Dodaj do ulubionych

Odkurzacz w domu z 4 zwierząt - jaki???

04.04.20, 22:25
Mam odkurzacz wodny, ale czyszczenie pojemnika mnie dobija. Odkurzać powinnam najlepiej codziennie i wodny totalnie się do tego nie nadaje. No i właśnie. Jeżeli nie wodny, to jaki? Żeby był.mocny , radził sobie z sierścią, miał turbosczotkę do dywanów....tak do 1000 zł. Da się ? smile Mam też pionowy, ale nie nadaje się do niczego .
Obserwuj wątek
    • sylwik7 Re: Odkurzacz w domu z 4 zwierząt - jaki??? 04.04.20, 22:38
      Ja mam dwa koty. Oprócz klasycznego niedużego zelmera używam od niedawno automatyczny odkurzacz Roborock S50 z możliwością mopowania. Bardzo fajne urządzenie zbiera na bieżąco sierść. Podłoga jest wyraźniej czystsza od kłaków, mniej się tego wzbija w powietrze i mniej siada na meblach.
      Póki nie miałam to nie wydawał mi się konieczny coś jak zmywarkasmile.Oczywiście kątów dokładnie nie wysprząta ale całość wygląda dobrze. Można nim sterować z aplikacji. Tylko cena wyższa niż 1.000 zł. Natomiast coś koło tego kosztuje wcześniejszy model bez funkcji mopowania. Ludzie, którzy go maja też są bardzo zadowoleni pod warunkiem nie posiadania zbyt wystających progów. No i oczywiści tego typu rzecz to nie dużych powierzchni dywanowych. Raczej panele, płytki, parkiety i nieduże dywaniki.
      W każdym razie u mnie poprawa jest duża jeżeli chodzi o czystość podłogi.
    • nastjaa Re: Odkurzacz w domu z 4 zwierząt - jaki??? 05.06.20, 10:28
      Jestem ciekawa czy znajdziesz coś cudownego, jak tak to napisz. Ja mam 2 zwierzaki - duży kot o ogromnej ilości sierści + rozsypuje żwirek i mały chihuahua. Pionowym odkurzaczem Bosch odkurzam żwirek kilka razy dziennie i dół domu raz dziennie - ten odkurzacz najczęściej używamy. Oprócz tego jak wychodzimy z domu puszczamy roombe (a w zasadzie jej odpowiednik firmy Philips). Raz (czasem 2 razy) w tygodniu odkurzamy zwykłym odkurzaczem Zelmer oba piętra + kanapy. I tak mam wrażenie, że ciągle leży żwirek i fruwają kępki sierści. Nie mamy dywanów.
    • koko8 Re: Odkurzacz w domu z 4 zwierząt - jaki??? 05.06.20, 11:05
      Nie będę oryginalna - do codziennego odkurzania domu przy zwierzakach najlepiej nadaje się roomba, czy inny dobry odkurzacz samobieżny. Przede wszystkim dlatego, że nie jest absorbująca, ale też dokładnie zbiera okruchy i kłaki. Potem wystarczy przeleciec mieszkanie zwykłym odkurzaczem raz na kilka dni.
    • dziewczyna_kolegi Re: Odkurzacz w domu z 4 zwierząt - jaki??? 05.06.20, 11:52
      Mam roombę, między innymi tak zachwalaną na ematce i nie polecam. Mam model e5.
      O ile tam gdzie nie ma dywanów to jeszcze daje radę, choć moim zdaniem nie ogarnia kątów czyli tam gdzie najczęściej zbierają się kłaki, to dywany to dramat. Na takim dywanie shaggi to jeszcze coś zbiera ale tez niedokładnie i dużo zostaje, a na takim dywanie krótkim tkanym na gęsto to w ogóle katastrofa, tylko te kłaki rozsmarowuje i ja je potem zbieram ręcznie. Mój pies ma dużo podszerstka, takich cieniutkich miękkich włosków.
      Niestety nic nie zastąpi tradycyjnego odkurzacza z dużym ssaniem.
      Też szukam jakiegoś ideału, ale wyleczyłam się z robotów, nawet nie chcę próbować z inną marką, tylko klasyczny odkurzacz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka