Dodaj do ulubionych

Krótkie pytanie: czy e-korepetycje są skuteczne?

03.04.20, 15:01
Nie chodzi o lekcje i szkołę, tylko o dodatkowe - wyrównawcze zajęcia prowadzone zdalnie. Słyszałam kilka skrajnie odmiennych opinii na ten temat od mam dzieci w różnym wieku. Negatywne: że efektywność jest niska, dziecko zmęczone i rozproszone. Pozytywne: że nie ma różnicy osobiście czy zdalnie. Co uważa e-matka?
Obserwuj wątek
      • kub-ma Re: Krótkie pytanie: czy e-korepetycje są skutecz 03.04.20, 16:04
        angazetka napisała:

> To chyba zależy i od dziecka, i od prowadzącego?

Dokładnie. I czas na wypracowanie jakiegoś porozumienia byłby dłuższy niż normalnie.

--
        "Jeśli ludzie nie wierzą, że matematyka jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie." John von Neumann.
    • arista80 Re: Krótkie pytanie: czy e-korepetycje są skutecz 03.04.20, 16:07
      Nie sadze by byla jedna sluszna odpowiedz na to pytanie. Ja swego czasu udzielalam korepetycji z jezyka online i ci, ktorzy korzystali byli zadowoleni. Chwalili sobie to, ze nie musza tracic czasu na dojazd, ze moga sie uczyc wygodnie z domu, w domowym stroju, do tego lekcje byly indywidualne i na zyczenia dopasowywalam sie do potrzeb ucznia. Uczylam caly przekroj wiekowy: od doroslych do mlodziezy (z wyjatkiem dzieci). No ale to byly osoby, ktore byly nastawione na tego typ nauki, kto nie chcial, to po prostu nie korzystal i tyle.
    • asia_i_p Re: Krótkie pytanie: czy e-korepetycje są skutecz 03.04.20, 16:33
      Pewnie mocno zależy od wieku dziecka.
      Ja pracując z licealistką nie widziałam dużej różnicy, ale to była szczególna sytuacja, dziewczyna była bardzo zmotywowana (położyła maturę i szykowała się do poprawki).
      Dziecko tak do 10 lat rzeczywiście może mieć kłopoty, żeby się ogarnąć, myślę, że tutaj rodzic musiałby siedzieć obok, nie wtrącać się, ale właśnie chronić przed rozproszeniem.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
    • anorektycznazdzira Re: Krótkie pytanie: czy e-korepetycje są skutecz 03.04.20, 16:58
      Ematka użytkuje w ten sposób polski, matmę i język. I każdego dnia błogosławi, że się na to zdecydowała.
      Przy czym warunki dodatkowe, zapewne istotne są takie:
      1. podmiot korepetytowania na 14 lat, jest ogarnięty, usiłuje skończyć podstawówkę i nie ma z nim problemów, ze na hasło "ucz się" rzuca się na podłogę z rykiem
      2. wszyscy korepetytorzy zdążyli przeprowadzić od kilku (3) do ponad 20 lekcji na żywo, zanim powstała konieczność przejścia na online. Ergo: uczeń ich zna z reala.
      3. korepetytorzy zostali starannie wybrani, i byli więcej niż spoko jeszcze przed objawieniem się aktualnej sytuacji
      4. Tanio nie jest

--
      Dzisiaj samochody same wiedzą, gdzie ich pas ruchu, kiedy ze zbyt dużą prędkością zbliża się przeszkoda, potrafią odczytywać znaki drogowe. Słowem, przeciętne niemieckie auto jest inteligentniejsze od przeciętnego polskiego kierowcy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka