Dodaj do ulubionych

Nowy miesiąc, nowe opłaty

01.04.20, 16:24
Czy zamierzacie płacić za zajęcia dodatkowe dzieci, które obecnie się nie odbywają? W ubiegłym miesiącu zapłaciłam. Teraz się zastanawiam.
Obserwuj wątek
              • 45rtg Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:53
                tiszantul napisała:

> A po kryzysie oczywiście będzie jak w programie wyborczym Kononowicza - nie będ
                > zie przedszkoli, nie będzie żłobków, nie będzie niczego

Z całą pewnością będzie mniej, bo część nie przetrwa okresu bez normalnych dochodów. Dlatego odpowiedzialny obywatel żyjący w kapitalistycznym państwie powinien, w miarę swoich możliwości, które oczywiście w kryzysie też się zmieniają, inwestować w swojego stałego usługodawcę, nawet, jeżeli nie korzysta chwilowo z jego usług. Homosovieticusy oczywiście będą powtarzały, że hurr, durr, moje piniondze, nie dam, niech se radzo, kapitalisty bogate.
      • 45rtg Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 16:41
        bigzaganiacz napisał(a):

> Niby nad czym sie zastanawiasz?
        > Jak tak lubisz rozdawac pieniadze to mnie daj

Zajmij się tymi swoimi owcami, juhasie, skoro nie rozumiesz problemu, z którego wynika to pytanie.
    • 45rtg Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 16:40
      manala napisała:

> Czy zamierzacie płacić za zajęcia dodatkowe dzieci, które obecnie się nie odbyw
      > ają? W ubiegłym miesiącu zapłaciłam. Teraz się zastanawiam.

Oczywiście. Przecież chcę mieć do czego wrócić.
        • 45rtg Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:04
          dyzurny_troll_forum napisała:

> 45rtg napisał:
          >
          > > Oczywiście. Przecież chcę mieć do czego wrócić.
          >
          > Jak długo jesteś gotowy płacić za takie usługi nie otrzymując ich?

Ile będę mógł. Albo jak uznam, że już nic z tego nie będzie.
          • tiszantul Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:26
            "Ile będę mógł"

Bardzo ogólnikowe. Przecież zawsze można z czegoś zrezygnować, żeby zapłacić za nieistniejące usługi. Do tej pory ludzie byli okrutni i pozwalali firmom bankrutować, ale przeszli przemianę wewnętrzną i w kryzysie będą tak szczodrzy, jak nigdy nie byli, gdy gospodarka rwała do przodu
              • dyzurny_troll_forum Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:31
                tiszantul napisała:

> Dokładniej mówiąc - zawsze można zrezygnować z jakichś istniejących dóbr i usłu
                > g, żeby opłacić nieistniejące

Można nawet przestać jeść w tym celu. Ale to już wyższy poziom poświęcenia....

--
                Nic nie zostało wybaczone!
                • tiszantul Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:36
                  "Można nawet przestać jeść w tym celu. Ale to już wyższy poziom poświęcenia..."

Jednak napisałem to zbyt trywialnie, przecież tu chodzi o wartości. Ematka będzie płacić za nieistniejące towary i usługi w imię wartości, a to ważniejsze niż jakieś tam istniejące towary i usługi razem z dostarczycielami tych istniejących towarów i usług. Ematka zresztą opłaci ich wszystkich i dzięki naszemu forum kraj wyjdzie obronną ręką z kryzysu
                  • gulcia77 Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 20:05
                    No i widzisz, jak się ładnie odkryłeś? Płacę dziewczynie, która u mnie sprzątata, bo:
                    - jest na postojowym, będzie miała 80 % pensji,
                    - bo znam jej sytuację i trzymam kciuki, żeby jej się krzywda nie stała,
                    - bo jest solidna,
                    - bo ją, po ludzku, lubię bardzo.
                    Mnie będzie łatwiej w kryzysie niż jej. Nawet, jeśli urwie mi się spora część dochodów.

--
                    "Emancipate yourselves from mental slavery
                    None but ourselves can free our minds"
            • 45rtg Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:57
              tiszantul napisała:

> "Ile będę mógł"
              >
              > Bardzo ogólnikowe.

A jakich chciałabyś szczegółów, skoro nie bardzo da się przewidzieć, co się będzie działo w weekend?

> Przecież zawsze można z czegoś zrezygnować, żeby zapłacić za
              > nieistniejące usługi. Do tej pory ludzie byli okrutni i pozwalali firmom bankr
              > utować, ale przeszli przemianę wewnętrzną i w kryzysie będą tak szczodrzy, jak

Nie. To nie jest kwestia przemiany wewnętrznej, tylko zabezpieczenia MOICH INTERESÓW. Istnienie "pana od karate" jest moim interesem, bo mam z nim wszystko ugadane, dzieci lubią jego zajęcia i chcę, żeby na nie wróciły. Płacenie instruktorowi, któremu urwało się źródło dochodów jest zatem w moim interesie. Oczywiście niesie też pewne ryzyko, że te pieniądze się zmarnują. Trudno, jak powiedziałem, to jest inwestycja. Kapitalizm. Wasze ojce o to walczyły.

> nigdy nie byli, gdy gospodarka rwała do przodu
            • kryzys_wieku_sredniego Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:15
              Wystarczy 2 razy w tygodniu przez miesiąc, albo nie będzie nadrabiał a opłata przejdzie na kolejne zajęcia.
              Ja rozumiem że jest problem z płatną edukacją, bo jednak za miejsce w żłobku, przedszkolu czy szkole się płaci co miesiąc ale za dodatkowe zajęcia niezrealizowane?
              Fryzjerowi też płacisz i dentyście?
              Bo ja nie mimo, że fryzjera miałam umówionego na tydzień temu a dentystę na dzisiaj, oba zakłady nie czynne, mam płacić? Jak myślisz?
              • dyzurny_troll_forum Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:24
                kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

> Bo ja nie mimo, że fryzjera miałam umówionego na tydzień temu a dentystę na dzi
                > siaj, oba zakłady nie czynne, mam płacić? Jak myślisz?

Ja oczywiście jestem przeciwko jakiemuś takiemu płaceniu na zapas, bo padnie.
                Jak padnie to padnie, po co drążyć!
                Trzeba wypowiedzieć umowy w czas i zaoszczędzić jak najwięcej cashu na swoje przetrwanie.

--
              • tiszantul Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:32
                "albo nie będzie nadrabiał a opłata przejdzie na kolejne zajęcia"

Przecież jeśli Twoja opłata przejdzie na kolejne zajęcia, to w miesiącu wznowienia zajęć nie będą od Ciebie mieli ani grosza przychodu
                • bigzaganiacz Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:47
                  Nie beda tez mieli na oplacenue wynajmu basenu czy tam sali bo te poeniadze ktore dostaja wlasnie przejadaja a placacych pikajacych seruszek ratujmy biznesy jest jak na moje oko mniejszosc jak ktos wlasnie stracil dochod to nie bedzie zamawial pitzcy uberem placac w miedzyczasie za basem
                • kryzys_wieku_sredniego Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 21:34
                  Sugerujesz, że mam płacić za cos czego nie ma?
                  Powiem jak jest u mnie, ja pracuję w dodatku mam umowę na stale, w dodatku w urzędzie, czyli jak na razie jestem bezpieczna ale mój maż ma działalność, na szczęście jednoosobową, zleceń nowych brak, kończy stare, na razie jakieś pieniądze ma bo pracuje na pół gwizdka ale za chwile nie będzie miał nic, a kredyt i nawet skromne życie kosztuje. Nie będę podkładać się komornikowi w imię szczytnych ideii.
    • livia.kalina Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 16:52
      Płacę bo chcę, żeby firmy je prowadzące przetrwały. Jestem z ich zajęć bardzo zadowolona. Firma od angielskiego już się ogranęła i prowadzi zajęcia on-line- bardzo profesjonalnie- moje dzieci się na nie cieszą i widzę, ze korzystają- choć oczywiście na żywo było by lepiej. Szkoła Muzyczna dopiero w tym tygodniu przesłała program zajęć on-line. Dopiero więc zobaczę, jak to pójdzie.

--
      super_hetero_dyna:
      "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
    • kasiaabing Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:10
      Ja właśnie zastanawiam się co zrobić z angielskim. Od połowy marca zajęcia się nie odbywają. Teraz wprowadzili zajęcia on line. Sorry, moja 4latka nie korzysta z nich.
      Jak zapisywalam dziecko zajęcia mają być do czerwca. Nie widzi mi się płacić przez 3 miesiące za coś z czego nie korzystamy.
    • rozwiane_marzenie Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:11
      Mój już za duży i nie chodzi na żadne zajęcia dodatkowe, ale jeśli miałabym pieniądze i wypłatę jak dotychczas o znaczy nieobcięta przez korona) to bym zapłaciła. Każdy musi jakoś żyć, a żeby firmy potem mogły egzystować powinniśmy się wszyscy wspierać. Kto może powinien w tym trudnym czasie wspomagać innych.
      • tiszantul Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 18:00
        "jeśli miałabym pieniądze i wypłatę jak dotychczas o znaczy nieobcięta przez korona) to bym zapłaciła"

- Baco, dalibyście krowę do spółdzielni?
        - Oczywiście.
        - Konia dalibyście do spółdzielni?
        - Oczywiście.
        - A owce dalibyście do spółdzielni?
        - Nigdy w życiu!
        - A to dlaczego?
        - Bo mam
        • rozwiane_marzenie Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 19:53
          smile nie płacę za zajęcia dodatkowe, których nie ma, bo moje dziecko nie chodzi na żadne zajęcia. Za to wsparłam już działania związane z korona i to mimo, że moja wypłata została mocno uszczuplona. Dziwne nie? A dla mnie normalne, trzeba się wspierać, bo to bardzo trudny czas dla wszystkich.
    • mia_mia Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 17:57
      W tym miesiącu jeszcze zapłacę, ale z bólem, bo zajęcia były prowadzone na programie niedostępnym na maca.
      Trudno, przepadły. Tenis nie wiem jak i kiedy odrobią, ale mam zapłacony do końca semestru.
      Mam jeszcze do zapłacenia szkołę, ale tam wyszło, że pani jest beznadziejna, jeśli jej nie zmienią przenoszę do innej klasy lub szkoły.
    • mika71 Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 18:14
      Młoda tańczy w formacji - 10,5 godziny tygodniowo, opłata przy terminowej wpłacie była 480zł, Dzień po zamknięciu szkół w prowadzili zajęcia on-line. W marcu były to dla wszystkich na grupie na FB jako relacja na zywo. Od wczoraj wprowadzili zajęcia już z podziałem na grupy (przez zoom) i jednocześnie do powrotu na sale opłaty są obniżone o 25%. Uważam, że to fair rozwiązanie. Niektórzy rodzice nawet zadeklarowali, że nie będą korzystać ze zniżek.
    • aerra Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 18:30
      Za szkołę płacę, to oczywiste, gitarowe lekcje są online, a sportowe odwołali i nie chcą płatności, sale też wynajmowali na godziny i podejrzewam, że po prostu zawiesili działalność, więc nie mogą przyjmować przelewów.

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
    • nenia1 Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 20:10
      He, he, ja na razie mam takiego klienta (jednego na szczęście) który powiadomił mnie mailowo w 2 połowie marca, że musisz przeżyć, więc zawiesza umowę bezterminowo w trybie natychmiastowym (choć umowa nie przewiduje takich sytuacji) i dzisiaj kolejny raz mnie prosi o pomoc, jak zrobić , jak tamto, odpowiadam zdawkowo i cierpliwie "nie wiem", "nie wiem", "nie wiem" na co mi zadzwonił i mówi "to jak już pani będzie wiedzieć bardzo proszę serdecznie o informację" no słodziak po prostu smile
      • 45rtg Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 21:15
        nenia1 napisała:

> inowo w trybie natychmiastowym (choć umowa nie przewiduje takich sytuacji) i dz
        > isiaj kolejny raz mnie prosi o pomoc, jak zrobić , jak tamto, odpowiadam zdawko
        > wo i cierpliwie "nie wiem", "nie wiem", "nie wiem" na co mi zadzwonił i mówi "t

A gdyby tak, no nie wiem, może to zbyt ekstrawaganckie, ale mu powiedzieć, że przecież zawiesił umowę?
    • julita165 Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 20:43
      Basen i ang mi odpadaja bo tam place tylko za zajecia ktore sie odbyly ( chyba ze sama z dowolnego powodu z nich rezygnuje ). Karate za marzec oplacilam normalnie, za kwiecien poprosili grzecznie o polowe oplaty w zamian oferujac filmiki z cwiczeniami na stronie, mam zamiar zaplacic. Lekkoatletyka - cena za 3 i 4 minus 50%. Zaplacilam. Trzeba jakos ludziom pomoc jesli ma sie z czego. Mam tez oszczednosci - od 13.03 praktycznie caly czas siedze w domu wiec na paliwie oszczedzilam juz kilkaset zl.
    • super-mikunia Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 20:48
      -Pływanie rodzaj karnetu do wykorzystania wiec tu dylematu nie ma
      -Angielski lekcje odbywaja się na Skypie
      - piłka ręczna - czekam na jakiś sygnał od nich, czy musza płacić za wynajem sali miastu etc. czy normalna kwota czy jaka
      - rytmika Młodej Miejski Ośrodek Kultury to prowadzi wiec sadze ze będziemy raczej opłat nie zwołaja

• szmytka1 Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 20:49
      Płacę z góry, więc marzec był opłacony. Za kwiecień poinformowano mnie, że zajęcia się nadal nie odbędą, więc nie muszę placić, ale będzie im miło jeśli zechcę ich wesprzeć. No niestety mój zleceniodawca nie daje mi zlecen, na nowego się nie zanosi, pozostanę więc na całkowitym utrzymaniu męża, nie stać mnie na wsparcie.
    • kornelia_sowa Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 21:01
      U córki w pkolu, logopeda przysłała rachunek tylko za 2 godziny w marcu- potem zajęc nie było i nie bede płacić. U niej sie płaci tylko za zajęcia które sie odbywają, zawsze to podkreśla. Napisała, ze liczy, ze spotkamy sie jeszcze w tym roku i życzyła zdrowia.

Zajęcia dodatkowe syna to już poważna sprawa, poważna pasja.
      Ogromny kłopot właściciela tego biznesu, bo wziął kredyt na budowę obiektu pod tą działalność, a pracuje z dziecmi. Zatem nie wiadomo, kiedy będzie mógł do pracy wrócić.

Codziennie maja trening online . Zapłaciłam zatem za kwiecień normalnie. Nie prosił o pieniądze.
      Bardzo zaangazowany gość, zawsze robi wszystko żeby dzieciom cos podarować- gifty na mikołajki, zakończenie sezonu, konkursy im robi- no, szkoła marzeń

Bede płacic mu pełna kwotę dopoki bede mogła.

bardzo go lubię i szanuję, a mój syn kocha tę szkołe.

• kornelia_sowa Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 01.04.20, 21:03
        A, córki przedszkole prywatne- dyrektorka napisała ze aby nie zwalniac nikogo, musi nas prosić o wpłatę- wyliczyła ja na poziomie ok 30 % kwoty która płacimy normalnie.
        Staraja sie widac, przedszkolaki maja pół godziny dziennie lekcji online plus wspaniała Pani, która fantastycznie pracuje
    • 098qwerty Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 02.04.20, 21:34
      W połowie marca zrezygnowaliśmy z gitary bo syn nie chciał uczestniczyć w zajęciach on-line, mam miesiąc wypowiedzenia za który też muszę zapłacić. Zajęcia z piłki nożnej - opłata zmniejszona od marca o 50% i treningi odbywają się online tzn. trener pokazuje co i jak ćwiczyć - w tych zajęciach syn uczestniczy chętnie, więc opłacam.
    • pani-nick Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 03.04.20, 07:42
      Ja jestem ciekawa ile z tych deklarujących, ze będzie płacić nianiom i paniom sprzątającym, mimo ze nie korzystają z ich usług, po miesiacu tego syfu nadal tak ochoczo to robi.
      Żeby nie było- ja płace, bo choć wtedy pomysł wydał mi się irracjonalny, to na spokojnie i po przemyśleniu tematu ustaliłam kompromis, czyli połowa stawki.
      Najgorsza w tej całej sytuacji jest tęsknota sad
      Za zajęcia dodatkowe płacimy, ale za te które odbywają się online.
      Cześć organizatorów zajęć dostaje pomoc od gminy. I to spora.
      Przetrwają.

--
      frequenter.light: "....aha, jesteśmy osobami rzadko zmieniającymi auta, jedno - to które musimy zmienić jeździmy już 16 rok - a drugie, które kupiliśmy nowe już 7."
      • sofia_87 Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 03.04.20, 12:56
        Ja wciąż będę płacić, ponieważ chce obie panie z powrotem po tym wszystkim.
        Poza tym nie wyobrażam sobie pozostawić je bez środków do życia w obecnej sytuacji.
        Za przedszkole synka także płacimy ustaloną obecnie kwotę.
      • dyzurny_troll_forum Re: Nowy miesiąc, nowe opłaty 03.04.20, 14:14
        pani-nick napisała:

> Ja jestem ciekawa ile z tych deklarujących, ze będzie płacić nianiom i paniom s
        > przątającym, mimo ze nie korzystają z ich usług,

Akurat panie sprzątające to chyba mogą ogarnąć syf i w obecnej sytuacji.
        Nie widzę przeszkód.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka