tonight'. Jestem po
        > d wrazeniem-corce tez sie podoba.

No nie mów nawet. Pisi towarzysze są czujni i tylko patrzeć jak "parzyste" będą śpiewać "Taaaak dobrze myślicie, dzieci"
    • aerra Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 18:26
      Powinien zrobić to co uważa.
      Tyle tylko, że najwyraźniej nie zadzwonili do tych z kompetencjami.

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
    • janja11 Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 18:37
      45rtg napisał:

>Co powinien zrobić nauczyciel, do którego z
      > adzwoni państwowa telewizja i powie, że chcą, żeby poprowadził przez telewizję
      > lekcje, bo szkoły zamknięte? Przyjmijmy, że ten nauczyciel ma czas, kompetencje
      > i nie obawia się zarazić.

Ktoś z twojej rodziny/ znajomych wystąpił w tym obciachu.
      Buahahaha
      "parzyste"? Czy ta co się papierem toaletowym owijała?
      • 45rtg Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 21:19
        janja11 napisał(a):

> 45rtg napisał:
        >
        > >Co powinien zrobić nauczyciel, do którego z
        > > adzwoni państwowa telewizja i powie, że chcą, żeby poprowadził przez tele
        > wizję
        > > lekcje, bo szkoły zamknięte? Przyjmijmy, że ten nauczyciel ma czas, kompe
        > tencje
        > > i nie obawia się zarazić.
        >
        > Ktoś z twojej rodziny/ znajomych wystąpił w tym obciachu.
        > Buahahaha
        > "parzyste"? Czy ta co się papierem toaletowym owijała?

Sądząc z tego, ile zrozumiałaś z mojej, krótkiej przecież wypowiedzi, to nadawałabyś się do tego programu.
    • sky.dancer Re: Tak a propos tych nauczycieli w TVP 01.04.20, 21:39
      45rtg napisał:

Co powinien zrobić nauczyciel, do którego z
      > adzwoni państwowa telewizja i powie, że chcą, żeby poprowadził przez telewizję
      > lekcje, bo szkoły zamknięte? Przyjmijmy, że ten nauczyciel ma czas, kompetencje
      > i nie obawia się zarazić.

Przypomnieć sobie, jak państwowa telewizja przedstawiała np ubiegłoroczny strajk i biorących w nim udział nauczycieli.

--
      Anima sana

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka